Lenka Žofka Lenka Žofka komentáře u knih

Strach a svrab v Las Vegas Strach a svrab v Las Vegas Hunter Stockton Thompson

První půlka divočejší, ve druhé mi přišlo, že už ztrácí dech...ale rozhodně jsem na sebe při čtení v MHD poutala nechtěnou pozornost, protože jsem se smála jak idiot. Můžu jen doporučit....a jelikož jsem nejdříve viděla film, nemohla jsem si pomoct a všude viděla Deppa ve scénkách, které se mi nevratně vryly do paměti....

24.10.2012 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Asi ta nejdepresivnější kniha co jsem kdy četla, zároveň také nejpůsobivější. Nezabývá se otázkami, které by celkový dojem akorát pokazily. Zabývá se pouze tím, co člověk potká na cestě, na které chce přežít co nejdéle, ale zároveň už si přeje aby to celé skončilo, protože jiný konec ho stejně nečeká.

09.01.2012 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

já ty postapokalypsy zboznuju! A kolik variavant uz spisovatele vymysleli.... jinak jo, hlavni postava je moc veliky spravnak, jo, maji az moc uzasny a pevny vztah na to ze je rozdeli po nejakych 3 dnech....ale kdyz je clovek v prostredi jako oni, resi trochu jine veci ;)

05.02.2013 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Asi jsem čekala něco jiného....něco především o třaskavině zvané krakatit....ne příběh šíleného, zmrzačeného věčně vášní zmítaného chemika, který asi představuje sám o sobě třaskavinu. Pořád jsem čekala, že se to nějak "rozjede", ale ve 1/2 knihy stále nic...jsem ráda, že už jsem to dočetla

28.12.2012 2 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Když se mi kniha dostala do rukou, čekala jsem něco, co má za úkol akorát přitáhnout víc puberťáků ke čtení. Svým způsobem to tak je, ale do přitažené skupiny jsem velice rychle zapadla a hned sháněla pokračování. Nejednou jsem četla klidně i do 4 do rána, tak návykové to bylo. A obraz velmoci jako USA celkem v troskách, nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to zajímavé téma. :)

02.11.2011 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Příběhy z války mě fascinují. Člověk z dnešní doby si to představit sám neumí a možná ani nechce. Je dobře, aby zůstalo v povědomí to, čeho jsou lidské bestie schopny a kam až to může zajít.
K Remarquovi - četla jsem od něj kdysi dvě knihy, které mi přišli jako přes kopírák a zařekla jsem se, že už ne.....jsem ráda, že na doporučení jsem to porušila!

17.09.2013

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jasné, že ne každému tenhle humor sedne, ale pro mě je to inteligentní humor, při kterém jsem se snažila alespoň v rámci MHD chlámat co nejtišeji....

16.04.2012 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Četla jsem ji znovu po moha letech a líbila se mi naopak více. K Zolovi patří obsáhlé popisování a proto pro mě bylo těžké se prokousat uvodními "dějstvími" v divadle, u Muffatů a na venkově, ale pak už to šlo samo. Zola si precizně vybudoval svět marnivosti podložený reálným životem v dané společnosti, až měl člověk pocit studu za všechny aktéry. Pro mě jediný spisovatel, kterého mám mezi oblíbenými, ačkoliv mi postavy jeho románů nejsou vůbec sympatické. Zajímavé je pro mě také srovnání života chudého obyvatelstava a takové "Nány" :) Jak jiný by měla asi život, kdyby kdysi dávno jako malá nemávala na tátu Coupeaua na střeše?

07.02.2018 4 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

ja jsem si nemohla pomoc, ale ani bych nespočítala prstech všech mých kolegů, kolikrát jsem si řekla: "Ježiš ta ženská je tak blbá a naivní!!!!"

18.11.2013

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

Můj oblíbený "klasik"! Všechny jeho knihy dosud přečtené mě uchvátily, i když ty tlustší mi chvilkama neodsýpaly tak rychle.
Dá to ale člověku úžasnou představu, jak to kdysi vypadalo a chodilo. Rozhodně milionkrát lepší než učebnice dějepisu.

04.11.2013 4 z 5

Ilustrovaná žena Ilustrovaná žena Ray Bradbury (p)

Prostě typické Bradberyho povídky. Na malém prostoru poutavý příběh - kolikrát i celý svět.

01.11.2012 5 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Iddk to napsal za mě :) Přesně tak. A člověk kolikrát i přemýšlí, co ze světa mravenců je opravdu reálné. Přeci jen jejich život nežijeme, známe jen jejich dálnice, ne jehličnatý palác. Hodně mě to bavilo!

20.07.2012 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Ačkoliv se současnou dobou nejsem úplně spokojena (to asi k lidstvu patří, dokud nebudou povinné drogy), jsem ráda, že nežiju ani ve středověku, ani v budoucnosti, kde se i plánuje sestavení populace ke všeobecnému štěstí. Srovnání mě napadá spíš než s 1984 s "Ten báječný den" od Levina. Každopádně tyhle vize budoucnosti o řízeném lidstvu mě baví.Hlavně to optimálně nakombinovat od Alfa plus po epsilon mínus. A nedej bože, když se objeví někdo kdo nezapadá.

31.01.2012 5 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Tak jsem se lehkou oklikou pár knih, mnoha let a vlastně náhodou dostala k hodně syrové předchůdkyni toho všeho co znám. Popisů méně, děj jednoduchý s hodně rychlým spádem....na 200 stránkách koncentrované neštěstí, za které si ty dva můžou sami a vědí, že lepší to fakt nebude. Emile Zola je pro mě Pan spisovatel a k téhle knížce se určitě vrátím.

14.02.2018 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

odloženo....přiznám se, že mě i reklamy v kině před filmem rozesmály víc. Asi mám jiný smysl pro humor.

15.07.2014

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

Samo o sobě je to hodně dobré. Zajímavý námět a to zpracování není zlé...jen mi to přišlo záživné zhruba od poloviny a to je veliký nepoměr.
A Wyndham to umí lépe.

05.10.2013 4 z 5

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Kniha mého dětství!!! jak já ji milovala! A proto mě mrzelo, když jsem ji našla rozškubanou od synovce :(

25.09.2013 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Vím jistě, že si ji znova nepřečtu. Těžký rozjezd, pak jak sinusoida - některé pasáže neuvěřitelně nezáživné, jiné se přímo hltají.
Pro mě další mínusy - láska až za hrob a věčné achání nad touto láskou - asi jsem cynik, ale to jde mimo mě; a křesťanství - respektive křesťané, kteří mi spíš připomínali hnutí let 60. po požití psychotropních látek. Ale ok, beru to, je to klasika. Navíc co byste chtěli od Poláka? :) Bližší mi byla podobná kniha "Nepřátelé lidstva"

26.06.2013 3 z 5

Nesní....ovečky a jakákoliv jiná zviřátka jsou pro ně jen jakési TO, k čemu neumí mít emotivní vztah...Knížka výborná....konečně se můžu podívat i na film

14.01.2013 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

jo, je to brak.....ale ucel zaujmout a pobavit u me plni na 100% i kdyz uz je to obcas trochu porad dokola....ale napady ma ten clovek hodne neotrele a opakuju se, ale jeho humor....pecka!

11.01.2013 4 z 5