Tutanchamonovo tajemství přehled

Tutanchamonovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49625/tutanchamonovo-tajemstvi-49625.jpg 4 5 5

Šokující odhalení z Údolí králů (první vydání) Kdyby už ve středověku existovala archeologie, skončila by tato kniha na indexu. Lze totiž jen těžko uvěřit tomu, co obsahuje, a je příliš kontroverzní to, co propaguje, napsal o této vzrušující knize švýcarský publicista Luc Bürgin. Zásluhou své dokumentaristické přesnosti jeho práce překonává Brownovu Šifru mistra Leonarda. Na základě opomíjených odkazů, nezveřejněných dokumentů a důvěrných informací od světově proslulých egyptologů autor dokládá, že v tutanchamonově hrobce byly nalezeny staroegyptské texty, byť je to v rozporu s tvrzením oficiální egyptologie. Jednalo se o svitky s religiózním obsahem doslova destrukčního potenciálu. Objevitel hrobky Howard Carter měl velice dobrý důvod, proč tyto svitky, označované jako Mojžíšovy, zatajil. Pokud by totiž byly zveřejněny, mělo by to zdrcující dopad hned na tři světová náboženství. Autor sleduje stopy zmizelých písemností do Anglie a Německa a přitom odpovídá na velice ožehavé otázky: Došlo k exodu Židů za Tutanchamonova panování? Byl Mojžíš Egypťan? Popisují svitky židovský exodus zcela skandálním způsobem, jak to tvrdil Howard Carter? Co o tom řekl významný německý egyptolog prof. Steindorf? Kdo je současným vlastníkem utajovaných svitků? ... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Dialog

Moses-Schriftrollen

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tutanchamonovo tajemství. Přihlašte se a napište ho.

Kulhajs
24.10.2020 3 z 5

Další z knížek pro milovníky Egypta, zabývá se nalezením Tutanchamonova hrobu a tím, co se dělo v této době kolem H. Cartera a možností, že v hrobce se nacházely svitky, které dodnes nebyly nalezeny. Stručně se zabývá samotným Tutanchamonem a jeho příbuzenstvem a možností, že jeho otec Achnaton mohl být Mojžíšem a dále situací v samotné egyptologii. Knížka je čtivá a stejně záhadná jako samotný Egypt, protože je samá otázka a teorie, ale téměř bez odpovědí. Více mi vadí její rozsah pouhých 197 stran, včetně předmluvy, podekování, krátké přílohy v podobě kopií několika dokumentů a to, že je bez obrázk a fotografií.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tutanchamonovo tajemství v seznamech

Egypt Tutanchamon