lenka.g lenka.g komentáře u knih

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

Když budu zcela upřímná, musím říct, že je to nejslabší kniha z této série. Ale i tak je pořád nadprůměrně dobrá, rozhodně se těším na další díl a Gabriela Allona nezavrhnu :)

22.04.2019 4 z 5

Jmenuji se Nikdo Jmenuji se Nikdo Matthew Richardson

Zápletka zajímavá, příběh napínavý, vyhovovaly mi krátké kapitoly, ale něco tomu chybělo. Patrně mi úplně nesedl autorův styl vyprávění, ale i tak dávám ****.

22.10.2017 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Mne tedy nenadchlo. Skoro do půlky mi to připadalo spíš jako román pro ženy a zvažovala jsem odložení. Na straně 95 jsem si pomyslela, že to začíná být zajímavé... a i bylo, ale nevím, co si myslet o konci. Navíc některé věci byly tak průhledné (požár třeba), že jsem čekala, že to bude jinak, než se nabízí... ale bohužel. Je pravda, že rozuzlení bylo překvapivé, ale nejsem si jistá, že úplně v pozitivní smyslu slova, protože podle mne knížka díky poslední kapitole tak úplně nedává smysl.
Tři hvězdičky.

17.06.2017 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla.
Jsem knihovník a když někdo bloumá po knihovně a neví, co by si přečetl, Černobílý svět je knížka, kterou doporučím mezi prvními a ještě nikdo nebyl zklamaný.

28.10.2014 5 z 5

Naše těla, jejich bojiště: Příběhy žen z války Naše těla, jejich bojiště: Příběhy žen z války Christina Lamb

Ty jo.. vůbec nevím, jak tohle hodnotit. Pět hvězdiček dávám knížkám, které se mi líbily... a tahle je tak plná hrůz, že tohle o ní tvrdit nejde.

17.03.2024 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Jdu proti proudu, první díl se mi líbil trošku víc než druhý, ale přečtení rozhodně nelituju:)

10.03.2023 4 z 5

Léčitel Léčitel Maria Langner (p)

Musím říct, že když jsem viděla v žánru "pro ženy", byla jsem ke knížce skeptická, protože tyhle věci nečtu. Přesvědčilo mne dobré hodnocení a jsem moc ráda! Je to napínavá detektivka a neotřelým námětem a koncem, který jsem nerozmotala až do samotného závěru.

22.08.2021 4 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Nooo... První díl série čtu až po skvělém třetím a čtvrtém dílu, protože nám první dva v knihovně nějak zmizely a první díl se dal dokoupit až tento měsíc. A nejsem smutná, že jsem nezačala sérii tímhle dílem, protože za mne je z těch tří přečtených nejslabší. Zatímco u třetího a čtvrtého jsem měla pocit, že čtu thriller z pera amerického mistra žánru, jednička mi přijde... dialogy takové křečovité a děj tak nějak... malý. Takže dávám jen čtyři hvězdičky. Ale na druhý díl se těším a jako celek je ta série skvělá. Jen chci říct těm, co nebudou, stejně jako já, nadšení z Pohledu šelmy, ať určitě dají Michalu Dabertovi šanci, protože to stojí za to.

02.08.2021 4 z 5

Krize Krize Felix Francis

Tak to bylo úplně jako od Dicka Francise, syn Felix zraje jako víno!

13.05.2021 5 z 5

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Zuzana Hubeňáková

Moje oblíbená autorka opět nezklamala! Vtipná knížečka na dovolenou jako stvořená.

26.07.2020 4 z 5

Asi jsem měla přehnaná očekávání. Taky jsem nevěděla, jak je kniha pojata. A to by mi nevadilo, kdyby ovšem vyprávění byla srozumitelná. Chápu, že autorka chtěla zachytit rozhovory přesně tak, jak se udály, ale méně je někdy více.

22.11.2019 3 z 5

Najtemnejší úsvit Najtemnejší úsvit Aly Martinez

No tak za mne zklamání. Do poloviny byla kniha skvělá, zajímavě napsaná, napínavá (co se stalo Porterově ženě?), jenže pak se zvrhla v harlekýnku s předvídatelným dějem a, a to je nejhorší, neexistujícím koncem.

13.04.2019 3 z 5

Gamblerova žena Gamblerova žena Ružena Scherhauferová

Příběh je to smutný, ale knížka tragická. Dost možná je to vinou překladu, ale tolik patosu, neuvěřitelných dialogů a nesmyslů jsem už dlouho neviděla (např. "vítr zesilnil", "bodře jsem vyskočila z postele", "záporně jsem zavrtěla hlavou", "plačíčí jsem dekorovala svou Majku" (to jakože jí zapnula náhrdelník, "celá jsem se zamočila", "prohlížel si přibrané ženské tělo" - rozuměj, ztloustla...) a bohužel to knihu velice deklasuje. Takže dvě hvězdičky ze soucitu.

11.08.2018 2 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Pozor, komentář KarinŠ. přímo pod mým příspěvkem obsahuje spoilery, takže důrazně doporučuji komentář nečíst dřív, než knihu. :)

14.06.2018 5 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Tak jo, je to trošku pohádka pro dospělé, hlavní hrdina je superman křížený s Mirkem Dušínem, postav je v románu jak na orloji a Já, Poutník je o level dva výš, ale přesto je to čtivý román, který fanoušci akčních thrillerů ocení. Já rozhodně přečtení nelituji a jsem zvědavá na pokračování.

31.03.2018 4 z 5

Špatný voják Špatný voják Chris Ryan (p)

Starý dobrý Chris Ryan, takže můžete očekávat příběh plný napětí, vojáků Pluku, no a taky mrtvých a krve.

19.11.2017 5 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Jak výstižně napsala Veronika, je to v podstatě diplomová práce.
- Poznámek pod čarou je téměř tolik, co textu
- Na základě vyprávění samotného autora jsem čekala rozhovory s veterány, jejich ucelené výpovědi... marně. Autor zdlouhavě vypráví, že dělal rozhovory a toto své tvrzení občas doloží citací z rozhovoru, ale jestli čekáte, že si přečtete deset rozhovorů s deseti veterány, budete zklamáni.
- Spojení "orální historie" se objevuje ještě častěji, než sebechvála autora, a to je co říct.
Jsem přesvědčena, že nebýt úspěchu autorovy první knihy, tahle diplomka by nikdy knižně nevyšla.

05.06.2017 1 z 5

Svoboda Svoboda Arne Dahl (p)

Nooo... Jako první knihu roku jsem měla zvolit něco méně temného, ale knížka se mi líbila a jsem zvědavá na další část série!

10.01.2023 5 z 5

Legenda o svaté holčičce Legenda o svaté holčičce Radek Malý

Knížka mne zaujala obrázky a i tématem, o svaté holčičce jsem sice letmo slyšela, ale neznala jsem její příběh. A tak jsem u oběda zhltla tuhle knížku. Líbila se mi, není depresivní, ačkoli je i o smrti. Myslím, že se dětem bude líbit.

28.10.2022 4 z 5

Varšavský protokol Varšavský protokol Steve Berry

Starý dobrý Cotton, bohužel bez Cassiopei, aby zachránil svět, zasahuje v belgických Bruggách, polském Krakowě a solných dolech Vělička a taky na Slovensku. Mně se knížka líbila, protože na většině míst jsem byla, ale je pravda, že právě popisy míst děj trošku brzdí.

05.07.2021 4 z 5