Laf Laf komentáře u knih

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Kniha pro mne byla docela překvapením. Sice anotace prozrazuje, co čekat, ale už neřekne, že kniha bude i čtivá, poutavá, ale také se špetkou humoru, a že než se nadějete, zjistíte, že budete skoro na konci a před vámi už jen pár posledních stránek, jak vás kniha vtáhne. Líbilo se mi to. Jako oddechová kniha s detektivní zápletkou je tohle výborná volba.

04.02.2023 4 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Kniha se mi líbila. Prolínání tří různých dob bylo dobře promyšlené a nakonec i dobře objasněné. Jenom jsem tedy očekávala víc zvratů a ten konec byl nějak moc rychle odbytý, ale i tak se to četlo skoro samo :)

04.02.2023 4 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Trochu jsem se děsila, jaký bude tento díl, když první díl mi přišel takový průměrný. No jsem ráda, že jsem pokračování dala šanci, protože tento díl byl o mnoho lepší. Konečně nějaká akce. Od začátku do konce. Nebyl čas si ani vydechnout. A také konečně i nové, objasňující a doplňující informace, které do příběhu vnesli nové světlo. Jen ten konec je teda mazec. Tak uvidím, co přinese další díl. Snad to bude také skvělá jízda jako tady :)

31.01.2023 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Kniha není špatná, ale mohlo to být lepší. Kostra příběhu je pěkně promyšlená, i když by to mohlo být i více rozepsané. A celou dobu jsem v knize očekávala, kdy přijde nějaká větší zápletka, víc Elena využije svých schopností, ale zatím jsem se ničeho takového nedočkala, tak snad v dalších dílech něco bude. Příběh knihy je hezký, ale bojovala jsem dost se stylem, jak je to psané. Krátké věty. Hrozně rychlé přeskakování z myšlenky na myšlenku. Chyběla mi tam nějaká plynulost. Ale zase jsem si říkala, že pro mladší čtenáře to tím pádem nebude tak náročné k přečtení.
Celkově to tedy nejhorší není. Přečíst se to dá. I se u toho dá vypnout a oddechnout si. Nedostatky se určitě najdou, ale to nebrání si knihu v pohodě přečíst :)

28.01.2023 3 z 5

Nesplnitelný slib Nesplnitelný slib Jude Deveraux (p)

Kniha se mi líbila. Dokonce byla lepší než první díl. Navíc dávám plus za to, že spousta informací z prvního dílu, byla tady znovu zmíněna, takže jsem si je mohla připomenout a oživit. Což je rozhodně fajn, pokud už je to delší doba, co jste četli první díl :) Navíc se celý příběh dost zamotává, takže už se těším na pokračování. A ten otevřený konec tomu nepřidá :)

26.01.2023 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tohle se podle mě rozhodně povedlo. Úžasné spojení známé pohádky se sci-fi prvky a přenesené do skvělého a promyšleného prostředí, kde se děj odehrává. Nečekala jsem, že mě to bude tak bavit, ale stalo se a do knihy jsem se úplně ponořila. Moc se mi to líbilo. Vřele doporučuji :)

24.01.2023 5 z 5

Životní šance Životní šance Jude Deveraux (p)

Kniha se mi nakonec líbila. I když to mohlo být lepší. Ze začátku mne hodně bavil příběh a ten nápad, ale jak jsem se víc a víc prokousávala knihou, už mě to tak nebavilo jako na začátku. Přišlo mi, že je tam víc a víc zbytečné omáčky okolo. Trochu jsem i doufala, že víc z příběhu bude věnováno případům. No co už. A navíc by někde mohlo být varování, že kniha má pokračování, které na sebe zřejmě bude navazovat.
A ač má kniha své nedostatky, nemyslím si, že by to byl nějaký propadák. Je to příjemná oddechovka, která plynule běží a mezi příběh odehrávající se v současnosti, jsou vloženy střípky z minulosti, a to mi přišlo fajn. Snad pokračování bude lepší. Jsem na to zvědavá :)

23.01.2023 4 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Další skvělý díl o Dallasové, který se čte jedním dechem. Záludný případ s překvapivým rozuzlením. Mohu jen vřele doporučit :)

20.01.2023 5 z 5

Sbírka kostí Sbírka kostí Kathy Reichs

Po knize jsem sáhla, protože knihy od této autorky mám ráda. Až později jsem zjistila, že je to sbírka povídek, které normálně nečtu. Tady v tom případě mne dokonce i bavily a užívala jsem si je. Z každé povídky by byla skvělá samostatná kniha. Vřele doporučuji, je to skvělé čtení :)

17.01.2023 4 z 5

Královnou krásy z donucení Královnou krásy z donucení Teri Wilson

Musím říct, že mne kniha hodně překvapila tím, že je tak čtivá a poutavě napsaná, že jsem ji nechtěla dát z ruky. Děj plynule a rychle utíkal a celé se to točilo kolem soutěže královny krásy, samozřejmě, jak je uvedeno i v anotaci. Kniha se mi opravdu líbila. Ještě, že jsem předtím neviděla, jaké má tady kniha horší hodnocení. To bych si ji asi jinak tolik neužila. Za mne je to určitě super oddechovka a za přečtení to opravdu stojí :)

15.01.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Děj, zápletky i zvraty jsou dobře promyšlené. Až do konce jsem netušila, kdo za tím stojí a proč. To vše odhalil až závěr. Na druhou stranu tam na mě bylo moc postav k zapamatování. Ale chápu, že jinak to nešlo udělat. Čím víc lidí, tím lepší zápletka. Jediné, s čím jsem celou knihu bojovala, byl styl, jak je to napsané a že je to každou chvilku vyprávěno z pohledu jiné postavy. Jinak celkově mi kniha přišla dobrá a jsem ráda, že jsem si od této autorky také něco přečetla.

14.01.2023 4 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Kniha se mi líbila. Je to pěkně napsané a rychle to utíkalo. Také nechybí humor, takže o to je kniha ještě poutavější. Za mne velká spokojenost a vřele mohu jen a jen doporučit :)

12.01.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Wau. Pokračování o Kate je zase mistrně napsané. Čte se to opravdu dobře a po celou knihu jsem byla v pozoru, co přijde dál. Hlavně tam bylo tolik protichůdných indicií, že jsem ani neodhadla, kdo za tím stojí, takže výsledek byl pro mne překvapivý. A rozhodně dávám plus za to, že se v příběhu objevují zmínky a stručný přehled, co se dělo v prvním díle, takže jsem si to znovu oživila. Knihu mohu jen vřele všem doporučit :)

10.01.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvělá kniha, ani jsem to nečekala, že knihu přečtu skoro jedním dechem. Také zajímavé zápletky a zvraty. Rozhodně mne kniha nezklamala. Doporučuji všem.

08.01.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Děj, postavy a prostředí, ve kterém se to celé odehrává, jsou originální. Četlo se to celkem dobře a kupodivu se mi to líbilo. A vyplatilo se vydržet až na konec, neboť ten byl plný akce a překvapení. Za přečtení to rozhodně stojí :)

05.01.2023 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Trochu jsem se bála, jaká kniha bude po té předchozí, která za mne nebyla úplně nejlepší. Naštěstí jsem byla mile překvapená, protože tato kniha byla skvělá. Bavila mne hned od začátku. A ukázalo se tolik zvratů, že bylo fajn sledovat, jak se s nimi Louisa popere. A až do úplného konce jsem byla napnutá, jak to celé dopadne se Samem. Jestli se dočkám happy endu nebo budu naštvaná z nepříznivého konce... Celkově nejen knihu, ale i celou sérii hodnotí velmi kladně. Líbilo se mi to. Autorka umí do příběhu vložit spoustu emocí, které člověka zasáhnou. A proto pokud váháte nad nějakou její knihou, neváhejte. Vřele doporučuji :)

31.12.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Podle anotace jsem od knihy čekala něco jiného, ale nakonec to, co kniha i tak nabídla, nebylo špatné. Příběh je zajímavě zpracovaný. Je tam slabý nádech fantasy prvků, ale z řecké mytologie, snad kromě jmen, nebylo víc využito, což je škoda. Chvílemi jsem měla také pocit, že snad čtu i příběh o mafii. Takový mix všeho, ale celkově se mi to četlo dobře a kniha mne bavila. Za přečtení to stojí, hlavně pokud hledáte nenáročné čtení.

27.12.2022 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Asi nejlepší díl z celé série. Hodně akční, plné zvratů a překvapení. Kniha se mi líbila a tak od půlky jsem pak už knihu nedala z ruky, to se toho dělo opravdu hodně a byla jsem hrozně napnutá, jak to celé dopadne. Za mne rozhodně skvělé zakončení této série. Jsem ráda, že jsem se k ní dostala a za přečtení to stojí :)

25.12.2022 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Kniha se mi líbila. Skvělé pokračování. Celé se to víc zamotává, tak jsem zvědavá, jaké bude rozuzlení toho všeho a jaká tajemství vyplavou na povrch. Zajímavě a poutavě zpracovaný příběh ze světa superhrdinů :)

19.12.2022 4 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Po druhém dílu, který byl pro mne zklamáním, jsem váhala, zda dát ještě autorce šanci. Ale vyplatilo se to. Opět se to četlo jedním dechem. Dostala jsem přesně to, co kniha slibovala a ještě něco navíc. Určitě to za přečtení stálo :)

11.12.2022 5 z 5