Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Pozitiva knihy: pět postav a dva detektivové, takže žádné vysoké nároky na čtenáře. Tomu je vše naservírováno v krátkých kapitolách rozdělených do šesti částí s vystihujícími nadpisy. Kniha je v různých částech vyprávěna různými postavami, ale žádný strach, nad každou kapitolou je napsáno kdo a kdy to vypráví. Takže oddechovka. A ano, je to čtivé. Jen obrázky chybí. Děj do strany 267 by se dal shrnout do několika vět. Pak to nebere spád, navzdory všemu zůstávají mnohá “ale”. Za pár týdnů nebudu vědět, o čem že to bylo.

23.01.2022 3 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Kniha, ve které se prolíná minulost a současnost, příběh jednoho přátelství a dne, kdy se vše tragicky zvrtne. Pominu-li fakt, že policistka v sedmém měsíci těhotenství jde nebezpečí naproti tím, že leze do hořících stodol, rádoby opuštěných domů, zatuchlých sklepů a jeskyní, aniž by cokoli vypátrala, to docela šlo.

03.12.2021 4 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Stačilo prvních patnáct stran, abych věděla, jakým směrem to půjde. Styl psaní mi přišel dost rozvláčný, takže jsem přeskočila na stranu 340 a s pokyvováním hlavy přečetla závěr. Kdybych neměla v záloze zajímavější knihy, asi bych se tím prokousala, ale takhle…..

17.11.2021 2 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Příběh, který se inspiroval skutečnou událostí Dee Dee Blanchardové, matky s Münchhausenovým syndromem. Opravdu pouze inspiroval, což bylo na škodu. Nevadilo mi, že žádná postava není kladná, ale jejich nelogické chování, závěr pro mě rozhodně nebyl “nečekaný” ani “šokující”. Za mě nic moc.

16.11.2021 2 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

Autorkou příběhu je žena, hlavními postavami matky a jejich dcery, v závěru se objevují dvě policistky- to bude thriller pro ženy, na prázdniny ideální. Hlavní hrdinka blbka, příběh laciný a předvídatelný. Abych nebyla jen kritická, ano, je to čtivé a závěr překvapil.

08.07.2021 3 z 5

...a vztáhl pak ruku na život bližního ...a vztáhl pak ruku na život bližního Roman Cílek

Skutečné kriminální případy, které nejsou notoricky známé. Čtivé, ačkoli temné. Doplněno fotografiemi, které čtenáři připomenou, že se nejedná o povídky, ale beletrizovanou literaturu faktu.

07.04.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

OK, proč ne? A třeba se najdou čtenáři, kteří budou překvapeni, kdo za tím vším stojí. Já takové štěstí neměla. A ten konec?!

25.03.2021 3 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Stříbrná cesta mě bavila, Pustina byla zklamáním, ztrácela jsem se v postavách, topila v pomalu ubíhajícím ději. Když jsem zjistila, že čtu, aniž bych věděla o čem, knihu jsem odložila. Věřím ale, že si své čtenáře najde.

13.12.2020 2 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Netřeba šokovat za každou cenu, motiv pochybný, jen násilí, šokující popisy- to vše na úkor děje. První moje kniha od autorky byla Vlk, to byla pecka, pak jsem četla Pečovatele a Ptáčníka, vytvořila si představu o dalších a děkuji, stačí.

12.08.2020 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Příběh o iluzích a následném rozčarování z adopce. Stejně jako v knize Boučkové Rok kohouta. Pokud si kočka domácí vezme na vychování kotě pumy, jak to asi dopadne....

29.07.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Thriller spíše pro ženy, zajímavý námět, trochu překombinované. Neurazí, nenadchne.

28.07.2020 3 z 5

Nadia Nadia Elizabeth Norebäck

Zajímavý námět i čtivé to bylo, jen z toho konce jsem byla rozpačitá. Snaha autorky být originální u mě moc nezabrala. Já bych si představovala závěr ve stylu hraběte Monte Cristo.

10.02.2023 3 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

Vysoké školy sice uchazečům o studium baští eseje o mimořádných úspěších a překonávání těžkostí, ale já jsem si říkala, že by nejspíš nebylo v mém zájmu psát o tom, že jsem vražedkyně a nemám sebemenší pocit viny, a tak jsem se rozhodla popsat, jak jsem brala drogy.Tak tohle byla hlavní hrdinka a s ní i kniha podle mého gusta.

28.10.2022 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

(SPOILER) Šest přátel má po zkouškách na střední škole a má život před sebou. Riskantní zábava, které se všichni zúčastní, má smrtelně následky. Ve vypjaté situaci se jedna z dívek rozhodně vzít vinu na sebe, netuše, že trest bude tak vysoký. Má však písemný slib ostatních, že jí po propuštění z vězení každý splní jakékoliv přání. O dvacet let později se odkrývají temná tajemství a čtenář do poslední chvíle neví, kdo je oběť a kdo vrah. Začátek slibný, uprostřed se to trochu táhlo a konec byl moc uspěchaný. Skvělý nápad, uměla bych si představit, že autorka využije o malinko líp potenciál téhle knížky.

19.10.2022 3 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Zbytečná smrt, zbytečný únos, zbytečná kniha. Dvě hvězdičky za příběh Kate, jinak nuda. Autorka se snažila, každá postava měla své tajemství (já nejsem já, ona se jmenuje jinak a to není přítel, ale bratr…..), takže za mě ne.

31.07.2022 2 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Ztráta dítěte odstartuje množství lží. Navzdory nelehkému tématu se mi kniha líbila, svižné tempo, pro mě nepředvídatelný závěr. Debut autorky hodnotím plným počtem.

20.02.2022 5 z 5

Hora duchů Hora duchů Kyle Perry

Na straně 30 jsem se začala ztrácet ve jménech, nedočteno…..

11.02.2022

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Označení “thriller” rozhodně nevystihuje tuto knihu, nebo alespoň prvních 350 stran. Je to příběh o lidech v klidné části města. Sympatická mi byla pouze ta postava, která na konci zamíchala kartami, žádný klaďas. Vzhledem k tomu, že mě všichni štvali, ho vlastně trochu chápu a díky němu i celkem vysoce hodnotím.

30.12.2021 4 z 5

Rychle domů Rychle domů Roz Nay

Překvapivě dobré čtení, střídání časových rovin i vypravěčů. Příběh dvou sester, ve kterém není nic tak, jak se na první pohled zdá. Příběh dávno pohřbeného tajemství, které nutí čtenáře otáčet jednu stránku za druhou. Přečteno za pár hodin.

28.11.2021 4 z 5

Pořád jsem tady Pořád jsem tady McGarvey Black

(SPOILER) Kladně hodnotím originální pohled na případ skrze oběť, zavražděnou ženu a ano, čtivé to bylo. Ale prvoplánové, bez překvapení. Průměrná kniha, thriller rozhodně ne a detektivka? Pachatel se v podstatě usvědčil sám.

30.10.2021 3 z 5