Liduka Liduka komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

SPOILER: Moc se mi to líbilo. Nora prožila nespočetně životů, díky kterým si uvědomila, že chce nakonec žít a to podle sebe a ne podle toho jak to chtěli ostatní. Jen nesnáším otevřené konce. Sice se tohle zakončení dost nabízelo, protože ani Nora nevěděla jakým směrem se bude její život ubíhat, ale ráda bych si spíš přečetla, že se nakonec Nora dala dohromady s Ashem.

29.10.2022 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Opět další knižní skvost od autorky. Jen jsem nějak nechápala rozhodnutí hlavních ženských postav. SPOILER: Ať už se jednalo o Kitty a její vyhnání Drummonda, Číču a její dramatický odchod od Charlieho i CeCe. U poslední jmenované mi vadilo, že nezůstala s Esem, ale že si vybrala Chrissie. Přišlo mi jakoby autroka nevěděla jak Esa dostat z vězení a tak to vyřešila tím, že z CeCe udělala bisexuálku. Nemám nic proti jinak orientovaným lidem, ale podle mě se to do knihy nějak nehodilo. Čekala jsem, že Esovi CeCe nějakým zázrakem pomůže z vězení a zůstanou spolu. Také mi zde vadilo, že vlastně příběh byl hlavně o praprababičce CeCe a o její matce tam bylo jenom pár vět. Trochu mi to připomělo první knihu ze série, kde tomu bylo také tak a mrzí mě, že příběh těchto žen autorka vždy tak rychle odbyla. Nicméně se těším na další pokračování.

30.10.2020 4 z 5

(SPOILER) SPOILER: Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že se mi moc líbila. Sice jsem měla strach, co to bude za paskvil, protože když jsem si vybírala z autorů, tak jeden byl lepší než druhý, tedy pokud jsem nechtěla zrovna číst bichli od Wilbura Smithe. Paní Ramotswe jsem si zamilovala a ten konec byl úžasný - myslím to jak se zasnoubila i jak nakonec našla onoho ztraceného chlapce - tam mi i slza ukápla. Takže určitě doporučuji.

21.10.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mě se kniha dost líbila. Autorka si neustále pohrávala s tím, kdo byl vlastně zodpovědný za Meganino zmizení a jaká ve skutečnosti byla. Asi posledních 100 stran jsem se od knihy vůbec nemohla odtrhnout. A ten konec byl bravurní.

10.07.2019 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Tak tohle byla pecka. Je sice pravda, že některé pasáže byly nudnější, ale posledních padesát stránek bylo neuvěřitelných! To jak se postupně odkrývala skutečná povaha Dolly a Vivien bylo famózní. Nakonec bohužel blbá náhoda zahrála v příběhu velkou roli a roztočil se tak kolotoč událostí, který skončil vraždou. Akorát mě mrzí, že tam autorka nenapsala, jaký byl vlastně rozhovor mezi Dorothy a Henrym, než ho zavraždila. Každopádně tohle není moje poslední kniha od Kate Morton.

28.05.2016 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Už dlouho jsem nečetla tak nádhernou knihu. Jak se opět střídala minulost se současností a postupně se před vámi odkrýval celý příběh, bylo úžasné. Anahita to skutečně neměla vůbec jednoduché a přála jsem jí štěstí, které však nalezla nakonec pouze z části. Každopádně mě dojala poslední stránka, jak se tam Anahita zmiňuje o Dr. Adamsovi.

04.05.2016 5 z 5

Pád lorda Draysona Pád lorda Draysona Rachael Anderson

Kniha se mi moc líbila. Lucy byla pěkně od rány a to její špičkování s Colinem bylo nezapomenutelné :-) No a ta romantika - nádhera. Bylo to takové příjemné osvěžení mezi ostatními historickými romancemi, kde se vše točí kolem toho "jednoho". Škoda, že takové "cudné" knihy nepíše více autorů. za mě určitě doporučuji a jdu se vrhnout na druhý díl.

31.08.2020 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Byla to jedna velká jízda. Kniha byla podle mě ještě lepší než autorky prvotina. Podezřelí se stále měnili a nové důkazy na sebe nenechaly dlouho čekat. Konec by nepředpovídal snad nikdo, protože byl fakt dokonalý. SPOILER: Je hrozné, když si představím, že by se tohle klidně mohlo dít i ve skutečném světě - myslím tím manipulace a využívání seniorů tímto odporným způsobem.

01.09.2019 5 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Kniha mě naprosto uchvátila. SPOILER: Sice jsem po přečtení anotace čekala něco úplně jiného (jako, že do smrti manželky bude zapletený Laurenc, protože v anotaci se jeví jako záporná osoba, ale opak je pravdou), ale rozhodně jí to vůbec neubralo na čtivosti, ba naopak. Kdybych byla v kůži Gwen, asi bych se po zjištění pravdy, kdo je vlastně otcem jejích dětí, úplně zbláznila, hlavně poté co se stalo její holčičce.

11.02.2019 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Krásná kniha, u které mě nejvíce odzbrojilo tajemství týkající se Rachel. Někoho možná úseky o Benově životě nudily, ale mě přišly jako pěkné zpestření příběhu a čekala jsem, co bude dál. Benovo a Ashleyino odhodlání přežít bylo neskutečné a to co zažili bych já nikdy nechtěla.

22.11.2017 5 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Skvělá kniha s neobvyklým detektivem. Každá postava tam měla uvedený svůj životní příběh, což bylo vynikajícím zpestřením hlavního děje. Moc se mi líbilo, jak Cal pátral po osudu svého dědečka, který utonul v moři, jehož se týkala minimálně polovina knihy a pak také po vrazích mladé dívky, která měla tu smůlu, že byla prostě příliš hezká. Už se těším na další díly.

16.08.2017 5 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Podle mě zatím nejlepší kniha od autorky. Hannin osud byl skutečně strastiplný a bylo v něm mnoho zvratů. Myslím si, že velké plus také bylo, že se autorka tentokráte více soustředila na minulost a kapitoly ze současnosti tvořily pouze příjemné vsuvky v celém tom příběhu, takže čtenář nemusel dlouho čekat, než se zase něco dozvěděl o Hannině životě.

19.07.2017 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

SPOILER: Nechápu, že jsem mohla tuhle knihu tak dlouho odkládat, když Dopisy ztraceným byly tak úžasné. I tahle kniha se mi moc líbila. Autorka píše neskutečně čtivě, že se nemůžete prostě odtrhnout. Reva i Emmy mi bylo líto a líbilo se mi jak to mezi nimi jiskřilo. Jenom by mě zajímalo, jestli Matthew u rodiny zůstal anebo ne.

21.05.2022 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Krásné veršované pohádky, které jsem přečetla díky čtenářské výzvě.

31.07.2020 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Opět užasná kniha od Lucindy. Dokonce se mi prozatím líbila nejvíc z celé ságy. Tentokrát se mi líbila i linka současnosti a nepůsobila na mě tolik rušivě jako třeba u ostatních dílů. SPOILER: Flora to skutečně neměla v životě vůbec lehké a jak se říká pro dobrotu na žebrotu - co se tedy týče Teddyho. Moc jsem si oblíbila Mause - i když byl na začátku morous, tak jsem doufala, že se se Star dají dohromady. Rozhodně se půjdu vrhnout na další díl.

23.06.2020 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Nádherná kniha. Sice jsem její přečtení odkládala několik let, protože byla dost tlustá, ale byla to chyba. Příběh mě okamžitě oslovil a s napětím jsem čekala, kdo a proč malou holčičku dostal na loď a co se s tou osobou stalo. Popravdě jsem se nedokázala odtrhnout a konec mě dost překvapil. Pohádky byly podle mě příjemným zpestřením knihy.

18.06.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Byla jsem naprosto očarovanou touhle knihou. Může se sice zdát, že je to trochu podivné, že se dva lidé seznámí na hřbitově, ale mělo to své kouzlo. Líbilo se mi jak se postupně hlavní postavy sbližovaly a sdělovaly si svá tajemství. Declan byl ten správný typ drsňáka, kterého teda za normálních okolností nechcete potkávat, ale jak se ukázalo měl své dobré jádro. I když byl příběh někdy i dost smutný, tak musím říct, že jsem se několikrát od srdce zasmála. Třeba jak se Declan ptal Reva jestli s ním půjde na ples a on mu odpověděl: "Jenom jestli si na sebe vezmeš ty červený minišaty s flitrama, co mám tak rád." MALÝ SPOILER: Moc se mi také líbilo jejich první setkání v autě a ty dvě zápletky na konci jsem rozhodně nečekala. KONEC SPOILERU Takže kdo váháte se čtením, tak to nedělejte, protože já tuhle autorku rozhodně přidávám do oblíbených a jdu na její další knihu.

29.03.2020 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Z knihy jsem opravdu nadšená, protože se mi líbila daleko více, než první díl. Díky názvu jsem usuzovala, že se bude jednat o nějakou drasťárnu, kde bylo zabito a uloženo do hrobu hodně mrtvol, a tak jsem knihu neustále odkládala k přečtení, ale když jsem přečetla pár stránek, byla jsem mile překvapena. Mám moc ráda příběhy, kde se střídá minulost a současnost a řekla bych, že tato kniha je tématikou hodně podobná knize Dopisy, které nikdo nečetl (alespoň co se týče dějové linky za války), kde se také postupně odkrývá přběh mladé dvojice, která se do sebe zamilovala během války. Takže kdo ještě váháte s přečtením a máte rádi např. Kate Morton nebo Lucindu Riley tak neváhejte. Stojí to za to.

05.05.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Skvělá kniha. Můžu dokonce i říci, že patří mezi jednu z nejlepších YA knih, které jsem kdy četla. Docela jsem se bála, jaký bude děj, poté co Autumn a Dex opustí knihovnu, ale musím říci, že se mi líbil ještě víc než to co spolu prožili, když byli odkázáni sami na sebe. Autumn jsem rozhodně nezáviděla její dilema, které prožívala v druhé polovině knihy. Každopádně doporučuji k přečtení. Myslím, že se snad nenajde nikdo, kdo by se nezamiloval do tajemného Dexe :-)

11.02.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi líbilo, jak se střídaly kapitoly ze současnosti a minulosti. To, co začínalo jako pohádka o gentlemanovi, který zachránil Grace z nepříjemné situace, do které jí dostala její nemocná sestra, se změnilo v noční můru. Grace jsem litovala a stále doufala, že se jí podaří utéci. Sama jsem nakonec měla chuť Jacka zabít. Nejvíc mě mrazilo, když odříkával své novomanželce "zážitky" z dětství.

23.07.2017 5 z 5