LenkaGonn LenkaGonn komentáře u knih

Černobíle Černobíle Alexandra Bajnarová

Knihy, ve kterých se prolíná více příběhů mám moc ráda. Nápad byl rozhodně originální, ale myslím si, že toto téma mohlo být spracováno mnohem lépe. Životy hrdinů mohly být více rozvité a problematika, o kterou se autorka s námi podělila mohla být hlouběji zpracovaná. Kniha byla čtivá, hezká, ale něco tam chybělo.

24.04.2020 3 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

První co mě napadne k hodnocení této knihy je rozhodně, že je velice čtivá. Příběh se podobá lehce knize Pokoj. Přesto se mi tato kniha velice líbila. Kapitoly, které byly popisované z pohledu všech postav dodaly příběhu na zajímavosti. Bylo zajímavé sledovat vývoj rodiny a přítele hlavní hrdinky. Dokonce tam byl i moment překvapení. Konec byl na mě možná trochu moc sladký.

01.04.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Románový příběh, který se odehrává během 2. světové války. Vlastně jsem vůbec nevěděla co od této knihy čekat. Nakonec jsem byla příjemně překvapená. Plynula velice rychle a byla velice čtivá. Nezpozorovala jsem žádná hluchá místa. Knihy o druhé světové válce čtu teprve krátce a musím říct, že čím dál tím víc zjišťuji jak jsem v této oblasti pozadu. Mě tato kniha přinesla i nové informace. Mě se prostě líbila a má čestné místo v mé knihovně.

10.03.2020 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Tato kniha byla moc krásná. Bylo to velice působivé vyprávění několika generací. Jediné malinké mínus mám a to, že jsem se občas ztrácela. O černoších a jejich kultuře jsem četla jen v knize bílá Masajka a tam byl popsaný příběh jen jednoho kmenu. Velice mě to zaujalo až kam se dostali. Prokletí, otrokářství, svatby, pohřby, láska i nenávist. Vše se nakonec propletlo až k posledním hrdinům, kteří se dostali zpět domů.

08.03.2020 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Dívky z trajektu už jsem jednou četla a věděla jsem, že se mi tato kniha líbila. I přesto jsem zapomněla jak to skončilo.
Pro mě moc hezká kniha. Odsýpá, má tam i osobní linku jako skoro u všech thrillerů, ale přesto to do sebe perfektně zapadá. Já jsem si čtení užila a těším se na další autorčiny knihy.

07.02.2020 4 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Je to něco malinko jiného než ty knihy, které autorka píše. Osobně mám velice ráda historické romány a dvě časové linky. Tato kniha nebyla nějakým velkým překvapením, ale nakonec jsem se jí rozhodla dát 4 hvězdičky, protože jsem ještě takový příběh nečetla. Láska tu byla velká, ale střídmě popsaná. Knihu o jeptiškách, sochařce, vílách a duších jsem ještě nečetla. Bylo to milé odpočinkové čtení. pro zimní dny s horkou čokoládou jako dělané.

19.11.2019 4 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

V sexu ve městě, vypadá tato kniha romantičtěji. Moje představa byla jiná. Knihy jsem začínala číst asi 3x. Vždy jsem jí odložila. Na některé knihy není vždy ta nejlepší doma a tato je jedna z nich. Musím říct, že některé dopisy byly nádherné. Pokud tuto knihu vezmete jako knihu dopisů, které byly psány před 100 let, tak se vám bude líbit. Kor když si představíte jak to pro ty dvojice muselo být těžké. Dělily je války a jen slova mohla obsáhnout vše co ten muž cítil a upřímně mnoho mužů neumí být romantických a popsat to co cítí. Proto se mi ta kniha líbila, byla plná lásky.

05.11.2019 4 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

No….. těžké se k tomu vyjádřit. Jako fakt nechutný :-D … pak jsem nevěděla kdo je větší magor:-D … ALE.. bylo to zajímavé téma, napínavé, nečekané události. Kniha se četla rychle. Prostě průměr. Znovu číst nebudu, ale nelituji, že jsem tuto autorku zkusila.

29.07.2019 3 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Velice čtivý příběh. Ještě žádná kniha ve mě nevyvolala pocity jako hrůza a negativita. Přesto, že kniha byla čtivá, zajímavá a příběhem rozhodně pro mě něčím nová SPOILER... přijde mi, že tento příběh nemá konec a to mě děsí - nenávidím otevřené konce, kde může pracovat lidská představivost. Vlastně až na ty dva chudáky manželé byli všichni psychicky labilní. No rozhodně doporučuji...………..

09.07.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Moje první YA Fantasy. Od knihy jsem neměla žádná očekávání, spíš jsem se bála zklamání. Nakonec jsem příjemně překvapená a určitě si přečtu Nimbus. Na druhou stranu to není něco co bych musela číst vícekrát. nesmrtelnost a jak by to mohlo fungovat je skvělý námět na knihu. Projeví se, že ať už jsou lidé nesmrtelní nebo ne, vždy se najdou jedinci co by to kazili. Pojetí tohoto nesmrtelného života plného smrtek a sekáčů - tento překlad je opravdu velice komický- je zábavné čtení.

04.07.2019 4 z 5

Na Sibiř Na Sibiř Per Petterson

Z knihy mám takové rozporuplné pocity. Byla celkem čtivá, ale občas jsem se ztrácela. Příběh hezký, ale někdy mi přišlo, že rozpitvává momenty které nemusí a naopak jsou tam chvíle, které by zasloužili rozvést. Konec je zvláštní. Hrdinka mi přijde jako velice silná žena, která umí překonat jakoukoli překážku a i vnitřně se smířit s věcmi, se kterými se ne každý smířit dokáže. Líbil se mi vztah s bratrem, myslím, že i to byla hlavní myšlenka té knihy a proto i ten konec je velice smutný. Knihu už si nikdy nepřečtu, ale je pravda, že i když z ní nemám 100 % dobrý pocit, tak stejně tato kniha zůstane v mé hlavě asi i pro její zvláštnost. Proto 3 hvězdičky.

20.05.2019 3 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Pro mě to byla první kniha od této autorky. Mě se moc líbila. 5 Hvězdiček dávám knihám, které mě strhnou a zanechají ve mě nějaký dojem. Tato kniha byla čtivá. Rozhřešení nečekané až do posledního momentu jsem nevěděla kdo je vrah. Určitě si přečtu další knihy od autorky, protože mě to opravdu bavilo.

14.05.2019 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Odebírám jednu hvězdičku za prvních 100 stran. Ani ne za vyprávění na které jsem nebyla zvyklá, ale spíš, že se to těch 100 stran opakovalo pořad do kolečka. Dalších 250 stránek jsem přečetla jedním dechem za 3 hodinky. Příběh rozhodně skvělý. Scéna útěku napínavá i když nevím, zda by to opravdu takhle prošlo. Jinak byl příběh autentický a přečetla jsem ho jedním dechem.

06.05.2019 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

YA. Pohádka. Odpočinkové čtení. Dostanete to co očekáváte. Naprosto spokojená. Příjemně překvapená. Líbilo se mi to.

25.03.2019 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Kniha rozhodně zajímavá. Příběh krásný, ale upřímně jsem se občas nudila. Příběh je velice zajímavý i proto jsem knihu dočetla, ale něco mi tam nesedělo. Nebyla tam zápletka nebo něco co by zaujalo.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Dech beroucí, trochu smutné pokračování této ságy.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Miluji tuhle knihu. Skvělý děj. Propletené životy a rozhodně je to reálně vyhlížející příběh. Byla jsem nadšená asi bych si přečetla i pokračování. Za mě skvělý, skvělý, skvělý ...

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Podle mě jedna z nejslabších knih od této autorky. Příběh hezky, zápletky a nakonec rozhřešení hodnotím velice pozitivně, ale jinak mi kniha přišla celkem nudná.

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Bohužel očekávání byla velká a nakonec to pro mě osobně bestseller nebyl. Nápad byl rozhodně skvělý, právě námět na tuto knihu mě přemluvil, abych si jí přečetla. Spíš mě zaujala druhá část knihy než ta první. Každopádně je tam pár zajímavých a čtivých momentů a pro mladší čtenáře to rozhodně může být zajímavé.

25.03.2019 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Možná proto jsem byla tak zklamaná. Autora znám a jeho kniha Dítě číslo 44 je naprostá bomba a moc se mi líbí a proto jsem si koupila i tuhle. Ale příběh mi přišel uhozený a upřímně ta matka jeho je fakt střelená. Nečekala jsem, že nakonec to bude vše naopak. Pro mě prostě nic c bych si znova přečetla.

18.03.2019 1 z 5