KristýnaČ KristýnaČ komentáře u knih

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

Takže přečteno. Z dívčích románů je to jeden z těch povedenějších, problém s anorexií, falešnými přáteli a pravdomluvností působí reálně. Jako ve většině knih tohoto žánru vše dobře dopadlo, což nebylo ani tak překvapující.

29.08.2012 3 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Knížku jsem, jako snad každou tohoto žánru, zhltla za dva dny. Pobavila mě, ale taky i dodala náměty na přemýšlení. Doporučuji jako lehčí četbu :)).

18.08.2012 5 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Knížku jsem přečetla rychle, je to spíš taková oddechovka. Jsou zde i vtipné momenty, kterými mi trochu připomíná Bridget Jonesovou. Jen je škoda předvídatelnosti a sladkého "happyendu". :)

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Popravdě, očekávala jsem od toho víc. Všichni o tom mluvili jako o geniálním díle, vychvalovali až do nebes. Na mě ale tato romantická klasika takový dojem neudělala. Asi jednak proto, že jsem četla víc podobných námětů moderněji zpracovaných a jednak i proto, že jsem hlavní příběh znala, aniž bych to musela přečíst.
Příběh dvou lidí, nenaplněné lásky i tehdejší společnosti je však nesmrtelný a stojí za to ho znát.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici jsem nejdříve viděla zfilmovanou, později i přečetla. Z české klasiky a poezie ji mám nejraději. :)

Babička Babička Božena Němcová

Jako mladší jsem měla tuto knížku ráda, zobrazení venkova mě nadchlo. Když jsem však knížku četla nyní, už mě tolik nebavila a silná idealizace postav mi vadila. Na druhou stranu jsem už dokázala více číst "mezi řádky", takže se mi odkrývalo i to, co jsem dříve nepochopila nebo ani nepostřehla. Babička tak jako tak patří ke klenotům, ale myslím, že je lepší přečíst si ji později.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Měla jsem problémy začíst se v prvních kapitolách, nechápala jsem a byla trochu zmatená, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Zase jiný pohled na svět upírů, tentokrát však hodně propracovaný s několika zápletkami. Ani se nedivím, že série příběhů o Rose vyjde na šest dílů. :D

Divergence Divergence Veronica Roth

Rozhodně je to čtivá kniha plná napětí a akce. Jen jediné, některá rozuzlení jsem tušila už od začátku, takže mě pak moc nepřekvapila, leccos mi docházelo dříve než hlavní hrdince. Ale neodradilo mě to a celkový dojem je pozitivní.