Liduka Liduka komentáře u knih

V rukou vikomta Breckenridge V rukou vikomta Breckenridge Stephanie Laurens (p)

Kniha se mi líbila. Heather s vikomtem se pořád pěkně špičkovali a to mám ráda. SPOILER: Bavilo mě sledovat jejich únik. Navíc ten tajemný únosce a co bude s Heather dál, mě zajímalo. Bohužel kniha byla napínavá pouze do okamžiku, než se dvojice dostala do bezpečí domu příbuzných. Tam mě pak už otravovalo, jak se oba nedokázali vyznat ze svých citů. Kniha by byla i o sto stran možná kratší kdyby se vymáčkli hned. Popravdě jsem se vikomtovi i divila, že se nechal x-krát odmítnout a stále se nehodlal vzdát. Mrzí mě ale, že jsem se nedozvěděla, kdo měl na rodinu spadeno a proč.

06.12.2020 4 z 5

Kaštanový král Kaštanový král Nathan David Wilson

Úžasné zakončení trilogie o Henrym. SPOILER: Poslední díl byl nejlepší a pořád se tam něco dělo. Jen jsem čekala, že samotný boj s čarodějnicí a Coradinem, bude více dramatický. Nicméně jsem si celou sérii opravdu užila i když už dávno nejsem ve věku, ve kterém se má číst. Popravdě mi ale občas přišly knihy až hororové a pro děti ne moc vhodné. Série rozhodně bude mít v mé knihovně čestné místo a určitě se k ní ještě vrátím.

29.11.2020 5 z 5

Pampeliškový oheň Pampeliškový oheň Nathan David Wilson

Skvělé pokračování nabyté zlomovými okamžiky, které bylo ještě lepší než první díl. SPOILER: Moc se mi líbilo, jak se všechno víc a víc komplikovalo, jak se všichni ztratili v jiném světě a čekala jsem, jak se nakonec opětovně stekají a co přitom budou muset překonat za překážky. Závěr se moc povedl, jen by mě zajímalo, jak se Mordechaj dostal ze svého vězení. Snad se to dozvím v dalším díle, na který se okamžitě vrhám ať vím jak to s čarodějnicí nakonec dopadne.

20.11.2020 5 z 5

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Podle mě je to skvělá kniha a nechápu zdejší nízké hodnocení. Rozhodně by klidně mohla směle konkurovat Letopisům Narnie SPOILER: Začátek je tedy trochu rozvláčnější, ale poté co Henry začal zkoušet se svou sestřenicí jednotlivá dvířka se příběh rozjel a na konci se vyjasnili i některé nesrovnalosti. Ke konci jsem se vůbec nemohla od knihy odlepit a čekala jsem s napětím jak to dopadne. Moc se mi také líbil náčrtek všech dvířek. Rozhodně se půjdu vrhnout na další díl, abych věděla, kdo to Henryho hledal.

15.11.2020 5 z 5

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

V celku to byla povedená kniha. Byla to romantická komedie s trochou detektivky v jednom. Moc se mi líbilo, jak bylo vše psané v emailech. Stránky rychle ubíhaly a pěkně se to četlo.

10.11.2020 4 z 5

Vzpomínky na Austrálii Vzpomínky na Austrálii Inez Corbi

Mě se kniha líbila. Po trochu pomalejším rozjezdu jsem se nakonec od knihy nemohla odtrhnout. Hlavně poté, co byla milenecká dvojice odhalena. SPOILER: Hrozně mě tam iritoval major Penrith a ta všechna nespravedlnost, která se děla vůči trestancům. Je hrozné, za jaké blbosti a mnohdy i bezdůvodně byli lidé posíláni do vyhnanství, protože si znepřátelili bohaté a mocné. Každopádně konec mě mile překvapil. Docela by mě ale zajímalo, co se nakonec stalo se Samuelem.

08.11.2020 4 z 5

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Mě se kniha moc líbila. Začátek byl tedy trochu rozvláčnější, ale jakmile začala Emma psát do knihy, tak to začalo být zajímavé. SPOILER: Moc se mi líbilo jak se autorka inspirovala Pýchou a předsudkem a romantické chvilky s Darcym se jí moc povedly. Jen mě mrzí, že v knihovně nedošlo k polibku - moc by se to tam hodilo a dívky si přece mohli všimnout až poté. Njn ta moje romantická duše. Příjemným zpestřením byla také pohádka od "spisovatelky" a jednotlivé úryvky z magické knihy. No a ta strašidelná atmosféra. Prostě to celkově bylo opravdu moc dobré. Rozhodně doporučuji k přečtení.

03.11.2020 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Opět další knižní skvost od autorky. Jen jsem nějak nechápala rozhodnutí hlavních ženských postav. SPOILER: Ať už se jednalo o Kitty a její vyhnání Drummonda, Číču a její dramatický odchod od Charlieho i CeCe. U poslední jmenované mi vadilo, že nezůstala s Esem, ale že si vybrala Chrissie. Přišlo mi jakoby autroka nevěděla jak Esa dostat z vězení a tak to vyřešila tím, že z CeCe udělala bisexuálku. Nemám nic proti jinak orientovaným lidem, ale podle mě se to do knihy nějak nehodilo. Čekala jsem, že Esovi CeCe nějakým zázrakem pomůže z vězení a zůstanou spolu. Také mi zde vadilo, že vlastně příběh byl hlavně o praprababičce CeCe a o její matce tam bylo jenom pár vět. Trochu mi to připomělo první knihu ze série, kde tomu bylo také tak a mrzí mě, že příběh těchto žen autorka vždy tak rychle odbyla. Nicméně se těším na další pokračování.

30.10.2020 4 z 5

Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Kelly Moran

Asi budu za vyvrhele, ale mě kniha zklamala. Do čtení jsem se musela nutit. SPOILER: Postavy byly až moc dokonalé - Avery dokonalá matka, žena, šlo jí všechno na co sáhla, Cade zase dokonalý krasavec všechápající a umějící to s postiženými dětmi. Také mě štvalo, jak Avery pokaždé, když se začalo "něco" dít, začala o svém bývalém a zkazila tak romantickou chvilku. Jako když to bylo poprvé a dejme tomu podruhé tak budiž, ale když už to bylo potřetí, tak jsem si říkala, jestli vůbec k něčemu dojde. Podle mě mu rovnou měla napoprvé říci co jí všechno dělal a bylo by to alespoň vyjasněné. No a zbytek knihy byl zase vyplněný intimními chvílemi a alespoň na konci se něco dělo. Další co mi vadilo, bylo to propírání jejich vztahu na twitteru. Tohle kdyby mi někdo dělal byť by byl z rodiny, tak bych si to rozhodně nenechala líbit. Za mě tedy tato kniha ne.

23.10.2020 2 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

Kniha mě docela zklamala. Čekala jsem něco jiného. Přišlo mi to dost nudné a nic se tam v podstatě nedělo. Myslela jsem, že tam bude více středoškolské romantiky. Vůbec bych netypovala, že to napsala autorka skvělých drahokamů.

14.10.2020 3 z 5

Vyber si svůj šťastný konec Vyber si svůj šťastný konec Nova Weetman

Líbilo se mi to. Mám moc ráda tento typ knih. Škoda, že jich není vydáno více. SPOILER: Trochu mě ale mrzelo, že konec byl vždy takový až dost urychlený. Klidně bych uvítala ještě pokračování a ne pusa a konec. Škoda také, že vyšumělo to jiskření mezi Sammym a Frankie. Popravdě mi Jack svým chováním nebyl moc sympatický. Raději bych viděla po jejím boku Sammyho. Jiank ale mohu knihu doporučit. Rozhodně to bylo o 100% lepší než Dámská volenka.

12.10.2020 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Mě se to moc líbilo SPOILER: a navíc mám ráda, když se do sebe zamilují lidi co se nemají z počátku vůbec v lásce. Trochu mi to připomnělo PS. líbíš se mi od Kasie West. Liam byl skvělý no a ty hlášky z Harryho Pottera byly super. Obzvláště se mi líbila ta poslední: Navždycky. Celou dobu jsem si říkala, proč se vlastně kniha jmenuje navždycky a jsem ráda, že nám to autorka "vysvětlila".

11.10.2020 4 z 5

Nevěsta jeho bratra Nevěsta jeho bratra Rachael Anderson

Moc se mi to líbilo. SPOILER: Nečekala jsem, že Abby bude mít takový důvod, proč si vzala Jaspera. No a Morgan ten byl prostě úžasný a ten jejich badminton :-) Byla jsem zvědavá, jak se autorka popere s tím, že se ti dva nemohou vzít a udělala to skvěle. Už se těším na příběh Sophie

04.10.2020 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

(SPOILER) Kniha byla opravdu dobře napsaná, ale na mě docela drsná. SPOILER: Vadily mi ty vraždy malých dětí. Knihy s touto tématikou opravdu nevyhledávám a nic nenasvědčovalo tomu, že v této knize něco takového bude. Pak už jsem jenom toužila knihu dočíst, abych jí měla za sebou. Mrzelo mě, že Dominic byl stejný haj*l jako jeho otec. Doufala jsem, že dostanou s Geo druhou šanci, ale nějak jsem bohužel tušila, že to bude on, kdo je nakonec vrahem. Ještě, že oba dostali, co si zasloužili.

02.10.2020 4 z 5

Vykoupení Malcolma Sinclaira Vykoupení Malcolma Sinclaira Stephanie Laurens (p)

Kniha mě dost zklamala. Ani jedna z hlavních postav mi nebyla moc sympatická a děj se hrozně táhl. SPOILER: Až ke konci se začalo něco dít, ale i tak to autroka napsala ne moc poutavě. Vadilo mi, že jsem se v podstatě vůbec nedozvěděla, co tak hrozného vlastně Malcolm udělal, že chtěl spáchat sebevraždu. Také to vyšetřování bylo nějaké fušérské. Policie nebyla schopná nic odhalit a navíc jsem třikrát musela číst, jak Rose všem možným osobám vypráví, co slyšela v salónku o vraždě rodičů. Kdyby kniha měla o 100 stran méně, rozhodně by se nic nestalo. Za mě tedy opravdu ne.

28.09.2020 3 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Kniha mě tedy docela zklamala. Celá kniha vypadala velice slibně a ani mi nevadilo neustálé opakování se toho co se už událo. SPOILER: Konec to ale úplně zazdil. Čekala jsem, že se podaří Jackovi zachránit Kate a nebo se alespoň dovíme, proč se vlastně neustále vracel v čase. Jenže ten konec, který autor vymyslel mi připadal, jakoby už nevěděl co dál psát a tak to ukončil s tím, že vlastně ani nevěděl jak vysvětlit Jackovo návraty. Za mě tři a půl hvězdičky

25.09.2020 3 z 5

Volba lady Harriett Volba lady Harriett Rachael Anderson

Kniha mi přišla ještě slabší než předchozí díl. SPOILER: Harriett se chovala jako malé rozmazlené děcko a byla neustále s něčím nespokojená a to jak odmítla první žádost o ruku jenom kvůli malichernosti, to už bylo na mě moc. Na druhou stranu Chris byl taky kapitola sama pro sebe. Asi by mi taky vadilo, kdyby si ze mě někdo neustále dělal legraci, ale vnucovat mu psíka a nutit ho číst sonet, to bylo podle mě přehnané.

22.09.2020 3 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Kniha se mi moc líbila. sice první část byla trochu rozvláčnější, ale asi posledních 100 stran jsem se nemohla odtrhnout SPOILER: Vraha jsem začala tušit sice už v polovině knihy, ale ani to neubralo knize na kvalitě, ba naopak. Britt i Masona jsem si zamilovala. Ale podle mě jim mohla autarka přidat trochu let navíc, takhle to bylo malinko nevěrohodné - že by se 20-ti letý mladík vydával hledat vraha své sestry mi přišlo trochu přitažené za vlasy, ale budiž. Na konci mi také vadilo, že se oba dva viděli až po roce, to autorka taky trochu přehnala. Ale knihu mohu jen doporučit. Dostala jsem dávku romantiky i napětí - co víc si přát

17.09.2020 5 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Celkově se mi kniha dost líbila, ale podle mě jí autorka klidně mohla zkrátit, kdyby se tolik nevyžívala v popisech. SPOILER: Každopádně mě ale zaráží několik nesrovnalostí. Jak to, že byl násilníkem někdo úplně jiný, když Stephanie Luně potvrdila, že to udělal kněz. Navíc on byl jediným člověkem, se kterým měla Riss domluvenou schůzku. Tohle podle mě bylo nějaké zcestné. Jako by si autorka na konci řekla, že prostě změní identitu násilníka, aby to bylo zajímavější nehledě nato, co napsala předtím. Škoda. Nicméně se mi líbilo, že nakonec Luna našla štěstí s Michaelem. I když to bylo až dost přeslazené, tak mi to vůbec nevadilo.

13.09.2020 4 z 5

Snoubenec mé sestry Snoubenec mé sestry Rachael Anderson

(SPOILER) Výborná knížka. SPOILER: Lord Knave byl prostě skvělý a dohazování od Prudence se mi moc líbilo. No a to jejich nacvičování polibku nemělo chybu. Byla jsem až do konce zvědavá, jak vyřeší situaci, že vlastně oba zradili Sophii a jak se popasují s klevetami ostatních, kteří očekávali svatbu Sophie a lorda Knavea. Vše se ale podařilo vyřešit k mé spokojenosti. Knihu rozhodně doporučuji.

10.09.2020 5 z 5