Kvikvinka Kvikvinka komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

I když je kniha krátká, trvalo mi docela dlouho, než jsem se ji donutila přečíst. Je to jedna z mála knih, které jsem četla opravdu nerada (v rámci povinné literatury). Cítím se trošku jako literární barbar a to je mi velice líto, ale bohužel jsem v této knize nenašla to, co jiní nejspíš ano.

16.04.2011 odpad!

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Pamatuji si, jak jsme se ve škole učili zpaměti Polednici. Dodnes ty verše znám a určitě je jen tak nezapomenu. Člověku, který má vztah k literatuře (tím myslím kvalitní, opravdové), tato sbírka jistě něco dá.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Omlouvám se všem obdivovatelům této knihy a autora, ale příběh mě nezaujal tak, jak jsem očekávala. Absolutně nesdílím pocity jako "skvélé, nadčasové, geniální...". Nic takového. Příběh je pěkný, ale to je podle mého názoru asi tak všechno. Možná později této knize přijdu na chuť, ale zatím se tak nestalo.

16.04.2011 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, která nezklame. Téma nešťastné lásky je nekonečné. Toto drama je jedinečné a bude mít u mě vždy své místo.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Kniha, která člověku něco dá a zanechá v něm stopu. Skvělé čtení.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jedna z nejpůsobivějších knih, co jsem kdy četla...

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Studuji ekonomii na vysoké škole a kniha pana Sedláčka se mi velice líbila. Byla velmi čtivá a zajímavá. Znalostí jsem z ní sice příliš nezískala, ale dobře jsem si početla. Tento člověk je bezesporu zajímavý a jedinečný. Jsem jeho velkým fanouškem.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Klasika, kterou jsem si s chutí přečetla, ale znovu už ji číst asi nebudu. Není špatná, ale nemám důvod se k ní vracet.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Film se povedl, ale kniha je kniha...

16.04.2011 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velice dojemná kniha s rychlým smutným koncem

16.04.2011 3 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Knih jako tahle by si lidé měli vážit, je to jedinečné svědectví skutečných postav. Zajímavé čtení.

16.04.2011 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Napínavá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Moc dobrá.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Opravdu fantastická knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Všem vřele doporučuji!

Daisy Millerová / Daisy Miller Daisy Millerová / Daisy Miller Henry James

Poměrně zajímavá knížka