LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Perfektni kniha jako vsechny od dana browna

18.03.2019 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

cekala jsem neco jineho

16.04.2023 2 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Poslouchala jsem tuto knihu jako Audio a byla jsem spokojena.

22.01.2023 5 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Alison Weir je moje srdecni zalezitost. Knihy jsou mozna obcas moc beletrizovane, ale ona pise skvele a ja si dokazu vse barvite predstavit.

29.05.2022 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Kniha bya ctiva, ale to je celé. Tento sty knih neni pro me.

29.05.2022 2 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Nebyla jsem zase tak nadšená. Námět mi přišel fajn, ale vlastne mě zaujala jen první část. Klidně bych nechala otevřený konec, protože ta druhá část už byla o ničem.

09.02.2022 3 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Já jsem z knihy byla celkem zklamaná. Ke konci jsem dokonce přeskakovala stránky. Myslím si, že méně je někdy více a kdyby autorka zůstala u příběhu Ivy a domova svaté Markéty bez té omáčky okolo a chutí udělat ještě větěí drama, tak by kniha měla na čtenáře mnohem věčí vliv.

05.10.2021 2 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Z knihy jsem lehce zmatená. Z jedné strany se mi líbila a byla jsem dlouho rozhodnutá dát jí 4 hvezdičky, ale konec mne natolik zklamal, že jsem musela dát 3. Kniha je psychologický triller. Rozhodně je příběh zajímavý, jazyk je občas květnatý a poetický, což pro mě bylo plus. Rozhodně to je promyšlený příběh a od poloviny až do rozuzlení i napínavý. Konec byl bohužel ne tolik zajímavý a šokující jak jsem si představovala.

17.06.2021 3 z 5

Tichý - Kronika vraha Tichý - Kronika vraha Thomas Raab

Kniha mne velice překvapila. Autor u mě zabodoval příběhem, který jsem ještě nečetla a jazykem jakým psal. Kniha je poklidná, ale má v sobě i tajemno a takovou nepříjemnou atmosféru.

16.05.2021 3 z 5

Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Allan Pease

Kniha nebyla špatná. Zasmála jsem se u ní a opět něco nového dozvěděla. Co mi vyadilo bylo časté opakování jedné a té samé věci. Nesouhlasím 100.procentně se vším, ale rozhodně je tato kniha pro všechny s otevřenou myslí, kteří chtějí poznat sebe a své protějšky lépe, něco se přiučit a zkuit zlepšit vztah.

16.05.2021 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Harlan Coben má rád zápletky, pletení čtenáře nebo diváka a hodně příběhů, které se nakonec spletou dohromady. Příběh jako takový nebyl špatný, pár momentl, které jsem tak ůplně nečekala též. ALE.. měla jsem od autora vědší očekávání. Milostná linka, hloupé řeči v baru,seznamka... já nevím prostě to pro mě bylo málo. I ten styl jakým píše pan autor mě nenadchl. Mrzí mě to, ale nemůžu dát víc jak š hvězdičky.

21.04.2021 3 z 5

Člověk bez osudu Člověk bez osudu Imre Kertész

Jazyk knihy se mi líbil. Dokázala jsem se do chlapce vžít. To co se mu stalo bylo hrozné a chápu jeho pocity, kdy už přestal chtít žít nebo naopak nakonci knihy jeho zuřivost. Kniha byla velice smutná a naturalistická.

28.03.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

(SPOILER) V poslední době jsem z knih s označením Triller dost zklamaná, protože většina z nich je pro mě víc detektivkou než trillerem. Tato kniha byla šokující psychoy neuvěřitelná a pro mě jako pro rodiče horor. Nikdy bych nechtěla mát takovou dceru. I když i matka pro mě byla taky lehce naručená. Rozhodně mohu doporučit. Kapitoly jsou krátké a napínavé a díkybohu žádný HappyEnd.

20.03.2021 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Mě se kniha líbila. Dozvěděla jsem se dost ze zákulisí. O hercích předtím, mezítím a potom. A spoustu maličkostí, díky kterým se na seriál Přátelé budu koukat jinýma očima. Každopadně musím vytknout občasné odkročení od tématu. Chápala jsem, že se nám autorka snaží osvětlit danou dobu, abychom lépe pochopili proč se co stalo a jaké to mělo důsledky, ale odběhnutí od tématu na 10 stran už bylo moc i pro mě. Blo by mi milejší, kdyby mi popsala salát jak ho dělala Rachel než mluvila o asistence, která zažalovala producenty. Jinak se mi kniha líbíla a mohu fanouškům doporučit.

30.01.2021 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Kniha není špatná. Styl psaní spisovatele se mi docela líbí, ale po dobrém začátku kniha začne být pomalá a já se začala nudit.

22.12.2020 3 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Potřebovala jsem odpočinkovou četbu. Vtipnou, hloupou, romantickou... prostě něco, kde nemusím přemýšlet. Musím říct, že je to vše co jsem očekávala a ještě mnohem více. Musím se smát jaká romantická slova autorky používají pro lidské přirození. Je to jako číst ty historické romantické romány. Jako moderní popelka. Kniha je super. Kdykoli se k ní můžu vrátit a dostanu nový příběh. Nelituji koupě a už sháním další podobnou knihu.

03.09.2020 4 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Námět byl to co mě na tuto knihu nalákalo. Bohužel nemohu říct, že by mě tato kniha úplně ohromila. To co bylo v recenzi jste si přečetli malinko zdlouhavěji v první části knihy. Některé věci tam byly dost psycho a ten konec taky fajn. Jsem ráda, že jsem si to přečetla,ale autorku už vyhledávat nebudu :-)

02.08.2020 3 z 5

Už žádné plasty Už žádné plasty Martin Dorey

Já dávám plný počet hvězd. O tuto problematiku jsem se začala zajímat nedávno, což je na jednu stranu ostudné, ale na druhou stranu začala jsem a to je důležité. Auto v knize vysvětluje v čem jsou plasty, co se může stát a nabízí alternativy. Rozhodně s touto knihou budu dál pracovat.

26.07.2020 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Bylo to fajn odpočinkové čtení. Potřebovala jsem vypnout, zavzpomínat na mé mladistvé roky :-D a to se povedlo. Nebyly tak vášnivé jako u hlavní hrdinky, ale odkud si máme vysnívat ty skvělé milence, kteří nám ubližují :-D

16.06.2020 3 z 5

Ztráty a lži Ztráty a lži Sophie Hannah

Tento psychotriller rozhodně nebyl špatný. Na začátku mi velice vadil styl, kterým je kniha psaná (hrdinka mluví sama k sobě). Naštěstí talto nebyla psaná celá kniha a většina kapitol je potom psaná normální formou. Kniha mě zaujala tak nějak od 100 do 230 stránky. Začátek a konec byl slabší. Hlavní postavy mi přišli všechny na hlavu a to i hlavní vyšetřovatelka. Autorka mě každopádně nakonec dokázala vtáhnout do děje, moment překvapení tam byl, námět byl zajímavý a nejistota, kdo je vlastně vrah tam taky kolísala. Zkrátka a dobře fajn kniha tak akorát na 3*.

20.04.2020 3 z 5