lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Knihu jsem koupila v akci doslova za babku. Už jsem takhle pár knih nakoupila a skoro u všech jsem byla překvapená. Takže i tady jsem měla vysoká očekávání a ta se mi splnila. Ze začátku jsem přemýšlela, zda ji vůbec budu číst, jelikož ve mně probouzel právězačátek dost negativní emoce a nedokázala jsem si představit, jak by z něčeho takového mohlo vůbec něco co se podobá romantice vzniknout. A ono ejhle, překvapení.
Ráda bych řekla, že zápletka byla originální, ale ona nebyla, jen její uchopení bylo o dost brutálnější, což bylo svým způsobem osvěžující a jiné.
Nakonec bych i řekla, že se daly pochopit Damianovy pohnutky.
Čím se kniha blížila konci, tím byla snad lepší a lepší. Za mě je to na skvělé čtyřhvězdové ocenění a doporučuji.

04.08.2022 4 z 5

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Mě to bavilo, přesně knížka na letní čtení k vodě. Vtipná svižná, konec přepálený, všechno, co prostě od oddechovky chcete. Tuto spisovatelu jsem objevila naprosto náhodou a její knihy jsou skvělé. Vřele doporučuji, nelze sáhnout vedle. A nenchte se odradit anotací, protože ta tak úplně nesedí, ale to je maličká chybka na kráse.

05.07.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ach Coleen! Tady je to sázka na jistotu. Knihy této autorky jsou pro mě legendární. Umí je napsat. Ráda bych se rozepsala, ale cokoliv mě napadá by mohl být spoiler a to tenhle příběh nezaslouží. Ten kdo zná tvorbu této autorky jistě ví, co očekávat. Ten kdo nezná, to musíte přečíst

Když se štěstí mění na tragédii, nebo naopak?

14.02.2022 5 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Četla jsem určitě lepší, ale i horší. Tohle je nenáročná a průzračná romance, kterou nic nekalí. Doslova odpočinková četba s vypnutím mozku. Skvěle se čte a příběh utíká před očima. Tato kniha je buď na dovolenou, nebo když je člověk nemocný. Takový zvedák nálady.

13.02.2022 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Námět vypadal dobře chtěla jsem něco oddechového. Jenže Gaby a ostatním není 26, ale 16, to je první chyba. Kdybych četla kniho o puberťácích, tak to vezmu, ale tady by to měli být dospělí, nejsou. Nápady, mluva, styl, vše je o deset let mimo.
Další věc je ,že mě postavy vůbec nezaujaly, jsou špatně vykreslené a ani styl psaní mi není sympatický. Za mě slabší kniha spíše pro mladičké dívky.

10.02.2022 2 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

U většiny sérií, které jsem četla, je ten díl před posledním vycpávkový. Tady ne. Jsem spokojená. Po delší době série, která stojí za to.
Vše co se děje dává smysl, postavy jsou uvěřitelné. I když se nikde nedočtu detailních popisů, tak mi to vlasně nechybí a naopak mi lépe funguje představivost a fantazie. Je úžasné, jak je tato série napsaná. Jak spisovatelka pracuje s čtenářem a funguje to.
Je těžké napsat recenzi a přitom neprozradi nic z děje. Jen poradím, komu se líbí série Griša, nebo Trůny a jim podobné, tak se mu jistě bude líbit i tato.

31.10.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Přidávám se k většině. Tohle bylo tak nějak o kočičí fousky slabší. Příběh Clary a Millera mě nebavil tak moc, jak bych bývala chtěla. Raději bych si přečetla něco víc o Morgan a Jonahovi.
Jsem zvyklá, že Colleen umí uchopit různá témata a doslova je vyždímat jako citrón. Tady mi to přišlo na její laťku tak nějak mírnější, odpočinkovější.
Zase je tato knížka zvláštní, že je zároveň pro matku i pro dceru. Každý si v ní najde to své.
Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a proto je tento příběh opět tak uvěřitelný.

23.09.2021 4 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Vůbec to nebylo špatné. Jen mě mrzí konec, protože to je, jako by ani žádný nebyl, tam mi to přišlo useknuté. Ale jinak vše fungovalo, četlo se dobře a za chvilinku bylo dočteno.

29.04.2021 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

A já se tak těšila a takové to bylo zklamání. Díl o Nolanovi jsem si představovala všelijak, ale tak jak byl podán určitě ne. Nemohla jsem se začíst, vůbec za celou knihu. Příběh mě neoslovil, špatný styl psaní, špatné slovní obraty, chvilkami jsem si připadala jako ve snu. Tohle je obrat, ale k hrozně špatnému. Tohle mě tak odradilo, že poslední díl vynechám. Nechci si kazit předchozí díly, které vypadají, že je psal někdo jiný. Obecně nemám ráda sebelítost a utápění se a tady z toho bylo přímo moře.

21.04.2021 2 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Musím říct, že jediné, co mě na této sérii mrzelo bylo to, že nevyšel poslední díl. To je chyba. Když vyjdou dva díly, měl by vyjít i ten poslední. Třetí jsem si tedy přečetla v originále.

07.04.2021 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Páni. Prvních cca 20 stránek jsem se nechytala, říkala jsem si, že poslední dobou nemám moc štěstí na dobré příběhy a i když většinou hodnotím až po více stránkách, chtěla jsem knihu odložit. Naštěstí jsem se nevzdala a jsem neskutečně ráda. Příběh mě pohltil a vtáhl. Naprosto skvěle napsáno. A jelikož v popisu není žádný spoiler, ani já ho nebudu dávat a jen napíši, všem milovníkům románů a fantasy doporučuji.

02.04.2021 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Postavy jsou sympatické, vtipné, knížka je skvěle napsaná. Nenudila jsem se ani vteřinu a spád to mělo hned od začátku. V určitých momentech to bylo tak rychlé, až jsem se ztrácela a musela se vracet, zda jsem opravdu nic nepřehlédla. Přesně mi to káplo do noty. Vřele doporučuji a jdu na další díl a děkuji, že existují ještě takové knihy, které vás vytrhnou ze splínu.

21.03.2021 5 z 5

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Tak jsem si myslela, že přichází zlepšení a zase ne. Malinin život je už překážkou. Stále se opakují uměle tvořené problémy. Mluvení mrtvých mě už vůbec nebaví a začíná to být stejné. Myslela jsem, že konečně bude Malin a její tým vyšetřovat. Za mě zklamání.

13.11.2020 3 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Tak tohle je pro mě překvapení. Konečně. Malin přestala být tak moc otravná, sice ne úplně, ale i za to díky. Přestalo se i řešit počasí, hurá. Hovory mrtvých jsou stále o ničem. Nikam nevedou, čekala bych, že když jim dá slovo, že to bude něco zásadního, co by vyšetřovatelé nemohli zjistit, nějaký nový rozměr. Každopádně snad už bude opravdu méně Malin a více vyšetřování.

10.11.2020 4 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Blesk udeřil :D Jako vážně? To je jen jedna z věcí, která mě zarazila, no je jich tam více a jsou již v komentářích zmíněny. Dále musím říct, že motiv je jasný už velmi záhy, nechápu, že k němu musela dojít Katie dle mého za takovou dobu, když to bylo zcela očividné a před stou stránkou jsem si byla stoprocentně jistá. Opět jsou některé pasáže brutální, až nechutné, ale i přes to je kniha čtiv a není záměrně protahovaná. Každopádně budu pokračovat ve čtení a jsem zvědavá...

06.11.2019 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Řekla bych, že oproti předchozím dílům spíše oddechovka. Pachatele jsem odhalila velmi záhy, což vlastně ani nevadilo, protože kniha se zkrátka čte sama i když souhlasím s předchozím komentem, že to trošku supí. Byla jsem zvyklá na větší napětí a více akce. Za to ubírám jednu hvězdu, protože to JKR umí prostě lépe. Nicméně tady na té knize se potvrzuje, jaká je zdatná spisovatelka a vypravěčka, protože dokáže vtáhnout do děje i bez toho, aby musela nechat vyvraždit půl osazenstva. Nakonec mi vlastně ani nevadí ta omáčka kolem, která kdyby nebyla, tak by kniha měla o půlku méně stran. Nicméně na to, jak dlouho se na knihu čekalo a opravdu jsme na ní doma čekali, tak byla tak rychle za mnou, že je mi to trošku líto.

19.09.2019 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Jako vždy naprosto geniální. Jeden z mých nejoblíbenějších autorů a jeho skvělá série!

14.04.2019 5 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

To je prostě jízda! Tleskám, opět mistrně napsaná kniha, která nedá vydechnout a člověk jí zhltne na jeden nádech. Nemohu se dočkat dalšího dílu a jsem opravdu nesmírně zvědavá, jak to vše dopadne. Jsou zkrátka autoři, kteří vás do svých sítí chytí a nepustí a jedním z nich je právě Amanda!

14.04.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha mě bavila, styl psaní mi vyhovoval. Jasně bylo tam více věcí, které se skutečným světem toho mají pramálo společného, nicméně je to stále kniha, tak jsme to také brala, bohužel až do konce. Ten tedy předčil všechna má očekávání a kam se Rambo s Terminátorem. Přesně pro ten konec, který byl opravdu hodně. Když jsem četla komenty, měly jedno společné a to právě ten konec. Říkala jsem si, že to nemůže být tak strašné, kor když jsem četla a kniha byla jinak opravdu zajímavá. No ups stalo se. Doporučuji přečíst a konec brát opravdu s nadhledem. Byly by to čtyři, ale škoda té vady na kráse, vážně jsem četla lepší.

19.02.2019 3 z 5

Chrastění kostí Chrastění kostí Fiona Cummins

Bohužel mě kniha nezaujala, přišlo mi, že je v ní minimálně o sto stránek více, než potřebovala. Příběh byl uskákaný a neseděl mi. I když je konec otevřený, já si jistě druhý díl nepřečtu.

13.02.2019 3 z 5