latanya34 latanya34 komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kriminální komisař Joona Linna a jeho kolegyně Saga Bauerová pátrají po sériovém vrahovi, který má na svědomí desítky obětí a přitom je hlavní podezřelý, ke kterému vedou všechny důkazy již několik let ve vězení. Skvělá kniha! Krátké kapitoly mě stále udržovaly v ději a hlavní záporák byl po celou dobu tajemný. Atmosféra byla velmi stísněná a depresivní.. prostě sever se vším všudy. Kepler nezklamal, výborná detektivka, kterou jsem přečetla během chvíle.

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Tato kniha, více než kterákoli jiná, kterou jsem kdy četla, mě inspirovala k tomu, abych vstala a něco opravdu udělala. Koupila jsem si ji v domnění, že by to mohlo pomoci s nějakým tím nepořádkem, ale netušila jsem, že to vyléčí moji závislost na dekoracích a jiných serepetičkách! V méně než polovině jsem byla nucena začít se zbavovat věcí. Tato kniha vás opravdu přiměje chtít se vzdát všech svých věcí. Poskytuje vám zcela nový pohled na „hmotné statky“. Kdykoli se mi nepořádek vymkne z rukou, vytáhnu tuto knihu a začnu ji znovu číst - pokaždé problém vyřeší.

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Záblesk světla je kniha, která vás na začátku jejího příběhu vtáhne a až do poslední stránky nepustí. Míchá se v ní humor, tajemno a dětská naivita, čímž vzniká pro čtenáře ojedinělá kombinace příběhu, na který bude ještě dlouho vzpomínat.
Díky velkým částem kapitol, které byly věnované popisu prostředí či pocitům, se můžeme do vypravěčovy role ještě více vcítit a vše si realističtěji představit a ponořit se tak víc do samotného příběhu. V knize po celou dobu panuje velmi zvláštní atmosféra, takže budete kolikrát napjatě očekávat, když se už po dlouhém klidu něco zásadního odehraje – děj tak bude mít rychlý spád.Dále pak tu nebude nouze o nečekané zápletky a situace, kdy si budete na sto procent myslet, že znáte odpověď na otázku, která se vám honí hlavou, ale budete úplně vedle. Příběh rozhodně patří mez originální četbu, kterou uděláte radost každému milovníkovi napínavých a inteligentních knih. Gart Stein si bude po celou dobu zahrávat se čtenářovou myslí a připraví pro něho příběh, který z hlavy jen tak nedostane.

Eco-friendly domov Eco-friendly domov Christine Liu

Tato publikace se trochu liší od jiných když přelouskáte předmluvu,která Vás zasvětí do problému ohledně odpadů a konzumního života. Jaké výhody jsou minimalistického života. A pak je tu Vás domov rozdělen na dané místnosti. A každá daná místnoat rozčleněna nápady na změnu,alternativy za Vámi zažité a zajeté věci. Neřikám,že vše uvedete do praxe. Ale každá změna se počitá. A myslím, že každy krok ke změně Vás bude těšit

Sloup do nebe Sloup do nebe William R. Forstchen

Obal a anotace této knihy mě sice zaujaly, ale po tom, co jsem si přečetla komentáře, jsem váhala. Teď ale jsem ráda, že jsem to riskla a nakonec ji přečetla. Sloup do nebe je poutavý příběh zabalený do fantastického konceptu. Kniha je fascinující tím, že poukazuje na to, jak by vesmírný výtah mohl vyřešit některé problémy, kterými dnes svět trpí. Na druhou stranu je to příběh o lidech, který dodává knize emoce.

Vaši duchovní společníci Vaši duchovní společníci Sonia Choquette

Poučná kniha, která vám připomene, že nejste sami na tomto světě ani mimo něj. Existují duchovní průvodci, kteří vám chtějí pomoci. Poselství nebylo příliš „náboženské“ a styl psaní mě opravdu oslovil.

Past Past Melanie Raabe

Jsem spokojená, kniha se skvěle a rychle četla díky výtečným dialogům. Děj se odehrává prakticky na jednou místě, což připomíná divadelní hru. Já se při čtení bavila, a tak to má být !

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Kniha, kterou jsem přelouskala během jednoho odpoledne. Meg nevěří ostatním, kteří říkají, že je Oskar mrtvý a přesvědčí o tom i svého mladšího brášku Stevieho. Společně pátrají po Oskarovi a nevzdávají se přitom naděje, že svého kamaráda nakonec přece jenom najdou.
Přitom, jak se nakonec zjistí, důvod Oskarova zmizení je úplně banální. Kniha je plná zvratů, přátelství, naděje, důvěry, nic neutuchající víry a samozřejmě jablečných koláčků. Jablečné koláčky - ty hýbou dějem a ukážou vám, že někdy i tento zdánlivě obyčejný "apple pie" dokáže být nejen dobrý, ale dokonce i užitečný a někomu dokonce dokáže zachránit život...
Kniha je dobrou volbou pro ty z vás, kteří rádi mlsají a chtějí se u toho také jaksepatří bavit. :)

Odpusť a buď volný Odpusť a buď volný Ana Holub

Hezká kniha obsahující návod na odpuštění a soucit.Doporučuji.

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Skvělé pokračování prvního dílu, do kterého se čtenář hravě začte. Je tu všechno, co má správný příběh mít. Nechybí tu dobrodružná zápletka, nádherný popis podzemí, akce ani rozvoj postav. A že jednání některých postav v určitých chvílích nenechají nikoho chladným. Což vede k obavám, kam se příběh bude dál vyvíjet, ale přicházejí nové postavy, okolnosti a začíná se rýsovat i to, v jakém duchu bude celá série. Zatím je načrtnuté pouze pozadí a je ještě třeba zdolat mnoho stran.

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Matthew Quick byl až do této knihy mě naprosto neznámým autorem. Když jsem začala číst Odpusťte mi, Váš Leonard, absolutně jsem nevěděla do čeho jdu. Už po první kapitole ale bylo jasné, že se bude jednat o knihu s neskutečně silným příběhem, která ve mě cosi změní. Naprosto jsem jí propadla, a přečetla jí za dva dny. Tak čtivá byla. A dojemná! Dokonce mě na konci rozbrečela, a to se mi u knihy nikdy nestalo.

S konečnou platností S konečnou platností Andreas Pflüger

Musím říct, že je to opravdu nevšední thriller. Vzrušující vyprávění a postřehy postav mě naprosto pohltily. Je to jeden z nejlépe napsaných thrillerů, co jsem kdy četla.

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Pokud vás baví detektivky a trošku satanismu, tak by vám neměla tahle kniha uniknout.
Kniha se pěkně čte, příběh je poutavý a zápletka, která je na konci rozluštěna je dobrá a dobře vysvětlena :)

Kacířka Kacířka Ayaan Hirsi Ali

Myslela jsem , že se jedná o román, ale je to pojednání o 5 nejkritičtějších islámských tezích a proč je nutné právě tyto teze zreformovat. Zní to hrozně a nezáživně? Ano, ale přesto jsem knihu nedokázala odložit, naopak, dočetla jsem ji do konce a ještě dlouho na ni myslela. Kniha pojednává o různých druzích muslimů, o Koránu, o Mohamedovi - a nemyslete si, že už to všechno víte, budete překvapeni! Zvlášť závažná je zmiňovaná ženská otázka. Knihu skutečně, právě v dnešní době, doporučuji přečíst.

Za objektivem Za objektivem Laura Magni

O focení se zajímám už nějakou dobu. Proto jsem si tuhle knižku nemohla nechat ujít. Bylo vám představeno asi dvacet fotoreportérů a jejich příběh. Poté jejich nejznámější fotografie a jejich krátký popis. Pokud se o fotografování zajímáte moc doporučuju. Už dlouho jsem si žádnou knížku neužila tolik jako právě knihu Za objektivem. Doporučuji ji všemi dvaceti prsty, které mám. Za mě rozhodně skvěle utracené peníze.

Duše Henryho Quantuma Duše Henryho Quantuma Pepper Harding

Ačkoli tohle zrovna nebyl můj šálek kávy, příběh se mi četl moc dobře. Říkala jsem si, že dám šanci jinému žánru než krimi a trillerům co čtu pořád. Pro někoho kdo nemá rád filozofické zamýšlení se nad světem, životem atd. to asi nebude... Ale krásně se mi díky tomuto příběhu potvrdilo, že ne vždy musíme udělat vše podle našeho rozumu, někdy je zkrátka lepší se rozhodovat srdcem.

Naprosto pozoruhodná věc Naprosto pozoruhodná věc Hank Green

Naprosto pozoruhodná věc patří mezi knihy, které jsem koupila jen pro poutavý název a obálku, aniž bych o nich cokoliv zjišťovala. A tento výstřel naslepo byl naprostou trefou do černého. Knížka mě úplně strhla a pohltila! Obsahově se dotýká velmi aktuálního tématu, jakým je síla internetu a vliv sociálních médií. Kombinace se scifi prvky je pak způsobem, jak zaujmout širokou škálu čtenářů. Otevřený konec nechává prostor pro fantazii i pro to, že ve vás bude kniha ještě pěknou chvíli rezonovat...

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Měla jsem to štěstí, že jsem se začetla do tak krásně napsaného románu, jehož příběh je sice jednoduchý a o všedních věcech, kterými si všichni v životě procházíme, ale jehož slova jsou jako láskyplné objetí.
Tuto knihu jsem si naprosto zamilovala. Každá postava byla naprosto fantastická, dokonce i antagonisté, které jste prostě nemohli nemít rádi.
Tohle je jedna z těch knih, která ve vás zůstane navždy.

Menu pro vysoké podpatky Menu pro vysoké podpatky Jennifer Joyce

Vyzkoušela jsem první dva recepty, hlavní chod a dezert. Mohu doporučit, protože je to vše jednoduché, rychlé a hlavně to chutná výborně. Jednak je kniha doplněná o super obrázky.

V každém věku stát za hřích V každém věku stát za hřích Dagmar Březinová

Knihy Dagmar Březinové doporučuji ke studiu každé ženě každého věku. Jsou to opravdové studnice dobře miněnych rad. Cestou metrem si kaźdý den řikám, kolik žen je zbytečně ošklivých, protoze jsou neupravené a přišerně oblečené bez špetky vkusu. Mely by cist takove knihy a řidit se jimi...