Hlouběji do podzemí

Hlouběji do podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4790/hloubeji-do-podzemi-4790.jpg 4 574 58

Podzemí série

Druhý díl Ztraceného světa v podzemí pokračuje v nastoupené tradici. První obývanou vrstvu podzemí, svět Kolonistů, autoři prozkoumali v prvním díle, a tak, aby mohli pokračovat a ohromovat čtenáře, posílají své hrdiny do vyhnanství do Hlubiny. Vedle původních obyvatel Hlubin - geneticky poněkud vyčerpaných Koprolitů, usazených zde po celé věky, tu našli útočiště také psanci z Kolonie - a i samotní Styxové tu dost často pobývají, aby zde realizovali tajné výzkumy a ještě tajnější projekty. Útěk z Kolonie do Hlubin se chlapcům povedl, a oni tu teď bojují o holý život. Najdou tu samozřejmě spojence - psance, který se tu po mnoha letech naučil se svojí dcerou pohybovat a přežívat, a který nenávidí Styxe stejně jako oni. A Styxové na oplátku nenávidí je, a pořádají na ně čas od času lov, o to intenzivnější, že se dvě kořisti sešly. K tomu jim má posloužit také Willova matka, kterou ulovili na povrchu a namluvili jí, že je důležité Willa zabít. Velký hon započal... V tomto díle vedle již známých prvků - především Styxů jakožto personifikace zla - vystupují Hlubiny. Svět jednoznačně inspirovaný - nebo alespoň velmi podobný - tomu vernovskému podzemí je prostředím, kde se stupňuje zápletka mezi chlapci a Styxy. Tu a tam děj odskočí i na povrch, ale stále tu zůstávají jako dva hlavní prvky nové prostředí a staré zlo. Tento díl mi ze všeho nejvíc připomínal scénář počítačové hry. Pasti, překvapivá řešení, uložená v batohu, honičky, léčky, podzemní fauna a flóra - když jsem to četl, přímo jsem viděl jednotlivé storyboardy. Naneštěstí nic víc...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Deeper , 2008

šárofka
19.06.2023 5 z 5

Fajn kniha, určitě si přečtu 3. díl

dájavídek
26.03.2023

Děj byl příliš rozvleklý, kniha mě nezaujala.

stojinek
19.10.2022 3 z 5

Druhý díl mě až tolik neupoutal, byť je plný akcí a nečekaných zvratů. Některé pasáže byly zbytečně rozvlekle...ale závěr napínavý a opět otevřený...čteno v AJ...ale myslím, že v CJ si to člověk více čtenářsky užije.

Hanncha
23.05.2022 5 z 5

Litovala jsem, že celá série nebyla zfilmovaná. Ale zpětně si uvědomuji, že díky bravurním popisům podzemí a ostatních prostorů, se mi děj doslova odehrával před očima.
Skvělé!

Abukšákul
01.03.2022 4 z 5

Proč je to tak dlouhé =) Kolem půlky nám kniha přišla nekonečná a řekli jsme si, že po dalším díle už nesáhneme, ale jak to tak bývá tak konec nás zase jako u prvního dílu navrtal.

Haloon
02.01.2022 3 z 5

Když si odmyslím občasné klišé, či naivitu některých frází, když budu ignorovat, že se nejedna dějová linka nevydala zrovna cestou logiky a jiné by v ději vůbec nemusely být, jde o docela zajímavé dobrodružství pro mládež.

latanya34
16.11.2021 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu, do kterého se čtenář hravě začte. Je tu všechno, co má správný příběh mít. Nechybí tu dobrodružná zápletka, nádherný popis podzemí, akce ani rozvoj postav. A že jednání některých postav v určitých chvílích nenechají nikoho chladným. Což vede k obavám, kam se příběh bude dál vyvíjet, ale přicházejí nové postavy, okolnosti a začíná se rýsovat i to, v jakém duchu bude celá série. Zatím je načrtnuté pouze pozadí a je ještě třeba zdolat mnoho stran.

DomYell
06.09.2021 4 z 5

Je to vlastne jen takova chujovina.... Absurdni hlavni hrdinove, absurdni dej, mista, veci.... Proste vezmete testoviny, pizzu, zmrzlinu, jogurt, okurku, hranolky a hodite do mixeru a neco z toho vyleze a to je tahle serie nekolika knih... Vazne je to chujovina, ale na cteni do busu/letadla/kanoe/raketoplanu je to dobry...

DominaCZ
04.01.2021 1 z 5

Moc přehnané, nahuštěné a přitom o ničem, divný hlášky typu TĚLESNÝ POČITEK (?) a prostě ne, tohle bylo celý prázdný a o ničem.
Uplně nejvíc mě štve, že to mají vést dvě děcka ve věku DVANÁCTI LET a velet celým gardám vojsk a ti se před něma klaní.
PROBOHA PROSTĚ !!!!!!!!!
SPoILER: Cala mi líto nebylo, neměl tam vlastně roli a jen obtěžoval.

Lionis
15.11.2020 4 z 5

Celá série má rozhodně zajímavý příběh, který i když se místy lehce vleče(rozhodně ne často), mě nikdy nenechal, dát si od něj pauzu.
První díl byl za mě jako u většiny sérií, člověk se do něj musí prostě dostat. Pokud se tak neděje, tak za mě příběh nemá hloubku, tady jsem se vžívat musel, a tak to mám rád.
Druhý díl začíná nabírat na obrátkách a děj se prohlubuje, zvětšuje a stává se z toho pravý fantasy román.
Třetí díl je na tom za mě velmi podobně jak druhý.
V posledním díle se však nestalo nikdy, že by se příběh vlekl. Spíše naopak, někdy toho bylo tak hodně, že to člověk při prvním čtení plně "nepojmul", čemuž přispěla na mě až moc scifi atmosféra a "vrchní děj" , musel jsem se párkrát vrátit, abych pojmul i vše, co se skrývalo pod ním, což mě však rozhodně nevadilo.
Za mě doporučuji a jako u většiny sérií které jsem přečetl a které mě bavili, mě nejvíc naštvalo to, že to nemá další pokračování. Tak to za mě má být, chtít víc a to se v případě této série stalo.
Dávám tedy 4/5, kdyb šlo čtyři a půl, tak dám čtyři a půl, kdyby čtyři a třičtvrtě, dám čtyři a třičtvrtě, prakticky nic nemůže mít za mě 100%, ale rozhodně hodnotím kladně.

Luigi1
20.05.2020 5 z 5

Nevím co dodat super

StarPopcorn
29.04.2020 5 z 5

Skvělé pokračování, děj nepustí

LukyWood
02.01.2020 4 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu. Po přečtení jedničky jsem si myslel že to bude trilogie. A pak kouknu a zjistím že dílů je šest. Příjemné překvapení. Už se těším až si přečtu další díly.

Shinju
29.09.2019 5 z 5

Další díl přečtený. Je to prostě super čtení. :)

KanWay
19.09.2019 5 z 5

Knížku jsem začal číst před lety a teprve před dvěma týdny jsem se k ní vrátil. Jakmile jsem ji začal číst, nešlo se odtrhnout a dneska čtu již šestý díl. To je opravdu šíleně napínavé, i pro budoucího učitele češtiny, jenž by "měl" označovat podobnou literaturu jako brak. No co... jsem snílek a nestydím se za to :D

frantisek8863
27.07.2019 4 z 5

Pokračování dobrodružné zápletky a popis podzemí je dobrou cestou jak dál, jak postavy, které se míjí spojit a odhalit zase kus informací a nekonečného podzemí. Je zde více akce a prostoru pro postavy. Opět mě v některých případech jednání, pohnutky a důvěřivost některých postav dost dráždilo. Přesto dál na třetí pokračování....

Gustik5
27.05.2019 4 z 5

Z třech dílů, které jsem měl doposud možnost přečíst se dle mého jedná o bezpochyby nejlepší a nejčtivější knihu. Celý děj se zajímavě rozvíjí, a já pomalinku začínám věřit citátům na zadní straně knihy, které ji vynášejí do nebes, ale jen pomalinku, nenechám se unáhlit. :)

hurikan123
04.09.2018 4 z 5

tajemné a napínavé pokračování série podzemí s velkou dávkou fantazie - koho by tenhle příběh mohl napadnout! (nic ve zlém)

any333
23.08.2018 5 z 5

Kniha je znovu složená z několika dějových linek, z nichž jsem si asi nejvíce oblíbila Willovu, doktora Burrowse, který stále něco zkoumal, a ke konci i paní Burrowsové, co se konečně hnula z místa. Přicházejí nové postavy, okolnosti a začíná se nám představovat koncept, o jaký v celé sérii půjde. Zatím je ale načrtnutý spíš v pozadí a bude ještě potřeba zdolat mnoho stran, než se konečně vyjeví. Ale protože mě i přes dalekosáhlé popisy Podzemí stále baví, tuším, že vydržím až do konce.
Zase se mi potvrdilo, že moje oblíbené postavy prostě dlouho nevydrží a tady jsem ztratila naději dokonce podruhé. Z nového dua Drake a Elliott je mi asi příjemnější on, hlavně kvůli všem těm pomocným zbraním a kukátku, ale ani dívka není k zahození. Začínám navíc tušit, co by se v nějakém díle mohlo stát a myslím si, že se toho i dočkám.
Chestera jsem v minulém díle docela zvládala, ale tady mi přišlo, že snad záměrně vyvolával hádky. Jasně, chápu, všichni tam byli vystresovaní a ta žárlivost jim taky moc neprospívá, ale jak Will něco vysvětloval, hned se z toho stal veliký problém. Doufám, že se to do příště zlepší.
Konec vyvolal otázky. Objevilo se cosi jako 'zrcadlení' jisté postavy a nakonec se všem postavám otevřela nová cesta k prozkoumání toho, co je pod povrchem. Na další díl jsem zvědavá, asi nejvíc na to, jak se se svou novou rolí popere paní Burrowsová.

pavelvanura
14.03.2018 5 z 5

Oproti prvnímu dílu opravdu velký kvalitativní skok směr nahoru.

Londýn napětí podzemí dobrodružné romány

Autoři knihy

Brian Williams
anglická, 1974
Roderick Gordon
britská, 1960

Kniha Hlouběji do podzemí je v