LadyHip LadyHip komentáře u knih

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Skvělé čtení, nesrovnatelně lepší než první díl. Ten se dlouho rozjížděl a dost trvalo než mě vtáhnul do děje. Tohle byla noir fantasy, tak jak avizovala obálka prvního dílu. Postavy mi přirostly k srdci - ve své nedokonalosti, svými chybami. Nic tu není černobílé, když už tak černočerné. A to téhle sérii sluší.

18.07.2018 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Přidávám se k obdivným komentářům. Jak celá série, tak i poslední díl je skvělý. Zajímavé zvraty, silné postavy. Celou dobu jsem přemýšlela, v čem mě příběh Nory a Patche tak dostal. Je to tím, že je Patch padlý anděl a zamiloval se do Nory, která mu taky nedokáže odolat? Všechny románové postavy se milují do posledního dechu, tak čím je tenhle výjimkou? V čem je Patch tak jiný? A pak mi to došlo. To Nora. Díky ní je pro mě tenhle příběh tak jiný. Nora je silná, ale tak nějak jinak :) Sice má strach, je závislá na pomoci ostatních, ale jedná. A to celkem dost odvážně. A z vystrašené středoškolačky se stává osoba, se kterou si není radno zahrávat. Holka, která si poradí i s drogovou (ďáblotvorovou) závislostí...
Líbilo se mi, kolik prostoru dostali i jiní. Třeba Scott nebo i protivná Marcia. Bylo to úžasné čtení, určitě se k němu po čase vrátím.

06.07.2018 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Jedním dechem, jinak se to snad číst nedá. Je to skvělý a já jen hladově hltám, co přijde dál...jako bych se zase vrátila do puberty :) Dychtivě otevírám poslední díl!

04.07.2018 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Ale to jsou my zvraty. Sice se toho v celé knížce zase tolik nestalo, o to našlapanější byl konec. Řekla bych, že tenhle díl byl o fous slabší než první, ale i tak se skvěle četl a bavil. Tak jedeme dál.

04.07.2018 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Tohle bylo dobré, dokonce moc dobré. Na prvotinu ještě lepší. Je to takové hodně holčičí, tajemné, napínavé a čte se jedním dechem. Mám ráda příběhy, které mě překvapí, a postavy, které se odhalují postupně v průběhu času. Těším se na další díly.
A mimochodem - úchvatná obálka.

03.07.2018 5 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Zábavnou formou podané zajímavé informace. Rozhodně stojí za přečtení i za zamyšlení, i když nemám pocit, že by se mi život díky téhle knize nějak dramaticky změnil :)

02.07.2018 4 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

No, taky jsem byla ztracená. Nějak jsem se i v téhle knížce nedokázala chytit... Nenadchlo, a ani moc nezaujalo. Slabší průměr.

30.06.2018 3 z 5

Všechna jeho přání Všechna jeho přání C.C. Gibbs (p)

Tomu říkám fantazie! Skvělé pokračování. Mě tenhle příběh prostě neskutečně baví a rajcuje :)

29.06.2018 5 z 5

Všechny jeho touhy Všechny jeho touhy C.C. Gibbs (p)

Zase půjdu proti proudu :) Za mě super knížka. Nějaká ta moucha by se našla, ale jinak jsem nadšená. Chemie fungovala skvěle, mezi Dominikem a Kate to jiskřilo a mělo to svoje kouzlo. Rozhodně se vrhnu na další díl. Hned!

26.06.2018 5 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Takhle vysoké hodnocení si podle mě tahle knížka nezaslouží. Příběh je nedotažený, postavy zmatečné, mě to prostě nevtáhlo. Četla jsem spoustu lepších, které byly hodnoceny třeba i výrazně hůř. Vyloženě tragédie to nebyla, ale taky nic, k čemu bych se chtěla vracet. Neurazí, nenadchne.

26.06.2018 3 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Přiznám se, že jsem čekala trochu víc. Nějak mě to nevtáhlo do děje do té míry, abych příběhu a postavám věřila. Šlo to tak nějak zvláštně rychle, chyběl mi ten zmiňovaný žár a vášeň. Nicméně i tak si určitě přečtu další díly, tak špatné to zas nebylo :)

25.06.2018 3 z 5

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Krásný konec celé série. Postavy vyspěly, celé to dostalo nový náboj. Jednoduše jsem nadšená.

21.06.2018 5 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

Další skvělý díl. Bavila jsem se celou dobu a zoufale málo spala, protože jsem prostě nedokázala přestat číst :) A teď hurá na finále.

21.06.2018 5 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Mně tahle autorka a její příběhy sedí. Je to vtipné, má to náboj, postavy mají své kouzlo. Čtu je jedním dechem a příběh Grace a George :) nebyl výjimkou. Honem na další díl...

20.06.2018 5 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Poutavé čtení, i když jsme v příběhu zase tak moc nepokročili. Lesley se pro jistotu připomněla, jinak bychom na ni zapomněli, Nightingale vlastně taky figuruje jako přítel na telefonu, a tak Peter jede podle svého. Ale příběh je dobrý, napínavý, jen nemám dostatečnou představivost na popisy krajiny...
Čtvrtou hvězdu dávám za 2 nenápadné odkazy: Herne Štvaný a Valar Morghulis.

15.06.2018 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tohle je taková pěkná holčičí romantika. Ale i tak to má své kouzlo.

12.06.2018 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Přečetla jsem už něco románů, různé kvality :),ale Simon Nabíječ a celá série rozhodně řadím mezi ty skvělé. Krásné momenty plné romantiky protkané tak lehkým a svěžím vtipem, spousta dobrého jídla a sexu a přátel, co vám hlídají záda. Bylo to super, tahle knížka byla výborné vyvrcholení...ehm :)
Jednou se k Simonovi a Caroline moc ráda vrátím. A už vím, jak jednou vybírat výšku kuchyňského ostrůvku...:)

11.06.2018 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Simon Nabíječ mě baví pořád. Je to svižné, je to vtipné, je to zatraceně sexy. A to vaření! ❤
Vedlejší dějové linky jsou skvělé oživení už tak dobrého příběhu. A jsou moc dobře servírované. Sophia a Neil v šatně? Pecka! A Clive je neskutečnej bourák.

10.06.2018 5 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Milé, svěží, čtivé. A první hrdinka, která "chce míň". To byl hezký námět.

08.06.2018 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Skvělý humor, bavila mě ta nadsázka ohledně harlekýnek. V tom, že jsme všichni jen lidi, a že sebevzdělanější, stejně na něčem ujíždíme a jsme tak trochu na hlavu (jasně, bulvár nikdo nečte a na porno nikdo nekouká). Taky se mi líbilo to klišé ohledně "bad boys". Všechny po nich toužíme, ale v životě stojíme o jistoty. Jenže slušňáci nemají tu správnou auru nespoutaného sexu, že? Do Clarka jsem se zamilovávala postupně, stejně jako Vivian, a přísahám, že paralela se Supermanem mě napadla daleko dřív, než zazněla v knížce. Mimochodem mě taky pobavilo jak moc velkej blb se vyklubal z Hanka a pořád, ale fakt pořád jsem měla chuť na uklízení a na pizzu. Jo a čekala jsem na sex u krbu. A? Další rychle odmávnuté klišé.

07.06.2018 5 z 5