Lenny.Wolf Online Lenny.Wolf komentáře u knih

Aplikace lásky Aplikace lásky Tash Skilton

Po dlouhé době skvělá romantická komedie, u které jsem se usmívala po celou dobu čtení. Není to žádné velké literární dílo, ale rozhodně je to skvělý zlepšovač nálady.

27.09.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Ježiš, to bylo zase tak super sladký a milý! Pokud chcete zlepšit náladu, "westovky" jsou zaručený lék :)

02.08.2020 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Dlouho jsem se na tuhle knihu chystala a nakonec na ni došlo. Četla jsem ji tak trochu na "hulváta" tzn. část jsem si přečetla a pak pustila film a takhle jsem to střídala. Musím říct, že mě to ohromně zasáhlo, protože kniha je výborně napsaná, ty myšlenky a celkově ty pocity a zase film je skvěle zahraný, takže dohromady to tvoří jeden velký zážitek.

23.07.2020 5 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Na zadní straně knihy je "Jako byste sledovali seriál Netflixu, od kterého se nedá odtrhnout." Musím souhlasit, že to je naprostá pravda, bylo to skvělé, napínavé a navíc bylo hrozně super se vrátit na Bayviewskou střední a ten konec? Ten to úplně rozsekal!

23.07.2020 5 z 5

Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti Milada Horáková

Milada byla velmi statečná a inspirativní žena. Její příběh by měl znát každý a tohle bych povinně pouštěla ve škole, aby se stále připomínalo, jakých zvěrstev byl schopný komunistický režim. Dlouho budu mít její slova v hlavě.. byl to velmi silný zážitek tato kniha.

06.07.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Jedna velká deprese, která určitě stojí za přečtení. Jen pak to chce panáka nebo tabulku čokolády na nervy...

25.06.2020 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Vůbec jsem neměla v plánu tuhle knihu číst, ale pak se jí začal plnit instagram, do toho mě zaujala ta krásná obálka a anotace taky nevypadala marně. Přeci jen, kdo by nechtěl být superhrdina, že?
Vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout, bylo to skvěle podané, vše jsem si dokázala představit do posledního detailu a ty pocity, které ve mně čtení vyvolávalo, za to patří autorovi kloubouk dolů. Mám ráda knížky, které nejsou prvoplánové a je tam něco víc, nějaký přesah k zamyšlení a tady jsem to dostala. Rozhodně tuhle knihu budu teď každému cpát na potkání a 5* si víc než zaslouží!

24.06.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Letos experimentuji se čtením různých žánrů a spisovatelů, takže tohle bylo moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. Od první kapitoly jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to silné, plné emocí, hrozně lidsky napsaný. Navíc prostředí Českého Krumlova je mi známé a blízké, takže o to víc mě kniha bavila číst. Myslím, že na knihu budu ještě dlouho vzpomínat.

06.06.2020 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Sympaťáka Frosta Eastona jsem si zamilovala od první knihy a náklonnost k němu se od každé knihy prohlubuje. Není to klasický vyšetřovatel a ani knihy s ním nejsou klasické detektivky, takové jak je známe, kde má kolem sebe parťáka a další kolegy. Ne ne, Frost je samotář, který si vystačí se svým kocourem, kterého bere v podstatě všude s sebou (to jsou mimochodem další plusové body pro Frosta), svým dvakrát tak starším přítelem a rádcem Herbem a bratrem, který se stará o to, aby nám milý Frost při honbě za padouchy nezemřel hlady.
Přestože všechny knihy ze série jsou skvělé a 5*, tak tahle je nejlepší. Od začátku má takovou noirovou atmosféru, kdy jsem si občas připadala, že čtu nějaký komiks s Batmanem nebo Daredevilem, protože Lombard je takový Kingpin nebo Tučňák a Frost je nezničitelný superhrdina. Rozhodně knihy s Frostem doporučuji na potkání, protože je to jedna z nejlepších sérií, s jednoznačně nejlepším vyšetřovatelem!

23.05.2020 5 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Tahle kniha je naprostá nezbytnost pro všechny milovníky kouzelného světa Harryho Pottera. Už 20 let je Harry Potter mojí posedlostí a díky téhle krásně zpracované knize moje srdce plesá radostí.

21.05.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Tohle byla naprostá "feel good" knížka, u které jsem se usmívala od začátku až do konce. Hrozně jsem si čtení užila a musela jsem si ji dávkovat, protože jsem nechtěla aby byl konec. Jen jedna věc mě naprosto iritovala a to oslovení "Sašenka", ale jinak to bylo naprosto boží, takže se to dá prominout.

18.05.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla a pochopila o co jde a jak ten svět funguje, ale pak to nabralo ten správný směr a nemohla jsem se odtrhnout. Teď jen bude hrozné to čekání na pokračování

14.05.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Z minulé knihy jsem byla lehce zklamaná protože příběhu zmizel ten spád, který mám na téhle sérii ráda, ale takhle kniha zase celkový dojem napravila. Těším se na další pokračování této "dokonalé" série :)

14.05.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Ty bláho, já ani nevím, co napsat.. snad že to bylo naprosto GENIÁLNÍ!! Dala jsem si re-reading dvou předchozích knížek, abych hned touhle navázala a byla to teda jízda. Nechápu, jak to mohl autor vymyslet a dát dohromady, aby to všechno tak dokonale zapadlo do sebe. Celá trilogie je naprosté mistrovské dílo a já budu netrpělivě vyhlížet nějakou další knihu od pana Barkera.

05.05.2020 5 z 5

44 kapitol o 4 mužích 44 kapitol o 4 mužích B.B. Easton

Na Goodreads má tato kniha 4,2*, tak jsem si říkala, jo, to bude dobrý, anotace zní super, kór když se ke knize vyjadřovala i Colleen Hoover, jak to miluje. Ale to jsem se spletla, ne že bych se párkrát nezasmála, ale spíš to bylo nemastný, neslaný a místy i trapný. V budoucích knížkách určitě pokračovat nebudu.

24.04.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

To bylo tak krááásný!! Ještě nikdy jsem si nepřála, aby mi čtení neutíkalo tak rychle. Musela jsem si knížku dávkovat, protože to bylo tak hrozně feel good, že jsem se musela pořád usmívat. I když to má 550 stran, tak to v podstatě nemá žádný důležitý děj, ale prostě mě to úplně zasáhlo a ani u jedné stránky jsem se nenudila. Víc takových krásných knih, prosím!

15.04.2020 5 z 5

Papírové panenky Papírové panenky Emma Pullar

Celou dobu to bylo takové nemastné, neslané, prostě průměrný thriller. Ale ten konec to rozsekal, takže díky konci 4*, protože to jsem vážně nečekala, i když hypotéz jsem měla několik.

11.04.2020 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Ježiš, tohle bylo tak hrozně dobrý! Velmi příjemné zpestření v žánru psychothrilleru, pořád mi to v hlavě připomínalo film Ex Machina.
Díky krátkým čtivým kapitolám jsem pořád četla a četla a vždy když jsem měla nějaké tušení, tak mě následný děj vyvedl z omylu. Například konec jsem předvídala úplně jinak. Vidím, že toto téma nesedlo každému, ale pro mě to byl jeden z nejoriginálnějších thrillerů, které jsem za poslední dobu četla, a že jich není málo.

07.04.2020 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Vůbec jsem tuhle knihu neměla v plánu číst, ale nějak se ke mně dostala a když jsem na ní slyšela chválu, tak jsem si řekla, že jí dám šanci.. a dobře jsem udělala. Dlouho jsem nečetla knihu, u které bych takhle hltala stránku za stránkou. Je neuvěřitelné, čím vším si musela autorka projít a i kdyby byla jen polovina toho pravda, tak je to pořád síla. Myslím, že ještě dlouho budu o této knize přemýšlet.

06.04.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Konečně!! Konečně knížka, z které jsem nadšená a nemohla se od ní odtrhnout. Hadrový panák byl super, ale nebyl TOP, Loutkář byl dle mého názoru velmi přitažený za vlasy, ale tohle bylo vážně super. Konečně reálná detektivka, kde je vše zodpovězeno. Jsem spokojená a konečně jsem dostala to, co jsem chtěla, i když jsem po předchozích zkušenostech s autorem nic výjimečného nečekala.

28.03.2020 5 z 5