Libušš Libušš komentáře u knih

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

6 pohádek, předělaných do povídek od autorky, ze které jsem byla unešená, jakou má představivost v předchozích svých počinech. Tady mi to přišlo takové né špatné, ale mohla si stím trošku víc pohrát. 2 povídky mi přišly odfláknuté, u jedné jsem několikrát usnula, ostatní byly povedené. Každá povídka je doplněna ilustrací na okraji stránek, která se stránku po stránce rozrůstá, dokud nedotvoří hlavní bod příběhu.
Jen mě zklamal přebal... nevkusný plast, o který jsem se několikrát řízla - nicméně, o trní se člověk taky pořeže :D .

25.01.2019 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nápad originální, vcelku i dobře vykreslený. To je ale celé. Otřepaná příběhová linka mě neoslovila, ale věřím, že na cílovou skupinu to zapůsobí.
Další díly nemám v úmyslu zakoupit, obávám se, že děj by byl stejně mdlý, jen se změnil ten "nápad" autorky.

25.01.2019 2 z 5

Lawless a ďábel z Euston Square Lawless a ďábel z Euston Square William Sutton

Myslím, že je to má první kniha na mé cestě k tomu být knihomol.
Nejspíš budu jedna z mála, komu se ta kniha líbila, i přes místa složitá k zorientování a přes nedostatky - překlepy a chyby.
Krásný, detektivní příběh zasazený do viktoriánské Anglie, kterou spisovatel v průběhu celého příběhu krásně popisoval. Z počátku je sice kniha nezajímavá, ale to bývá skoro u každé. Dlouhé čtení (necelých 500 stránek), né však složité. Příběh byl krásně popsán, stejně tak i řádně ukončený.

24.01.2019 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mi byla doporučena známou, jenž se líbil seriál. Leč nemám ráda "ženský čtení" , byla jsem mile překvapena, jelikož mi kniha popisem připomínala seriál Zoufalé manželky, které jsem čas od času zhlédla.
Kniha se příjemně četla, taková oddychovka. Trochu se mi nelíbilo zakončení knihy, takový kvapně udělaný závěr a useknutý konec, stejně tak lehkost zjištění jaká bude zápletka a kdo je viník (leč se vás autor několikrát snaží zmást) - za to pro mě o hvězdičku míň.

Nicméně se mi kniha líbila a mohu doporučit.
Pokud nehledáte četbu, při které budete muset neustále přemýšlet nad dějem a snažit se něco rozšifrovat, a hledáte oddychovou, klidnou četbu, chybu rozhodně neuděláte.

Jediné, čeho se obávám, že autorky další knihy budou podobné, což ale nemohu prozatím posoudit.

24.01.2019 4 z 5

Bezbožník Bezbožník Laura Carlin

Řekli jste si někdy, že jste utratily zbytečně peníze za hloupost? Věřte, že neutratili.
Knihy si vybírám víceméně dle toho, jak mě zaujme obal, následně obsah knihy. Obal je tajemný, kniha slibuje viktoriánskou Anglii ( tu si mimochodem vůbec neužijete) a záhadné mizení osob, tudíž jsem neváhala.
Kniha se ze začátku čte svižně, i když po 50 strankách odhadnete kdo je padouch, pak příjde to "ale" - zdlouhávé popisy činností, které se často opakují (např.: chůze přes město z bodu A do bodu B, při které se nic nestane, je popsána na stranu a půl).Poté se v ději zaseknete na jednom místě, který po pár desítkách stránek opět pomalu rozjíždí.Opět se vrháte do děje, ale začnete si pomalu ale jistě říkat, "co to do háje čtu?!" Pak se děj zase sekne, vy se stále nudíte, dokud se ke konci knihy nezačne něco dít - samotné rozuzlení děje, vyřešených na pár stránek, ve kterém se není možné ani pořádně zorientovat.
"... a proniknou do nejtemnějších koutů, kde číhá něco tak zvráceného, co si ani nedokázaly představit…" - zvráceného ano, ale takovým dívným způsobem, který příjde nechutný i silným povahám a spíš vás to odradí dočít do konce.
Přiznám se, že jsem často stránky ke konci jen letmo přelétla.
Knihu rozhodně nedoporučuji, ani kdyby byla zadarmo. Prozatím mě žádná kniha takto nerozčílila.

22.01.2019 odpad!

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Obalka se mi zdala povedoma... A hele! Vyjma par detailu je to kompletne obslehnuta Leigh Bardugo... Za me ucite ne.

29.01.2021

Informatorium moderní ženy Informatorium moderní ženy Krista Nevšímalová

Četla jsem více méně ze zvědavosti, jaké to v té době vlastně bylo. A hle, ono se toho moc nezměnilo. Autorka byla na svou dobu velmi osvícená, tudíž se nedivím, že je označována reformátorkou. Pro naší dobu je zde pár tvzení, která jsou velmi uzkoprsá, zasotalá a některá jsou k smíchu, jak jsou postavená a hlavu. Avšak autorka uvádí v knize mnoho rad a pravd, která platí a poslouží ženám i v této době.

12.05.2020 2 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Autorka je šikovná - má dobrý styl psaní. Krátkými popisy jsem schopna si krásně představit vše co popisuje. Dobře si poradila se zdánlivě trapnou zápletkou na styl Romea a Julie. Spolupracovala/radila se s Leight Bardugo, což je velice snadno poznat, místy až moc.
Kniha má být asi o Kazi - pro mě byla více důležitá a příjemná linie Jase, jeho rodiny a města. Jeho kapitoly také děj vykreslovaly, posunovaly, zkrátka jsme se něco dozvěděli. Kaziiny kapitoly byly více založené na vjemovém, citovém obsahu.
Kaziiny kamarádky - 2x vstup na scénu, 2x začínaly stejným (pro mě velice) trapným úryvkem, nicméně pokud je toto vtipný středobod náctiletých a mládeže - dobrá.
Hrozně mě rozčilovala cizí, smyšlená slova - jedno jsem se dopátrala z kontextu, na vysvětlení dalších jsem si musela počkat asi až na stranu 90 a 340. Navíc nenajdete na všechna slova vysvětlivku.
V takových případech uveřejňují autoři vždy na konci knihy slovník - to by byla pro autorku cená rada, když už pomáhala tolik lidí.
Nicméně mi nijak nedrásá nervy fakt, že si budu muset koupit druhý díl, abych se dozvěděla, jak to celé dopadne.

24.02.2020 3 z 5

Policejní stanice Brooklyn Policejní stanice Brooklyn Lawrence H. Levy

Kniha mě zaujala na první pohled, ale bála jsem se, aby to nebyla ve finále blbost. Když jsem na knihu narazila ve velké slevě (39.-Kč), brala jsem ji všema deseti. Bála jsem se zbytečně.
Kniha mě dost překvapila, příběhově je to zas něco nového. Prolnutí příběhu a historie je na jedničku, avšak dělení vyprávění příběhu kloboučkem, pro mne z počátku byl horor. Nevím zda to je tím, že jsem zkrátka zvyklá na jiné dělení, nebo to zpočátku bylo opravdu divně provedené.
Konec bych uvítala, kdyby skončil jinak - nicméně chápu, že si autor musel otevřít dveře k dalšímu dílu.

12.07.2019 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Po druhé se zklamat chceš... když jde o něco (co nechceš) za velmi levný peníz.
K tomu já asi nemám slov.
Děj ještě víc o ničem, ještě víc zbytečných keců okolo...
A už mi bylo něco divného, když hned po vydání tohoto dílů bylo hlášeno datum, kdy vyjde přeložený třetí díl této ságy. Když teď vidím, jak autorka seká knihy, jednu za druhou, které navíc vypadají obsahem stejné, na stejné brdo. Myslím že jak rychle se autorka dostala na výsluní, tak rychle čtenářky omrzí.

01.07.2019 odpad!

Nová Hektorova cesta aneb Honba za časem Nová Hektorova cesta aneb Honba za časem Francois Lelord

Levná knížka, která neurazí. Čtete o někom, občas se vás snaží něco naučit, nebo se alespoň zamyslet. Třetí a za mě nejslabší díl.

Hektor a tajemství lásky Hektor a tajemství lásky Francois Lelord

Levná knížka, která neurazí. Čtete o někom, občas se vás snaží něco naučit, nebo se alespoň zamyslet. Kniha je na stejné úrovni, jako první díl.

01.07.2019 2 z 5

Hektorova cesta aneb hledání štěstí Hektorova cesta aneb hledání štěstí Francois Lelord

Levná knížka, která neurazí. Čtete o někom, občas se vás snaží něco naučit, nebo se alespoň zamyslet. Film je krásně zpracován přesně dle knihy.

Legenda Legenda Stephanie Garber

Pokračování... Ani ne rok stačil na to, aby to autorka napsala - to asi nebude žádná sláva, nějaká zpatlaná rychlokvaška, jen aby to nějak ukončila, ten příběh. To si řeknu já, to si řekneš ty... A ona je ta autorka asi fakt mega geniální, nebo mimzemšťan - takovej Willy Wonka přes knížky.
Bavilo mě to stejně, jako první díl, mělo to stejné kouzlo, stejný šmrnc, tajem. Stejně tě to okouzlí.
Vůbec bych se nebránila a spokojila bych se s tím, kdyby autorka nechala otevřený konec...

Takže se bojím, co bude v posledním díle Finale - na takovej příběh co tě odzbrojí snad ani dokonalej závěr neuděláš.

01.07.2019 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Autorka je geniální! Kniha, která tě pohltí, očaruje. Když jí čtěš, tak se ti o ní zdá, když jí dočteš, tak se ti o ní zdá. Přemýšlíš o ní, ale nerve ti to hlavu, protože to je to krásný myšlení. Když jseš dospělej jedinec a čteš to, tak si příjdeš jako dítě, ta radost, představivost, chtít věřit na něco. Všechny postavy tě lákají věřit tomu, co ti nabízí, i když víš, že se nedá věřit ničemu a nikomu.

01.07.2019 5 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Oddechovka, která nestojí ani o to se urazit, nebo výrazně nadchnout. Prostě další z knih, které jenom čtete, vypnete mozek a je vám vše jedno. Technicky vzato je to blbost - robot a člověk, jak spolu komunikují (ooo jak originální) - ale není to taková trapárna, jak by semohlo zdát. Takový průměr. Pokud bude někde za levný peníz, rozhodně to nebude špatnej kauf.

Deník pana Nuly Deník pana Nuly George Grossmith

Suchý britský humor, do kterého člověk musí dorůst. Kniha se dá dočíst rychle, díky svižnému ději. Kniha, která po dobu četby baví, ale neutkví moc v paměti. Prostě oddechovka, nic, čím byste si "drali hlavu" ohledně příběhu.

01.07.2019 4 z 5

Wangovi vs. svět Wangovi vs. svět Jade Chang

Rok a 6 měsíců... Přesně taková doba uplynula od doby, kdy jsem knihu začala číst. A stále mi několik desítek stránek do konce chybí.
Kniha je chytlavá - prvních 50 stránek. Poté začne kolotoč toho stejného opakování frází, klidně 10x za sebou. Nejspíš pro jistotu všech. Aby vám to bylo jasný. Ale nepomáhá to, protože to je otravné, úmorné a ztratíte se v tom. Pro to mi přijde vhod slovo "nadblbečný".
Tak nějak mi už od té padesáté strany bylo nepříjemné, knihu číst... Sem tam se člověk uculí nad infantilním vtípkem, ale těžko říct, zda to není už ze zoufalství.
Ke knize jsem se po několika měsíční odmlce vrátila (s odhodláním ji konečně dočíst), přečetla jsem dvě strany "nadblbečností" a knihu opět odložila s tím, že už ji dočíst ani nechci.
Knihu beru jako jedinou knihu, která byla napsána pro modrou rybku z pohádky Hledá se Nemo.

24.06.2019 1 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Dle recenzí na tuto knihu, jsem čekala to nejhorší, ale zas takové to nebylo.
Myšlenka/nápad příběhu pěkný, ale zpracování ne. Určitě by to byl trhák mezi mladistvými, kdyby se psaní ujal někdo jiný a víc si s tím pohrál. Stejně tak, kdyby si dal někdo práci s přebalem knihy - mě, jako náctiletou, by tento obal vůbec nezaujal, stejně tak jako mě nezaujal jako dospělou. Autorka to prostě odflákla na plné čáře.
Část postav mi přišla - jak to nazvat... retardovaná/mentálně zaostalá?
V části knihy, jsem nabyla dojmu, že mi něco uniklo vůči ději, ale nevím co.

18.02.2019 3 z 5

Kéž bys byl tady Kéž bys byl tady Rita Mae Brown

Takový průměr.
Zápletka vcelku lehce odhadnutelná, stejně tak jako pachatel.
Občas zdlouhavé, zbytečné popisování.
Neustálé obměna jmen a přezdívek, takže z počátku krapet těžší si vzpomenou, kdo je kdo (na začátku knihy nám autorka představuje všechny postavy, takže není problém dohledat). Více než to mi vadil popis věcí, které na sobě kdo nosil - k čemu mi je vědět jméno toho kdo udělal někomu pásek do kalhot?
Nicméně, pokud si chcete přečíst velice oddechovou detektivku, proč ne.

08.02.2019 2 z 5