Liduka Liduka komentáře u knih

Pečeť hříchu Pečeť hříchu Cheryl Holt

Kniha mě dost zklamala. Nesympatické byly všechny postavy až na Tima. SPOILER: Autorka se vyloženě vyživala v milostných scénách, které tam byly dost rušivé. Čisté romantiky jsem se bohužel nedočkala. Jacka i Jamieho by bylo potřeba pořádně praštit do hlavy, aby se jim konečně rozsvítilo a přestali být tak zabednění a chovat se jako blbci. Každopádně druhá polovina knihy byla už celkem dobrá. Takže hodnotím za tři.

07.06.2021 3 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Byla to velice čtivá kniha a Jake k sežrání. SPOILER: Sice mám ráda červenou knihovnu a přeslazené konce, ale tenhle byl na mě až moc cukrový. Myslím si, že ta svatba se mohla vynechat.

28.05.2021 4 z 5

Svatební plán Svatební plán Sophia Farago

Popravdě jsem se dlouhou dobu zdráhala si knihu přečíst a byla to velká chyba. SPOILER: Kniha mě poté, co se Fredericka seznámila nic netušíce s Anthonym, už nedokázala pustit a já hltala jednu stránku za druhou a musím říct, že to byla opravdu skvělá kniha, která předčila mé očekávání a zařadila se do top 5 mých nejoblíbenějších historických romancí. Už se moc těším na další díl.

16.05.2021 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Abych se přiznala, tak mě ze začátku kniha moc nebavila a vracela jsem se k ní až po delší době. SPOILER: Nicméně jakmile se Jane ocitla doma, tak to začínalo být stále zajímavější a já si říkala, kde je vlastně pravda a jestli je něco v nepořádku s ní a nebo s někým jiným. Konec jsem rozhodně nečekala. Přišel mi ale takový nějak uspěchaný a bylo mi divné, že Jane najednou všichni uvěřili, že není blázen. Hlavně Carol, když jí dala jasně najevo, že jí nevěří ani slovo a najednou měla svědčit pro ni. Jsem ale ráda, že spravedlnosti bylo učiněno za dost. Kdyby vyhrál ten haj*l, tak by mě to pěkně naštvalo.

11.05.2021 5 z 5

Je tohle láska? Je tohle láska? Holly Bourne

Kniha mě vůbec nebavila. Amber mi byla hrozně nesympatická a Kyle taky nebyl zrovna klukem roku. SPOILER: Obzvláště poté co řekl Amber, že se líbal s jinou holkou, protože se to od něj očekávalo. Jako co to je? Jak někdo někoho může líbat z takovéhleho důvodu. To kdyby mu řekli, aby skočil z útesu, tak jako skočí jo? Když by se to od něj očekávalo? No prostě charakter úplně na houby. Dalším mínusem byla délka knihy. V podstatě se tam nic nedělo až asi na posledních 150 stránkách, ale i to tomu moc nepomohlo. Štvali mě taky její rodiče svým chováním. To se proti ní snad všichni spikli, aby to bylo zajímavější. Za mě tedy kniha opravdu ne.

06.05.2021 2 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Popravdě mě kniha dost zklamala. Moc jsem se na ní těšila, hlavně po přečtení kladných recenzí. SPOILER: Rande ale byla taková nějaká podivná, tedy kromě toho prvního. Přišlo mi nereálné, že se během každého dne někde konala nějaká prapodivná párty. Dále nechápu, proč jí příbuzní vybrali kluka, který byl zadaný a také pochybuju, že by pustili dva teenegery do pornokina. Navíc mě iritovalo, že se její rodina pokaždé vsázela, jak dlouho na tom rande vydrží.

30.04.2021 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Popravdě mě kniha dost zklamala. Obě hlavní postavy byly absolutně nesympatické. SPOILER: Navíc ty jejich vzkazy v červeném děníku byly tak nějak o ničem a příšerně intelektuálské. Pochybuji, že by se tak vyjadřovaly šestnáctileté děti. Nevím jestli mám dlouhé vedení, ale kdybych byla v kůži hlavních postav, tak bych málokdy dokázala určit, kde mám zápisník "odevzdat" nebo co udělat. Také se mi nelíbilo jakým způsobem se hlavní postavy poprvé potkaly naživo. No a ten konec s policií? To už bylo na mě moc. Divím se, že se někdo vůbec dal do zfilmování. Kdyby si raději vzali inspiraci třeba z knih Kasie West.

02.04.2021 2 z 5

Tajemství lady Gwyn Tajemství lady Gwyn Sabrina Jeffries

Popravdě mě kniha dost zklamala. SPOILER: Čekala jsem, že bude trvat delší dobu, než si spolu ti dva něco začnou, i když musím uznat, že způsob jakým došlo k prvnímu polibku byl super, jenže poté mi kniha připadala celkem nudná. Až na konci to začala být docela zajímavé. Ale více než tři hvězdičky dát nemohu.

18.03.2021 3 z 5

Utajené terapie Utajené terapie Jerzy Zięba

Velmi zajímavá kniha o terapiích vitamíny, které by podle autora dokázaly předcházet a i léčit mnoho onemocnění.

02.03.2021 5 z 5

S láskou tvůj Santa S láskou tvůj Santa S.A. Domingo

Knihy YA mám moc ráda, ale tahle byla skutečně spíše pro mladší čtenáře a až tak mě neuchvátila. Místy jsem se do čtení musela i nutit. Nicméně ten nápad s tajným Santou se mi líbil, jen škoda, že to autorka nepojala trochu jinak.

28.02.2021 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě. Původně jsem viděla pouze film z roku 1996 a ten se mi líbil. SPOILER: V knize podle mě byl pan Rochester na Janu kolikrát až dost zlý a ona na něj taky, takže mě překvapovalo, proč chtějí být spolu. Také mi vadilo, jak se autorka vyžívala v popisech a díky tomu byla kniha zdlouhavá a místy i nudná - hlavně ke konci. No a Jan Křtitel to byla kapitola sama pro sebe. Nechápu jak takový samolibý despota, kterému není nic dobré, mohl být duchovním. Každopádně kniha rozhodně stojí za přečtení.

14.02.2021 4 z 5

Z masa a kostí Z masa a kostí Jefferson Bass (p)

Kniha se sice dobře četla, ale děj trochu pokulhával. SPOILER: Skoro půl knihy se nestalo nic zvláštního - pokud pominu samotnou vraždu a vyvíjející se vztah Jess a Billa. Napětí se dalo krájet v době, kdy vše svědčilo v Billovu vinu a ta část se mi líbila nejvíc. Mrzelo mě ale, jak se najednou z ničeho nic zjistilo, kdo Craiga zabil a vlastně i Jess. Čekala jsem více vyšetřování a více stop, které by policie prověřovala. Takhle to stálo hodně na náhodě. Škoda - dávám tři a půl hvězdičky.

27.01.2021 3 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Příběhy jednotlivých žen byly zajímavé, ale nebavil mě moc rozhovor s Radkinem Honzákem, přišel mi takový vlastně o ničem. Celkově si ale myslím, že kniha rozhodně stojí za přečtení.

22.01.2021 4 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Kniha se mi moc líbila. SPOILER: Jen mě mrzelo, že ta linka o Brooke vlastně úplně vyšuměla a nedozvěděli jsme se jak se Bennettovi podařilo ji dostat vlastně zpět. No a i ten konec byl tak trochu divný. Přišlo mi až moc jednoduché, že stačilo změnit rozhodutí jet do Mexika místo nejet, aby se k Anně mohl Bennett vracet. Čekala jsem nějaké jiné a složitější řešení, případně vysvětlení.

14.01.2021 4 z 5

Půlnoční dobrodružství Půlnoční dobrodružství Thomas Brezina

Přečetla jsem kvůli čtenářské výzvě, ale podle mě to byla hrozná blbost :-D SPOILER: čekala jsem něco úplně jiného a ne mimozemšťana. Škoda.

07.01.2021 2 z 5

Deník mý zoufalý lásky Deník mý zoufalý lásky Liz Rettig

Popravdě mě kniha velice mile překvapila. Byla vtipná, Kelly Ann byla velice naivní ohledně G. ale alespoň jsem se nasmála :-D no a Chris byl zlatíčko, moc jsem mu přála dobrý konec. No a ta divadelní zkouška :-D

06.01.2021 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Kniha se mi celkem líbila. SPOILER: Jen mi přišlo, že toho komiksu tam mohlo být více, takhle z toho člověk nevěděl skoro ani hlavu ani patu. Možná mohla autorka věnovat jednu kapitolu samotnému komiksu, aby se v něm čtenář trochu zorientoval. Tu poslední část komiksu jsem ani nepochopila - jestli se Amity vrátila z boje a Faren ji nesl nebo co to vlastně mělo znamenat. Podle mě to mohla autorka alespoň pár slovy vysvětlit. Také mě ke konci mrzelo, že se Wallace choval jako pěknej sobec.

02.01.2021 4 z 5

V zajetí hraběte z Glencrae V zajetí hraběte z Glencrae Stephanie Laurens (p)

Popravdě mě kniha zklamala. SPOILER :Začátek byl svižný a bavil mě, ale otrávilo mě, jak třičtvrtě knihy byla prakticky o tom, jak se vydali na cestu za Mirabelle a to nejdůležitější - jak před ní měli sehrát ono divalo se odehrálo na posledních pár stránkách. Kdyby autorka knihu zkrátila a nebo se více rozepsala o tom jak se snažili dostat z Mirabelle pohár, tak by se mi kniha líbila více.

28.12.2020 3 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Kniha se mi moc líbila. Byla nabytá vánoční atmosférou a oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Ty jejich společné aktivity bych také chtěla zkusit :-)

17.12.2020 5 z 5

Nepřístupná dáma Nepřístupná dáma Rexanne Becnel

Začátek vypadal velice slibně, ale myslím si, že "nepřístupná dáma" by měla více odolávat kouzlu vikomta. SPOILER: Féba se mu doslova nabídla jako na talíři a to mě velice zklamalo a pak už to bylo pouze o tom jednom. Také mě tam velice štvala Izza - hrozný spratek. Škoda. Mohl to být povedený román.

15.12.2020 3 z 5