Důkazy z pěti kontinentů

Důkazy z pěti kontinentů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24429/bmid_dukazy-z-peti-kontinentu-uFY-24429.jpg 4 62 5

......V prehistorických a raně historických dobách několikrát navštívily Zemi neznámé bytosti z vesmíru. Tyto neznámé bytosti vytvořily cílenou, umělou mutací lidskou inteligenci. MOJE TEORIE: Mimozemšťané zušlechtili hominidy k obrazu svému. Proto se jim podobáme. Oni nám nikoliv. Návštěvy cizích bytostí z vesmíru na Zemi byly zaznamenány a předávány dál v náboženstvích, mytologiích a lidových legendách – někdy vypovídají o jejich dávné přítomnosti i zanechaná znamení........ Erich von Däniken Vydejme se po stopách dávných legend a mýtů, hledejme znamení po mimozemských návštěvnících na pěti kontinentech spolu s autorem.... celý text

Historie Záhady
Vydáno: , Dialog

Beweise - Lokaltermin in fünf Kontinenten , 1977

YA-girl
25.04.2020 4 z 5

Svou další knihu autor pojal jako obhajobu před všemi, kdo ho napadají za to, že si vymýšlí nebo že se honí za neprůkaznými teoriemi. Informuje o různých objevech z různých kontinentů, ale také o všemožných odkazech ve svatých knihách všech možných náboženství, kde se hovoří o tom, že na Zemi kdysi zřejmě přistáli mimozemšťané, kteří stvořili pozemšťany "k obrazu svému". Vysvětluje zde také, proč podle něj (a různých vědců z oboru biologie, chemie atd.) není možné, aby fungovala Darwinova teorie. Za mě to byla kniha, která mi pootevřela oči a nabídla mi několik jiných pohledů na vznik života...

Kulhajs
09.09.2019 3 z 5

Kdybych tuto knihu četl v době vydání, tak je super, dneska už to po mnoha již přečtených knihách taková sláva není, není šance se dozvědět něco nového a úplně mi neseděl styl této knihy - jakože obřalovaný Daniken předkládá své důkazy a milý soude trhni si, na mě nemáš. Na druhou stranu, číst tohle v roce 1974, tak mám oči navrch hlavy, jsou tam všechna autorova oblíbená témata - bible, proroci, stroj na manu, odpor proti evoluci, Dogoni, védy atd.

Terva
04.06.2015 5 z 5

Návštěvy cizích bytostí z vesmíru na Zemi byly zaznamenány a předávány dál v náboženstvích, mytologiích a lidových legendách. A Erich von Däniken nám v této knize přináší důkazy z pěti kontinentů.

matesatan
14.05.2014

je to dobrý i když styl jakým to bylo psaný se mi nelíbil četl sem to moc dlouho ale bylo to dobrý

HTO
25.02.2012

Hm. Pokud to není ztraceno v překladu, pak „Mimozemšťané zušlechtili hominidy k obrazu svému. Proto se jim podobáme. Oni nám nikoliv." je protimluv. Nebo je von Däniken tak osvícený, že nám, prostým lidem, není možno ho do jeho výšin následovati.

Připomnělo mi to Horníčkovo slavné:
Jaký je rozdíl mezi vránou?
Má obě nohy stejné, zvláště pak pravou.