Kristy78 Kristy78 komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Čtivé, chytlavé, zajímavý nápad s dopisy, který knihu odlišil od jiných románů pro mladé, možná moc happy end, ale dojemný. Spousta námětů k zamyšlení o sobě samém, jak působíme na venek, co bychom měli sdělit našim nejbližším,...

15.02.2021 4 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Moc pěkně napsána kniha, plná neuvěřitelných vzpomínek a uzasnych úspěchů!

25.10.2020 5 z 5

Jiný T.G.M Jiný T.G.M Pavel Kosatík

Čtivá kniha, kde se dozvíme jaký byl opravdu TGM, ne jen tatíček s bílým plnovousem ;) Jsem ráda, že jsem četla, jak vůbec nás stát vznikal ap.

27.09.2020 4 z 5

Kniha mě nadchla. Dozvěděla jsem něco o sobě a svém okolí. Velmi inspirativní!

22.06.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pohodové zábavné čtení, nic náročného.

23.03.2020 3 z 5

Blues: Blues pro bláznivou holku Blues: Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

Variance na renesanční téma je jasná. Našla se i spousta dalších. Básně jsou srozumitelné, leckdy ani básně nepřipomínají a jsou spíše krátkým příběhem.

10.02.2020 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zajímavý příběh zasazený do doby předválečné a pokračující až do současnosti.

06.11.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

O trochu méně propracovanější než předchozí autorova kniha. Ale i tak jsem se stihla v ději ztratit a sama jsem nevěděla, co je ještě hra a co realita děje. Skvělé! Díky za tip a "společné" čtení, P.! :)

29.09.2019 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Opět neskutečná zápletka, kdy člověk do konce neví, kdo je vlastně vrahem a ještě skvělý popis na konci, kdy člověk tápe, zda Harry opravdu přežil nebo ne ;)

15.08.2019 4 z 5

Sůl v kávě Sůl v kávě Hans Blickensdörfer

Strhující příběh, podtržený četbou v době konání samotné Tour de France :)

10.07.2019 5 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Jsem ráda za téma Kniha oceněná Man-Bookerovou cenou. Vybrala jsem dobře, kniha je čtivá a pro nás Evropany i překvapivá, tím jak to v Indii funguje. Zajímavý náhled prostřednictvím sluhy, který se z Temnoty dostal za šílených událostí do Světla.

17.06.2019 4 z 5

Opět vtipně podané vyprávění z cest.

25.03.2019 4 z 5

Procesy, které vzrušily svět Procesy, které vzrušily svět Václav Pavel Borovička

Touto velmi zajímavou knihou jsem si splnila opět svoji "dvojitou" výzvu - přečíst, co možná nejvíce knih z vlastní knihovny. Nebýt čtenářské výzvy, možná bych se k ní nedopracovala, což by byla velká škoda. Dozvěděla jsem se spoustu detailů ohledně velkých procesů, které otřásly celým světem. Negativní stránkou věci je uvědomění si, že tyto procesy a jednání lidí bojujících za svou "pravdu" jsou přenositelné až do dnešní doby a můžu si jen přát, abych se s něčím podobným nikdy nesetkala.

10.06.2018

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Usměvné čtení o tchýně a jejím mamankovi ;) Jako realitu si to snad ani představit neumím ;) Doufám, že tato zkušenost pro mě zůstane jen na papíře :))

28.04.2018 3 z 5

Opožděné reportáže Opožděné reportáže Ladislav Mňačko

Místy až neuvěřitelné, absurdní. Zavedla bych jako povinnou četbu, zvláště těm, kteří s láskou vzpomínají na časy minulé.

24.03.2018 5 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Mé první setkání s Červeným trpaslíkem...a nebylo to špatné. I jsem se pobavila :)

28.08.2023 4 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

Trochu jsem přehlédla jaký žánr vlastně čtu. Ale k mému překvapení to bylo moc fajn, velmi čtivé, děj se krásně odvíjel, za mě paráda!

23.08.2023 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Čtivá kniha, neuvěřitelně propletené osudy lidi, válka, mě blízké hory,...

16.03.2022 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Zajímavý rozhovor, velmi ctive. I když s některými názory vůbec nesouhlasím, je kniha velmi inspirativní.

14.03.2021 5 z 5

První, co jsem od autora četla. Velmi čtivé, občas poučné a doufejme, že opravdu utopické.

03.01.2021 3 z 5