lenka7348 lenka7348 komentáře u knih

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Zde je prostě vidět, že knihu psal někdo s politickou minulostí. Čekala jsem více osobních prožitků, ale ty byly spíše okrajově zmiňovány v souvislosti s dějinnými událostmi. Dále je také poznat, že kniha nebyla určena primárně pro evropský trh, jelikož naše historie je zde popsána tak nějak "halabala", asi aby to pochopili i méně inteligentní Američané, které to ve výsledku vlastně ani nezajímá. A samozřejmě je vidět, za které vlády byla paní Albrightová u moci, a ke které názorové linii má blíže. Nicméně mi přišlo milé, že má autorka stále tak blízko ke své rodné zemi, i když z ní odešla jako malá holka. "Pražská zima" mě nezaujala tak, jak jsem předpokládala, takže vracet se k ní zajisté nebudu.

11.01.2018 3 z 5

Ztrácení Ztrácení Marilynne Robinson

Pro milovníky dlouhých popisů a bohatého jazyka ideální, já však preferuji spíše nějaký děj, proto mě kniha tolik nezaujala.

03.01.2018 4 z 5

Strašidla z Nerudovky Strašidla z Nerudovky Ivana Vostřáková

Pro dětské čtenáře asi skvělá kniha, pro mě jako dospěláka nic moc.

24.12.2017 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Opět přečteno během několika málo dní. Jen mi to občas přišlo už trochu přitažené za vlasy. Ale ten konec? No, ten jsem tedy opravdu nečekala...

18.12.2017 4 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Příběh celkem zajímavý, ale jeho zpracování mě příliš neoslovilo. Nic k čemu bych se vracela nebo ve mně nechalo nějaké hlubší stopy.

21.11.2017 3 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Po precteni prvni knihy od Agnes Martin-Lugand jsem byla dost skepticka, ale musim rict, ze neopravnene. ''Lituji, cekaji me'' predcila ma ocekavani a jednoduse me pohltila a nutila cist dal a dal. Pribeh jako takovy se mi zdal uveritelny a (hlavne ke konci) dost dojemny. Proste doporucuji precist i tem, ktere stejne jako me autorcina predchozi kniha nenadchla.

28.09.2017 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nepatřím sice do cílové skupiny náctiletých, ale ''První stříbrná kniha snů'' se mi moc líbila. Paní Gierová prostě umí psát knihy, které jsou čtivé, napínavé a s neotřelými náměty. Za mě doporučuji a určitě si nenechám ujít další díly.

15.09.2017 5 z 5

Cesta - Paměti české aristokratky Cesta - Paměti české aristokratky Cecilia Sternberg

Zajímavý pohled na život české a rakouské aristokracie. Pro mě však nebyla kniha příliš čtivá, a domnívám se, že ne všemu v ní lze věřit...

03.07.2017 4 z 5

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

Nemám nijak v lásce tento druh knih a prvních asi 150 stran mi tento pocit jen potvrzovalo. Ztrácela jsem se v množství událostí, postav a střídání pohledů. Najednou do sebe ale vše začalo zapadat jako puzzle, a nutilo mě to číst dál a dál. Rozhodně doporučuji vydržet, i když vás kniha zpočátku nebude moc bavit.

11.03.2017 5 z 5

Strašidelný dům a jeho příběhy Strašidelný dům a jeho příběhy Charles Dickens

Popravdě mě kniha nikterak nezaujala. Nevím, zda je to použitým "archaickým" jazykem nebo spíš tím, že se tam prakticky nic neděje.

08.01.2017 2 z 5

Pařížanka Pařížanka Sophie Bardot

Autorka zvolila neobvyklý styl, díky čemuž je kniha neobyčejně zajímavá a poutavá. Tomu dopomáhá také děj plný zvratů, erotického napětí a barvitý popis měst. Nicméně je příběh jen těžko uvěřitelný a naivita hlavní hrdinky občas značně zarážející. Konec by zasloužil lepší vysvětlení celého vyprávění, ale je možné, že si autorka nechala "otevřená vrátka" pro další pokračování.

13.12.2016 4 z 5

Nekorunovaná královna Nekorunovaná královna Zora Beráková

Kniha mě obsahem zaujala, doplnila jsem si znalosti z období české historie, které mě jinak tak trošku minulo. Nicméně se mi nečetla moc dobře, doslova jsem se jí prokousávala, a někdy se i přemlouvala k jejímu dalšímu otevření. Možná to bude tím, že se jedná o níže zmíněnou kompilaci odstavců z několika jiných knih.

05.12.2016 3 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Kniha se mi velmi líbila, stejně jako Kavárna na pláži od téže autorky. Opět skvěle napsáno, příběh je dojemný a plný zvratů. Konec sice přeslazený, ale aspoň to v člověku probudí pocit, že ne vše je předem ztraceno.

30.09.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha mě pohltila natolik, že jsem ji přečetla za jediný den, což se mi nestává příliš často. Nejvíce se mi líbila provázanost postav a to, že jsem se díky autorčině skvělému popisu dokázala do jednotlivých hrdinek vcítit.

19.09.2016 5 z 5