Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Zajímavý šokující příběh, s mnoha zvraty, velmi čtivý.... A přesto jsem po celou dobu čtení měla pocit, že tomu něco chybí....
Ale za přečtení určitě stojí. 4*

12.03.2015 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Mrzí mě, že jsem ze školy věděla celý děj. Orwell stvořil děsivý svět a ta myšlenka toho všeho je tak strašná, protože je tak moc reálná.
Ale jinak mi na hlavním hrdinovi vůbec nezáleželo. Bavila mě jen ta myšlenka...

26.07.2014 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Nechala jsem se zlákat obálkou a to byla chyba. Kniha totiž nestojí za nic. Jediné co mě tak trochu zaujalo byly některé vedlejší postavy, ovšem to je tak všechno. Děj chaotický, nezáživný a pochybuji, že to v dalších dílech bude lepší - nehodlám to zjišťovat. O hl. postavách se ani nezmiňuji. Tu 1* dávám jen a jen za tu obálku, která je prostě úžasná. :)

10.07.2012 1 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Volání kukačky jsem četla kdysi dávno a zrovna mě neoslovilo. Nyní jsem dostala chuť si přečíst další díl a ničeho nelituji. Skvělý detektivní případ, kdy jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je pachatel a k tomu velmi sympatické hlavní postavy. Za mě je v knize ideální poměr prostoru, který autor věnuje detektivnímu případu a tomu o osobním životě hlavních hrdinů. Další díl si nenechám ujít.

27.02.2023 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Hezké roztomilé čtení, ale nějak jsem čekala víc romantiky a jiskření mezi hlavním párem. Ale děti byly rozkošné a kniha překypovala životními moudry.

30.11.2022 4 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Já mám tuhle sérii vážně ráda, což je vlastně překvapující, protože občas ty knihy čtu a vůbec nechápu souvislosti a nějakou návaznost. Přijde mi, že autor nesouvisle skáče od jednoho případu k druhému a na konci to nějak slepí dohromady. I přesto je to skvělé čtení a díl od dílu tuto sérii čtu s větší a větší chutí.

28.08.2022 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Nebylo to špatné, hlavně první polovina knihy byla čtivá a zajímavá. Pak ovšem přišly velké skoky v ději, přišlo mi to až moc osekané. Rozhodně bych ocenila podrobnější děj a celý závěr knihy.

31.03.2022 3 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Začátek byl zábava, pak už to bylo to stejné pořád dokola a vtip se nějak vytratil.

20.12.2021 3 z 5

Pán prstenů: Souborné vydání Pán prstenů: Souborné vydání J. R. R. Tolkien

Pokaždé když čtu sérii Pán prstenů, je to skvělý požitek. Vždy tam najdu tolik nového a zároveň s vděkem vítám vše "staré a známé". Sérii vždy dočítám zaplavená směsicí pocitů; od tísně a zármutku po radost, vděk a klid.

20.08.2021 5 z 5

Zadní pokoj Zadní pokoj Jørn Lier Horst

Ne tak zdařilá detektivka jako první díl této série, ale stále velmi dobrá kniha.
Na mě byl děj místy až moc chaotický, hlavně kvůli nespočtu jmen, které si čtenář musí zapamatovat. Byly jich vážně desítky a navíc norská, takže jsem povětšinou ani nevěděla jak je přečíst, a tudíž bylo obtížnější si je i zapamatovat pro další vývoj děje - a že autor se alespoň párkrát vrátí snad ke každému jménu, které v knize zmíní.
Jinak opět vše skvěle promyšleno, napětí postupně graduje až k dechberoucímu závěru, kde se všechny dílky skládačky spojí dohromady.

15.07.2021 4 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Krásná a zároveň smutná kniha, plná zajímavých myšlenek a postřehů ze života s autisty.

08.02.2021 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

V knize se našlo pár povídek, které mě zaujaly - North Finchley, Vánoční zločin (protože D&K), Bratrské pouto či Nejdelší den v roce. Bohužel, velká většina povídek byla naprosto nezajímavá a přesně ten typ, které po zavření knihy ihned zapomenete a nic ve vás nezanechají.
Ovšem co bych knize vytkla především je fakt, že od "vánočních povídek" jako čtenář očekávám mnohé, ale rozhodně ne to, co je napsáno v této knize. Většinově jsou to smutné, depresivní příběhy, které s Vánocemi mají společného možná tak to, že je tam slovo Vánoce jednou zmíněno. Vánoční náladu po přečtení rozhodně nedostanete. 2,5*

27.12.2020 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tváří se to jako romantický příběh pro náctileté, ale děj má mnohem větší hloubku. Strašně mě bavilo postupně odkrývat, co se vlastně stalo a kam to naše hrdiny dovedlo. 4,5*

11.09.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Překvapivě mi tato série připadá díl od dílu lepší. Případy jsou promyšlenější, osobní život našich hlavních hrdinů zajímavější. Jen tak dál.

08.03.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Krásná kniha. Napínavé a vskutku zajímavé části z dob komunistického režimu a další, velmi čtivé, z dnešní doby, kde lidé řeší sic úplně jiné problémy, ovšem rozhodně ne nějak méněcenné oproti minulosti. Konec.... zvláštní a takový hořko-sladký. 4,5*

23.02.2019 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Typický Murakami. Velmi čtivé, zvláštní a když příběh začne gradovat, tak ho autor utne a je konec. 3,5*

02.10.2018 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Krásná poutavě napsaná kniha o putování americkou divočinou, hledání sama sebe i smyslu života. Autorka má všechen můj soucit, sympatie, podporu a přání už jen všeho dobrého do dalších dní. 4,5*

"Řeknu ti, že u ženských se to zas tak často nevidí - ženský málokdy pošlou společnost a to, co se od nich očekává, do háje. Kdyby bylo víc takovejch, byly bychom na tom líp."

25.12.2017 5 z 5

Příjemné čtení při kterém jsem se párkrát smála tak hlasitě, že na mě lidé v okolí koukali jako na blázna. Člověk má hned chuť hodit všechny starosti našeho každodenního života za hlavu a také někam vyrazit. Kniha je zpracovaná moc hezky, ale chyběly mi fotografie přímo z cest (autor v knize neustále zmiňuje co všechno si fotil, ale žádnou z fotek v knize bohužel nenajdeme).

28.09.2017 4 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Skvělá a šokující kniha! Jedna z těch, u kterých bych nejraději vyběhla do ulic a její výtisky rozdávala všem na potkání!
Při čtení jsem se bavila nad historkami z autorčina života, občas se hlasitě smála, souhlasně přikyvovala a pochopila, kolik věci je i v dnešní době potřeba řešit (a změnit). Jediný co mi vadilo, byla až přehnaná snaha být vtipná v prvních pár kapitolách knihy - zasmála jsem se a pak mi to začalo být spíše protivné. Jinak moc doporučuji!

19.09.2016 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

První dvě povídky mě naprosto uchvátily. První mi, dá se říct, zlomila srdce a opravdu se mi chvílemi četla velmi obtížně, protože jsem takto silné téma těžko rozdýchávala. Druhá byla vlastně vcelku "příjemná" a moc jsem si jí užila. Ovšem poslední povídka mě prostě nebavila. Nějak mě bohužel už od začátku nechytla. Hodnotím 4* a moc doporučuji - už jen kvůli té první povídce, tu si prostě musíte přečíst.
Celkově Petra Soukupová píše skvěle. Zatím u mě stále vede Marta, ale všechny knihy jsou opravdu kvalitně a osobitě napsány.

10.07.2016 4 z 5