L.Helena L.Helena komentáře u knih

Ozbrojená žena Ozbrojená žena Kateřina Janouchová

Jeden z těch lepších dílů série.

09.06.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Poslouchala jsem audioknihu a občas se mi stávalo (hlavně v první půlce), že mi prostě unikly myšlenky někam jinam. A to se mi u audioknih stává málokdy. Tak nevím, zda to bylo knihou, nebo přednesem.

28.03.2019 3 z 5

Léto u jezera Léto u jezera Hannah McKinnon

Taková letní oddychovka po americku. První půlka trochu zdlouhavá, ve druhé to pak nabere spád.

10.03.2019 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Poslouchala jsem audioknihu. Převažující dojem - bylo to hoooooodně zdlouhavé. Nicméně, další díly si taky poslechnu.

03.03.2019 3 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Muselo asi dát autorce spoustu práce to vymyslet a zamotat všechno tak, aby to dávalo smysluplný příběh, ale ve výsledku to prostě jaksi nefunguje...
Posloucháno jako audiokniha.

23.02.2019 3 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Nebýt Výzvy, tak po knize nesáhnu...

22.02.2019 3 z 5

Žena, která nemohla křičet Žena, která nemohla křičet Christina Dodd

Vůbec jsem se po celou dobu do knihy nemohla pořádně začíst. Přestože tady byly situace dramatické, romantické, mystické... všechno to bylo takové bez napětí, bez prožitku, bez emocí.

13.01.2019 3 z 5

Celou noc vzhůru Celou noc vzhůru Carmen Reid

Anotace začíná výrazem "vzrušující", mně to teda takto vůbec nepřišlo. Jednotlivé situace i celková zápletka mně přišly takové nijaké, nedotažené...

27.12.2018 3 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Velké zklamání!
Člověk by řekl, že když v anotaci na přebalu knihy je uvedeno, že bývalé vedoucí letního tábora obdrží vzkaz "To mi zaplatíš", tak se to stane někdy na začátku knihy a od toho se bude odvíjet děj. Ale ouha! Napřed musíte přetrpět asi čtyři sta stran příšerné nudy, kde se pořád dokola omílá jedna dvacet let stará záležitost, děj se vůbec nikam neposouvá a akorát je tam spousta nicneříkající vaty. Pak po těch čtyřech stech stranách teprve přijdou ony zmiňované vzkazy a jakš takš se na zbývajících osmdesáti stranách začne něco dít.

Před lety jsem od autorky četla Nechtěj nic vědět a celkem se mi to líbilo. Proto jsem si nyní půjčila v knihovně tuto novinku a musím říct, že je mi doslova líto těch pěti korun za rezervaci. I ta jedna hvězdička, co nyní dávám, je až až.

02.11.2018 1 z 5

Víkend s Miriam Víkend s Miriam Marta Davouze

Knížka útlá, ale nabitá trpkými osudy Rostislava, Miriam a vlastně taky samotné paní Marty.

26.10.2018 5 z 5

Teď mlč Teď mlč Emily Elgar

Srovnání s Dívkou ve vlaku? Ano, obě dvě stejný průměr ve svém žánru. S tím rozdílem, že DVV má větší mediální kampaň. U obou se tři čtvrtiny knihy prakticky nic neděje. Seznamujete se s postavami a jejich osudy, sem tam nějaký střípek a náznak, že není vše, jak se zdá. Ale žádné napětí a drama. Teprve poslední cca čtvrtina knihy nabere na dramatičnosti a snaží se zachránit celkový dojem.
Jako oddychovka za přečtení stojí. Ale nějaké mrazení a husí kůži neočekávejte.

20.10.2018 3 z 5

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Poněkud strohý styl vyprávění, ani ne tak co se týká samotného Kryštofa, ale spíš ostatních postav a rodinných vztahů. Bez bližšího vysvětlení se tam vyskytuje otec chlapce, dále přítel matky (zřejmě Kosovec?), který je později najednou nazýván manželem, stejně tak jako není vysvětleno, proč rodina mění kulturní a jazykové prostředí.
Na druhou stranu je z knihy dobře patrný rozdílný přístup odborníků a "odborníků" k dítěti se specifickými vzdělávacími potřebami.

29.09.2018 3 z 5

Pozor, zázračné dítě! Pozor, zázračné dítě! Věra Němotová

Moc mě to nezaujalo, trochu praštěné, dost naivní...

17.08.2018 2 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Tak tohle si opravdu plně zaslouží pět hvězdiček. Jak začnete číst, nedá se odložit. Jen škoda, že v anotaci je vyzrazeno to, co se čtenář naplno dozví až v druhé části knihy.

16.08.2018 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Konečně jsem se tím prokousala. Z prvního dílu jsem byla doslova nadšená, ale tohle... Bylo to nezáživné, zmatené, postrádalo to děj, jen spousta myšlenkových pochodů Jamese/Carlose. Pořád jsem čekala, kdy to začne být napínavé, ale nic. Po celou dobu jsem se do knihy vůbec nezačetla. První díl byl opravdu vynikající, ale tohle byla příšerná slátanina. Škoda. Myslím, že první díl nastavil docela dobrý potenciál pro pokračování, ale druhý díl je doslova zahozená šance.

04.08.2018 1 z 5

Pod povrchem Pod povrchem Stacy Robinson

První půlku knihy (resp. část jedna a dvě) jsem četla se zaujetím, připadala mi dobrá, čtivá a zajímavá. Ovšem část tři... (což je víc než půlka knihy) jakoby psal někdo úplně jiný. Spousta nezáživné vaty a naopak momenty, které souvisely přímo s příběhem, postrádaly napětí a dramatičnost.
První půlka tak 4*, druhá s bídou 1*.

29.07.2018 2 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Předchozí knihy autorky se mi celkem líbily, ale do této jsem se prostě nemohla začíst. Veškerý děj se vůbec neodehrával přímo, ale pouze zprostředkovaně pomocí dopisů, novinových článků, vzpomínek a úvah hlavních postav. To ubíralo na napětí. Teprve na závěr přišel zvrat a akce. Ale to už nijak nenapravilo těch pět set předchozích nezáživných stránek.

11.07.2018 2 z 5

Hotel se špatnou pověstí Hotel se špatnou pověstí Blanka Budínová

Příjemné, svěží a humorné čtení na jedno odpoledne. Mohlo by být i delší.

26.05.2018 5 z 5

Pokrevní sestry Pokrevní sestry Kateřina Janouchová

Řekla bych, že tento díl patří k těm povedenějším. Čtu celou sérii v průběhu asi pěti let postupně od prvního dílu, a musím říct, že v některých dílech je mi hlavní hrdinka méně sympatická, v jiných více. V tomto díle mi nevadila. Mám ráda situace z její práce porodní asistentky, v některých dílech je jich pomálu, v tomto tak akorát.
Těším se, až si přečtu další pokračování.

26.05.2018 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Námět dobrý, ale zpracování nic moc. Kniha mě vůbec nevtáhla do děje, místy jsem se přistihla, že mi oči běží po řádcích, ale myšlenky mi ubíhají někam jinam. Možná závěr trochu lepší, ale stejně jako celá kniha byl bez napětí, prostě jen vysvětlení toho, jak a proč se to událo.

25.03.2018 2 z 5