lenka7679 lenka7679 komentáře u knih

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Malin už je jako hrdinka otravná. Přijde mi, že každý detektiv ze severu musí chlastat. A zase to počasí, už se musím smát. Čekala jsem, že přijde s dalšími díly nějaké zlepšení, většina autorů to tak má. Tady se bojím, že když to nezůstane stejné, tak už to bude jen horší. A to jsem dostala darem celou sérii. Teď už vlastně ani nevím, zda to nebylo za trest.

09.11.2020 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Všechny ostatní díly jsem přečetla dříve než první. Takže teď asi teprve můžu říct ahá, teď už mi to dává všechno smysl. Super, doporučuji a pro ostatní, další díly si udrží laťku stejně vysoko.

12.08.2020 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Upřímně souhlasím s komenty, které říkají, že už je to moc překombinované. Také se mi zdá, že už je to velké tlačení na pilu a snaha udělat napětí tak veliké, že nakonec už to přestává bavit. Přes to přese všechno je to prostě čtivé, přitažené za vlasy, co to jde, ale stále hodně čtivé a to se mi na Timovi líbí. Prostě to umí napsat. Chytne vás a vyplivne až na konci knížky, i když už dávno víte, kdo za vším stojí. Těším se na další díl a snad bych si jen přála trochu méně urputnosti. Chválím mnohem méně zmínek o manželce a předchozím životě, i když Tim má prostě stále snahu vše vysvětlovat.

07.08.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Musím říct, že po ostatních dílech trochu zklamání, tento bych hodnotila asi jako nejslabší ze série. Začátek mi přijde opravdu přepálený. Fakt je, že pak už je to opět frčák a Tim píše velmi čtivě. Konec je opět skvělý i když už mi přijde, že David Raker je tak nějak vyčerpaný, ale třeba mě opět dokáže překvapit jako už tolikrát...

04.11.2019 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Skvělé, ostatně jako vždy, sázka na jistotu. Tima a jeho Davida mám ráda, krásně se čte a příběh plyne skvěle a bez zádrhelů. Kniha se nedá odložit.

27.08.2019 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Píši až u posledního dílu, protože hodnotím jako sérii. Knihy jsou napsané velmi čtivě, ale bohužel velmi dopodrobna. Je to opravdu místy až ucourané a děj se táááááhne a táááááhne. Tajemství, která už by neměli mít si stále odkrývají všemi třemi knihami napříč, taktéž strachu se oba zbavují poměrně hojně a často, i když už se ho měli údajně zbavit. Tohle mě štvalo a takových absurdit tam bylo více. Zakousla a dočetla jsem to jen proto, že mě zajímal konec, i když se dal docela dobře předjímat. Bohužel mě občas docházely síly. I tak ale knihy hodnotím nadprůměrně, jelikož i to ucourané a táhnoucí bylo napsáno čtivě a vykreslovalo situaci. Osobně si myslím, že každé knize by hodně pomohlo ubrat minimálně 100 stran a to říkám minimálně, pak by děj dostal i krapet spád. Chápu, že má někdy autor potřebu dostat na papír úplně všechno, bohužel si neuvědomuje, že pro čtenáře je to zbytečné.

26.08.2019 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Budu opakovat co většina, skvělý příběh, neuvěřitelně a poutavě napsaný. Knihy Tima Weavra se čtou jedním dechem. I když mi zrovna nesedí styl o x měsíců dříve a vracení se do současnosti, tady je to prostě podáno tak, že se s tím smířím.

17.04.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Musím přiznat, že vážně dobré. Jen jsem tento díl přečetla s odstupem předchozích a naprosto se ztratila v postavách, což není chyba autora, ale má.
Co se mi zdá, že je v knize příliš postav zbytečně a závěr je opravdu překvapující, až bych řekla, že na můj vkus příliš :) Nicméně, stále řadím mezi výborné detektivky co stojí za přečtení.

28.03.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Co jiného říci, než opět skvělé. Chvilkami se mi zdálo, že Robert mění styl. Někam se posouvá a najednou koukám, že vznikla nová série. Oceňuji konec knihy, opravdu výborný. Zkrátka je to prosté, stojí za přečtení jako všechny ostatní. Ráda bych vždy napsala něco bližšího o knize, ale nerada prozrazuji děj, věřím, že každý čtenář si na to musí přijít sám a já bych neměla nikoho připravit o žádné překvapení.

27.03.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Celkem zajímavý začátek něčeho, co by mohlo být hodně dobré. Kniha se velmi dobře čte, i když byla místa, která bych já osobně vynechala. Přišlo mi zbytečné, že najednou všichni věděli o detektivově slabosti a tolikrát jí proti němu použili, ale věřím, že to bylo jen tím, že se autor teprve rozepisoval. Každopádně jdu na další díl a uvidím, jak se s těmi pár nedostatky, které tu už zmínila předešlí čtenáři popasoval dál...

23.10.2018 4 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Jako první, co vás na knize taujme ta obálka a ano. Ve skutečnosti je ještě krásnější. Přesně to je to, co vás nutí si knihu koupit a ne jen půjčit. Přesně proto jsem si knihu musela pořádit i já. V knihovně je to poklad.
Příběh je skvěle zpracovaný a lehce uvěřitelný. Postavám fandíte a přesně chápete jejich pohnutky. Prostředí i postavy jsou skvěle vykreslené. Tak dobře, že se do příběhu lehce vžijete. Já jsem se přistihla, že určité pasáže v knize mám doslova před očima.
Je mi milé zasazení do naší země a minulé doby. Jazyk mi nebyl při čtení cizí, všechny výrazy znám a používám.
Dala jsem si předsevzetí, že přestanu naše autory přehlížet a jsem za to velmi ráda. Všem milovníkům fantasy doporučuji.
Žofie je pracovitá služebná s neobyčejným štěstí. Své místo získala přímluvou a nemůže si dovolit, aby o něj přišla. A přesně to ví i její zaměstnavatelé.
S návratem dětské lásky do jejího života se ovšem navrátilo i něco, co chtěla, aby zůstalo pohřbeno.

04.02.2024 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Darcy coates píše čtivě a pilně. Nicméně vybudovat děsivou atmosféru a věrohodný popis jakéhokoliv přízraku, který by vzbuzoval strach neumí. Má bujnou fantazii, jenže její přízraky mi připomínají příšerky z videoher a pohádek pro děti. Kdybych měla její knihy k něčemu přirovnat, byly by to Stopy hrůzy, které mě provedly dospíváním.
Děj příběhu není špatný i romantická linka a zasazení do minulosti bylo osvěžující a hodilo se. Dále si cením kreseb, ty příběh velmi oživily. Jenže ani to všechno horor nepřipomínalo ani náhodou. Je to taková strašidelná historka pro mládež. Druhý příběh byl nadbytečný, což je vlastně výhra, že byly obě knihy spojené do jedné.
Knihu jsem si přečetla jen proto, že jsem ji dostala, sama bych si ji nepořídila. Nicméně Darcy svou fanouškovskou základnu má a o čtenáře se bát nemusí. Já už jsem rozmazlenější a dávám přednost propracovanějším knihám.

08.01.2024 3 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Série mě celá chytila. Děj má spád, postavy jsou sympatické tak akorát, aby si je čtenář zamilovala a pak jim ledasco odpustil. A děj je neskutečně žhavý. Napnutá jsem byla až do konce a že ten konec byl.
Autorka má nadání nechat situace vygradovat a čtenáře srazit na kolena. Když už si myslím, že mě nepřekvapí, tak je tu zvrat a já přemýšlím, jak je možný, že mě to nenapadlo, no nenapadlo.
Tím, že je pro mě spisovatelka nový objev nemám její knihy načtené a proto nemohu posoudit, zda se její náměty až tolik opakují, jak si zde někteří stěžují. Za mě je to osvěžující změna oproti mainstreamu a jsem spokojená. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, který vychází už tenhle měsíc.
Lilith je jméno, které přímo vybízí k tomu, co bude následovat. Myslíte, že jste opět připraveni zažít půlnoční běsnění a užít si další ďábelsky dobrý pokračování? Pojďte dál, jste srdečně zváni. Vítá vás panenka a její domeček. Čeká na vás a ráda vám předvede, co dokáže.

07.08.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Čekala jsem horor, nebo alespoň nějakou pěknou duchařinu, protože těch je zatraceně málo. Bohužel jsem nedostala ani jedno. O hororu se v kontextu s touto knížkou dá možná hovořit, ale určitě ne v tom smyslu, v jaký jsem doufala.
Začátek knihy je slibný a opravdu zláká, že se něco bude dít. Jenže to je to maximum, co se z knížky dá vykřesat. Nenaplněná očekávání a celkově nesmyslné chování všechn postav mě provázelo celým příběhem, Pokaždé, když se něco začalo dít, autorka ihned sama zabila, jako by se bála sama sebe. Plytký děj a ploché postavy ve změti zmateného a nelogického vyprávění. Možná už jsem rozmlsaná, ale tohle by si zasloužilo spíš nálepku lehce detektivního příběhu, než mysteriózního, nebo dokonce hororového.
Celá kniha pro mě má příchuť nenaplněného potenciálu. Kdyby okolo ní nevznikl takový hype, nejspíš bych v hodnocení přidala i jednu hvězdu, takhle má dvě, jednu za obálku a druhou za docela pěknou čtivost.
Nicméně druhému dílu zkusím dát ještě šanci, protože mě už v životě pár autorů velmi mile překvapilo.

15.06.2023 2 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Takhle, na pětku to prostě není. Konec mi nedá, než jednu hvězdu ubrat.
Kniha je vysloveně odpočinková a je jako z pohádky o cukrárně, tak slaďoučká, že pokryla mou chuť na sladké. Nicméně já tyhle vypínačky mozku miluju. Postavy jsou všechno sympaťáci s empatií a vyrýsovanými těly. Děj je prudce čtivý a ubíhá rychleji, než krajina z pendolína. Autorka tenhle žánr umí a ví, co její čtenářky chtějí. Díky za to a šup na druhý díl, letní čtení na opalování.

28.05.2023 4 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Odpočinková detektivka. Děj skvěle odsýpá, zápletka je jasná. Postavy jsou uvěřitelné, mají charakter a čtenář se lehce vžije do doby, do které je příběh situovaný. Pokud jste fanoušky Arthura Conana Doyla a jeho Sherlocka Holmese, nebo třeba Agathy Christie a jejích příběhů, je tato kniha přesně pro vás. Nečekejte žádné drastické popisy, prostě křišťálově čistý detektivní příběh.
Kapitán Jason Redmond přijíždí na rodinné sídlo přesně v ten špatný čas. V tu noc se v ospalé a klidné vesnici, která snad ani slovo vražda nezná, objeví záhadná mrtvola uschovaná v kryptě starého rytíře. Tím se samozřejmě kapitán Redmond stává prvním podezřelým.
Konstábl Daniel Haz má o pachateli jasno. Nebo možná nemá a s Redmondem je spojí víc než jen podezření z vraždy, ale i pátrání po zákeřném zabijákovi. Čím jsou pachateli blíž, tím je blíž jim i pachatel. Kdo komu vlastně dýchá na záda?

22.03.2023 4 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Pár chybek by se našlo, kdybych chtěla být šťoura, ale celkově se mi příběh líbil. Vše šlo postupně a svižně kupředu, spisovatelka píše čtivě, za chvilku na vás ťuká konec. Oceňuji především zajímavý a neotřelý nápad.
Pěkný, odpočinkový zážitek.

21.03.2023 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Super, jsem nadšená. Nečekala jsem moc, ale dostala. Zhltnuto jako malina za půl dne. Celou knihu jsem se sama se sebou dohadovala a i když jsem si chvilku typovala zápletku správně, autorka mě vždycky svedla jinam.
Magie jsem čekala více, přesto jsem byla spokojená, thriller jsem také úplně nedostala, ani to mě nemrzelo.
Přesně takhle si představuji ta malá města a osady v Americe, kde tajemství hnijí desítky let. Přijde mi to lehce uvěřitelné. Prostředí je skvěle vykreslené, ač je nyní zima, cítila jsem vlhké horko rozvířené stropním větrákem. Konec byl stejně úžasný, jako celá kniha, nijak roztahaný, ale ani uspěchaný. V tomto žánru opravdu povedená kniha, těším se na další knihy od této autorky.

Grey se vrací zpět domů. I když třičtvrtě roku bydlí jinde a sem se vrací jen na prázdniny, její domov je zkrátka zde, v La Cachette v Louisianě. Má tady babičku, kamárády, kluka, co se jí líbí a hlavně své dvojče, byť ne pokrevní, svojí druhou polovinu, kamarádku, za kterou by i dýchala.
Jenže Elora je pryč, nezvěstná a Grey je rozhodnutá, ve městě, kde nic není takové, jaké se na první pohled zdá, svojí spřízněnou duši najít děj se co děj. Jenže je to pěkně těžké, když každý z obyvatel, který tu žije, má nějaké nadpřirozené nadání a taky pěknou kupu nepěkných tajemství. Tak kde Elora je? Co se jí stalo, že ji nemůže najít, nebo najít nechce? Má s tím něco společného ten kluk, co ho náhodou zahlédla Grey v záři blesku, nebo si s ní jen pohrává její představivost. Tady by to nebylo nic nemožného. Něco velkého se sem blíží a jestli to dorazí, už nic nebude stejné.

12.02.2023 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Od začátku roku kniha, která si zaslouž plný počet. Čte se sama, perfektně vykreslené prostředí, z kterého dýchá atmosféra minulosti, s některými z jejich morbidních detailů. O to zajímavější je, že se autorka snažila držet historické skutečnosti, od fotografování, až po shánění mrtvých těl.
Proložení příběhu prospělo a osvěžilo ho. Vneslo ten potřebný poslední střípek. Nicméně není vůbec těžké uhodnout, záhadu, která se vine celou knihou, až k jejím posledním stránkám. Tušila jsem od samého začátku, o co půjde. To mě, k mé škodě, připravilo o zážitek na konci.
Každopádně vřele doporučuji, jen nehledejte žádnou velikou romantiku, ta se zde nekoná a přes to, nebo možná i proto stojí kniha za přečtení. Skvělý zážitek.

21.01.2023 5 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Musím ocenit námět, ten byl originální. Začátek knihy velmi povedený a chytlavý a pak to šlo už jenom z kopce. Hlavní hrdinka není žádný zlatíčko a na svědomí toho má na konci víc, než leckterý nemrtvý. Její ztvárnění bylo na spoustě míst ploché a naivní a já jí nevěřila.
Potenciál kniha má, tak snad ho autor v dalším díle využije.
Zatím to na víc, než tři pěkné hvězdy není. Na to, jaký se okolo knihy strhl rozruch to nesplnilo mé očekávání. Já si nejspíš počkám, až už opravdu nebude co číst a pak si přečtu další díl, možná.

18.01.2023 3 z 5