Pampeliškový oheň

Pampeliškový oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37512/pampeliskovy-ohen-37512.jpg 4 75 9

Sto tajných dvířek série

Henry York neměl sebemenší tušení, že se mu během prázdnin v Kansasu otevřou dvířka vedoucí k úžasným dobrodružstvím – a že jich bude skoro sto. Návštěva u strýčka a tety však nabrala na obrátkách, když se ukázalo, že dvířka skrytá za stěnou Henryho ložnice jsou vchody do jiných světů. Pobyt na farmě se chýlí ke konci a Henry se odvážně rozhodne, že projde dvířky na druhou stranu a zjistí, odkud pochází a kdo jsou jeho rodiče. Putuje z jednoho světa do druhého, setkává se s čaroději a skrčky a nakonec se postaví tváří v tvář zlu Endoru. Čarodějnice však tentokrát není sama…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Dandelion Fire , 2008

cibulka 8
21.04.2023 3 z 5

Údajně je to určeno pro mladší děti, ale mně to nepřijde. Děj je často zmatený, nevíme, co a proč se děje. Vyprávění obsahuje až děsivé hororové prvky... Chtěla jsem dát dvě hvězdičky, ale závěr to zachránil... za ten přidávám hvězdičku

Pert
24.01.2022 3 z 5

Tenhle díl se mi líbil o něco méně než první. Nicméně stále dobré.

Liduka
20.11.2020 5 z 5

Skvělé pokračování nabyté zlomovými okamžiky, které bylo ještě lepší než první díl. SPOILER: Moc se mi líbilo, jak se všechno víc a víc komplikovalo, jak se všichni ztratili v jiném světě a čekala jsem, jak se nakonec opětovně stekají a co přitom budou muset překonat za překážky. Závěr se moc povedl, jen by mě zajímalo, jak se Mordechaj dostal ze svého vězení. Snad se to dozvím v dalším díle, na který se okamžitě vrhám ať vím jak to s čarodějnicí nakonec dopadne.

Vendula39
15.07.2020 3 z 5

Jednoduše řečeno, čekala jsem od knihy víc. Z počátku jsem se v ději jen těžce orientovala, ale naštěstí na konci se to zlepšilo. Kniha je vhodná pro mladší čtenáře a možná i proto se mě moc nezaujala.

Karoli282
19.10.2016 4 z 5

V dětství se mi tato série velice líbila.... Teď, když jsem ji začala číst znovu se mi líbí pořád, ale už méně. Tenhle díl byl docela povedený, ale bohužel jsem se na velkou část knihy nebyla schopna soustředit. Přišlo mi to nějak zmatené.

SeverusSnape
17.05.2016 3 z 5

S porovnáním s prvním dílem byla toto nuda.V ději jsem se často ztrácela

Bublushka
03.01.2014 3 z 5

Zvláštní tak trochu nedodařená kniha. Určitě lepší než předchozí díl, který byl jedna velká katastrofa. Ale objevuje se tu moc špatných momentů že nechápu jak se takto kniha dostala do zahraničí. Není to úplně špatné, ale víckrát si to už nepřečtu. Vlastně jsem už zapomněla příběh, který byl takový divný. Pokračování mě netáhne. Ale obsahuje i dobré a napínavé momenty jichž je však bohužel až moc málo.

BooksLucyKing
16.06.2013 4 z 5

No, tenhle příběh byl jak na houpačce, chvílemi jsem se absolutně nedokázala soustředit na příběh, chvílemi jsem hltala stránku za stránkou. Ale poslední 100 stran vylepšilo reputaci knihy, tak přece jen dávám ty 4 hvězdičky.

kajinaa
20.06.2012 5 z 5

Na to, jak byl první díl slabý, tak ve druhém se děj pěkně rozjede. Věřím, že malý čtenář /kterému je i kniha určena/ se od tohoto dobrodružství Henryho a jeho rodiny těžce odtrhává. Moc pěkná dětská dobrodružná fantasy kniha.

Nathan David Wilson
anglická, 1978