Kulivlad Kulivlad komentáře u knih

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Na tu knížku jsem se strašně těšila a byla jsem nesmírně zklamaná. Od autorky jsem četla všechny knížky a ač mě předchozí série Nástroje smrti tolik nebavili jako Pekelne stroje, autorka umí psát naprosto úžasně a vždy ma skvělé konce. Proto jsem nepředpokládala, že budu zklamaná. Pani půlnoci byl skvělý začátek nové trilogie se zajímavými postavami. Druhý díl Pan stinu byl o dost slabší a třetí díl byl hodně špatně. Prvních sto stránek se řešil pohřeb postav, které vůbec nemuseli umřít. Dokud nevstoupili do jiné dimenze, tak to bylo docela dobrý, ale ta jiná dimenze, ve které se jen šťouralo do šestého dílů TMI, tam vůbec nemusela být. Odkazy na předchozí série jsou fajn, ale tohle už je spíš pokračování TMI a mohla to řešit Clary a spol a nové postavy s komplikovanými milostnymi problemi tu vlastně nemuseli být. Chápu, že v dnešní době se tohle všechno řeší, ale přesto si myslím, že vztahem Kieran+Kristina+Mark to trochu přehnala.
Závěrečný souboj byl vcelku fajn a rozuzlení kledby parabaitu bylo dobré a pak to přijde. Víc jak sto stránek do konce. Těšila jsem se na vylíčení budoucnosti Lovců stinu a uzavření příběhu našich nových postav. Žádné uzavření osudů našich postav se nekonalo a ani se neřešila budoucnost Spolku místo toho jsem si mohli přečíst dokonalý popis svatby Aleca a Magnuse. Ty dva mám ráda, ale opravdu bylo nutné číst sto stránek o jejich svatbě. Chápu, že si autorka chce připravit půdu pro další sérii, ale tohle mělo být epicke finále.
Ale abych jen nekritizovala a vyzvedla i plusy knížky. Skvělé se to četlo a i přes tu délku jsem to měla velmi rychle přečtené a nenudila jsem se.
Na závěr chci dodat, že Cassandra Clar patří mezi me nejoblíbenější spisovatelky a svět, který vymyslela je prostě skvělý.

30.08.2020 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Úžasná knížka a skvělá serie. Stránky mi doslova mizeli pod rukama.

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Tak tohle bylo naprosto úžasné. Na knihu jsem párkrát narazila a rozhodla jsem si ji přečíst. Kniha je skvělé napsána a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh byl originální a napínavi. Kellena jako hlavního hrdinu jsem si zamilovala bylo fajn mít hrdinu, který všechno neumí a nezná.

20.02.2020 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Četla jsem od autorky sérii Pekelné stroje, které byli úžasný. Ačkoli mě prostředí New Yorku moc nelákalo do knihy jsem se pustila. Kniha mě bavila a chystám se pustit do dalších dílu.

03.01.2020 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Knížka mě velmi mile potěšila a finále se mi moc líbilo

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tato kniha nezačala vůbec špatně. Ale něco mi tam chybělo a zkratka vůbec nemám chuť se pustit do dalšího dílu.

04.11.2019 2 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Tak úplně nevím, co si mám o tom myslet. Je rozhodně zajímaví nápad zpracovat něco ze skutečné historie. Bohužel výsledek nedopadl úplně nejlépe. Postavy mi byli už od začátku nesympaticke a děj tak nějak o ničem. Bylo mi blbé knihu odložit, když už jsem za polovinou, ale dočetla jsem to jen silou vůle.

30.08.2020 2 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Tak tohle bylo naprosto dokonalé. Na šesti díl Divotvurce jsem se strašně těšila a měla jsem strach aby mě to nezklamalo. A obávala jsem se zbytečně. Ještě nikdy jsem nepřečetla 500 stránkovou knihu tak rychle.

22.07.2020 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhý díl byl stejně tak úžasný jako první. I když se ve většině knihy moc nedělo, i tak mě to moc bavilo.

07.01.2020 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

První díl mě hodně zklamal, ale i tak jsem dala šanci druhému dílů. I ten mě opět zklamal. Nesedimi způsob autorčina vyprávění a směrování děje. Stejně jako u předchozí knížky první polovina nebyla špatná a docela napínava. Pak přijde rozuzlení zápletky a je to blbý.

03.01.2020 2 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tuhle sérii jsem si zamilovala od začátku a tahle kniha byla nejlepší. Přečetla jsem jí za jediný den, což se mi ještě nepovedlo. Strašně moc se mi to líbilo a bylo to prostě geniální.

03.01.2020 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Kniha byla naprosto úžasná. Hltala jsem každou stránku a byla napnuta jak to dopadne. Nemůžu se dočkat až si přečtu druhý díl.

03.01.2020 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Selekce je prostě nepřekonatelná, ale tato kniha není vůbec špatná. Originální trilogie to sice není, ale i od této knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem jí za jedno odpoledne.

04.11.2019 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Celá tato série se moc líbila a ten konec byl úžasný a dojemný.

Cesta Argosanů Cesta Argosanů Sebastien de Castell

Prequel k mé nejoblíbenější sérii o mé oblíbené postavě jsem si musela přečíst. Bohužel mě velmi zklamala. Často jsem se přistihla, že se u knížky nudím. Nemyslím si že by kniha byla vyloženě špatná, kdyby nesouvisela z Divotvurce nebo z Ferius mohlo by to být dost dobré.
Nejvíce mě bavili scény se Stínovým sokolem a celou dobu jsem měla pocit, že kdyby kniha byla vypravena z jeho pohledu, bylo by to skvělý.

06.04.2022 2 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Tahle kniha mě zaujala díky své nádherné obálce, která je prostě dokonalá. Od příběhu jsem moc nečekala a o to víc mě překvapila. Nejvíc mě bavil děj princezny a vojáka. Ale ten konec!

21.02.2020 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Na tuto knížku jsem slyšela pozitivní recenze a musela jsem si ji přičíst k mému potěšení mě nezklamala. Děj byl nabití a plný akce.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Skvělá kniha. Tento díl se mi líbil o trochu víc než ten první. A část s Roranem je prostě nejlepší.

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Z celé serie je pro mě tento díl nejslabší. První polovinu se toho moc nedělo a pak se vyráběl meč.

04.11.2019 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Poslední díl mé oblíbené serie. Kniha se mi velmi líbila. Bohužel nemůžu dát pět hvězd za to finále, které mohlo být delší vzhledem k tomu, že jsem na něj čekala dvatisice stránek.