Libunka74 Libunka74 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Výborné!! Silné, dramatické, a přitom klidně plynoucí čtení. Varování: Nejde odložit, čtete a čtete, až se vám tají dech... Hrdinka mi přirostla k srdci hned na třetí stránce. Přečetla jsem i epilog. Sem tam ukápla slza. A hlavně mi došlo, jak klidný a pohodový život žiji, a v jakém nadbytku...až mi bylo občas hanba :-)

20.07.2020 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Náročné čtení, občas jsem se strašně rozzlobila - vědoma si toho, že většina postav má svůj reálný předobraz v historické postavě. Jak je vůbec možná, že se něco takového mohlo dít? Jak je vůbec možné, že měl někdo tolik vnitřní síly a veškeré útrapy dokázal zvládnout?

28.12.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Výborné. Jako první knihu od doporučované autorky jsem vybrala tento solitér, který není součástí detektivní série. Šumava. Podzim. Tajemství. A do toho úplně běžné lidské radosti a starosti. A jako třešnička na dortu trocha té folklorní mysterie. Jsem nadšená. Přečteno jedním dechem.

09.03.2024 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Skvělé, úžasné, báječné čtení. Dlouho jsem nečetla nic historického, a tato kniha mě ve všech směrech uspokojila. Napětí. Láska. Faktogragie. Skvěle vystavený příběh. Autorka umí zahrát na všechny strunky naší duše. Úplně máte pocit, že jste součástí příběhu a ještě se naučíte uvařit jed

25.02.2023 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Přečteno za dva večery - King nezklamal ani tentokrát - trochu mystické, trochu dojemné, hodně o síle přátelství. Jsem velmi spokojená, a přestože jsem od něj četla i lepší kousky, rozhodně to nebyl ztracený čas.

18.04.2020 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Skvěle napsaná kniha, velmi silný příběh, koncem jsem se doslova proplakala. Ani ne tak z těch hrůz koncentračních táborů, na to jsem byla připravená, ale spíš dojetím, obdivem nad silnou vůlí a lidskostí v nelidských podmínkách. Opravdu, jak jsem tu četla v ostatních komentářích, i já ji považuji za jednu z úplně nejlepších knih o holocaustu. Všechna čest autorovi. Kniha, u které jsem přečetla i epilog, všechny záložky a tiráž.

15.04.2020 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Už dlouho mě žádná knížka tolik nezasáhla. Žádná nenutila tolik přemýšlet, a přehodnocovat.
Útlá knížka přečtená jen za pár dní, ale zato s plným nasazením a vervou.
Kolik už toho bylo o válečných zločinech napsáno, kolik knih zfilmováno... a tady se autor jen letmo dotýká holocaustu, a přesto o něm vypoví víc, než čekáte.
Ale není to knížka jen o vyrovnávání se mladé německé generace se schizmatem fašismu, ale i o vášni, touze a lásce, zklamání a naději. Uvědomila jsem si, jak snadné je soudit, když nevidíte za oponu, jak těžko určit míru viny... Ještě dlouho jí budu plná a budu si muset před čtením čehokoliv dalšího dát pauzu a vstřebat dozvuky...

19.02.2024 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Úplně jsem se sekla s odhadem pachatele. Tím větší překvapení na závěr.
Knížka mě bavila od první stránky, opět skvěle postavený příběh, tato autorská dvojice nezklame.
Malinko mě tam rozhodilo propojení postav (nechci spoilerovat), ale nakonec to mělo svoje vysvětlení. Bravurně odhalené lidské duše, psychologie postav.
Ze slova "babička" ovšem udělali horor :-):-)

19.04.2021 5 z 5

Super kniha, kterou chci mít doma. Po celou dobu čtení jsem měla chuť si opisovat úryvky, ty nejhezčí jsem si fotila mobilem. Koncentrace moudrosti a laskavosti. Silně dojemné a smutné. Přes slzy se usmíváte, protože tak to autor chtěl. A přemýšlíte...i několik dní po tom, co jste knihu dočetli....

15.09.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Třetí kniha této autorky, kterou jsem četla. A opět jedním dechem. A opět k naprosté spokojenosti - do poslední chvíle jsem netušila... Příběh mě držel v napětí celou dobu, vřele doporučuji milovníkům dobré detektivky.

13.01.2020 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Výborné, napínavé, nutící k zamyšlení - o spravedlnosti, rasové nenávisti, migraci, zlobě v lidském nitru a někdy zkrátka marné snahy policie stále narážející na předsudky a předpisy... Kniha se četla sama.... nenarazila jsem na žádné hluché místo. Autor je knihu od knihy lepší.

18.09.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Výborné, napinave, velmi zajímavé rozuzlení. Bryndza opět nezklamal, dávám plný počet!

03.06.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Skvělé, fantastické, napínavé, absolutně jsem nedokázala odhadnout jak to dopadne, až v úplném závěru mi to začalo do sebe všechno zapadat. To se povedlo, jsem zvědavá na Království....

19.04.2021 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Naprosto super! Vůbec bych nevěřila, jak propadnu trochu temné atmosféře nutkavého sběru léčivých rostlin :-)

20.09.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Velmi dobrá detektivka, zajímavé rozuzlení...odebírám jednu hvězdičku proto, že mi malinko chyběl dotažený konec - více o motivech pachatele a jeho rodině.

17.05.2021 4 z 5

111 míst v Praze, která musíte vidět 111 míst v Praze, která musíte vidět Matěj Černý

Úžasné, zajímavé i pro rodilé Pražáky... Už mám s dětma v knížce spoustu záložek. Některé stavby a zákoutí jsem zřejmě už mnohokrát minula nebo přešla a jsem ráda že mě na ně kniha upozornila. Skvělé je doplnění informací o dopravní dostupnosti a popis cesty...

04.03.2017 5 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Po dlouhé době kniha, která je o něčem jiném. Skvělé téma, zajímavá zápletka, autorka si velmi pečlivě nastudovala pohřební zvyklosti viktoriánské Anglie a opravdu výjimečně precizně dokázala popsat cokoli - úplně jsem se ocitla v Londýně za vlády královny Viktorie. Příběh pracuje s reálnými událostmi té doby a propojuje politiku, romanci a napětí do úžasného koktejlu. V knihovně mě zaujala obálka a vyklubalo se z toho několik dní, kdy jsem se od knížky nemohla odtrhnout.

19.08.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

(SPOILER) Otevřený konec, to jediné mi cuká rukou jednu hvězdičku ubrat...ale nechám jí :-)
Výborná pointa, skvěle vystavěný příběh, nechybí překvapení, napětí, i ta slza mi ukápla - možná některé okamžiky moc prožívám. Ano, každý něco tajíme - uvědomila jsem si, na kolik jsou naše počítače zranitelné a naše soukromí ohrožené. Takže nezlobit a všechno bude OK :-)

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Rozpaky...

20.09.2019 3 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Nic zajímavějšího jsem ještě nečetla... I když zpočátku trochu složité, rychle jsem pronikla do děje a brzo měla pocit, že i já procházím ulicemi Nového Města a velmi intenzivně jsem vnímala atmosféru, která byla opravdu mistrovsky vykreslená. Dokonce jsem opakovaně během četby brala do ruky mapu Prahy pro lepší orientaci.

07.03.2018 5 z 5