Lady.Lucrezia Lady.Lucrezia komentáře u knih

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášenku jsem znala, po letech spíše už jen jako název a štěně foxteriéra. Příběh se mi od školky, kdy nám ho četli vykouřil. I to byl důvod, proč jsem po cca. pětadvaceti letech sáhla po této krátké klasice. Nezklamala! Je krásná, jednoduchá a přesto popisuje něco tak hlubokého.

03.01.2020 5 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Nejsem fanda komiksů, ale Sunstone to bylo něco jiného. Dostal mě někde okolo dvojstránky 46-47 a pak už mě měl v hrsti. Skvělý příběh, vyšší obsah textu, super kresba. Pro bdsm pozitivní tohle musí být prostě paráda a pro zbytek to může komiksový příběh, který šíří nápady na to jak si zlepšit nejen milostný život. Kam se na to hrabe E. L. JAMES... Neskutečně našlapaný kombo, které odlehčují texty a kresby z historie vzniku komiksu.

20.11.2019 5 z 5

Letiště Letiště Arthur Hailey

Mamka kdysi na tento bestseller stála frontu v knihkupectví, po dočtení jí musím dát za pravdu, stálo zo za to!
Jestli máte rádi letiště, letectví, letecké katastrofy a zajímáte se o tato témata je četba Haileyho Letiště v podstatě povinností. Nenechte se ovšem zmást, nuda, šeď či hluchá místa v podstatě nejsou. Klobouk dolů!

03.09.2023 5 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Popravdě by mě vážně zajímalo, kam Martin Štefko na tyhle nápady chodí, protože tohle je naprosto geniální. Je to tak moc dobrý, že o hodně přeskočil můj top thrillerů, co jsem četla za poslední roky. Doslova mě přibil ke knize až do půl čtvrté ráno. Chladné, promyšlené, syrové, ale i barvité a erotické. Nutno říci, že jsem otrlá jsem dost, ale taky mám hodně dobrou představivost i anatomickou jako bývalý zdravoťák, zkrátka chci říct, že jsem měla co dělat, abych to prodýchala. Tohle je jedna z knih, která rozhodně bude v mysli dlouho a každému, kdo má rád thriller ji mohu jen a jen doporučit.

10.06.2023 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Vražda, to je oč tu běží... Bohužel autorka neproměnila všechny trumfy, co v rukávu měla. Příběh je zajímavý a čtenář je jen tichým pozorovatelem po určitý jeho úsek, který mohlo obohatit trocha těch sociokulturních popisů. Bohužel, autorka to tak nezamýšlela a kniha tak postrádá hloubku. Jde jen o měkkou linku, kdy na konci stejně jako v Mrazíkovi padá falešný cop a druhá sestra zachraňuje, to co zbývá.

29.09.2020 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Neprodejte panice! Ne každému se to musí líbit na sto procent a to přesně budu já. Kniha je dobrá, vtipná, zajímavá, ale já prostě nejsem ani skalní, ani fanoušek sci-fi. Nicméně bych ráda pokračovala v sérii, tak ještě uvidíme.

11.01.2020 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jedna z krásných knih světové literatury, která je příjemně naivní, ale i přesto laskavá, citlivá a filosoficky hluboká. Je to láska, která chrání duše mladých milenců před hrůzami války. Četla jsem znova po deseti letech a nelituji.

02.10.2019 4 z 5

Čuňazie Čuňazie Nelly Černohorská

Tohle je sbírka, kterou nelze odložit v průběhu čtení. Perfektní, zábavné, chlípné, pokleslé a přesně dělané na odpoledne, kdy nemáte moc energie a jste vyšťavení. Dobíjí baterky na první dobrou. Díky

09.12.2023 5 z 5

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

Zase mě dokázal přibít ke stránkám, to snad není možný :D
Další zajímavý a velmi napínavý příběh, z pera Stephena Kinga, zahrnující velmi milé a nečekané setkání s postavami z jiného románu. 22.11.1963 je velmi příjemný mix sci-fi, hororu a krimi, který si zaslouží Vaši pozornost. Dobové reálie, odkazy i hudba, opět velmi dobře dokreslují celý příběh.

13.09.2023 5 z 5

Bafni na něj! Bafni na něj! Honza Vojtíšek

Už při zmínce o této knížce jsem věděla, že v mojí knihovně nesmí chybět. Je veselá, hravá, strašidelná a úžasně namalovaná. Zkrátka po všech stránkách geniální dílo, které by každý, kdo má v rodině malé zvídavé permoníky, měl mít po ruce. Sousedky permoník potvrzuje, teď bafe do špajzky i za sprchový závěs. Prý už se nebude bát, když ví, jak na ně. Díky!

20.06.2023 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Svižně odsýpající thriller plný zednářské symboliky. Postavy příjemné, napsáno barvitě a s detaily, kdy lze vidět knihu jako film před očima. Tento díl mě zatím oslovil nejvíce ze série, uvidíme jak to bude pokračovat.

06.01.2021 5 z 5

Stratená duša Stratená duša Olga Tokarczuk

Jak hluboká může být kniha o pár slovech... Hodne hluboká. To jsem poznala, když byl originál vystaven na Světě knihy v roce 2017. Pozor, je tak hluboká, že se v těch myšlenkách, které vytváří lze utopit.

28.09.2020 4 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Jedna z těch kouzelných knih, které nám ukazují, že chybovat je lidské a odpouštět božské, že každá akce, má svou reakci a že to nejcennější co nám mnohdy zbývá jsou vzpomínky, které definují to, čím jsme. Pokud platí to, že přání je otcem myšlenky, tak to mé bude "Více takových kouzelných knih".

Nekonečný příběh jsem přečetla poprvé až jako dospělá a film jsem naposledy viděla, když mi bylo deset. Tehdá mě nezaujal a i přes pár pokusů mě nebere dodnes. Mám ovšem pocit, že lepší film, než jsem měla před očima, při čtení, by asi natočit stejně nešel.

06.01.2020 5 z 5

Kazatel Kazatel Honza Vojtíšek

Románová prvotina autora, která však nezapře své kvality.

Povídkové sbírky Honzy Vojtíška mám ráda, ale tenhle román jsem si po pár stranách zamilovala. Dokázal totiž napsat 99% textu naprosto nepředvídatelně a to už jsem dlouho nezažila. Propracování dějových linek, reálie, charakteristiky hlavních postav Řehoře a Gabena, to vše svědčí už od začátku o kvalitě díla. Po dlouhé době, jsem nebyla téměř schopna se od knihy odtrhnou i za cenu čtení s baterkou přes noc. Střet tajemna a všedního života, subkultur a mainstreamu vyladěný do posledních detailů, to vše a mnohem víc je... Kazatel

31.05.2019 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Okamžitě po otevření byla pasována Must have. Úchvatné a originální ilustrace nabádají čtenářovu fantazii k objevování nevyčerpatelného množství zvířecích příběhů. Rozhodně doporučuji všem, u nás ji miluje celá rodina.

17.01.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Jak byl první díl skvělý o to více je vidět, že dvojka je rozdílná. Je tu spousta věcí jinak a ne všechno mi sedí. Tempo je jiné, atmosféra je jiná, místo zápisků Smrtek máme myšlenky Nimba a také větší náhled do světa lidí označených písmenem N, tzv. nezvedenců. Je to sice jiné, ale stále dobré, nedokáži autora předvídat, takže mě děj hezky překvapuje.

04.06.2023 4 z 5

Později Později Stephen King

Příjemná a čtivá duchařina, postavy lehce představitelné, tempo příběhu spíše pomalejší... Zkrátka super oddechovka na šedivé odpoledne.

24.01.2023 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Závěrečný díl mapující putování členů družiny. Řekla bych, že i nejvíce odlišný od filmového zpracování, ale není to jen o odlišnosti, jako spíš o tom, že některé události by musel pokrýt samostatný film, nebo by se celková délka natáhla o další 2h (viz třeba Bitva u Povodí). Pro mě asi nejpřekvapivější z dílů, alespoň na obsah informací, které si jinak člověk nedosadí. Mohu jen doporučit a jsem tak nějak vděčná, že jsem tuto část velkého Tolkienova díla měla možnost číst.

05.10.2020 5 z 5

Příběhy železné opony Příběhy železné opony Luděk Navara

Úžasná kniha čtená jedním dechem. Doporučila bych všem, které zajímavá novodobá historie naší malé zemičky uprostřed Evropy. Nejsem sama na moderní historii a nikdy jsem nebyla, ale tahle knížka odhaluje příběhy, které rezonovali v mezinárodním prostoru. Ukazuje odhodlání nejen jednotlivců, ale celých rodin riskovat a jít až na samou hranu jen pro to, aby měli budoucnost ve kterou věřili a je v ní neuvěřitelná síla.

28.09.2020 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Po knize sahám až pár let od filmu, ale to rozhodně nevadí. Kniha je téměř dokonalý scénář filmu, a v zásadě jen o něco málo prohlubuje děj. Kdo viděl, tomu před očima zajisté vystoupí některé scény. Domnívám se, že autorka poněkud vykradla námět z pera Takami Kōshun a jen ho upravila do modernější verze. Příběh je živý, svižný, čtenář nepotká moc hluchých míst. Jako výhodu vnímám to, že příběh Hunger Games nabízí mnoho podnětů k zamyšlení, ale současně jsou podávány čtenářům velmi nenuceně.

Update po dočtení celé trilogie: Tato část je nejlépe napsaná, nejlepší z celé trilogie celkově. Spád u následujících knih upadá, přibývá hluchých míst, příběh je zkoprnělý - je vidět, že autorka původně zamýšlela jednu knihu. Škoda, že u toho nezůstala.

02.01.2020 5 z 5