LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Konečně dočteno. Uf. Po přečtení příběhu mám velmi smíšené pocity. Tak mně nesympatické postavy jsem dlouho nečetla, ale i tak mě příběh něčím upoutal, chtěla jsem číst dál a byla velmi zvědavá, jak to vše náš hlavní hrdina zvládne. Při čtení se mi naprosto zřetelně v hlavě promítala kniha jako film. Děj byl velmi realistický. Měla jsem dojem, že čtu deník nějakého lékaře. I když se mi jednání postav nelíbilo a ve většině případů mi nebylo příjemné, musím knihu hodnotit převážně kladně, určitě stojí za přečtení.

09.08.2020 4 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Celou dobu si myslíte, že víte...ale na poslední stránce zjistíte pravý opak. Coben si s vámi pěkně pohrává, vede vás v bludišti a nechá odbočit i do slepých uliček, ale nakonec se nad vámi slituje a zasadí ránu z milosti. Tohle byla exkluzivní jízda. Smekám a těším se na další knihy od Cobena:-)

07.08.2017 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Skvělá kniha. Od začátku vzrušující. Napětí, strach, láska, tajemství a nečekané vyvrcholení celého příběhu. Sandra má dobře uvěřitelné postavy, hned po první stránce knihu nemůžete přestat číst. Takhle to umí jen Brownová. Četbu jsem si moc užila a těžko jsem se s postavami loučila. Doporučuji!!!

20.09.2016 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Tak o zklamání nemůže být tady ani řeči. Tohle se Kylie opravdu povedlo, asi prostě s Malem neměla svůj den, když ho psala. Risk se vyrovná skoro prvnímu dílu, který u mě pořád vede. Bratři Ferrisovi jsou krásná dvojka! Jimmy měl trošku pomalé vedení, než mu všechno došlo a rozhoupal se. Byl tvrdá skála, ale Lena věděla jak na něj:-). Ty jejich slovní výměny názorů:-D, to jsem se vážně bavila. No nádhera! Moc se těším na tichého dřevorubce Bena a Lizzy.
„A to je příběh o tom, jak si moje sestra vzala mého pitomého bývalého, zatímco já jsem jela domů s tím nejkrásnějším mužem na světě...“ :-D :-D :-D

26.08.2016 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Opět se to Lynn povedlo:-) Je to prostě krásný příběh, trošku ze života, ale mít vedle sebe takového člena Rajcovní roty jako měla Stefanie, tak se to dá zvládnout:-) Mně se to četlo fakt dobře. A to jsem ke Stef přistupovala s nepříjeným pocitem, z těch předchozích dílů jsem ji neměla moc ráda. Ale tohle se mi opravdu líbilo. Epilog tam sice nebyl, ale ta poslední kapitola jako by jím byla. Jsem velmi zvědavá, zda Baronet vydá další díl (možná poslední) o Brockovi a Jillian. Já se tedy přimlouvám všemi deseti:-)

31.07.2016 5 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Mio, opět se ti povedlo napsat přenádherný příběh. Jsi moje krevní skupina! Všechny knihy vydané v čj jsou naprostá bomba, nesáhnete vedle, když si vezmete jakýkoli příběh. Kyland je velmi zdatný konkurent Archera. Dovolím si říct, že dokonce ho v některých momentech převyšuje. Ale taky je to nejsmutnější příběh, co jsem od Mii četla. Takové sebeobětování jako je v téhle knize... Od první stránky si hrdiny zamilujete a na konci se s nimi jen těžko loučíte:-)

03.07.2016 5 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Tak musím říct, že na Zaskočeném mi vadila hlavně Kate, příběh z jejího pohledu (přesněji řečeno pokračování) mě moc nebavil. Vyprávění Drewa mi sedlo lépe, mělo větší švih a spád. Kate byla prostě průměr. Zápletka ovšem tady byla zase lepší, než u Zapleteného. Takže sečteno a tak dál... čtyři hvězdy. Opět celkově pěkné, romantické a sexy počteníčko. Jdu se poohlédnout po Zkroceném:-)

28.11.2015 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Naše krásná Elsa a její dredy:-) Krásná pohádka pro velké holky. Knížka se četla sama jako první díl série. Je to opět příběh na jedno brďo, ale neskutečně rychle to utíká. Jediné co mi vadilo (už jsem tento pocit měla při čtení Nových začátků) bylo, že tu není několik kapitol (ideálně aby se střídaly) z Willova pohledu. Zajímal by mě náhled jeho pocitů a chování na jejich příběh, bylo vidět, že si s přechodem z přátelství na lásku vůbec neví rady (za to Izzy byla v tomto chytrost sama). Ale jinak jsem byla spokojená a rozhodně se těším na další díly série. Prostředí Skalistých hor bylo moc prima :-D
(A jen taková pozn. pod čarou - bylo znát, že první a druhý díl série překládaly jiné překladatelky - Skalnaté vs. Skalisté hory:-))

23.09.2022 4 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Příběh je prostě něžnost sama, krásný a působivý román. Jen bych vytkla délku, skončil moc brzy.

07.06.2020 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Miluji ji!!!

21.07.2019 5 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Hezká a půvabná jednohubka, která vás pohladí po duši. Velmi mi kniha připomínala film Amélie z Montmartru. Všechno, co se odehrávalo v příběhu mi přišlo druhořadé, důležitá byla myšlenka a pocit při čtení. Pro mě to byla relaxační masáž na pár minut. Asi už za pár týdnů nebudu vědět, co jsem to vlastně četla, ale ten uklidňující pocit si budu pamatovat. Asi to není kniha pro každého. To, co jsem od knihy čekala, jsem také dostala. Doporučuji!

15.04.2018 4 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Příběh je tak jemný, něžný a tak hezky poklidně plyne. Jubilee nám odkrývala svou osamělost a touhu zkusit žít jinak. Držela jsem jí palečky, aby jí to vyšlo. Ale Eric měl taky svoje problémy, které musel řešit. A i když by se to zpočátku zdálo neuvěřitelné, jak si mohou rozumět taková stvoření jako dívka s alergií na lidi a rodičovský antitalent, jde jim to spolu pěkně. Stylem psaní mi to připomínalo knihy Terapii láskou od Matthew Quicka a Než jsem tě poznala od Jojo Moyesové. Rozhodně je to nádherná kniha, která stojí za přečtení.

30.05.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ano, řadím se mezi ty, které ke knize dovedl až seriál, ale kdyby nebyl, ani bych knihu neotevřela (knihu jsem začala číst po prvním díle první série). A byla by to pěkná škoda. Ten příběh je prostě úchvatný, nádherný, překrásný a plný. Pořád se tam něco děje. Vidím jedinou chybičku, pomalu to utíká. Ze začátku jsem si musela zvyknout na velmi pomalý děj, Diana se věnuje (podle mě) maličkostem a chce čtenáře opravdu se vším seznámit. Chtělo se mi přeskakovat, ale říkala jsem si, že autorka asi ví, kam tím směřuje, a taky že ano. Ale některé pasáže knihy bych opravdu přeskočila (viz Jamieho uvěznění). Nechci víc prozrazovat pro další čtenáře. Prostě si to přečtěte a pak uvidíte sami:-) Je to mix historie, napětí, dobrodružství, síly, pevné vůle, lásky a romantiky. Nebát se riskovat. Trošku bych ji přirovanala k románům od K. E. Woodiwiss, ta se také hodně rozepisovala. Za mě zasloužených pět hvězd a jdu se s neutuchající chutí vrhnout na další díl:-)

07.04.2016 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Nádherná! Jsem úplně unešená! Velmi vtipná knížka (viz Mont Blanc). A moc mě dojaly slunečnice. Super námět se ztrátou paměti. Ze začátku jsem sice byla trošku stejně zmatená jako Lexi, divila jsem se, jak se najednou můžou tři roky života vypařit do neznáma. Netrpělivě jsem čekala na konec. Knížku jsem si vypůjčila v knihovně a jsem docela zklamaná, že ji musím vrátit. Časem si ji třeba pořídím. Určitě bude patřit ke knížkám, ke kterým se budu ráda vracet. Docela se těším až zapomenu zápletku a budu znova vše objevovat stejně jako Lexi. :-)

30.11.-0001 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Kniha byla balzámem na duši. I když se v ní mluvilo o vážných tématech, tak byl příběh jakoby zabalen do vaty, která mě při otáčení stránek hladila. Příběh se plynule četl a hezky poklidně utíkal, podle mě tam nebyl ani žádný velký zvrat (i když se řešilo to, co se Kate stalo). Víc se mi líbila první půlka knihy, to jiskření a dohady mezi Kate a Aidenem... Autorka s minimem informací o postavách a prostředí vytvořila milý příběh o vážných věcech. Dobře se to četlo. Kate a Aiden jsou přirozené postavy, kterým dialogy uvěříte. Ráda si přečtu další knihu od této autorky.

09.09.2022 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Tak tento příběh se mi četl trošku hůře. Bylo to takové kostrbaté. Šťastní lidé se mi četli rychleji a víc to utíkalo. Yaël byla opravdu velká workoholička, už jsem si říkala, kdy ji klepne z takového množství práce a stresu. Práce by měla mít hranice, život není jen o dřině, ale také o radosti a odpočinku. Ale i tak se mi to líbilo. Agnès píše s lehkostí a postavy jsou uvěřitelné a sympatické, já se rozhodně těším, že vydají další její knihy.

26.07.2017 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Od Agathy jsem si udržovala vždycky určitý odstup. Nebyla to pro mě zajímavá autorka. Až na doporučení jsem po ní sáhla. Musím říci, že opravdu uměla napsat skvělý příběh. Sice jsem od ní ještě nečetla tolik knih, kolik bych si přála, ale rozhodně se zlepším. Tato detektivka bude patřit mezi mé oblíbené. Hodnotím všemi pěti hvězdičkami, které mám k dispozici:-). Hezky to utíkalo. Nemohla jsem se dočkat konce. Agatha si tu se mnou pěkně pohrála, vraha jsem vůbec neodhadla správně, pořád jsem si říkala, že to bude ten nebo ta. Co kdyby to bylo takhle, vždyť ten měl přece motiv... Postava Charles Hayward byla opravdu sympatická, všechno mi pěkně ukázal, líbilo se mi, jak stál nad celým příběhem. Těším se na další detektivní příběh od A.CH.:-) Doporučuji:-)

30.09.2016 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Za mě rozhodně ANO! Takhle má vypadat správné pokračování série.
Příběh se tu plynule rozvinul, nikde žádná brzda. William je postava, kterou si musíte oblíbit, dostane se vám pod kůži. Ani nevíte pořádně jak. Raven je jeho krásný opak, nádherně se totiž doplňují. Oba chtějí spravedlnost, ale vybírají si jiné prostředky na její vykonání. Raven jde po lince dobré spravedlnosti a vyjednávání, ale William volí spravedlnost ve formě pomsty - rychle, jasně a nezvratně - smrt. Raven ho krotí, je někdy moc zbrklý.

Už teď se moc těším na pokračování v podobě Římana. Jak to asi s Raven a Williamem dopadne:-). Jen doufám, že u nás také vyjde, i když se značným zpožděním (v angličtině vychází v prosinci 2016).

Vzhůru do Říma!

01.09.2016 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Ach jo. To je tak, když se namlsáte prvního dílu série a myslíte si, že ten další musí prostě být stejně dobrý. Jenže ono se ukáže během čtení, že ten další díl vlastně až tak super není. David a Evelyn byla (a pro mě stále je) dobrá dvojka, která se tak krásně četla, ale Mal a Anne... To jako vážně? Proč Kylie stvořila pěknou postavu Malcolma v první díle a tady z něho udělala karikaturu. A to měl fakt dobře našlápnuto. Takhle jsem si ho nepředstavovala:-(, dostal se konečně ke slovu (a nutno dodat, že měl opravdu hooodně prostoru, tolik stránek) a tohle z něj vypadlo? Já vím, že za to nemůžeš Malcolme, ale Kylie by zasloužila...
Celou dobu jsem měla velmi silné nutkání už mu tu jeho pusinku opravdu rázně zavřít (slušně řečeno). A Anne jsem chtěla trošku proplesknout, sakra holka, vzpamatuj se!!! Ale abych zas nebyla tak příkrá, pozitivní věc to mělo - celá ta kapelová rodina je prostě boží, to jo. Takže čtyři (vratké) hvězdy a už se moc těším na další díl. Jen doufám, že nebudu tak zklamaná jako u Rockového sóla.

29.07.2016 4 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

To je Robertsová, jak má být. Tohle se mi opravdu líbilo, bude patřit mezi mé oblíbené příběhy od Nory:-) Krásně se to četlo. Skvělě namíchaná romantika s napětím. Vraha jsme sice znali už od začátku, ale důležitá tady byla ta jeho prodloužená ruka, která se pak dostane k Fioně. Kdo je pejskař a zažil někdy výchovu malého štěněte:-), tak ten si tuhle knihu určitě zamiluje:-) Brala bych všechny Fioniny psy a Jawse:-) Jo a Simon byl taky dobrej, ty jejich slovní výměny názorů:-D Za mě pět hvězd. Doporučuji!

27.07.2016 5 z 5