Krysa1769 Krysa1769 komentáře u knih

Nespavost Nespavost Stephen King

Knihu jsem otevřela a do půl hodiny jsem spala, což se ironicky bilo s názvem. Ale taková nuda to zas nebyla.

05.04.2017 3 z 5

Přečteno za tři a půl hodiny čistého času. To se mi ješťě nestalo. Ale jak jsem dostala možnost se znova propadnout do světa Harryho Pottera, nechtělo se mi odcházet. Bylo to jako setkání se známými po letech. Nebylo špatné si to celé znovu připomenout. Chápu, že příběh hodně lidí zklamal, ale tak už to u nastavované kaše bývá. Mně k velkému překvapení chutnala. Prokleté dítě je fanfikcí, nejedná se o pokračování jako takové a je na každém z nás, co si z něho odneseme. Já si z něj odnesla hodně.

24.09.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tentokrát mě paní spisovatelka nenachytala a konec mě nepřekvapil. Nicméně Vypravěčku hodnotím jako nejlepší knihu, kterou jsem od Jodi Picoult přečetla.

21.08.2016 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Slovy nedokážu popsat pocity, které ve mně tenhle příběh zanechal.

10.07.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

„Kdepak, Jeme, já myslím, že je jenom jeden druh lidí. Lidi.“
Vřele doporučuji. Čtivý, zajímavý příběh, který je pouze zdánlivě o ničem.

03.07.2016 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Nečekala jsem, že se od Greena dočkám klišé, ale stalo se. Čtivý Will Grayson je, ale čekala jsem víc.

03.06.2016 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Zdá se mi, že jsem už od Kinga četla lepší knihy, ale nemohu tvrdit, že bych se nebavila. Poslední dobou mám potíž číst díla od jiných autorů, hlavně od těch se zaměřením pro teenagery. Zdaleka totiž nedosahují úrovně tohoto spisovatelského génia, který svým uměním dobývá moji knihovnu. Doporučuji.

02.05.2016 4 z 5

Svědectví o zármutku Svědectví o zármutku C. S. Lewis (p)

Kéž bych si tuhle knížku nikdy nemusela přečíst.

20.02.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Až na závěr, který se mi nelíbil, zajímavé počtení.
Nízké hodnocení knihy mě trošku zaráží, ale pravda je, že sama si ji asi znovu nikdy nepřečtu.

20.02.2016 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Četlo se to samo. Gatsby má své kouzlo. Zápletka zajímavá.Bylo to hezké. Ale to je všechno. Omlouvám se všem milovníkům této klasiky, ale na mě to zas tak silný dojem neudělalo.

11.01.2016 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Z mého pohledu žádné velké umění, ale když jsem Obětinu dočetla, přála jsem si, aby ještě pokračovala. Druhá knížka od spisovatelky a určitě si pořídím další.

11.01.2016 4 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Bylo mi asi dvanáct, když jsem Ztracený svět v podzemí četla. Tehdy se mi líbila a můj kamarád byl z ní nadšený. Teď už ani nevím, o čem byla, i když hlavní zápletku si asi pamatuji. Ze zvědavosti jsem ji před pár týdny otevřela a nepovedlo se mi začíst. Nicméně pořád to bude knížka, kterou mám spojenou se svojí ranou pubertou a lidi ve věku 11- nevím, to je individuální :D, může bavit.

06.01.2016 3 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Četla jsem to kdysi, ve třinácti a už tehdy jsem si na tuhle knížku připadala velká, ale čert to vem, bavila mě, jak ještě nic od českých autorů.

03.01.2016 4 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Mám ji už několik let a nelituji. Je plná informací a zajisté potěší každého fanouška.

03.01.2016 5 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Jsem velkým fanouškem Harryho Pottera a tenhle doplňěk do mé fanouškovské sbírky mi udělal radost, ale není to zas tak super, za ty peníze vůbec. A to nejsem žádný skrblík :D

03.01.2016

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Tohle bylo prostě něco. Podle některých komentářů tady a recenzí, bych ani nečekala, že mě Pytel kostí chytne tolik za srdce, ale stalo se. Jsem ráda, že jsem o Vánocích odložila vánoční povídky a vsadila na Kinga.

01.01.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Nejslabší příběh od Greena. Četl se sám, ale člověk pořád čekal, kdy příběh doopravdy začne.
A on nezačal.
Nicméně, originální nápad to byl a postavy, i když jsem si je nějak nezamilovala, byly zajímavé. Škoda, že Green nevymyslel lepší zápletku.

20.12.2015 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Velmi nepravděpodobné a přesto tak opěvované.
Bezesporu jsem si přečetla dílo od Pana spisovatele, ale nečetlo se mi úplně nejlíp. Kdyby Oliver Twist nepatřil do povinné literatury, asi bych ho ani nedočetla, což by byla škoda, protože jestli se mi něco na této knížce líbilo, tak to její dramatické vyvrcholení.

20.12.2015 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Tak jsem si u knížky pobrečela...zase. Pěkné počtení, jen se mi zdá, že se autorka opakuje. Rodina u soudu, stojící proti sobě...to není nic nového. Nicméně, zajímavosti ze života vlků to vyvažují a zachraňují.

20.12.2015 4 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Jedním slovem: Pěkné.
Sice si úplně nelibuji v příbězích o středoškolácích (stačí, že jeden takový příběh žiju), ale tenhle by si podle mě zasloužil větší popularitu a uznání, protože svou kvalitou a vyzrálostí není o nic horší, než věčně opěvované příběhy Johna Greena.

20.12.2015 4 z 5