kusma kusma komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nějak nevím, jak knihu hodnotit. Člověk jí může dát jednu i pět hvězdiček... Ale něčí život asi hodnotit nelze. Bylo to zajímavé čtení, částečně pochopitelné,částečně ne. Nebudu soudit.. mladí lidé jsou hrozně citliví a zranitelní.
V knize bych uvítala více částí s výpovědmi jejích rodičů.

21.10.2018

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku jsem si musela zvykat na styl vyprávění. Pak jsem si ho zamilovala. Kniha je úžasně napsaná... je prostě krásná. Poprvé se mi u knihy stalo, že jsem jí úmyslně přestávala číst, abych si ji užívala v malých dávkách a dlouho mi vydržela.

07.07.2011 5 z 5

Nepřestanu tě milovat Nepřestanu tě milovat Robert Munsch

Krátká knížka a přitom tak laskavá a dojemná. Pro všechny milující rodiče a jejich milované/milující děti.

22.02.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

No nevím, za mne jedno velké utrpení. Jako bych četla hodně špatné Stopy hrůzy. Moje první kniha od tohoto autora a do další se nepustím. Knihu jsem dočetla rychločtením a přeskakovala. Nelíbil se mi styl psaní, zápletka ani vyřešení. Bohužel za sebe nedoporučuji.

02.02.2024 1 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Moc pěkné povídky. Vděčné školni téma, příjemně zpracované českými autory. Já byla spokojená. Nejvíc se mi líbily: Učitelka, Svatozář a Nedokončená skica.

13.11.2023 4 z 5

Pěkný příběh, opravdu spíš pro mladší čtenáře. Ale i starší si tam najdou to své. Já jsem spokojená.

17.02.2023 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Zvláštní kniha, jejíž prvni dvě části mě příliš neoslovily. Zajímavý příběh, zvláštně až nudně popsaný. Čtyři hvězdy dávám za poslední dopisovou část, ta se mi moc líbila. Měla emoce, posun, popisovala život, osud. Strašná škoda, že celá kniha nebyla vedená touto dopisovou formou.

28.01.2023 4 z 5

Druhá půlka Augusty Hopeové Druhá půlka Augusty Hopeové Joanna Glen

Tato kniha mi vůbec nesedla, způsob vyprávění, ani často užívané krátké věty nejspíš pro větší emoce. Dlouho se "nic" nedělo, cesta přes Afriku, která by mohla být zajímavě popsaná, byla úplně vynechaná. Jako ano, poslední třetina je emoční nálož. Ale přesto jsem od půlky dost přeskakovala. Zajímavé téma, nesedělo mi zpracování a poněkud násilně spojení svou světů. Možná by tomu slušely 2 knihy: jedna o rodině v Anglii, jejíž vztahy byly zajímavé, druhá o Africkém uprchlíkovi. Ani mi neseděla hlavní vypravěčka příběhu.

15.01.2023 2 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Moc pěkná a čtivá kniha. Osudy hlavních hrdinů mě nadchly, hlavně první dvě části. Moc by se mi líbilo, kdyby vzniklo pokračování.

22.11.2022 5 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Napínavá kniha o dvou přátelích a nečekaném dobrodružství při cestě po řece. Krásný popis krajiny i atmosféry, úplně jsem viděla zamlženou řeku a cítila blížící se požár. Já si čtení užívala a jsem plně spokojená. Jen mi některé věty přišly trochu krkolomné, ale knize jako celku to odpouštím. Doporučuji.

22.08.2022 5 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Kniha má krásnou obálku. Obsah byl ale za mne nudný, zvláštně napsaný, postavy ploché. Překvapil mě časový skok na začátku, asi by se mi víc líbilo vidět, jak buduje kariéru. Takto to bylo spíš o jejím společenském a milostném životě s pbčasným odskočením na hledání nové vůně. Navíc, styl psaní mi neseděl.

18.08.2022 2 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Kdyby to nebyla jediná knížka, kterou jsem si vzala na dovolenou, tak ji nedočtu. Špatně se to četlo, postavy nebyly zajímavě popsané, spíš trochu nuda. Přirovnání ke Spolku přátel krasné literatury a bramborových koláčů mi přijde mimo. Zklamání.

20.07.2022 2 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kdybych dala na první dojmy, knihu bych odložila, a to by byla škoda. Ze začátku se to ale opravdu četlo hodně špatně. Vracela jsem se na začátek vět a četla je znova, nějak se nemohla chytit. Pomalu, pozvolna se to ale lámalo a začalo to jít. Buď se změnilo psaní, nebo jsem si zvykla. Možná ten úvod byl divně natáhnut, aby se nešlo rovnou na věc,nevím. Ale po přečtení knihy z ní už nejsem rozpačitá a čtyři hvězdy si za mne zaslouží.

08.06.2022 4 z 5

Ostrov ztracených vzpomínek Ostrov ztracených vzpomínek Jóko Ogawa

Zvláštní kniha. Ne moc lehké čtení, depresivní atmosféra. Nevím ale, zda bych knihu doporučovala dál, byla opravdu zvláštní. Víc se mi líbil začátek, o proti tomu závěr byl zajímavý a divný zároveň.

25.02.2022 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Námět byl moc hezký, bohužel zpracování bylo pro jinou věkovou skupinu než jsem já. V pubertě bych si to asi užila víc. Kniha v mnohém jde s moderním trendem dnešní doby, já jsem ale asi holt trišku staromódní čtenář. Každopádně fanoušky si stoprocentně najde.

08.01.2022 3 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Kniha mě zaujala popisem a hezkou obálkou. Bohužel mi vůbec nesedlo zpracování. Je to takové povídání, skáče se z postavy na postavu, zvláštně se i odskakuje i v rámci historky. O šeptuchách mi přijde to ani moc není, jo povídá se tam kolik jich kde je a jak léčí. Ale asi by se mi líbilo, kdyby to bylo víc propracované do uceleného příběhu o osudech těch lidí. Takto to bylo zvláštní a na vyprávění mladé dívky ponuré. Až to na mě působilo, že tam prostě není nikdo šťastný.

20.11.2021 2 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Za mne spokojenost. Bylo to čtivé, napínavé, místy strašidelné, ale naštěstí ne často. Byla to taková detektivka s duchařinou. Hlavní hrdinka mi seděla, atmosféra díla byla jak má být, od knihy se mi těžko odrthávalo. Opravdu milé knižní překvapení, ráda si od autorky ještě něco přečtu.

13.11.2021 5 z 5

Mach a Šebestová ve škole Mach a Šebestová ve škole Miloš Macourek

To je snad můj nejoblíbenější večerníček. Jediná "nevýhoda" je, že televizní zpracování bylo tak geniálně načteno panem Nárožným, že když to předčítám synovi, neúmyslně imituji jeho přednes. Ale prý mi to jde :)

10.05.2020 5 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Kniha je to určitě čtivá, proto jsem přidala jednu hvězdičku. Taky chválím obálku a název mě uhranul. Jinak pro mne nebyla ničím zajímavá. Psána byla jednoduše, postavy mě moc neoslovily. Uvěřitelnost příběhu neřeším, vždyť se jedná o dobrodružství, s tím problém nemám. Ale prostě tomu chybělo něco takového, co člověka strhne. Určitě mě to nenalákalo k dalším autorovým knihám. Ale jako oddychovka, na čtení bez přemýšlení, posloužila dobře.

18.01.2020 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborná kniha. Doporučuji ale číst jen v případě, že na ní budete mít víc času. Já ji musela často odkládat, a to mě ničilo. Byla jsem šíleně napnutá, o kom to tam stále mluví a vůbec, jak to dopadne... I jsem jednou koukla na konec. To prostě nešlo! Proto, určitě čtěte, ale jen když budete vědět, že vás od čtení nic nevyruší a vy budete moci v klidu hltat stránky této knihy.

20.08.2018 5 z 5