Lidmila_2008 Lidmila_2008 komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nedočetla. Je to překombinované, příliš na efekt.

19.11.2017 2 z 5

Nudné, předvídatelné. Pod úrovní předchozích knih. Druhá hvězda je jan za to, že spousta děti díky ní poprvé přečetla divadelní scénář.

30.12.2016 2 z 5

Básník (Román o Ivanu Blatném) Básník (Román o Ivanu Blatném) Martin Reiner

Chvilkami proskakovalo do podoby dizertační práce. Ale naštěstí jen úplně malými chvilkami :-)

28.12.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Námět dobrý, samotný příběh ale nevtáhne. Pozice pozorovatele dění zvenku nebaví. Říkám to málokdy, ale zde je film mnohem lepší než kniha - příběh zhutnil, dal mu atmosféru.

02.07.2016 3 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Až na titulní povídku je ostatní spíše průměr. King umí zdolávat vyšší laťky...

05.06.2016 3 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Jak už bylo řečeno níže, kniha má výborný rozjezd, první dvě části jsou skvělé. Ve třetí bohužel autorovi totálně došel dech a chvíli jsem měla pocit, že se chce všech postav zbavit a hledá jen nejrychlejší možnost, jak to udělat. Jinak obdiv patří překladateli, zvládnuto skvěle, nic nedrhlo.

04.10.2015 4 z 5

Pražská svatba a jiné erotické povídky Pražská svatba a jiné erotické povídky Zdenek Merta

Vzdala jsem už po třetí povídce.

18.09.2015 2 z 5

Stolek s citróny Stolek s citróny Julian Barnes

Dotek pod kůží, teplo bříšek prstů přejíždějících po tváři, palčivost touhy. Ano, Barnes umí.

16.08.2015 5 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Maximum hvězd jsem nedala kvúli Lucii a její matce. Jsou nedotažené, rozplizlé od nikud nikam, pro mě osobně špatně uvěřitelné.

23.04.2015 3 z 5

Nížiny Nížiny Herta Müller

Poetika, vůně, pocity, detaily, které se dotknou nitra. A taky uvědomění si maličkostí, které jsme už přestali vnímat. Výjimečná kniha, která ale nebude pro ty, jež jsou zvyklí jen letět za příběhem.
Škoda jen těch dvou překlepů a jedné gramatickéchyby, které kazí dojem z jinak dokonalé knihy.

08.02.2015 5 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Informace, fakta, dobové reálie, a to vše spojeno do skvěle fungujícího příběhu. Třešničkou navíc je výborný překlad.

11.01.2015 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Na té knize mi vadila jediná věc. A to, že skončila!
Jen málokdy autor (a překladatel) umožní čtenáři vstoupit "přímo dovnitř", cítit smrad uliček, zajíkat se nad vosími pasy dam, nahlížet čtoucím si mužům přes rameno, zhnusit se nad scénou u fotografa a zcela nepokrytě fandit prostitutce, protože si to prostě zaslouží.
Micheli, Viktore, děkuji!

28.12.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Pokud není cílem nic víc, než trochu zábavy, tak velmi dobré.

19.08.2014 3 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Nudné, kniha se točí v kruhu, konec je předem očekávatelný.

19.08.2014 2 z 5

Zlomená žena Zlomená žena Simone de Beauvoir

Hodnocení v podstatě jen poslední z povídek - Zlomená žena, je děsivá, živoucí, naivní, zoufalá, zlomená - a skvěle napsaná. Ty první dvě bohužel za nic nestojí.

06.04.2014 5 z 5

Tři tváře anděla Tři tváře anděla Jiří Pehe

Úžasná kniha napsaná krásným jazykem.

04.01.2014 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Skvělá kniha pro dospělého čtenáře i pro dítě. Snad si jí učitelky na základkách všimnou. Na rozdíl od jiných s podobnou tématikou není tahle knížka ubrečená.

01.01.2014 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Nudné, předvídatelné. Zaujala především viktoriánská Anglie.

01.01.2014 3 z 5

Kouzelné dobrodružství Kouzelné dobrodružství Henri-Alban Fournier

Četla jsem ji dávno, ale doteď si pamatuji, jak mě okouzlila. Je to jako procházet snem...

05.10.2013 5 z 5