Lenny.Wolf Lenny.Wolf komentáře u knih

Tři měsíce v Barceloně Tři měsíce v Barceloně Adam Gebrian

Do Barcelony jsem se naprosto zamilovala, když jsem tam byla na svatební cestě. Totálně mě to město ohromilo. Je tam vše, město, příroda, moře, milí lidé.. hned jsem věděla, že se tam jednou budu chtít vrátit. Díky téhle knize jsem objevila další místa, kam bych se chtěla podívat, ale také velký stesk po Barceloně. Barcelona je láska a tahle kniha taky!

09.04.2021 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Dlouho jsem se na tuhle knihu chystala a nakonec na ni došlo. Četla jsem ji tak trochu na "hulváta" tzn. část jsem si přečetla a pak pustila film a takhle jsem to střídala. Musím říct, že mě to ohromně zasáhlo, protože kniha je výborně napsaná, ty myšlenky a celkově ty pocity a zase film je skvěle zahraný, takže dohromady to tvoří jeden velký zážitek.

23.07.2020 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Vůbec jsem neměla v plánu tuhle knihu číst, ale pak se jí začal plnit instagram, do toho mě zaujala ta krásná obálka a anotace taky nevypadala marně. Přeci jen, kdo by nechtěl být superhrdina, že?
Vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout, bylo to skvěle podané, vše jsem si dokázala představit do posledního detailu a ty pocity, které ve mně čtení vyvolávalo, za to patří autorovi kloubouk dolů. Mám ráda knížky, které nejsou prvoplánové a je tam něco víc, nějaký přesah k zamyšlení a tady jsem to dostala. Rozhodně tuhle knihu budu teď každému cpát na potkání a 5* si víc než zaslouží!

24.06.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tak tohle byla bomba. I když se začátek táhl, jak týden před výplatou, tak konec vše vynahradil, až jsem málem zapomněla dýchat. Naprosto skvělý psychothriller!

14.01.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Už první díl se mi líbil, ale tohle, tohle bylo ještě mnohem lepší!

05.01.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Mám pocit, jako by to byl komiks podle mého života :D

14.10.2019 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Na třetí pokračování s Lucem Callanachem jsem se moc těšila, bohužel jsem se tentokrát musela do čtení vyloženě nutit. Četlo se to snadno, ale neměla jsem chuť pokračovat, protože tentokrát mi dějová linka oproti předešlým dvěma knihám přišla slabá a nic mě netáhlo dál. Škoda, snad příště to bude zase lepší.

15.09.2019 3 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Kniha, u které jsem se nahlas smála, fandila hlavní hrdince a nakonec mi naprosto nečekaně zlomila srdce...

15.06.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tahle kniha mě úplně dostala.. jako bych v ní viděla sebe před 10 lety. Naprosto dokonalá knížka, i když trošku odlišná od toho co jsem od ní četla. Nevím, jak to ta Colleen dělá, že mě každá její kniha tak zasáhne.

22.05.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

OMG! To bylo tak boží! ❤️ Chci ještě! Když jsem viděla českou obálku, tak jsem byla k celé knížce lehce skeptická, ale pak jsem četla samé kladné ohlasy a prostě jsem si to musela taky přečíst.. ale rozhodla jsem se počkat až na e-book vydání, protože tahat se s 500 stránkovou cihlou není nic pro mě. Doufám, že po tomto úspěchu se v Čechách vydají i další autorčiny knihy.. Protože tohle pro mě byla nejlepší knížka letošního roku. Tleskám a chci další knihu. Hned! :)

19.03.2019 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tak tohle si zaslouží jednoznačně 5* z 5.
I když jsem docela velký čtenář, tak jsem nikdy nechápala, jak se dá přečíst kniha na jeden zátah.. A teď se mi to konečně stalo. Četla jsem a četla a když se mi chtělo čůrat, tak jsem stejně pořád četla, protože jsem se od toho prostě nemohla odtrhnout. Nutí Vás to se zamyslet, jak jednotlivá rozhodnutí změní život, ale evidentně vše co se stane, tak má být.
Myslím, že se Taylor Jenkins Reid dostala na seznam oblíbených autorů těsně za Colleen Hoover a to je co říct :)

14.02.2019 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Vůbec jsem tuhle knihu neměla v plánu číst, ale nějak se ke mně dostala a když jsem na ní slyšela chválu, tak jsem si řekla, že jí dám šanci.. a dobře jsem udělala. Dlouho jsem nečetla knihu, u které bych takhle hltala stránku za stránkou. Je neuvěřitelné, čím vším si musela autorka projít a i kdyby byla jen polovina toho pravda, tak je to pořád síla. Myslím, že ještě dlouho budu o této knize přemýšlet.

06.04.2020 5 z 5

Stínka Stínka Daniela Schreiter

Moc hezká knížka na jedno odpoledne. Doporučuji přečíst jak dospělým tak dětem, aby měli představu, jak člověk s autismem může vypadat. Sice se to nedá pojmout globálně, jak přesně poznat autistu, ale třeba to pomůže, aby k nim lidé neměli tolik předsudků. Já osobně i když autismus nemám, jsem se v hodně věcech našla.. taky mám nějaké své mimozemské drobnůstky v chování. Možná proto je mi tato tématika tak blízká.

08.03.2020 5 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Jsem touto knihou lehce rozčarová. Autorka se nám v celé knize snaží vnutit, že muži jsou špatní, násilničtí, snaží se omezit naší svobodu atd atd. Neříkám, že tomu tak ve světě není, že nejsou mezi námi hulváti, co ženy mláti, znásilňují.. ale autorka to pojala tak globálně, že jako přes to vlak nejede. Myslím si o sobě, že jsem feministka, zajímám se o to téma, ale tohle je přesně jedna z věcí, proč je feminismus stále brán jako něco negativního.

18.02.2020 2 z 5

Stargirl Stargirl Jerry Spinelli

Milý příběh o tom, že být jiný není špatný a že každý by si měl svou jedinečnost držet a neměnit se kvůli okolí.

05.01.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Moje první "odeonka" a hned za 5*. Velmi útlá kniha se silným obsahem, který vás donutí se zamyslet, dojme a rozhodně ještě chvíli bude vrtat v hlavě. Kniha nepotřebuje mít 500 stran, aby vás dostala. Určitě to nebyla poslední kniha, kterou jsem od autorky četla. I když, co se tak divím, de Vigan je prý vždy sázka na jistotu.

15.10.2019 5 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Žádné velké literární dílo to nebylo, ale jako rozptýlení od čtecí krize naprosto ideální :)
Hodnotím 3,5*/5*.

04.09.2019 3 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Vůbec jsem neměla v plánu tuto knihu číst, ale pak jsem ji viděla všude a samé kladné hodnocení, tak jsem se rozhodla ji také zkusit a udělala jsem dobře. Zajímavý YA thriller, u kterého jsem byla napjatá od začátku do konce a vůbec mě nenapadlo, kdo by ten záporák mohl být. Za mě tedy palec nahoru a je to pro mě nečekané překvapení, že by Cara mohla být tak dobrou autorkou.

28.06.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak tohle byla jednoznačně nejlepší detektivka, co jsem četla. Čtvrtá opice byla skvělá, ale tohle to ještě předčilo. Jen ten konec.. teda pane Barkere, tohle se nedělá, jste krutější než sám Anson Bishop! :D

13.06.2019 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Já ani nevím, co říct.. Snad jen, že po dočtení jsem měla chuť knihu spálit a dělat, že jsem to nikdy nečetla. Myslela jsem, že jsem otrlý čtenář, kterého nic nerozhodí, ale nikdy jsem nečetla nic tak úchylného a odporného jako bylo tohle.

26.04.2019 odpad!