Leome Leome komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Příběh mě naprosto pohltil. Po dlouhé době jsem narazila na něco kvalitního; to tahle kniha opravdu je. Pro Sepetysovou to sice byla prvotina, ale vůbec to na tom není poznat. Příběh je poutavý, dramatický, nepředvídatelný, dostatečně detailní, aby to bylo zajímavé a zároveň ne nudné. Určitě doporučuji i těm, kdo nemají podobný žánr příliš načtený nebo hledají zajímavou knihu s úžasným dějem. Pět hvězdiček.

19.09.2016 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Neočekávala jsem žádnou slávu, když jsem si tuhle knihu půjčovala, ale docela mě překvapila; autorka píše moc dobře. Nicméně, příběh je tak trapně ohraný... Holka, naprostý loser samozřejmě, přijde nová do "školy" znepřátelí si pár slepic a zakouká se do jednoho "nedosažitelného" chlapce. Kolikrát už jsme tohle viděli? Škola noci, Vampýří Akademie a plno dalších, na které ani nechci vzpomínat. Když ale pominu příšerný příběh, Hawkinsová píše velmi pěkně, umí čtenáře navnadit i překvapit.

19.09.2016 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha se čte moc dobře, ale přijde mi jaksi... primitivní. Autorka umí dobře psát, vykouzlit napětí, ale vymyslet dobrý příběh ne. Je to podobně předvídatelné jako například Selekce, která i přesto udělala takovou díru do světa... Hlavní hrdinka navíc není, alespoň pro mě, příliš sympatická, spíše ufňukaná. Chválím alespoň autorčin talent, který se rozhodně popřít nedá.

18.09.2016 3 z 5

Otrokyní v 11 letech Otrokyní v 11 letech Fatima Boscaro

Souhlasím s některými komentáři dole: příběh je skutečně zajímavý, velice čtivý, ale napsaný jako z jedoucího vlaku. Vždyť autorka popsala tři těhotenství na asi dvou stranách! Celkově by příběh chtěl více rozvést... Nicméně, jako chvilková četba je to úžasné a tomu, kdo chce něco dramatického a přitom krátkého, určitě knihu doporučuji.

18.09.2016 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Válečné (resp. poválečné) knihy mě nikdy příliš nezaujaly a Remarqa jsem dostala jako povinnou četbu, tudíž jsem knihu začínala číst spíše s odporem. Nicméně, byla jsem velmi mile překvapena a už mám vypůjčené i Tři kamarády a Vítězný oblouk. Cesta zpátky se mi moc líbila, i proto, že děj je psán v období, kdy se hoši vracejí zpátky, takže je to něco trochu neobvyklého. Určitě bych knihu doporučila i těm, co nemají daný žánr příliš v lásce.

17.09.2016 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Poslední díl celé ságy mě nejvíce potěšil. U prvního dílu jsme zmiňovala, že zápletka byla jedno velké klišé, ale autorka umí čtenáře zaujmout a psát. V posledním díle mě naopak potěšila zajímavá zápletka, hlavně finální část, ale Meyerová jakoby ztratila svůj dřívější dramatický styl psaní. Najednou neumí příběh tak hezky podat ani vytvořit takové napětí, jako dřív... Málokterý autor se s léty v psaní zhoršuje, ale o Meyerové to, bohužel, říct musím.

29.08.2016 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knihu jsem začala číst čistě ze zvědavosti, kterou ve mě probudili spolužáci a celkově i chvilková popularita knižní série. Čekala jsem něco hrozného, podobně jako film, ale kniha mě víceméně překvapila. Děj je strašný, předvídatelný a víceméně klišé, ale na druhou stranu, musím říct, že autorka určitě psát umí. Přestože je děj předvídatelný, Meyerová umí vykouzlit napětí i probudit ve čtenáři zájem. Nicméně, za mě je kniha hodně slabá, má, oproti poslednímu dílu, plno chyb.

29.08.2016 2 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Poslední díl série se mi moc líbil. Zajímavá zápletka, dramatičnost a nepředvídatelné zvraty - to se mi líbí nejvíce. Zajímavým experimentem bylo i setkání s Maggie. Konec mě překvapil, vždy jsem Tuckera viděla jako "toho druhého" - něco jak Jakob ve Stmívání, Adrian ve Vampýří akademii... Takže mě trochu překvapilo (příjemně překvapilo), že se hlavní hrdinka vykašlala na Christiana. Nicméně, právě to mě zaráží - zaslouží si hlavní postava, velký favorit, konec ve stylu "je sám a architekt"...?

29.08.2016 4 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Druhý díl série byl určitě mnohem lepší než první. Jazyková úroveň už není tak hrozná jako v prvním díle a autorka už umí čtenáře více překvapit - například smrt Masona mě docela překvapila, očekávala jsem spíše, že se něco stane Rose nebo že tam hrdinsky přijde Dimitrij a bude 100% happy end :-). Nicméně, kniha je čtivá, napínavá a zábavná, takže za mě doporučuji.

20.08.2016 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

První díl celé série bych ohodnotila jako ten nejhorší. Chudá slovní zásoba, naprosto předvídatelný děj... Na druhou stranu, abych jen nekritizovala, líbí se mi, jak autorka postupně odkrývá všechna tajemství a skutečnosti, než aby to na čtenáře všechno najednou nahrnula :-). Kniha je docela čtivá, čtenáře vtáhne do děje... Tři z pěti hvězdiček :-).

16.08.2016 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Kniha je založena na tom, že má čtenáře dojmout a psychicky vyždímat. To se jí v mém případě povedlo. Kniha je psána velice čtivě a zajímavě, ale autorovi bych vytkla, že se více nerozepsal. Také my chybí něco jako dodatek, kde by autor zkráceně popisoval, co bylo dál: co bylo s matkou a otcem, zda se s nimi a bratry stýká... jinak velice dobrá kniha.

26.07.2016 4 z 5

Žárlivá Kateřina - Prokletý rod Medici Žárlivá Kateřina - Prokletý rod Medici Jean Plaidy (p)

Kniha se mi rozhodně líbila a to jak ze stránky historické, tak z pohledu milovníka zápletek. Dávám nejvyšší hodnocení, protože kniha je poutavá, s dějem, od kterého se neodtrhnete a navíc založená na faktech.

26.07.2016 5 z 5

Labradorský retrívr Labradorský retrívr Bernard Duke

Četla jsem celkem tři knihy pojednávající o labradorech a musím říct, že z této knihy jsem si toho odnesla nejvíce. Našla jsem zde odpovědi na vše důležité i rady, které by se mohly hodit do budoucna. Doporučuji nejen začátečníkům, ale i pokročilým kynologům, kteří se jen chtějí dozvědět něco o jednom z nejoblíbenějších psích plemen vůbec ;-).

18.07.2016 4 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím pochválit jak samotnou autorku, tak samozřejmě překladatele. Tato kniha trochu vybočuje z řady, jelikož nepojednává o Kateřině Medicejské, ani královně Alžbětě, takže příjemné zpestření. Navíc, jen v málokterých školách se učí o tom, kdo to ta Jana Greyová byla, takže člověk se dozví mnoho nového ;-).

18.07.2016 5 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

První díl série mě velice oslovil, ale o těch dalších se to říci nedá. S dalším a dalším dílem je to větší a větší klišé, které se autorky snaží hrozným způsobem protáhnout. Každopádně, když se podívám na samotnou knihu, je to poměrně zajímavá dramatická četba, kde si každá puberťačka najde to své ;-).

18.07.2016 3 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Pro mě byla kniha spíše oddychovým čtením, ale příjemně mě překvapila. Člověk by řekl: tolik stránek o holce v kómatu - to musí být ke konci přece nuda! Ale opak je pravdou, čtenář pořád objevuje nové skutečnosti o Mie, o Adamovi a pořád je to zajímavé a když už to skutečně zajímavé být přestává, rázem je konec. Autorka to utla ve chvíli, kdy to bylo nejlepší, takže kniha není nudná, naopak je poutavá. Doporučuji všem, co hledají něco oddechového ;-).

17.07.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Poslední díl série bych označila za tu nejvíce klišé knihu, kterou jsem za posledních pár let četla. Vše bylo tak umělé a dopředu přesně nalajnované, že po přečtení prvního dílu každý hned ví, jak to dopadne. Poslední díl mě zklamal a přestože napínavými situacemi jen překypoval, byl nudný a naprosto předvídatelný.

17.07.2016 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jako pravý puberťák musím připustit, že se mi kniha líbila, ale nic originálního to nebylo. Navíc, po autorské stránce to nebyl kdejaký výkon, autorka ale zacílila na náctileté čtenářky a ty příběh zasáhl přímo do srdce. Příběh je psán poutavě, ale stačilo mi přečíst si první díl, a myslím, že ostatní jsou na tom stejně, a věděla jsem, že to skončí tím největším happy endem - jak jinak ;-).

17.07.2016 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Vždy jsem byla fanouškem série Odkazu dračích jezdců a poslední díl byl ten, který mě nejvíce překvapil - a to mile. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a když jsem ji musela odkládat, byla to muka. Někteří čtenáři možná vytýkají Paolinimu nepříliš optimistický konec, ale tak to má být: konec má překvapit. Nebylo by to až moc kýčovitě šťastné, kdyby Aria odletěla s Eragonem za západem slunce? :-)

17.07.2016 5 z 5

1813: Válečný požár 1813: Válečný požár Sabine Ebert

Kniha se mi líbila... dokud jsem nedošla k posledním padesáti stránkám. Téměř celou knihu převažoval poutavý a zajímavý děj, kdy se čtenář třásl na to, co se bude dít dále, ale ten konec mi knihu naprosto znechutil. Najednou poutavý děj vystřídal až příliš detailní a odborný popis událostí z pohledu vojevůdců. To celou knihu zkazilo; protože poslední stránky knihy jsou vždycky ty, podle nichž se čtenář rozhoduje, jak knihu zhodnotí.

17.07.2016 4 z 5