Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

U téhle knihy jsem hrozně dlouhou čekala na e-knihu, až jsem nevydržela a koupila si ji v papiru. Celým příběhem jsem proplouvala s očekáváním, kdy a jaké schopnosti se u hlavní hrdinky Elloren projeví. Moc mě bavilo sledovat její životní příběh, kdy se z pohodové vesnické dívky, přes rozmazlaovanou členku vysoké společnosti, stane "vyvrhel", který si musí ujasnit co je vlastně v životě důležité. K plnému počtu hvězdiček mi tam, ale něco málo chybělo, přesto se těším na další díl, doufám, že bude brzy.

15.12.2019 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Napínavý příběh s erotickým podtextem to je Prokurátor. Bavilo mě sledovat, jak to mezi hlavními hrdiny jiskří, i to, jak si každý z nich vykládal věty toho druhého úplně jinak než byly myšleny, jako by byl každý z úplně jiné planety. Zároveň jsem s napětím sledovala jak to dopadne se Šedivákem, zda vyhraje podsvětí nebo zákon. Opravdu dobre pokládáný příběh a já se těším na další díl.

11.11.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Ač nemám téma 2. světové války vůbec ráda a knihám s tímto tématem se spíše vyhýbám, byla jsem v tomto případě vyhecována partou kamarádek v ramci společneho čtení s Klubem tajných knihomolů na FB. Musim poctivě přiznat, že se mi kniha líbila možná i proto, že v tomto příběhu je válka jako taková spíše okrajovou záležitostí. Bavilo mě sledovat nejen životní příběh Franky, i když nebyl jednoduchý a už vůbec ne veselý, ale i rodící se přátelství dvou lidí z opačných konců válečné strany.

06.09.2019 4 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Tak tahle kniha mě opravdu nenechala odejít! Po delší době thriller, který mě chytil a do poslední stránky nepusil. Celou knihu jsem dala za ani ne 24 hodin a hrozně mě rozčilovalo, že mám i jiné povinnosti, než jen číst :-). Chtěla jsem sem napsat více dojmů, ale několikrát jsem to zase smazala, protože to vždy zavánělo spoilery , takže říkám jen TO SI MUSÍTE PŘEČÍST! :-).

07.07.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tahle kniha nezklamala. Od začátku do konce to bylo napínavé a dobře se to četlo. Příběh má svižný děj a autor vás dokáže udržet v neustálém napětí co bude dál.

27.01.2019 5 z 5

Ďáblova maska Ďáblova maska Tom Egeland

Ach ta očekávání!!! Miluji knihy od Jamese Rollinse, nebo Steva Berryho a podle názvu a obálky této knihy jsem očekávala něco obdobného. Musím také říci, že je to první kniha tohoto autora, která se mi dostala do ruky a severské autory moc nemusím (s výjimkou Stiega Larssona) . Z počátku mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl, ale jak jsem se dostávala do příběhu, tak se mi to líbilo čím dál víc. Moc mě bavilo, jak si musel hlavní hrdina doslova vydupat každou důležitou indicii od nepřátelského detektiva i prolínání všech tří časových období. Určitě se vrátím k předchozím pěti dílům a s hlavním hrdinou se začneme poznávat od začátku :-)

13.01.2019 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Tahle kniha mě upoutala hned od prvních řádek. okamžitě jsem věděla, že potřebuji znát jak to dopadne. Zhruba někde od poloviny jsem tušila kdo by to mohl být, přesto mě závěr překvapil.

10.09.2018 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Tak tohle bylo hodně dobré. Příběh je psaný z pohledu několika hlavních aktérek, které mají autorkou přiřazenou přezdívku. Ty mi prvních pár stránek mi dělaly problém, zorientovat se kdo je Rusalka, Meluzína, Bludička, Nymfa a Sudička mi nějakou chvíli zabralo, ale to je asi jediné mínus téhle knížky. Děj vás téměř okamžitě strhne, a i když vám celkem rychle dojde, kdo je tady ten "padouch" musíte číst dál, protože prostě potřebujete vědět jak to dopadne se sestrou, penězi, ale hlavně s dětmi....

27.08.2023 5 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Zajímavá kombinace dystopie a fantasy. Zpočátku jsem byla zmatená, protože děj nelogicky přeskakoval a já to moc nechápala, ale po pár stranách se příběh ustálil a musím říct, že mě hodně bavil. Doufám, že vyjdou i další díly a série nezůstane (tak jak se v poslední době stává) nedokončená.

12.08.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tenhle příběh mě bavil. Konec jsem tak trochu předvídala, ale stejně me překvapil. Jdu na další díl. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah mezi Kivou a Jarenem.

22.06.2023 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Zajímavý vhled do zivota alkoholika a s alkoholikem. Mám obrovské štěstí, ze toto nemusím v rodině řešit, ale bohuzel vim o někom ze svého okolí, kdo je přesně na té špatné cestě. Bohužel si to (zatím?) není schopna přiznat. Míše přeji ať se drží a daří se jí v tom co dělá.

18.06.2023 4 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Tak tahle kniha mě bavila. Mám ráda sociopaty, kterým to myslí ;-) .

28.05.2023 4 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

První díl série mela pomalý nástup, ale nakonec se mi líbila. Určitě dám šanci i dalším dílům.

22.05.2023 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Zajímavý příběh dvou žen, se odehrává v několika rovinách. Prolíná se tu současnost, minulost odehrávající kolem roku 1910, živé sny a trocha duchařiny. Zpočátku jsem nevěděla co si o tom všem myslet, ale pak mě dej chytil a já nejednou potřebovala vědět jak to vše bylo a co se stane a jakým způsobem jsou Kate a Adobe vlastně propojeni. Jen závěrečná scéna z tanečního sálu mě přišla hodně přehnaná.

04.01.2021 4 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

I tento díl byl super. Líbí se mi, jak nám autorka postupně odhaluje Améliinu historii i to, že nás neustále udržuje v napětí co se týká jejího vzahu s Devlinem. Nedá se nic dělat, jdu na další díl: -)

20.07.2020 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Tentokrát je příběh o Marii a Danielovi a to ve dvou časových rovinách. První jw z období před narozením Niny a událostmi z předchozího dílu a druhá v reálném čase. Opět zde nechybí napětí ani sex :-). Celá tahle série se mi líbí a doufám, že ješte nekončí a dočkáme se pokračování.

27.06.2020 5 z 5

Dědictví Dědictví E. E. Holmes

Úvodní kniha do duchařské série se začíná odvíjet poté co Jessica nastoupí na vysokou, i když krátce před tím přišla o jedinou blízkou osobu. Zpočátku to vypadá, že jí život na škole přinese klid a řád, konečně si našla kamarádku a vypadá to, že ten hezký kluk, kterého párkrát potkala o ní také jeví zájem. Jenže když se neobjeví na hodině na které by měl být a kde by měl odevzdat seminární práci, má Jess potřebu ho u profesorky omluvit. V tu chvíli se jí obrátí celý život vzhůru nohama a ona postupně zjišťuje, že její rodové dědictví se nedá jen tak ignorovat.
První díl nebyl špatný a jsem zvědavá jak se příběh bude dal vyvíjet.

23.02.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Bylo fajn sledovat, jak se rodí přátelství mezi dvěma lidmi, kteří se nikdy neviděli a jen si nechávají vzkazy po bytě i to jak hlavní hrdinka pomalu opět získává sebevědomí po nevydařeném předchozím vztahu. Je to příjemná oddychovka, která pobaví, ale vracet se k ní nebudu.

11.02.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Zpočátku jsem se nemohla začíst. Pak mě to začalo připomínat díla Aghaty Christie, ale musim říct, že se mi kniha fakt líbila. Velmi dobře a uvěřitelně vykreslené psychologické profily postav a přesto mě totožnost pachatele i motiv hodně překvapil. Určitě si časem přečtu i ostatní knihy této autorky.

10.10.2019 5 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Milý příběh, kdy se kocour MacGyver (domácky Mac) rozhodme, že své člověčici pořídí někoho do smečky, protože lidé jsou přeci zvyklí žít ve smečce. I když mě pár okamžiků opravdu pobavilo, tak pro mě tahle kniha patří mezi ty, co neurazí, ale ani nenadchne.

30.08.2019 3 z 5