Kudík Kudík komentáře u knih

Ve stínu moruše Ve stínu moruše Jude Deveraux (p)

(SPOILER) Lilian se mi dle popisu moc líbila, co na tom, že měla větší zkřivený nos a nějaké to kilo navíc. A o to víc v ní viděli i muži, hlavně James Manville, alias její Jimmie. U něj jsem zase ocenila to, že ze začátku jí sliboval, že se o svého "Piháče" postará. Ale potom to nabralo spád a jeho dopis ve znění: "Zjisti pravdu o tom, co se stalo, budeš tak hodná, Piháči? Udělej to kvůli mně. A nezapomínej, že Tě miluju....."
Jenže se postupně odhaluje pravda, která je relativně krutá a já se v ní trochu zapletla, ať už v přehledu některých hrdinů, anebo jejich věku, příp. v té Jamesově "pomoci". Bailey postupně s Mattem a dalšími, kteří jsou ochotní i za vysokou cenu pomoci, ať už Phillip s Carol, nebo nemluvící spolu Patsy s Janice, Martha, Alex a mnoho dalších postav, odkrývá minulost a vše okolo "Zlaté šestky".

19.05.2020 4 z 5

Pravá láska Pravá láska Jude Deveraux (p)

První díl trilogie a má druhá kniha od této autorky. Děj relativně hezký, postavy zajímavé a ani duchovno mi nevadilo, ale jako celek mi to přišlo trošku moc překombinované. Mimo hlavních hrdinů (Alix a Jareda) je zde postav vícero, naštěstí je snadné se orientovat, kdo ke komu patří či patřil před více jak 200lety.

23.01.2020 3 z 5

Hrdinkou snadno a rychle Hrdinkou snadno a rychle Meg Cabot

Sice jsem už zralejší ročník, ale i tak se mi kniha líbila. Být mi méně, tak dám asi i plný počet *. :) Při představě tiskové konference nebo večeře v Bílém domě jsem se docela nasmála.

16.10.2019 4 z 5

Závěť a úklady Závěť a úklady Nora Roberts

Pandora a Michael, alias umělecká šperkařka a scénárista. Vzdálená sestřenice s bratrancem, kteří se po splnění podmínky ze závěti strýce Jolleyho, stanou hlavními dědici. Kniha není špatná, ale autorka má mnohem lepší díla. Na 3,5* to každopádně má, a to i přes tu hroznou obálku.

20.05.2020 3 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Asi zatím nejslabší kniha, kterou jsem od této autorky četla. Jak se mi Fliss líbila, tak naopak mi její mladší sestra Lottie přišla hrozně naivní a povrchní. Co musím uznat, že i tak má kniha dost vtipu, např. řešení Fliss s Noahovým školním projektem, anebo párový kvíz, kde zase naopak perlila Lottie s Benem.... a všechny ty zásahy Nica. Sice ten konec byl od začátku jasný, ale proč ne?

21.03.2020 3 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Má druhá kniha od této autorky, a jak jsem z první byla pobavená (Chci to taky!), tak tady už to nebylo úplně ono. Postavy převážně sympatické, hlavně dámy okolo hlavní hrdinky Niki. Z jejich hubnoucí čtveřice mě nejvíc bavila Walburga, ohledně pánů to bylo horší. Co jsem nějak vůbec nepobírala, byl provoz resortu Vitalis a hlavně to, co se dělo pod pojmem "shiatsu" s Mariem.

08.03.2020 3 z 5

Časovaná bomba Časovaná bomba Joelle Charbonneau

Zajímavá kniha, s ohledem na oběti a konec i relativně smutná, která začíná odstavcem ze dne exploze, kde se studenti po zapnutí rádia doslechnou, že byl zadržen komplic teroristy. Ten se nachází stále uvnitř školy a je to někdo z nich (ze 3 dívek: Diana, Cas, Kaitlin nebo 4 chlapců: Rašíd, Zed, Tad a Frankie). Chytře je to psáno tak, aby od začátku nebyl pachatel jasný. Po prvních kapitolách to mohl být každý a s ohledem na počet bomb jich může být i více, ale cca v polovině knihy většinu z této skupiny vyloučíte. Knihu jsem četla hlavně v rámci výzvy (jako 13. :) ), ale i tak jsem si ji chtěla přečíst, protože mě zaujala anotace. Spolupachatele jsem odhalila ještě před odchodem "Alexe". I když je kniha ukončena, nebránila bych se pokračování. Doporučuji.

11.01.2020 5 z 5

Láska přemůže i smrt Láska přemůže i smrt Meg Cabot

(SPOILER) Nejhezčí díl z celé série. Bála jsem se konce, ale naštěstí byl slovy pana Smitha (správce hřbitova) prostě skvělý. :)
SPOILER: Líbily se mi scény nově příchozích, a to hlavně Chloe, Sportovce a paní Engleové. Dále úprk Pierce na kole z domu své matky před fúrií..., kdy postupně narazí na holčičku s tričkem "Tátova princeznička", vrátnou v Dolphin Key a záchranáře s motorovkou. Pobavilo mě vysvětlení pana Smitha policejnímu šéfovi Santosovi, že cca 60 lidí utrpělo hromadně úpal. :) Konec byl paráda. Přečteno v rámci dne.

08.12.2019 5 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Přiznávám, že jsem měla problém se začíst. Po přečtení jiných sérií od Meg Cabot jako "Mediátor" nebo "Hrdinkou snadno a rychle" mi tato nepřišla jako od ní. Následně se děj rozjede a stránka od stránky (následně i díl od dílu) je lepší a lepší. První díl mi přesto přijde nejslabší, a to na cca 3,5*. Pierce jsem musela postupně přijít na chuť, ale pán podsvětí/kapitán John, to bylo něco. Super jsou citace z Danteho. Přečteno za den.

08.12.2019 4 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

První díl byl o dost lepší.... Ten závěr ani nevím, zda byl dobrý či špatný. Možná dobrý pro 25 duchů.... Cas Lowood byl i v minulém díle prezentován jako super kositel duchů, ale přijde mi, že většinou těsně před akcí vytuhne a dostane na budku, anebo mu musí skoro pokaždé někdo z přátel pomoci. Kdo tady zaválel byly vedlejší postavy, a to hlavně Thomas a Carmel. Ta sice cca v polovině knihy "klopýtla", ale zase to zachránila. Nejvíc se mi líbil popis průchodu lesem sebevrahů a znovu moc hezká obálka.

01.02.2020 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Pro lidi s fantazií je Anna dokonalá. Jednou nevinná dívka v bílých šatech a následně vražedné monstrum, a co teprve Obeahman s křížkovým stehem. :) Přesto kniha až takový horor není.
Oblíbila jsem si hlavně vedlejší postavy, ať už Thomase s "amazonkou" Carmel, anebo Casovu maminku či Thomasova dědu Morfrana. A co teprve černého kocoura Tybalta. ♥ Celkově knihu (vč. krásné obálky) hodnotím na 3,5*.

01.02.2020 4 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Anotace této knihy je trošku zavádějící, manžel se totiž nepřiznal, ale prasklo to na něj.
POZOR SPOILER: To co Alex ustála, je až zarážející. Hlavně to, že rodina a přátele věděli, že je Michael gay a navíc jí byl i několikrát nevěrný. Pokud by jí „miloval“ (i ve slova smyslu, jako nejlepší přítelkyni), tak tohle se nedá tak rychle skousnout a odpustit. Pomoc ostatních přátel měla spíše záporný efekt. Titul „Jak se ztrapnit (snadno a rychle)" od stejné autorky je mnohem lepší. Knihu jsem přečetla během 1 dne.

29.07.2019 3 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Hodnocení, a to celé 2* dávám za pěknou obálku el. verze a poděkování autorky, které je na konci knihy a dostat se až k němu bylo v tomto případě docela těžké. Knihy ze zásady neodkládám, ale tady je anotace tak strašně zavádějící, že musím ostatní čtenáře varovat... s Bridget Jones to má málo společného, možná sem tam trapný moment.
Dodatečně jsem si přečetla ostatní komentáře a s většinou souhlasím až na přirovnání se S. Kinsellou, se kterou má autorka společné max. křestní jméno. Kinsella má dle mého názoru knihy vtipné a lehce čtivé, nikoliv s tak primitivním humorem.
Zpět ke knize. Polly je málo sebevědomá třicátnice, hledající toho pravého. Okolo sebe má relativně dost kamarádů, které by mohla vzít jako doprovod na svatbu své nejlepší kamarádky, ale shodou náhod se jí do cesty připlete člen britské smetánky Jasper, se kterým jako novinářka píše článek o jeho rodině. Přes mnoho litrů vína, rakovinu, jednoho šejka, který se chce stát britským aristokratem, dále přes různé fetiše se dopracujete až k prozření a konce ve stylu "hepáče". :)

04.02.2020 2 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Ze začátku se mi kniha zamlouvala, a to hlavně Holly, která se tak pěkně, v rámci svých možností, zošklivila. První špičkování a poznávání se s Austynem bylo také hezké, ale potom, někde v polovině se to nějak zlomilo a myslím si, že autorka to umí lépe. Mystično a závěr to jen vylepšil. Vidím to na 3,5*.

16.01.2020 3 z 5

Láska na ľade Láska na ľade Rachel Gibson

Velká škoda, že ze série "Chinooks Hockey Team" jsem narazila jen na tento díl. Jane se mi vážně líbila, hlavně v situacích, kdy sama čelila hokejovému týmu, a to nejen v šatně, ale i při šipkách. :) Začátek knihy je vtipný, ale poté se jedná již o romantickou limonádu, což je docela škoda. Z dějové linky drzá novinářka vs. hokejisti mohlo být i víc, ale i tak oddychové čtení.

16.01.2020 4 z 5