Lazy Lazy komentáře u knih

Abarat Abarat Clive Barker

Velice příjemná kniha, která má skvělý nápad.

29.12.2012 4 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Začátek mě nadchl, dál to bylo zajímavé a konec jsem čekal vychytanější. Ale rozhodně jedna z lepších knih od Deavera.

16.08.2011 4 z 5

Mělké hroby Mělké hroby Jeffery Deaver

Oproti jiným autorovým knihám mě tahle zas tak nezaujala.

05.07.2011 3 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Nečekal jsem nic převratného, ale musím souhlasit s autorem. Rychlé, pohodové čtení, nic víc.

09.06.2011 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pěkná "pohádka". Ti kdo chcou si z této knížky mohou něco sebrat. ostatní holt maj smůlu. Na tak krátkou knihu je v ní napsáno mnoho.

22.02.2011 5 z 5

Everville Everville Clive Barker

Tak tahle kniha se mi líbila více, než předešlé Barkerovo dílo. Hlavně mě zaujala pastava D'Amore, Tesla stále OK a Budenbauma, který by se měl ohýbat pro mýdlo v base. Pěkná fantasy, ale už se k ní nevrátím. U mě vede Abarat:)

10.12.2018

Velké a tajné show Velké a tajné show Clive Barker

Barker chvílemi úchyl a občas trochu hodně mimo:) Chápu, že fantasy a ne, že bych neměl fantasy rád, teda spíš trochu horror. Za mne je jeho nejlepší dílo Abarat. No, ale přečtu si i další: Everville.

15.11.2018

Návštěva bandy rváčů Návštěva bandy rváčů Jennifer Egan

První kniha, kterou jsem si přečetl komplet v originále. Má angličtina sice není na super úrovni, ale příběhy jsem pochytil. A líbilo se mi to. Ačkoli Punks nod dead!, ale i punkrockeři stárnou.

18.05.2016 4 z 5

Deadpool: Válka Wadea Wilsona Deadpool: Válka Wadea Wilsona Duane Swierczynski

Za mně zajímavější jak ta cypovina s drákulou. Dva příběhy, kde je jedno, že oba vypráví to samé jen jinak.

30.04.2016 4 z 5

Šílená odměna Šílená odměna Jimmy Palmiotti (p)

Docela zábavná věc za začátku, pak to už přece jenom začalo trochu váznout. Na druhou stranu Harley je velice sympatická postava.

28.02.2016 3 z 5

Batman: Rok nula - Tajné město Batman: Rok nula - Tajné město Scott Snyder

No zas taká pecka to sice nebyla, ale pěknej komix. Ačkoli nic nového pod sluncem, jen trochu jiné přežvýkání příběhu o netopýřím muži.

20.12.2015 3 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

Tak podruhé, první komentář se asi ztratil mezi řádky. Upřímně mě celou dobu sral Tom A Tommy. Jeden kopie Harryho Trotla, která by používala kouzelnou hůlku jako anální kolík a starej, to nemá cenu rozebírat, ale tak trochu sráč. Nebyl jsem nadšenej. Ale ke konci, po vyhledání nějakých informací, jsem musel uznat, že ta kniha byla dobrá. Hlavně svým vypravěčsko vzdělávacím charakterem. Možná se dostanu i k dalšímu booku.

29.11.2015 3 z 5

Vyděděnec a jiné povídky Vyděděnec a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Konečně jsem se dostal k HPL. A z této série povídek se mi asi nejvíce líbila hned ta první, Vyděděnec. Bohužel mi to moc hororové nepřišlo, možná až Krysy ve zdech, ale četlo se to moc dobře. Zpracování je taky výjimečné. A ještě jedno tu musím napsat - Cthulhu

17.11.2015 4 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Něco od Márqueze se mi už dostalo do ruky, ale nikdy mě to moc nechytlo. Tady jsem si po pár stránkách taky říkal, že jeho styl psaní mi prostě nesedne, nebo za to může překlad. Ale!

08.11.2014 4 z 5

Pohled na svět očima Alana Karlssona je ukázkově bezstarostný a není nic, co by nevyřešil panáček.Jinak kola s vodkou, asi zajímavá kombinace, někdy musím zkusit. Zvlášť příjemné bylo nahlédnutí do hystorie nehystorie. Ale měl jsem bohužel pocit, že tu knížku jsem četl, jako kdybych musel. Co se týče vtipu, tak jsem se povětšinou za břicho nepopadal, i když pár věcí tam bylo vydařených. Celkově bych řekl, že je to taková příjemná odpočinková knížka, jenž mě sice moc nenadchla, ale v žádném případě nezklamala.

16.12.2013 4 z 5

Abarat: Magické dny krvavé noci Abarat: Magické dny krvavé noci Clive Barker

Kdo by řekl, že mě v těchto letech chytnou pohádky :) ale je to vůbec pohádka? To je vcelku jedno celkově je to zatím perfektní série a Barkerova fantazie asi nezná hranic. Co nejdřív jdu pro další díl, jen doufám, že to už nějak rozumně zakončí, jelikož čekat na další by se mi nechtělo. No prostě VIVA LA ABARAT! Krásný nápad. No a teď trochu k nedostatkům, takže ... No jsou tam, jen si je nenechám připustit.

22.11.2013 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Tak toto byla rána do palice pořádně velkou holí. Některá přirovnání neměla chybu, jinak občas trochu hloupé. Celkově hodně hloupé, ale svým způsobem pěkné vyjádření autorovo. Jen docela lituju toho překladatele a zajímá mě jak z toho provedli film.

27.08.2013 3 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Kdyby ty dvě knihy byly po kupě, tak to má plný počet za mě. Jinak best komix, co se mi zatím dostal do ruky.

02.02.2013 4 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Jediná věc, co mě na tomto komixu mrzí je to, že je rodělen na dvě části. Jinak v pohodě, nezabere to moc času a navíc příběh perfektní.

27.01.2013 4 z 5

Nevím, zda jsem četl tu samou knihu, ale co mne se týče, tak nadšený nejsem. Krom 5. kapitoly mi to spíš přišlo, jak knížka pro děti. s Tolkienem jsem na nějakou dobu skončil. Jinak přiznávám, že jsem to četl především kvůli nastávajícímu filmu a pér doporučení. kdybych to měl popsat dvěma slovy, tak napíšu "dětská kniha".

17.06.2012