lenka5 lenka5 komentáře u knih

Stanice Čtyřsloupový ostrov Stanice Čtyřsloupový ostrov Martin Ryšavý

Výborné :-) Úřední šiml na polární stanici.
"Dotazník pracovníků stanice, bod 8. Jaké prostředky boje s pálením samohonky považujete v podmínkách naší stanice za nejefektivnější ? "

21.09.2021 5 z 5

Lékařem mezi nebem a horami Lékařem mezi nebem a horami Kristina Höschlová

Zajímavé čtení z pro mě úplně neznámého prostředí. Dobře se to čte a i jako naprostý laik jsem rozumněla.

25.06.2020 4 z 5

Cestou hvězdy Cestou hvězdy Pavla Jazairiová

Knížka mě nezaujala tolik, jak jsem myslela. Ke konci jsem dost pasáží už přeskakovala.

15.07.2019 3 z 5

Vítězství vůle Vítězství vůle František Kožík

Knihu jsem četla jako eknihu z webu Městské knihovny v Praze.
Líbila se mi její sportovní stránka, hlavně způsoby tréninku, a jak je později popisuje mladým závodníkům.
Nelíbilo se mi politické pozadí a také se mi zdálo, že autor Zátopka moc adoruje.

24.06.2019 3 z 5

Jsem vánočnímu stromu podoben Jsem vánočnímu stromu podoben František Kožík

V knížce jsem se dozvěděla hodně nových věcí, upřímně - skoro všechno ;-)
Ale do čtení jsem se občas musela nutit. Nečetlo se to "samo" jako jiné autorovy knihy.

26.05.2019 4 z 5

Žena na tahu Žena na tahu Zuzana Hubeňáková

Autorku jsem před tím neznala, knížku jsem dostala pod stromeček. Je to oddychové čtení, ideální jako relax před spaním. Místy jsem se kuckala smíchy, jinde mi to až tak zábavné nepřišlo.

10.01.2019 3 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Na můj vkus moc přeslazený závěr.

28.12.2018 3 z 5

Pacientka doktora Ká Pacientka doktora Ká Ludmila Romportlová

Knížka se mi nelíbila, nemohla jsem se do ní začíst. Podle obsahu jsem navíc čekala něco jiného.

23.09.2018 1 z 5

Marcelín Pivoňka Marcelín Pivoňka Jean-Jacques Sempé

Krásná knížka, dojemná. Komiks s krásnými ilustracemi, který jsem přečetla asi za čtvrt hodiny.

29.08.2018 5 z 5

Svědectví z hlubin Svědectví z hlubin Stanislav Šusta

Knížku jsem si půjčila jako čtení do vlaku.
Je to česká detektivka poplatná své době. Mnoho socialistických trestných činů dnes působí již úsměvně. Nezaujalo mě to.

24.08.2018 1 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Před lety jsem jí četla v jiném překladu a tenhle se mi tolik nelíbil.

02.07.2018 3 z 5

Sólo Sólo William Boyd

Žádnou bondovku jsem nikdy nečetla, takže nemůžu srovnávat. Tahle se mi celkem líbila, jen v prostředku mě trochu nudila. Ale zlepšilo se to :-)

13.03.2018 3 z 5

Cestou lásky Cestou lásky František Kožík

Kožík je sázka na jistotu.
Kniha, která mě "donutila" najít si o Mánesovi další informace. A s potěšením.

20.02.2018 5 z 5

Modré odpoledne Modré odpoledne William Boyd

Knížka se mi líbila. Příběh lékaře na začátku 20. století na Filipínách, který léčí moderněji, než jeho kolega, je přizván jako soudní lékař k vyšetřování vražd a zamiluje se do vdané ženy. Příběh pak zajímavě pokračuje ve třicátých letech v Americe.

03.01.2018 5 z 5