Kulhajs Kulhajs komentáře u knih

Lexikon zakázané historie Lexikon zakázané historie Luc Bürgin

Pokračování knihy Lexikon zakázané archeologie. Kniha obsahuje spoustu zajímavých, méně nebo úplně neznámých historických faktů, byť proti předchůdci se zde nachází i některé pro mě nezajímavé nebo možná zajímavé pro německy hovořící Evropany - Schillerovy kadeře, stoleté německé tetování a ještě pár. Jako celek je ale knížka velice zajímavá, psaná čtivě, kapitoly jsou spíše stručnější a obsahuje dost obrázků a fotografií. S lexikonem zakázané archeologie povinnost pro každého. Pouze škoda občasných tiskových chyb a jedné velké. V kapitole o soše svobody, chybí v každém slově svoboda celé slovo "svobod", takže čtenář čte o soše -y, -ních zednářích. Neodpustitelné lajdáctví.

25.05.2020 4 z 5

Důkazy o návštěvě mimozemšťanů Důkazy o návštěvě mimozemšťanů Erich von Däniken

Po delší době jedna skvělá knížka od starého klasika. Protažené lebky, pyramidy, podzemní úkryty a mumie mimozemšťanů od Nazky z Gaia TV. Něco starší informace doplněné o nejnovější poznatky, některé nové informace a to vše zabalené do jedné, a možná i nejlogičtější teorie katastrofy, která pak skončila potopou. Zdálo se mi, že autor, trošku nenápadně opustil teorii, že lidé se museli schovávat před útoky "bohů-mimozemšťanů" do podzemí, což mu dříve vycházelo jako jediné možné vysvětlení, zejména v souvislosti s podzemními městy v Turecku, a teorie kosmické katastrofy mu i lépe zapadá do sebe s posledními poznatky a starými pověstmi a nálezy. A na mumie se podívám na YT. Každopádně, četlo se to skvěle, pár hezkých fotek v knížce je, škoda jen 164 stránek.

13.05.2020 4 z 5

Velké tajnosti Velké tajnosti Arnošt Vašíček

Další skvělá jednohubka od pana Vašíčka. Několik známých věcí doplněných o nové poznatky a hodně novinek. Bohužel opět na jedno odpoledne. Chci víc!

05.05.2020 4 z 5

Kacířská kniha Kacířská kniha Erich von Däniken

Přečteno za hodinu. Ze 152 stran je čistého textu pouze 49 (včetně úvodníku a závěru), zbytek obrázky (pěkné). Mám knížky pana Danikena rád, ale tady si ze čtenářů už udělal prdel. Kniha má být zakončením nějaké pentalogie, ale je to jen obyčejný výcuc toho, čemu se autor věnuje celý život, s tím, že v této knize se podíváme na určitá témata podrobněji - jak? na pár stránkách? Dále autor uvádí, že se skutečně jedná o souhrn (myšlena celá pentalogie) jeho celoživotního díla a záměrně přebírá již uváděná témata, která mají být v této knize aktualizována o nejnovější poznatky - fakt jsem si ničeho nevšiml. A dát tomu název Kacířská kniha, to měl udělat se svojí první knížkou a ne po tolika letech a knihách, tady už se jen vše po x-kráté opakuje a kacířské je na knížce jen to, že autor za ní chce peníze.

16.01.2020 2 z 5

Země - Svět záhad a mysterií Země - Svět záhad a mysterií John Spencer

Pojetí knihy odpovídá originální název - je to seznam lokalit, staveb, hor a posvátných míst po celé planetě, stručný popis, případně něco z historie lokality a nějaké pověsti. Nic do hloubky, ale člověk pak může hledat další materiály podle toho, co jej zaujme.

25.09.2019 3 z 5

Důkazy z pěti kontinentů Důkazy z pěti kontinentů Erich von Däniken

Kdybych tuto knihu četl v době vydání, tak je super, dneska už to po mnoha již přečtených knihách taková sláva není, není šance se dozvědět něco nového a úplně mi neseděl styl této knihy - jakože obřalovaný Daniken předkládá své důkazy a milý soude trhni si, na mě nemáš. Na druhou stranu, číst tohle v roce 1974, tak mám oči navrch hlavy, jsou tam všechna autorova oblíbená témata - bible, proroci, stroj na manu, odpor proti evoluci, Dogoni, védy atd.

09.09.2019 3 z 5

Po stopách všemocných Po stopách všemocných Erich von Däniken

Knížka hlavně o fotkách, profláklé lokality, ale čte se to dobře. Výborné pro začátečníky v záhadách.

12.07.2019

Kosmické lety ve starověku: Po stopách všemocných Kosmické lety ve starověku: Po stopách všemocných Erich von Däniken

Výběr nejprofláklejších danikenovských lokalit, popsáno spíše stručně, doplněno množstvím fotek.

28.05.2019 3 z 5

Století nevysvětlitelných záhad Století nevysvětlitelných záhad Hartwig Hausdorf

Soubor různých záhad od jasnovidců po ufo. Hlavně pro nováčky v záhadách a vzhledem k tomu, že každá záhada je stručně na jedné až čtyřech stranách, je knížka vhodná i na wc. Obrovská škoda, že v knížce není jediný obrázek.

18.05.2019 4 z 5

Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army Den po Roswellu - Záhadné technologie, tajné služby a studená válka - Svědectví plukovníka US Army Philip J. Corso

Přečteno za dva dny, velice čtivé. Otázka je, zda je na tom aspoň něco pravdy, nebo jde o kvalitní blábol. Vadilo mi časté opakování jmen, zkratek agentur a úřadů (ale asi nešlo jinak) a pak studenoválečný paranoidní podtón, ale taková asi byla doba. Jinak nelze než doporučit.

28.04.2019 4 z 5

Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Otomar Dvořák

Příjemné čtení o záhadách, mýtech, strašidlech a folkloru převážně z našeho území. Kniha může sloužit i jako tip na výlet.

18.12.2018 4 z 5

Důkazy o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi Důkazy o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi Philip Coppens

Pro začátečníka skvělý prvotní zdroj informací, pro sečtělejšího se v knize nachází dost nových nebo doplňujících informací k již obehraným tématům, což oceňuji, stejně tak přístup autora, který k záhadám přistupuje více kriticky a snaží se zohlednit vícero názorů a pohledů na dané téma, což mi bohužel trošku poupravilo pohled na Sitchinovo dílo, do kterého jsem se chtěl pustit. Škoda, že autor již nemůže ve své práci pokračovat.

10.12.2018 4 z 5

Nevyřešené záhady posledních 5000 let Nevyřešené záhady posledních 5000 let Hartwig Hausdorf

Soubor záhad pro nováčky, kde se poutavou a rychlou formou dozví o různých záhadách a pak se mohou zajímat hlouběji. Pro někoho, kdo má již něco načteno to moc není - o arše úmluvy, stroji z Antykythéry, zelených dětech atd. jsem už četl mnhokrát.

06.09.2018 3 z 5

Tajná historie dávných věků Tajná historie dávných věků Glenn Kreisberg

Tahle knížka je zklamání. Tajná historie dávných věků, podtitul Zakázaná kniha Grahama Hancocka - autor Kreisberg pouze využívá slavného autora. Kniha je souhrnem kratších příspěvků různých autorů, sám Hancock zde má také jeden, ale žádná sláva. U ostatních je to tak půl na půl, půl nuda a půl celkem dobré i zajímavé, přičemž ty nudné pravděpodobně vytlačili jejich autoři na záchodě, aby mohli Kreisbergovi něčím do knihy přispět, protože on chtěl za každou cenu vydat knihu, ale nechtěl ji psát celou sám. Nedoporučuji.

26.12.2020 2 z 5

Tutanchamonovo tajemství Tutanchamonovo tajemství G. F. Lothar Stanglmeier

Další z knížek pro milovníky Egypta, zabývá se nalezením Tutanchamonova hrobu a tím, co se dělo v této době kolem H. Cartera a možností, že v hrobce se nacházely svitky, které dodnes nebyly nalezeny. Stručně se zabývá samotným Tutanchamonem a jeho příbuzenstvem a možností, že jeho otec Achnaton mohl být Mojžíšem a dále situací v samotné egyptologii. Knížka je čtivá a stejně záhadná jako samotný Egypt, protože je samá otázka a teorie, ale téměř bez odpovědí. Více mi vadí její rozsah pouhých 197 stran, včetně předmluvy, podekování, krátké přílohy v podobě kopií několika dokumentů a to, že je bez obrázk a fotografií.

24.10.2020 3 z 5

Vesmírné obzory Vesmírné obzory Erich von Däniken

Další z knih složených z příspěvků více autoru zabývajících se Paleo-SETI pod záštitou EvD. Něco z Egypta, Nazcy, Nan Madolu, Indie, atd. Něco omletého, něco nového, ale celkově průměr.

12.10.2020 3 z 5

Poslední plavba - Případ Kryštof Kolumbus Poslední plavba - Případ Kryštof Kolumbus Klaus Brinkbäumer

Knížka do edice moc nepatří, ale je skvělá. Střídají se v ní kapitolky z jednotlivých cest a zajímavých událostí ze života Kryštofa Kolumba, o kterém se toho vlastně moc neví a jako osobnost je záhadný. Tyto části jsou převážně z životopisu, který napsal Kolumbův syn až mnoho let po otcově smrti a tyto se pak střídají s novými událostmi (aktuální v době, kdy autoři knihu připravovali), které souvisí s možným nálezem jedné z lodí čtvrté výpravy, vědeckými poznatky a pátráním v archivech. Skvěle jsem si doplnil chabé základní vzdělání o této dnes již spíše nenáviděné postavě světové historie.

13.09.2020 4 z 5

Blízká setkání čtvrtého druhu Blízká setkání čtvrtého druhu C.D.B. Bryan

Knížka se mi celkově četla dost těžko, je bez obrázků nebo fotografií. Cca první polovina věnující se konferenci mě nebavila, stejně tak rozhovory s vědci, zdálo se mi, že zúčastnění mluví, ale nic neříkají. Rozhovory s unesenými nebo události vyvolané hypnózou, to už bylo rozhodně zajímavější a tam knížka nabírala na čtivosti.

25.08.2020 3 z 5

Nadpozemské záhady - Objevitelské cesty na podivuhodná místa Nadpozemské záhady - Objevitelské cesty na podivuhodná místa Reinhard Habeck

Autor s kamarádkou vyrazili na výlet po rakouských, italských a španělských muzeích a hlavně kostelech, kde se nachází záhadné předměty, mumie svatých, černé madony nebo kde došlo v minulosti k záhadným událostem jako zjevení, uzdravení atd. Není to můj šálek kávy, nejsou to žádné záhady jako pyramidy, Nazca a další, ale i tak se knížka četla dobře, některé z "církevních" záhad jsou rozhodně zajímavé a proč si neobohatit vědomosti o historii i takto, černobílé obrázky i barevná příloha nechybí.

26.06.2020 3 z 5

Lexikon zakázané archeologie - Záhadné relikty od A do Z Lexikon zakázané archeologie - Záhadné relikty od A do Z Luc Bürgin

Povinnost pro všechny milovníky záhad, tajemných míst a časově nesedících reliktů.

19.05.2020 5 z 5