kuwu kuwu komentáře u knih

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Tahle serie je pro mě od Lanczový úplně nejlepší! Začala jsem jí číst když mi bylo náct a musím říct, že i dneska po letech a obzvláště v zimě se k ní ráda vracím. Líbí se mi na ní právě to, že se jako jedna z mála neodehrává v létě o prázdninách, ale během celého roku.
Hrdinové od prvníh dílu postupně dospívají, zvláště Miki i když mu to občas pěkně trvá než si uvědomí co udělat.
Za mě plnej počet a doporučení! :)

05.10.2015 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Splnilo očekávání co jsme měla v tenhle předvánoční čas. Za mě spokojenost. :)
Nic extra přitažené za vlasy mi tam nepřišlo. Za mě dokonce lepší než Švýcarsko :)

04.12.2023 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Už na začátku čtení jsem přemýšlela co o téhle knize napsat.
A upřímně, kdyby byla o cca 150 stránek tenčí, vůbec by se nic nestalo. Než se vše dostalo do nějakého přijatelného tempa, táhlo se to jak žvýkačka.
A konec?
Nabízelo se říct celkem tři wow, ale proběhlo jenom jedno.
Nemůžu si pomoc, ale za mě nejslabší kniha co jsem od Browna četla.

03.04.2022 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Zabalit se do deky se šálkem svařáku a k tomu si pustit jako kulisu vánoční písničky, tak ano, na zimu ideál.
Příjemný zimní oddech u kterého asi ve 3/4 víte jak to skončí, dostává tři hvězdy.

22.05.2023 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Kam se podělo to hltání stránek z těch předchozích dílů??
Prvních cca 300 stránek mi vůbec nedělalo potíže nějaký ten řádek přeskočit. Zajímavý to začalo být až potom, ale žádnej extra šlágr se bohužel nekonal.
Kdyby mě nečekal odjezd na dovolenou a myšlenka, že nechci mít doma nic rozečteného, asi by ležela na tom stolku delší dobu..
Ze mě doposud nejslabší a do pětky se zatím nepohrnu.

05.07.2022 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Spencera jsem si oblíbila již v jedničce, tak jsem čekala co se z něj vyklube tady.
No, nezklamal chlapec. Ani Dawn.
Zase od začátku až dokonce to byla jedna stránka za druhou.
I si troufnu říct, že lepší jak jednička. Takže za mě plnej počet a teď někde sehnat zbylé do série.

04.10.2021 5 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Pohodové čtení. Ke konci mě to přetahování - "já ho miluju, on mě ne vs. já ji milluju, ale ona mě ne" trochu štvalo.
Ale takového souseda bych taky brala :D

18.06.2017 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Po dlouhé době Hartlovka, která byla celkem dobrá.
Co oceňuji je, že se děj odehrává celoročně. Já to mam prostě ráda, když se prolínají roční období, situace, svátky.. :)
Nejvíce se mi líbil příběh Berta, jeho uvažování a celkově přístup.

K moři, vodě nebo jen tak v létě na zahradu pod třešeň si myslím, že dobrá volba :)

15.07.2022 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

I když je jasné hned od prvního slova jak to dopadne, stejně jsem ty stránky hltala jako už dlouho žádné.
Některé rozhodnutí byly trochu přitažené za vlasy, ale i tak to bylo pěkný.
Ted hurá na dvojku, která doufám nezklame.

15.09.2021 4 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

No..nevim jestli je to tím, že jsem tu knížku četla díky zkouškám na pokračování, ale nic moc. Začátek dobrý, celkem i svižný, zábavný, ale jak jsem se přibližovala konci tak to hodně upadalo.
Nevim jak bych se chovala já, ale snad ne takhle.
3 hvězdy za ten nadějný začátek, průměrný střed a konec..

12.06.2017 3 z 5

Trochu jsem měla strach z toho jak se mi bude číst, ale musí říct, že pecka! Děj pěkný, zvláště se mi líbilo konečné propojení Draca a Harryho.

09.02.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tuhle knížku jsem začala číst někdy ke konci roku 2014 cestou do školy. Pak jsem ji odložila, kvůli zkouškám a myslela jsem si, že se k ní vrátim . Ale ne! Za 1) Musela bych jí začít číst znovu a 2) už tenkrát mě moc nebavila a musela jsem se k ní přemlouvat.
Nemam ráda nedočtené knihy a proto vždy i když mě nějak nenadchne ji dočtu, ale u týhle to opravdu nedodržím..

30.08.2016

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

V prvním díle jsem ji moc nemusela, v druhým oka a tady hodně překvapila.
Začátek se mi trošku táhl. Naštěstí jsem se začetla rychle a za dva dny ji slupla.
Hodnotím vysoko, ale na Spencera to nemá :)

20.06.2022 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Klasika, která nezklamala, ale bohužel ani nějak extra nenadchla. Stále mám oblíbené jiné, které tato nepředčí.

09.09.2021 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Osobně jsem začala číst první Veroniku a po přečtení Jáchyma jsem byla i ráda. Jáchym mě moc nebavil, ale může to být i tím, že knížku jsem začala číst již v roce 2019 a postupně jsem se jí prokousávala až do ted.
Stále platí, že nejlepší Hartlovka za mě je Prvok,..
Týhle dávám tři hvězdy a převážně ze Veroniku.

09.09.2021 3 z 5

Krabáci - Totálně trapná lovestory Krabáci - Totálně trapná lovestory Lucy Ivison

Druhá část názvu to přesně vystihuje. Kdyby to bylo psané na patnáctileté postavy neřeknu ani ň, ale na osmnáct let? Trochu přehnané.

18.03.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Celkem čtivá a i napínavá knížka když vás čekají zdlouhavý jízdy do školy.
Mínus hlavně za to přeskakování. Několikrát jsem musela listovat, jestli jsem v minulosti nebo v přítomnosti.
Závěr malinko překvapil, ale žádná sláva.
Tři hvězdy a to tak tak za to, jak se Rachel z toho docela vyhrabala..

29.04.2016 3 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Pohodové čtení které neurazí, ale ani nenadchne. Narazila jsem na knihu náhodou a jestli narazím někdy i na pokračování, klidně si ho zase půjčím.

10.10.2015 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

...
Po začátku, který mi přišel jak přes kopírák od Kasten Začít znovu, ale oproti této knížce mě vůbec nebavil.
Po dějovém škrabání se na vrcholky hor, chvilkové rovince, přišel tvrdý pád dolů.
Do dalšího dílu určitě nepůjdu, začínám mít těchto knih - problém z minulosti a bum mávnutím proutku ho má nějaký kluk vyřešit a je z toho láska jak trám, celkem plný zuby.
Téma to je samozřejmě vážné, ale už ne.
Tři hvězdy za tu relativně dobrou rovinku.

20.11.2022 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moje druhá od autora a zatím vede stále Prvok, šampion, tečka a Karel, která byla pro mě o mnoho více zábavná.
Na to, jak jsem všude četla, jaká je to bomba kniha, u které se budete smát od začátku až do konce, tak u mě bohužel.
A že má v názvu erotikon, tak se tam objeví pouze pár řádků s erotikou.
Na více jak 3* to u mě není, čekala jsem o malinko více.

13.09.2019 2 z 5