Ktecka Ktecka komentáře u knih

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jako vždy, kniha jedna báseň. A já na konci brečela, a to se mi u psaného slova ještě nestalo. Těším se na další.

20.05.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Ještě než jsem měla knihu dotčenou, byla jsem nucena objednat další dva díly z této série. To myslím mluví za vše :-)

12.11.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Tak tahle kniha je absolutně podhodnocená! Čteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. I když jsem pointu tušila, stejně mě závěr dostal. Mám slabost pro rozhárané hrdinky, jak já jsem jí rozuměla a zároveň mi jí bylo líto. Těším se na film v hlavní roli s Amy Adams :-)

29.05.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Jedním slovem amatérismus. Rozhodně mi nepřišlo, že to napsala zkušená spisovatelka. Některé pasáže mi přišly tak přitažené za vlasy, až jsem se přistihla, že se usmívám. Zvláštní styl psaní... No prostě ne, ne a ne. Určitě z toho šlo vytřískat mnohem víc.

08.10.2020 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tady se hodí... Kdo jinému jámu kopá, sám do ní sám :,-) Amber mi ve finále líto nebylo a Daphne jsem fandila, pěkně na to holka vyzrála. Víc takových knih.

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Nebylo to úplně špatné, ale už jsem od Shari četla lepší. Přijde mi, že její knihy mají co do kvality sestupnou tendenci. Co pro mě bylo rušivé - vyprávění bylo až příliš popisné, jako bych četla filmový scénář.

24.07.2022 3 z 5

Dcera popela Dcera popela Ilaria Tuti

Jedno slovo. Geniální!!!

01.10.2022 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Páni. To bylo tak krásné a smutné. Víc nějak nemám co dodat. Snad jen, že se vrhám na další díly.

04.08.2022 5 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

Tahle autorka je pro mě sázka na jistotu. Jako vždy propracované, do posledního detailu promyšlené. Umně vykreslené prostředí tajemného hotelu, do toho bouřky a déšť, veškeré osazenstvo hotelu uvězněné na osamělém ostrově, což byla další přidaná hodnota. Opravdu vyvedená kniha, opět.

13.07.2020 5 z 5

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

Jedno neuvážené rozhodnutí a následky jsou tragické. Jednání postav bylo celkem pochopitelné, je mi ale líto, že se rozhodly, jak se rozhodly. Konec byl takový useknutý, nebo jsem si spíš přála, aby to celé dopadlo jinak... Škoda, škoda. Ale co už, mně se to líbilo.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Páni, tak tahle kniha mě přikovala k posteli (čtu vleže). Místy mrazení, místy stažený žaludek. To vystupňované napětí ke konci. Co víc si přát. Už jdu shánět další díl.

12.06.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nejsem hororový fanoušek, ale na základě zdejšího hodnocení jsem si řekla, proč ne. Musím zkonstatovat, že jsem byla mile překvapená. Knihu jsem zhltla na jeden zátah. Styl vyprávění je poutavý, napětí nechybí a samotný příběh je neokoukaný, alespoň pro neznalce jako jsem já. Mohu jen doporučit.

17.05.2020 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Kniha se mi líbila, dobře se četla, ale bohužel to byla "Poslední paní Parrishová" přes kopírák. Celou dobu jsem měla pocit, že už jsem to někde četla.

16.07.2020 3 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Jako první knihu od této spisovatelky jsem četla Úplně cizí lidé. Zalíbila se mi natolik, že jsem se rozhodla přečíst si i něco jiného. A musím říct, že ani tentokrát jsem nebyla zklamaná, jak zde někteří uvádějí. Ba právě naopak. Bylo to pro mě jako pohlazení. Už mám v ruce další knihu a řadím se mezi přední fanoušky :-)

25.01.2020 5 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

C.L.Taylor jsem si oblíbila, pro její umně vykreslené zvyšující se napětí, prolínání časových rovin, uvěřitelné příběhy. Opět mě nezklamala a s radostí se vrhám na další knihu.

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Kniha, u které je vám opravdu líto, že jste ji dočetli. Těším se na další!

31.12.2019 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Zápletka byla sice dost průhledná, marně jsem doufala, že avizovaný překvapivý závěr bude opravdu překvapivý, žel se tak nestalo. A co, mně se to i přesto líbilo :-)

20.05.2020 4 z 5

Čarodějky ze Sanctuary Čarodějky ze Sanctuary V. V. James (p)

Úplný propadák to nebyl. Prostě jen příběh, co si jen tak líně plyne, aniž by se mě nějak hluboce dotkl. Nic moc jsem neočekávala, nedostala jsem ani víc ani míň. Podobná zápletka už tu byla tisíckrát. Víkendové nenáročné počtení.

15.10.2022 3 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Uf, nějak nemám slov. Přečetla jsem cca do půlky a pak už jsem jen přeskakovala ob tři kapitoly, jen abych se přesvědčila o tom, že jsem věděla, jak to dopadne. Celé mi to od té poloviny přišlo moc hr. Navíc dost naivní, jednoduchý styl psaní. Prostě ne.

29.06.2022 odpad!

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Miluju vztahové galimatiáše, anglické vesničky, kde každý zná každého, kde se drby šíří rychlostí blesku. Kniha se mi moc líbila. Díky výše zmíněným pozitivům mi to trochu připomnělo filmové vraždy v Midsomeru. Co mě u této série mrzí a co nechápu je, že v ČR nevyšel první díl.

22.05.2020 5 z 5