ledaver ledaver komentáře u knih

Nocte Nocte Courtney Cole

Kniha naprosto úžasná. A ten konec... Jinak příběh hezky plynulý, který se čte velmi rychle. Až na konec zaklapnete knihu, tak vám to všechno dojde a zůstanete s otevřenou pusou... Nic podobného jsem dosud nečetla a jsem poměrně dost zvědavá, jak se autorka s dalším dílem popere a hlavně co bude obsahovat, protože mi to přišlo jako něco uzavřeného. Ode mě určitě velké doporučení.

03.04.2016 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Knihu bych rozdělila na tři části. První do 150 stran: jedním slovem HROZNÁ. Knihu jsem měla chuť vyhodit z okna, zašlapat do země, spálit v krbu... já nevím co. Má nelibost k této části se nedá ani popsat. Nechápu jak mohla být Bella tak dlouho uzavřená do sebe, v depresi. Kdyby měsíc nebo dva, ale ona hned pět! Ta druhá do 150 do 300 stran. Kniha poměrně hodně nudná. Nic moc se v této části nedělo až na to, že se tam občas zajímavě ukázal Jackob. A teď ta poslední. Ta knihu víceméně zachránila. Nic výjimečného to ale nebylo. V jednu chvíli jsem byla napnutá, ale to moc dlouho nevydrželo. Taky bych ji mohla trochu zkrátit, ale to je jenom drobnost. Druhý díl byl pro mě o hodně horší než ten první.

23.01.2016 3 z 5

Džínový deník Džínový deník Zuzana Šulajová

Děj této knihy není nikterak výborný, převratný a už vůbec bych si z něj nesedla na zadek, přesto se mi četl velmi dobře. Taky tomu hodně napomáhalo formátování textu, kdy v knize nejsou vlastně žádné kapitoly, pouze se zde nachází rozdělení dnů a hodin (to pak nevíte kdy přestat:)). Příběh je propleten humorem, který je výborné zasazeny do dané situace a upřímě jsem se mu smála :). V knize mi však chyběla ta práva romantika, při které se vám tají dech a nestíháte obracet stránky... Konec na mě byl moc stručný a docela mě překvapilo to, že všichni byli šťastní "až do konce" :D Jinak můj osobní názor: víc jsem fandila Lukášovi, jelikož mi přišel sympatičtejší a normálnější:) ... Ale není všem dílům konec;)

08.01.2016 4 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Jak je již několikrát zmiňováno, kniha byla hodně zajímavá. S ničím podobným jsem se ještě nikdy nesetkala. Během příběhu jsem se několikrát "vtělila" do Laureth a na svět okolo jsem se "dívala" jen přes černotu a bylo opravdu hodně zajímavé zjistit, jak slepí vnímají svět. Konec příběhu se celý otočil a nečekala jsem to, avšak nepřišel mi nějak moc dokonalý. Autorovy asi v těchto místech došly nápady a ukončil to během několika stránek, což mě hodně zamrzelo, protože kdyby byl konec dotažený, byla by to skvělá kniha. Za sebe doporučuji!

02.01.2016 4 z 5

Štěně k Vánocům Štěně k Vánocům Megan Rix

Já jakožto milovník psů a knižní maniak jsem neuvěřitelně nadšená. Skloubení těchto dvou věcí - fantastická věc. Příběh je čtivý a to, že se Megan rozhodla pro psa, když nemohla mít dítě... rozhodla bych se stejně. Mě děj podporovala i ta skutečnost, že je pravdivý. Jinak příběh je hodně rozsáhlý po citové stránce a málo v které kapitole hlavní hrdinka nebrečí, jak štěstím, tak i smutkem. Za sebe doporučuji!

27.12.2015 5 z 5

365 dní s mým věrným psem 365 dní s mým věrným psem Helen Exley

Fantastická věc......Já jako milovník psů a sem tam i nějakého toho citátu jsem upřímně nadšená! Fotografie jsou zábavné, roztomilé....úžasné! Způsob kalendáře je se stránkou s fotkou a citátem na přesný den fantasticky vymyšlený! Nelze nic víc než doporučit!

23.12.2015 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Na mě byl začátek knihy dosti slabý a měla jsem pocit podobnosti s Narnií a Šepotání (ano, vím, Šepotání vyšlo později). Zbytek knihy byl suprový a byla jsem ráda za to, že jsem knihu neodložila. Na příběhu se mi moc líbily dohody, které v úzkých slibovala. Hodně to oživilo celý text. Knihu i přes začátek doporučuji!

09.12.2015 4 z 5

Neviditelný host Neviditelný host Maryrose Wood

Příjemný příběh, jež jsem zvolila na uklidnění. A udělala jsem správně. Kniha je super a roli "uklidňující" skvěle splnila. Konec byl příjemně napínavý a vtipný. Milovníkům vlkům DOPORUČUJI!

24.11.2015 4 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Tato divadelní hra je zajímavá a mnoho lidí nadchne. Já však mezi ně nepatřím. Hlavní zápletka byla na mě moc jednouduchá a moc rychle se vyřešila. Toto řešení jsem v této knize ani nenašla. Četla jsem ji jenom díky škole. Jinak moje první kniha ve formě divadelní hry a asi jedna z posledních. Tento žánr se mi čte velmi obtížně.

11.11.2015 2 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Velmi krátká knížečka s usměvavým a vtipným příběhem o neobvyklém králi :).

26.10.2015 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Nemám slov... Nepopsatelný fascinující příběh plný napětí, lásky a taky trochu té krve. Jelikož autorka nechala ten vynikající konec řádně otevřený, tak si určitě pořídím i třetí díl. Jinak se mi tenhle díl líbil mnohem více než ten první. Tuhle knihu si určité přečtěte...už hlavně kvůli tomu konci...:D

19.10.2015 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tato kniha se mi hodně líbila, ikdyz jsem se z nepochopitelných důvodu v té nejnapinavejsi části zasekla :D. Občas mi přišla Bella až moc urážlivá a na všechno naštvaná. Knihu doporučuji!!!!!

09.09.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Skvělá kniha... Měla jsem ji přečtenou za dva dny. Vlastně ani nevim, co mě na tom ději tak táhlo ku předu :) Všem rozhodně doporučuji!!!

26.07.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Úžasná fanasy. Sice jsem se u prostřed knihy trochu zastavila, ale i tak dávám pět hvězdiček. Kniha je napsána velmi čtivě. Zelene písmo je úchvatné. Už se těším na pokračování.

24.07.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Moje první kniha od Greena a jsem velmi nadšená. Celý příběh od první stránky až po tu poslední mě pohltil. Johna Greena jsem si okamžitě zamilovala. Všem tuhle knihu vřele doporucuji!

12.07.2015 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Kniha výborná. Ze začátku se mi to trochu vleklo, ale druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem. Všem doporučuji ;)

07.07.2015 4 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky! Všem vřele doporučuji ;)

06.07.2015 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Kniha krásně zpracovaná. Každá báje má něco do sebe. Pro mě občas nudné...

04.07.2015 3 z 5

Tajemství muzea Tajemství muzea Henry Chancellor

Kniha dobrá. Občas se mi pletl čas, ve kterém se Tom nacházel. Konec mi přišel nedomyšlený a na mě nějak moc rychlý... Doporučují všem čtenářům, kteří rádi dobrodružství.

02.07.2015 3 z 5