Lenka1386 Lenka1386 komentáře u knih

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Čte se to teda neskutečně snadno a rychle. Moc krásná knížka, bohužel taky moc smutná.

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Rozhodně je to dílo, které stojí za to, dát mu šanci. Mě ten styl prolínání moc bavil, i když musím uznat, že zpočátku víc, než ke konci. Trochu mi vadilo, jak se autor skoro až násilně snažil jednotlivé části oddělit - žánrem, stylem, jazykem. Nejspíš tím chtěl čtenáři pomoct, aby se neztratil, ale mně osobně to přišlo zbytečné.

04.03.2018 3 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Na Kosmonauta jsem se těšila, anotace je totiž velice slibná. No ale musím říct, že za mě teda ne. Spoustu humoru jsem teda nenašla ani omylem, je to spíš takové ufňukané sociální drama. Zvrat s Ruskou raketou bych snad i oželela, natahovaný a trochu rozplizlý konec mi taky nesedl. Celkově zklamání.

04.03.2018 2 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

No teda, než jsem tomu propadla, tak jsem musela přežít několik desítek stran, kdy jsem se nemohla rozhodnout, jestli se mi to líbí nebo ne. Ale propadla jsem. Kniha je senzační! Pro milovníky legend a fantasy naprosto ideální.

04.03.2018 5 z 5

Český rytíř - Hrdinské příběhy z Čech, Moravy a Slezska z dob knížecích Český rytíř - Hrdinské příběhy z Čech, Moravy a Slezska z dob knížecích Petr Bahník

Musím říct, že tohle mě opravdu bavilo. Víc možná první polovina knihy, kde se vypráví legendy a tolik se neválčí, ale to užzáleží na vkusu. Příběhy jsou krátké, dobře se čtou, myslím, že super volba i pro děti.

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Stylu paní Loukotkové jsem propadla. Chce to mít na čtení klid a soustředit se, ale pak to stojí za to!

Muž, který zapomněl, že má ženu Muž, který zapomněl, že má ženu John O'Farrell

Rozhodně to není nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale bylo mi s ní fajn. Mám pocit, že měla tak trochu dva konce a že kdyby byla bývala skončila u toho prvního, tak bych byla spokojenější...

03.03.2018 3 z 5

Pohádkové vandrování Pohádkové vandrování Vladimír Hulpach

Docela zklamání. Často to bylo jen vyjmenovávání různých stvoření a příběh žádný a když už tam byl, tak dost slabý, těch, co za něco stály byla menšina.

11.09.2017 1 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Krásná. Asi jsem byla zpočátku zmatená kdo ke komu patří - nejvíc teda z toho vojáka, co si psal deník, toho jsem docela dlouho neuměla zařadit... Ale vem to čert! Tolik něhy na mě ze stránek už dlouho nezaútočilo. Nemohla jsem přestat překotně číst a zároveň si užívala každé slovo co nejdéle. Část o Baťovi zajímavá a vtipná, o Indii voňavá a barevná, o holokaustu krutá a ještě krutější. Od začátku mi bylo dost jasné, jak to dopadne a přesto jsem se celou dobu modlila, aby to bylo jinak. Hned po přečtení jsem knížku poslala dál, aby ji poznalo co nejvíc lidí. Krásná!

11.05.2017 5 z 5

Láska ve dnech vášní Láska ve dnech vášní Lawrence Ferlinghetti (p)

Já jsem tak nějak při takovémhle názvu čekala víc lásky a víc vášně...

04.04.2017 3 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Je to taková "krasokniha". Chodba, do které z obou stran svítí slunce, myšky, piano, leknín... taková zvláštní křehkost. Pak ale továrna na zbraně a srdcerváč. Uznávám, že je třeba být správně naladěn. Mě to uchvátilo.

04.04.2017 4 z 5

Nejhorší láska, která nezlomí Nejhorší láska, která nezlomí Josef Kainar

Krásná sbírka - i vizuálně mě moc zaujala. Senzační dárek.

04.04.2017 4 z 5

O kocourovi, který přišel na Vánoce O kocourovi, který přišel na Vánoce Cleveland Amory

Knížku s takovýmhle názvem a barevnou obálkou čtu tehdy, když potřebuju pohladit slovem a nic moc neřešit. A to se autorovi povedlo. Takže spokojenost.

28.03.2017 4 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Mám moc ráda tenhle typ knih i styl psaní. Jakoby složený z obrazů. Baví mě divadlo, takže jsem velice ocenila i scénáře ke hrám. Není to nikterak skandální, ani vzrušující, roky plynou a vy poodhalujete. Postavy těžko soudit, každou jsem chápala a svým způsobem rozuměla, proč jedná tak, jak jedná. Všechno do sebe zapadlo. Celkový pocit víc než pozitivní. Plný počet.

28.03.2017 5 z 5

Kam s ním? Kam s ním? Jan Neruda

Supr jednohubka. Pobavila a potěšila - duši i oko.

28.03.2017 4 z 5

Čirá anarchie Čirá anarchie Woody Allen (p)

U mě mělo čtení sestupnou tendenci. Nejdřív jsem se nahlas smála a za břicho se popadala, ale pak už to na mě přestalo působit - bylo toho tak nějak moc. Vyústění většinou na jedno brdo... Neodsuzuji, ale nadšená taky nejsem.

27.03.2017 2 z 5

Dívka v puntíkových šatech Dívka v puntíkových šatech Beryl Bainbridge

Jedna z nejzbytečnějších knih, jakou jsem kdy četla. Nezaujalo mě nic, ani styl psaní, ani postavy, ani dialogy nebo děj. Prostě nic.

27.03.2017 1 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Když se řekne, že je něco "psáno moderním jazykem", tak si představím přesně tohle. A nebaví mě to...

27.03.2017 1 z 5

Vodkapes Vodkapes Petr Behenský

Knížka se čte rychle, místy je na mě ale příliš ufňukaná a sebe obviňovací... Nicméně pro vtipný název, ilustrace, nápad a lehkost zůstává po přečtení spíš kladné hodnocení.

27.03.2017 3 z 5

Sbírka milostných dásní Sbírka milostných dásní Pavel Sobek

Skvělá sbírka! Zamilovaná, vtipná, sebeironická, přečteno několikrát. Vřele doporučuji.

27.03.2017 5 z 5