Mach a Šebestová ve škole

Mach a Šebestová ve škole https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34134/mach-a-sebestova-ve-skole-34134.jpg 4 104 14

V sedmi humorných kapitolách nás žáci 3.B, Mach a Šebestová, opět přesvědčí o své podnikavosti. V posledním příběhu dokonce navštíví planetu Ťap-ťap. Krátké příběhy dvou školáků, žáků 3.B, kteří získali kouzelné telefonní sluchátko. Utržené sluchátko dětem umožní splnit všechna jejich neuvěřitelná přání, ale také pomoci Kropáčkovi vyléčit angínu a dělat i jiné dobré skutky. Báječným nápadem je návštěva planety Ťap-ťap, která je od Země vzdálena pět miliard světelných let. Obloha je tam zelená a řeky růžové. Svět úžasné dětské fantazie je doprovázen stejně fantastickými ilustracemi Adolfa Borna.... celý text

Janizoun
20.02.2024 5 z 5

Jedna z krásných knížek, které děti dostaly letos za pololetní vysvědčení od babičky a výběr se povedl na výbornou.
Mach a Šebestová, kouzelné utržené sluchátko, paní Kadrnožková a její pes Jonatán, celý kouzelný svět žáků 3.B se dětem i mně moc líbil a nádherné ilustrace Adolfa Borna také.
Krásné počtení i pro dospělé, pro mě tedy určitě, čtení jsem si užila stejně jako mé děti.

janulka1310
12.11.2022 5 z 5

Na knížku jsme narazili náhodou v čekárně u doktorky, kde jsme se synem čekali. Téměř celou jsme ji tam přečetli, zbytek pak doma, protože nám ji doktorka půjčila na dočtení. Nikdy jsem si neuvědomila, že ty věty nemají tečku a tak jsem četla a četla jako ďas a protože ty pohádky mám naposlouchané z kazet, zjistila jsem, že někde ani nepotřebuji dočíst odstavec, protože to znám zpaměti. A samozřejmě intonace pana Nárožného se nezapře, takže jsem četla stejně :) Příběhy jsou super, kouzelné a zároveň poučné.

JulianaH.
02.06.2022 5 z 5

„Brejle se bez brejlí špatně hledají.“

„Člověk je sice pánem tvorstva, ale to ještě neznamená, že je moudrým pánem tvorstva. To bude tehdy, až bude chránit všechno živé, až se stane nejlepším kamarádem zvířat a celé přírody.“

V dětství jsem příběhy Macha a Šebestové (knižní i večerníčkové) naprosto zbožňovala — a byla jsem patřičně hrdá, že chodím do III. B, nikoli do III. A! :) Příhody obou školáků jsou nápadité a vtipné, ostatně hláška s brýlemi se u nás doma cituje dodnes. Dodatečně oceňuji ještě to, jak přirozeně zní přímá řeč („A lidi se na sebe koukli a řekli si: No nazdar, to budou pěkní nájemníci, s těma bude radost žít.“). Jednoznačně skvělá věc.

Ajinka79
09.11.2021 5 z 5

Ano, také při čtení imituji hlas pana Narozneho a asi to zabírá. Dcerka si knížku zamilovala.

Uma
06.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Doporučuji.

kusma
10.05.2020 5 z 5

To je snad můj nejoblíbenější večerníček. Jediná "nevýhoda" je, že televizní zpracování bylo tak geniálně načteno panem Nárožným, že když to předčítám synovi, neúmyslně imituji jeho přednes. Ale prý mi to jde :)

Abukšákul
19.10.2019 5 z 5

Syn (4třída) nám ji po večerech přečetl sám. Pro malé čtenáře ideální poměr - spousta legračních ilustrací/množství textu. Asi jako každému rodiči či prarodiči se čtení automaticky spojí s hlasem pana Nárožného. Asi k této klasice není co víc dodat. Macha a Šebestovou znají snad všechny věkové kategorie =)

Orange8knihomol
14.02.2018 4 z 5

Hezké čtení. Kdo by neznal alespoň dětský film?

hrosik3
07.02.2018 5 z 5

U čtení této knihy se mi přesně vybavuje hlas pana Nárožného. Příběhy jsou velmi čtivé, vhodné i pro začínající čtenáře. Děti se bavily a já též.

mia.com
17.01.2018 5 z 5

Teď mě sice trochu vadí ty šíleně dlouhé souvětí, ale to je detail. Příběhy jsou prostě klasika mého dětství a ráda i teď zavzpomínám :)

RSR
25.07.2017 4 z 5

Jsou příběhy, které se neomrzí.

tyzik.cejka
04.05.2013 5 z 5

pecka od Macourka večerníček je velice povedený

šneki
24.08.2011

Líbíse mi jaké vylomeniny vymýšlí

WEIL
14.08.2011 4 z 5

Stále je mám rád, ty dva školáku, jejich třídu, i další postavy z této laskavé knihy.