kristy.books Online kristy.books komentáře u knih

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Experiment s láskou voľne nadväzuje na predchádzajúcu knihu autoriek, Rovnica lásky, ktorá sa mi veľmi páčila, takže túto novinku som si nemohla nechať ujsť. Pri týchto autorkách je to u mňa ako na hojdačke, niektoré knihy si maximálne užívam, iné mi veľmi nesadnú. Našťastie, toto bol ten prvý prípad a Experiment s láskou zaraďujem k ich naj knihám.

Fizzy som si obľúbila už predtým, bola to taká neriadená strela, ktorá si veľmi nedávala pozor na jazyk, nenechala si od nikoho skákať po hlave a bola s ňou veľká sranda, preto som rada, že sa dočkala vlastnej knihy. Bolo mi ľúto, že si teraz prechádzala takým ťažším obdobím a nejak nevedela, ako má pokračovať ďalej. Zasiahlo to jej osobný i pracovný život. Dúfala som, že čoskoro sa jej vráti iskra a bude môcť pokračovať v tom, čo tam milovala - v písaní romantických príbehov. Obľúbila som si aj jej rodinu, hoci bola poriadne bláznivá.

Connor, tichý, zádumčivý a uzavretý muž, najskôr pôsobil ako taký "suchár', no postupne nám začal ukazovať aj svoju druhú stránku a ja som si ho čoraz viac zamilovávala. Áno, v minulosti urobil nejaké chyby, no poučil sa z nich. Bol to skvelý otec, pre svoju dcérku by urobil i nemožné. Mali spolu veľmi pekný vzťah, bola to taká malá mudrlantka a vniesla do príbehu dávku humoru a rozkošnosti.

Nápad s natáčaním zoznamovacej reality show sa mi páčil, nebolo to totiž taká obyčajná zoznamka, Fizzy ju oživila so svojím nápadom nájsť mužov podľa typov mužských hrdinov v ženských románoch. Prvé stretnutie Fizzy a Connora nedopadlo zrovna najlepšie, preto som si užívala ich postupné spoznávanie a zbližovanie. Mali medzi sebou skvelú chémiu a keď k tomu pridáme určitý tieň zakázanosti, ktorý nad nimi visel, môžem povedať, že romantická linka sa mi fakt veľmi páčila.

14.10.2023 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Obchůdek s knihami bola príjemná oddychovka, v ktorej hlavnú úlohu zohrávali knihy. Trochu mi je ľúto, že sme sa najskôr nedočkali prekladu prvého príbehu o hlavnej hrdinke Sarah (osobne som mala na začiatku trochu pocit, že mi chýbajú niektoré informácie). Nehovorím, že príbehy sa nedajú čítať samostatne, ale rozhodne by bolo fajn, keby sme mali k dispozícii obe časti (najmä, čo sa týka romantickej linky).

Sarah bola dobrosrdečná, no trochu stiahnutá mladá žena. Bola to veľká knihomoľka a ešte k tomu mala vlastné kníhkupectvo, čo by určite bral nejeden z nás vášnivých čitateľov. Často snívala s otvorenými očami, dalo by sa povedať, že sa na svet dívala s ružovými okuliarmi a zbožňovala happyendy. Bohužiaľ, niektorí jej dobrosrdečnosť zneužívali a doslova jej skákali po hlave, napríklad zamestnanci parížskeho kníhkupectva. Priznám sa, že miestami mi na nej vadilo, že je až moc "uplakaná". Celý čas som čakala na moment, kedy konečne naberie odvahu, postaví sa sama za seba a nenechá ostatných, aby s ňou zametali.

Veľkým plusom tejto knihy je prostredie Paríža, ktoré autorka veľmi pekne opísala, doslova som cítila jeho atmosféru. Páčilo sa mi, že sa ani tak nezamerala na veľké, známe pamiatky, skôr sa nám rozhodla priblížiť menšie podniky, ktoré mali svoje osobité čaro. Spoznali sme nové mestá, dozvedeli sa niečo z kultúry, ochutnali domáce špeciality... až som mala chuť ísť sama navštíviť dané miesta.

Kníhkupectvo v Paríži bolo krásne, no musím povedať, že veľkú časť príbehu mi ho trochu znechucovali jeho zamestnanci. Až na pár výnimiek tam pracovali ľudia, ktorí nedodržiavali pravidlá, správali sa arogantne, robili si, čo chceli. Mala som z nich pocit, že ich práca s knihami ani nebaví. Často som Sarah ľutovala, že s nimi musí pracovať. Našťastie, neskôr sa to zlepšilo.

05.10.2023

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Falošný vzťah? Grumpy & sunshine, kde tým "slniečkom" je muž? To som si nemohla nechať a dobre som spravila! Smlouva na lásku bola vtipná, rozkošná i emotívna romantická oddychovka, ktorej čítanie som si užila od prvej po poslednú stránku.

Priznám sa, že chvíľu trvalo, kým som si dokázala nájsť cestu k Rebecce. Workoholička, ktorá musí byť vždy vo všetkom najlepšia, nesmie urobiť žiadnu chybu a potrebuje mať všetko do poslednej bodky naplánované... to zrovna nie je ten typ postavy, ktorú by ste si hneď obľúbili. V jej živote bol priestor len na prácu... až kým nestretla Hudsona. Keď sme spoznali jej rodinu, dokázala som lepšie pochopiť, prečo je taká, aká je. Páčilo sa mi sledovať, ako sa postupne otvárala, prehodnocovala niektoré veci vo svojom živote a ukazovala nám aj svoju druhú stránku.

Hudsona som si, naopak, zamilovala hneď. Bol to pohoďák, ktorý si svojím šarmom, zmyslom pre humor a priateľskou povahou, dokázal každého rýchlo omotať okolo prsta. Mal hlavu i srdce na správnom mieste. Všade, kam prišiel, so sebou priniesol dobrú náladu. Obľúbila som si aj jeho rodinu, bola z nej cítiť veľká láska. Užívala som si predovšetkým ich neustále doberanie, Hudsonove sestry boli poriadne čísla a neraz ma dokázali rozosmiať.

Romantická linka sa mi tiež páčila. Hudson bol presne ten pravý človek, akého Rebecca vo svojom živote potrebovala, aby sa dokázala uvoľniť, zabudnúť aspoň na chvíľu na prácu a všetky povinnosti a začala sa baviť. V oblasti vzťahov bola dosť tvrdohlavá, no Hudson s ňou mal veľkú trpezlivosť a nevzdával sa. Neraz som sa pri čítaní len prihlúplo usmievala.

05.10.2023 5 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

Leto je už síce za nami, no vďaka tejto knihe som sa doň aspoň na chvíľu mohla vrátiť. Dovolenka na Maledivach, pláže, ostrovy, potápanie, drinky, nezáväzný flirt... z toho jednoducho dýcha letná atmosféra. Úlet na dva týdny bola vtipná romantická oddychovka, ktorej čítanie som si užívala. Po Bouřlivákovi, ktorý mi vôbec nesadol, som mala trochu obavy, no našťastie, v tomto prípade ma autorka nesklamala a bola som spokojná.

Dillon bola taká "veľká voda", často povedala aj to, čo nemala, trapasy mala na dennom poriadku, vedela sa tešiť z maličkostí a vyžarovala z nej dobrá nálada. Svojou povahou si rýchlo dokázala získať sympatie ľudí okolo seba. Bola svojská, no práve to sa mi na nej páčilo. Nezaslúžila si to, čo jej urobili jej dvaja najbližší ľudia, najradšej by som ich za to prefackala. Našťastie, mala aspoň skvelú tetu, na ktorú sa vždy mohla spoľahnúť.

West bol pohoďák so zmyslom pre humor, s ktorým nikdy nebola nuda. Vedela som, že Dillon nehovorí úplnú pravdu o svojej športovej kariére, no odhalenie o jeho rodine celkom prekvapilo i mňa. Počas dospievania to nemal jednoduché, preto rozumiem, prečo mal taký názor na vzťahy, aký mal. V tejto oblasti bol dosť tvrdohlavý, preto potreboval padnúť "na hubu", aby dokázal niektoré veci prehodnotiť a pozrieť sa na ne i z iného uhla pohľadu.

Romantická linka sa mi páčila, dovolenkový flirt, ktorý sa postupne vyvinie v niečo viac. Chémia medzi Westom a Dillon bola skvelá, sadli si od prvého momentu, užívala som si ich vzájomné vtipkovanie a flirtovanie. Jeden druhému pomáhali zabudnúť na problémy, ktoré ich čakali doma. Samozrejme, že nebola núdza ani o pikantné momenty, keďže hneď na začiatku spolu uzatvorili dohodu o nezáväznom úlete bez záväzkov.

04.10.2023 4 z 5

Hriešna dohoda Hriešna dohoda Elizabeth O´Roark

Keď som si prečítala anotáciu tejto knihy, očakávala som od nej poriadnu enemies to lovers romantiku, kde si hlavní hrdinovia nebudú vedieť prísť na meno a budú si neustále robiť zle. Moje očakávania sa nenaplnili, dostala som trochu iný príbeh, no musím povedať, že ani z tejto verzie som nebola sklamaná, práve naopak. Hriešna dohoda ma prekvapila a ja som si jej čítanie nesmierne užívala.

Tali bola žena s obrovským srdcom, nikdy neodmietla podať pomocnú ruku, o všetkých vo svojom okolí sa starala, často i na úkor samej seba. Vyžarovala z nej pozitívna energia, nebolo ťažké si ju obľúbiť. Mala však i pekne podrezaný jazyk a svojimi hláškami ma neraz pobavila. Bola naozaj skvelá, preto mi bolo veľmi ľúto, ako sa k nej niektorí správali, predovšetkým jej blízky. Nič si nevážili, všetky povinnosti by najradšej hodili na jej plecia, ešte aj narúšali jej sebavedomie.

Hayesa som absolútne neodhadla. Čakala som veľkého hajzla, pritom od začiatku bolo jasné, že ide o zlomeného muža, ktorého povesť arogantného playboya bola len maska. Nehovorím, že miestami sa nesprával ako kretén, no aj tak si ma takmer hneď získal. Čím viac sme ho spoznávali, tým radšej som ho mala. Neraz by som ho najradšej objala a povedala mu, nech sa netrápi, najmä, keď sme sa dozvedali o jeho minulosti.

Romantická linka sa mi veľmi páčila. Aj keď kniha nemá ani 300 strán, vyvíjala sa pomaly, čo mám rada. Nesmierne som si užívala ich postupné zbližovanie a to, ako sa Tali dostávala Hayesovi pod kožu. Vzájomná príťažlivosť bola citeľná, nechýbalo vzájomné podpichovanie i emotívne momenty... jednoducho si ma títo dvaja úplne získali. V momentoch, keď sa Tali starala o Hayesa (a on o ňu) som nedokázala z tváre striasť prihlúply úsmev. Konečne mal vo svojom živote niekoho, kto ho mal rád pre neho samého a nechcel ho len využiť.

Dúfam, že sa dočkáme prekladu i ďalších častí tejto série.

02.10.2023 4 z 5

Vzostup kráľovnej Vzostup kráľovnej Rina Kent

Vláda kráľa sa skončila v tom "najlepšom", preto som sa na Vzostup kráľovnej dosť tešila. Bolo tu mnoho nezodpovedaných vecí, na ktoré som potrebovala odpoveď... a toho som sa dočkala. Jednotka bola síce o niečo lepšia, no i dvojku som si tie užila, celú som ju "zhtla" počas nedele.

Jonathan mi nebol v sérii Královská elita absolútne sympatický, skôr naopak, pekne ma tam štval, preto som rada, že v tejto dilógii sme mali možnosť spoznať ho aj z inej stránky. Bol nebezpečný, arogantný, majetnícky a doma by som ho rozhodne nechcela, ale v knižnej podobe som si ho nakoniec obľúbila. Čo si budeme hovoriť, na takýchto hajzlíkov, čo svoju ľudskú stránku ukazujú iba pri svojej milovanej, majú mnohí čitatelia slabosť a ja nie som výnimkou. V tejto časti sme mohli nahliadnuť i do jeho minulosti a dozvedieť sa, čo všetko sa podpísalo na tom, aký je teraz. Veľmi ma potešilo, že v tejto časti sa zlepšil i jeho vzťah so synom a synovcom (za čo patrí veľké poďakovanie Aurore).

Aurora počas svojho života schytala od života nejednu facku, a hoci jej minulosť zanechala jazvy na duši, zároveň ju posilnila a urobila z nej ženu, ktorá sa dokáže postarať sama o seba a nebojí sa postaviť za dobrú vec. Páčilo sa mi na nej, že pre Jonathana bola viac-menej rovnocennou partnerkou, dokázala sa mu postaviť na odpor, skúšala jeho trpezlivosť a posúvala jeho hranice. Obľúbila som si aj jej najlepšiu kamarátku, bola to neriadená strela, ktorej hlášky ma neraz pobavili, no hlavne vynikajúca priateľka, na ktorú sa mohla Aurora vždy a všade spoľahnúť.

Chémia medzi Aurorou a Jonathanom fungovala skvelo, tam nie je čo vytknúť. Mám rada príbehy, kde je medzi postavami väčší vekový rozdiel, takže v tomto ohľade mi príbeh absolútne sadol. Najviac ma bavilo sledovať, ako sa Aurore postupne darilo dostávať Jonathanovi pod kožu, a tým nám ukazovať aj jeho ľudskejšiu stránku.

Už na začiatku série Královská elita bola načrtnutá zápletka ohľadom smrti Jonathanovej manželky, okolo ktorej bolo stále mnoho nejasností (aspoň pre mňa). Som rada, že sme konečne dostali všetky odpovede a dozvedeli sa, čo sa pred rokmi vlastne stalo.

02.10.2023 4 z 5

Má to háček Má to háček Tessa Bailey

Obe sestry Bellingerové som si obľúbila už v It Happened One Summer, takže som si nemohla nechať ujsť ani samostatný príbeh Hannah. Hook, Line, and Sinker bola opäť príjemná romantická oddychovka, hoci musím povedať, že jednotka sa mi páčila o niečo viac.

Hannah bola priateľská a dobrosrdečná mladá žena, ktorá všade, kam prišla, doniesla dobrú náladu, vďaka čomu si ju takmer každý okamžite obľúbil. Jej veľkou vášňou bola hudba, dokázala vybrať vhodnú pieseň pre takmer každú situáciu. Bola veľmi šikovná, len jej chýbala určitá priebojnosť, aby ostatným ukázala, čo sa v nej naozaj skrýva.

Fox mal v okolí povesť sukničkára, ktorý strieda jednu ženu za druhou, nič neberie vážne, je za každú srandu a užíva si život plnými dúškami. Pod maskou playboya sa však skrýval citlivý muž, ktorého trápilo, akú mienku o ňom všetci majú. Na jeho správaní sa podpísalo mnoho faktorov, predovšetkým rodinná situácia, povesť jeho otca a predsudky, ktoré kvôli tomu voči nemu mnohí mali. Niektorí ľudia sa k nemu správali naozaj otrasne, vtedy mi bolo Foxa fakt ľúto.

Romantická linka bola milá, povedala by som až rozkošná. Fox a Hannah si od prvého stretnutia sadli, mali spoločné záujmy, dokázali spolu prekecať niekoľko hodín a dobre sa dopĺňali. Obaja mali pošramotené ego, a tak boli jeden pre druhého oporou. Spoločná chémia bola tiež super, neskutočne to medzi nimi iskrilo, tvorili pekný pár. Páčilo sa mi, že Hannah bola trpezlivá, a hoci sa Fox z rôznych dôvodov bál pustiť do vzťahu, nenechala sa tým odradiť, snažila sa mu pomôcť s jeho problémami a nevzdávala to s ním.

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Miluji tě, Jasone Thorne bola celkom vtipná romantická oddychovka o dvoch kamarátoch z detstva, ktorí si po rokoch k sebe opäť našli cestu.

Olive bola slniečko, z ktorého vyžarovala pozitívna energia. Táto mladá dobrosrdečná žena si dokázala rýchlo získať sympatie ľudí okolo seba. Už v detstve mala veľkú fantáziu, čo jej zostalo i do dospelosti, keďže sa z nej stala spisovateľka. Obľúbila som si aj jej najlepšiu kamarátku Lucy. Bola to taká neriadená strela, ktorá si nedávala servítku pred ústa a svojimi hláškami ma neraz pobavila. Keď sa tieto dve stretli, o zábavu bolo postarané. Vždy sa mohli jedna na druhú spoľahnúť. Lucy bude hlavnou hrdinkou ďalšej časti a už teraz sa na jej príbeh veľmi teším.

Jason to nemal v detstve jednoduché, ani jeden z rodičov sa nesprával tak, ako by sa mal. Našťastie, rodina Olive sa ho ujala a dopriala mu to, čo mu vlastní rodičia neboli schopní zabezpečiť. Teraz z neho bol úspešný herec, no jeho kariéru ohrozovali jeho pomerne početné škandály. Hoci urobil nejaké chyby, bol to sympaťák so zmyslom pre humor a dobrým srdcom. Vďaka nemu sme dostali možnosť pozrieť sa na natáčanie filmu i "užiť" si negatívnu stránku popularity.

Olive bola sestrou Jasonovho najlepšieho kamaráta a ešte k tomu bola od neho o pár rokov mladšia, takže aj keď ona bola doňho už odmala tajne zamilovaná, on ju v tom čase považoval "len" za malé dievča. Keď sa však ich cesty po niekoľkých rokoch bez akéhokoľvek kontaktu opäť stretli, vzájomnú príťažlivosť už nedokázal poprieť ani jeden z nich. Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo sa mi páčilo, všetko medzi nimi dvoma tak pôsobilo prirodzene, uveriteľne.

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Kniha Kráska a hráč bola skvelá, takže som si nemohla nechať ujsť ani druhý diel série Strangers in Love. Princezna a hráč bola príjemná romantická oddychovka so zápletkou, akú mám rada, no musím povedať, že jednotka sa mi páčila o niečo viac. Nebolo tu nič, čo by mi vyslovene vadilo, len mi tu k úplnej spokojnosti jednoducho niečo chýbalo. Kniha sa mi čítala dobre, stránky mi rýchlo ubiehali pod prstami, prečítala som ju v podstate na jeden záťah.

Francesca nikdy nepoznala svoju rodinu, dlho nemala žiadneho blízkeho človeka, skôr ju väčšina ľudí sklamala, preto bola zvyknutá starať sa sama o seba. V živote si preskákala mnohými zlými vecami, ale aj napriek tomu nezatrpkla, práve naopak. Bolo to také slniečko, z ktorého vyžarovala pozitívna energia, no vedela aj vystrčiť drápky a poslať vás do horúcich pekiel. Páčila sa mi jej "náhradná rodina", ktorú si vytvorila, bolo cítiť, že sa všetci mali radiť, hoci si nenechali ujsť príležitosť, aby jeden druhého podpichli.

Tuck bol jeden z najlepších hráčov NFL a na prvý pohľad sa mohlo zdať, že má dokonalý život, no aj on mal v skrini svojich kostlivcov. Vyrastal v bohatej rodine, no jeho detstvo a dospievanie nebolo šťastné a dosť sa na ňom podpísalo. Mal problém s dôverou a trvalo dlho, kým sa niekomu otvoril a pustil si ho bližšie k telu. V poslednej dobe sa to naňho valilo zo všetkých strán, v pracovnom i osobnom živote, miestami mi ho bolo fakt ľúto. Páčil sa mi jeho vzťah so spoluhráčom Jasperom. Bol to taký "šašo" (v dobrom) a neraz ma svojimi hláškami rozosmial, no keď bolo treba, bol pre Tucka veľkou oporou.

Tuck a Francesca sa stretli na takom pomerne netradičnom mieste, kde boli obaja po prvýkrát. Mysleli si, že už sa nikdy viac neuvidia, no osud mal s nimi iné plány a ich cesty sa neustále prelínali. Romantická linka bola milá, jedna z tých, pri čítaní ktorých máte úsmev na tvári.

Trochu mi je ľúto, že sa tu neobjavili postavy z predchádzajúcej časti, aspoň na chvíľu, rada by som videla, ako sa im darí.

Celkovo však môžem povedať, že som si obe časti užila a dúfam, že sa u nás v budúcnosti dočkáme aj prekladu jej ďalších kníh.

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Romantické príbehy z prostredia hudobníkov nám rada a z tohto dôvodu ma zaujala i táto novinka. Autorka je ešte k tomu u nás nová, doteraz som od nej nič nečítala, takže som bola zvedavá, čo si pre nás pripravila. Už po prečítaní anotácie mi bolo jasné, že na mňa čaká poriadne pikantný príbeh, no moje očakávania boli slabý odvar v porovnaní s tým, čo som v knihe skutočne dostala.

Na začiatku vás musím upozorniť, že táto kniha rozhodne nie je pre každého. Sú tu scény, ktoré môžu byť pre niektorých čitateľov už cez čiaru. Povedala by som, že takých 60-70% celého príbehu tvoria sexuálne scény. Pikantnosti ako také mi nevadili, v tejto sfére mám toho načítaného celkom dosť a som na takéto scény zvyknutá, skôr som mala trochu problém s ich množstvom.

Keby ich autorka aspoň trochu zredukovala a dopriala viac priestoru na nejakú inú zápletku, rozhodne by som knihe dala vyššie hodnotenia. Teraz sa mi kniha hodnotí o niečo ťažšie. Scény bez sexu som si užívala a vtedy som bola dosť spokojná. Keď však išla jedna vášnivá scéna za druhou, trochu ma to vyčerpávalo, niekedy je menej viac.

Myrna pôsobila navonok ako taká chladná a rázna žena, ktorá nemá problém skúšať nové veci a rada si užíva život plnými dúškami. Vzťah s jej bývalým ju však dosť poznačil a vo svojom vnútri bojovala s mnohými démonmi. Často o sebe pochybovala a len málokoho si pustila bližšie k telu.

Brian bol zo všetkých členov kapely najväčší romantik, keď sa zamiloval, pre svoju milovanú by zniesol i modré z neba. Bol i dosť citlivý a neraz mal zlomené srdce, nielen ženami, ale i rodičmi. S jeho kolegami/kamarátmi mali blízky a otvorený vztah, ja viem, že v tourbuse je dosť ťažké mať nejaké súkromie, ale občas by nezaškodilo, keby sa ostatní do niektorých vecí nemotali. Ich priateľstvo sa mi však páčilo, vždy tu boli jeden pre druhého a kryli si chrbát. Chalani neboli žiadne neviniatka, každý z nich mal svoje muchy, v niektorých momentoch by som im najradšej strelila jednu výchovnú, no v podstate som si ich obľúbila. Taktiež sa mi páčilo, ako medzi seba prijali Myrnu a ako ich v niektorých veciach dokázala dať do laty. Celkom ju obdivujem, že to s nimi na turné vydržala tak dlho, niekedy to boli poriadne prasatá.

Vzťah Myrny a Briana bol na jednej strane mega hriešny a vášnivý ("v posteli" vyskúšali naozaj všetko možné), no zároveň i dosť sladký. Brian to s Myrnou nemal jednoduché, dlho si od neho v citovej rovine držala odstup, no nevzdával sa a postupne sa jej dokázal dostať pod kožu.

Aby som to nejak zhrnula, po dočítaní môžem povedať, že príbeh bol fajn, no keby autorka dala viac priestoru aj nejakému inému dejú ako sexu, bola by som spokojná viac. Som zvedavá na ďalšie časti, určite si ich nenachám ujsť.

18.09.2023

Vše, čím pro mě jsi Vše, čím pro mě jsi Nora Welling

Prvý diel série Pro tebe všechno sa mi páčil, preto som si nemohla nechať ujsť ani pokračovanie,  v ktorom sme spoznali ďalšieho z bratov Alvarezovych. Vše, čím pro mě jsi je príbeh o životných pádoch, sile bojovať a nevzdávať sa, druhých šanciach, rodine, priateľstve a láske. Priznávam, že jednotka sa mi páčila trošičku viac, ale užila som si aj dvojku

Nuria bola jednou z tých ľudí, z ktorých vyžaruje pozitívna energia. Bola to šikovná fyzioterapeutka a táto práca ju napĺňala, rada pomáhala ľuďom, často aj nad rámec svojich povinností. Mnoho ľudí v jej okolí ju aj napriek tomu stále bralo ako mladé dievčatko, čo ju dosť hnevalo. Už roky bola tajne zamilovaná do muža, ktorý jej city neopätoval a hoci sa o tom nikdy nerozprávali, svojim správaním jej neraz ublížil, kvôli čomu mi jej bolo ľúto. Zaslúžila si niekoho, kto by ju mal rád.

Luis si práve prechádzal ťažkým obdobím. Po ťažkom úraze nielenže prišiel o úspešnú športovú kariéru, no trápili ho aj veľké bolesti a bol v značnej miere odkázaný na pomoc druhých. Okrem jaziev na tele mal i jazvy na duši. Zo začiatku dosť kopal okolo seba, no postupne bol čoraz viac odhodlaný opäť sa postaviť na vlastné nohy. Tvrdo na sebe makal, za čo má môj obdiv.

Romantická linka sa niesla v štýle od kamarátstva v láske. Páčilo sa mi, že nešlo o kamarátov, ktorí by do seba bolo zaľúbení už od detstva, ale ich city sa vyvíjali až postupne. Nuria a Luis sa pekne dopĺňali a boli jeden pre druhého oporou.

Opäť sme tu stretli i postavy z prvej časti a mohli sme sa dozvedieť, ako sa im darí aj po určitom časovom odstupe. Prostredie haciendy bolo veľmi príjemné, žili tu sympatickí ľudia a bolo cítiť, že sa majú radi a vždy sú tu jeden pre druhého (aj keď som mala pocit, že atmosféra Španielska bola v jednotke o niečo viac priblížená a citeľná).

18.09.2023 4 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Túto knihu som vôbec nemala v pláne čítať, no potom som na ňu zo všetkých strán počula nadšene ohlasy, a tak som ju prihodila do nákupného košíka. Nakoniec som rada, že som sa nechala zlákať, pretože to bol fakt skvelý príbeh. Označila by som ho za takú poriadnu mafiánsku romancu, aké mám rada. Autorka sa pri jeho písaní inšpirovala Petrom Panom.

Musím sa priznať, že Wendy ma trochu miatla. Niekedy sa správala ako naivné dievčatko, inokedy vystrčila pazúriky a celkom ma prekvapila. Páčilo sa mi na nej, že hoci vyrastala v bohatstve, tento svet ju neskazil a nemala problém zarobiť si sama na seba. Mama jej zomrela, otec sa viac zaujímal o prácu, takže na jej pleciach zostávala starostlivosť o jej mladšieho brata. Miestami mi ich bolo fakt ľúto, obaja túžili po láske a pozornosti otca, no nikdy sa jej nedočkali. Mohli sa spoľahnúť len jeden na druhého.

Hook, nebezpečný muž, ktorému by ste sa v reálnom živote oblúkom vyhnili, hajzlik, ktorý by si občas zaslúžil jednu výchovnú, no napriek tomu si ho nešlo nezamilovať... najmä, keď ukázal svoju druhú, ľudskejšiu stránku. Ak je mužský hrdina ku všetkým drsný a len pri svojej milovanej dokáže prejaviť svoje skutočné city, má to svoje čaro. V detstve to nemal jednoduché (pre tohto malého chlapca mi pukalo srdce) a toto všetko sa podpísalo na tom, aký v súčasnosti bol.

Romantickú linku som si naplno užívala, predovšetkým to, ako sa Wendy darilo postupne dostávať tomuto chladnému mužovi pod kožu. Bavilo ma sledovať vnútorný konflikt, ktorý sa v Hookovi odohrával i to, ako začal meniť svoj pohľad na určité veci. Páčilo sa mi, že hoci prešiel určitou zmenou, nestal sa z neho žiadny sladký cukrík.

Keďže sa príbeh odohráva v takom mafiánskom prostredí, nechýbali i nejaké drsnejšie scény, čo mi však nevadilo, práve naopak. Mám rada, keď je v takýchto príbehoch mafia aj reálne cítiť.

V posledných kapitolách sa toho udialo veľmi veľa a asi by mi nevadilo, keby autorka nejaký ten zvrat ubrala, prípadne ich nejak viac prerozdelila do celého príbehu. To je moja jediná výhrada k príbehu, inak ho môžem len odporučiť.

16.09.2023 5 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Neonoví bohové boli super, preto som si nemohla nechať ujsť ani druhé pokračovanie série Temný Olymp. Jiskřivý idol je príbehom Erosa a Psyché a hoci sa mi prvý diel páčil o niečo viac, opäť to bolo skvelé čítanie. Toto moderné spracovanie gréckej mytológie rozhodne stojí za to.

Psyché bola hrdinka, ktorá mala nejaké to kilo navyše, ale za svoju postavu sa nehanbila, práve naopak, čím si ma hneď na začiatku získala. Navonok vyzerala ako taká sladká influencerka, kvôli čomu ju mnoho ľudí podceňovalo. Každý svoj krok však mala detailne premyslený, nič nerobila len tak a vedela prekvapiť. Mala hlavu i srdce na správnom mieste, čo bolo vo zvrátenom prostredí Olympu skôr ojedinelé. Páčil sa mi aj jej vzťah so sestrami, jedna pre druhú by urobili i nemožné.

Eros mal povesť nebezpečného muža, ktorý pre svoju matku robil špinavú prácu a bolo lepšie sa mu vyhnúť. Nepúšťal si k telu veľa ľudí, nemal ani veľa priateľov, no keď už ste si dokázali získať jeho sympatie a dôveru, stalo to za to. Pod tou drsnou maskou sa skrýval citlivý muž, ktorý od detstva túžil len po láske svojej matky, čoho sa, bohužiaľ, nikdy nedočkal. Čím viac som ho spoznávala, tým viac som si ho zamilovávala. Niekedy mi preňho pukalo srdce a najradšej by som ho objala, najmä vtedy, keď si o sebe myslel len to najhoršie.

Romantická linka v štýle "dohodnuté manželstvo" tu bola spojená s určitou "akčnou" zápletkou, čo mám rada. V Olympe sa neustále intriguje a klame, ľudia sú ochotní ísť aj cez mŕtvoly, aby získali, čo chcú, takže sa tu každý musí mať na pozore a nesmie ani na chvíľu poľaviť v ostražitosti. Afrodita bola poriadna potvora a ja som celý čas dúfala, že už s ňou konečne niekto urobí poriadky.

Psyché a Eros sa pekne dopĺňali, ona mu ukázala, aké to je žiť v láskavom prostredí, kde sa jeden o druhého stará a on ju bol zasa ochotný chrániť za akýchkoľvek udalostí a zniesť jej modré z neba. Páčilo sa mi, že tentokrát to bol mužský hrdina, ktorý si ako prvý začal uvedomovať svoje city. Nesmierne to medzi nimi iskrilo, takže sme si užili rozkošné i poriadne vášnivé momenty.

Už teraz sa veľmi teším na ďalšiu časť, snáď sa jej dočkáme čo najskôr.

15.09.2023 5 z 5

Přehrada Přehrada Paulina Świst

Na novú sériu od Pauliny som sa veľmi tešila a som rada, že jej prvý diel naplnil moje očakávania. Pokiaľ sa vám páčila jej séria Prokurátor, myslím, že si užijete aj Přehradu. Spojenie romantiky a kriminálnej zápletky autorke naozaj ide, obe zložky dokáže do príbehu veľmi pekne skombinovať. Jej štýl mi sedí, knihu som prečítala na jeden záťah.

Zośka je neriadená strela obrovských rozmerov - nikomu nedovolí, aby jej skákal po hlave, nemá žiadny filter, povie všetko, čo má na jazyku a rozpráva ako nejaký ožran z krčmy. Občas by sa mohla trochu krotiť, miestami sa mi zdalo, že už moc tlačí na pílu, ale inak si ma úplne získala. Mám rada takéto typy ženských postáv, čo sa vedia postarať samy o seba a nemajú v hlave prázdno.

Krzysztof bol na prvý pohľad jej presný opak - rád dodržiaval pravidlá a vždy si potreboval všetko dôkladne premyslieť, kým niečo urobil. Čoskoro sa však ukázalo, že toho majú celkom dosť spoločného a aj tento slušňák sa vie "odviazať". Bol to naozaj dobrý policajt, kiežby takých bolo viac.

Iskrilo to medzi nimi od prvého stretnutia a ich "vzťah" začal v podstate zo dňa na deň, ale v tomto prípade mi to ani nevadilo. Títo dvaja sa výborne dopĺňali, užívala som si najmä to ich neustále doberanie. Ako je u autorky zvykom, nebola núdza ani o poriadne pikantné momenty.

I kriminálna zápletka bola veľmi dobrá, je vidieť, že autorka sa v tomto prostredí pohybuje a dokáže ho autenticky popísať. Vyzerá to tak, že táto zápletka sa bude riešiť naprieč celou sériou. Už teraz sa veľmi teším na pokračovanie, som zvedavá, čo si pre nás Paulina ešte prichystala.

14.09.2023 5 z 5

Nájomná vrahyňa na love Nájomná vrahyňa na love Elle Cosimano

Nájomná vrahyňa na materskej bol poriadne bláznivý príbeh, a hoci som z neho nebola až taká nadšená ako ostatní, pokračovanie som si nemohla nechať ujsť. Koniec jednotky zostal otvorený, obe časti na seba nadväzujú a ja som bola zvedavá, čo si autorka pri Finlay ešte pripravila. Za seba môžem povedať, že mi dvojka sadla viac, vlastne som s ňou bola maximálne spokojná, o čom svedčí fakt, že takmer 400-stranovú knihu som zhltla za nedeľu. Ide o kombináciu komédie, detektívky a romantiky, čo ja môžem.

Najväčším plusom dvojky pre mňa bolo to, že autorka trochu stiahla tú šialenosť z jednotky, a hoci tu nechýbali vtipné a bláznivé momenty, príbeh sa tentokrát niesol v takej umiernenejšej, vážnejšej atmosfére, vďaka čomu na mňa celá detektívna zápletka pôsobila serióznejšie. Celá záhada o tom, kto chce zabiť bývalého manžela Finlay bola poriadne zamotaná a neustále do toho pribúdali nové a nové informácie a ja som vôbec netušila, kto v tom všetkom má prsty (a na konci som zostala pekne prekvapená).

Finlay je Finlay, jej život nikdy nebude normálny a každú chvíľu sa do niečoho namočí, no mám pocit, že oproti jednotke trochu dozrela, postavila sa na vlastné nohy a mala veci viac pod kontrolou (teda, v rámci jej možností). Teraz mi aj bola oveľa viac sympatickejšia. Páčilo sa mi na nej, že aj napriek tomu, čo jej jej bývalý urobil, sa s ním kvôli deťom snažila vychádzať. Pre nich dvoch by naozaj urobila prvé i posledné. S Vero tvoria úžasnú dvojicu, výborne sa dopĺňajú (niekedy ani neviem povedať, ktorá z nich dvoch je väčšia neriadená strela) a sú jedna pre druhú oporou. Obľúbila som si aj jej rodinu, sestru a rodičov, tí zohrávajú v jej živote tiež dôležitú úlohu. Sem-tam ju podpichujú, niekedy si do nej rypnú, ale vždy vie, že sa na nich môže spoľahnúť.

Hoci romantická linka nie je v knihe až taká výrazná, rysuje sa nám tu určitý ľúbostný trojuholník. A aj keď musím povedať, že obaja nápadníci Finlay sú mi sympatickí, jeden z nich u mňa predsa len o niečo vedie. Dúfam, že v ďalšej časti sa v tejto sfére posunieme vpred.

Samozrejme, že na konci epilógu musela autorka zasa odpáliť takú maličkú bombičku, aby nás nalákala na ďalší diel. Snáď sa ho dočkáme čo najskôr.

12.09.2023 5 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

Záverečný diel trilógie Handlíř je konečne tu a musím povedať, že to bolo finále, ako sa patrí. Keď som sa púšťala do prvej časti, netušila som, že si príbeh Callie a Desa až tak zamilujem. Jednotka bola pre mňa z celej série najlepšia, trojku by som zaradila hneď za ňu, páčila sa mi viac než dvojka.

Na tejto trilógii absolútne zbožňujem romantickú linku. Des a Callie tvoria skvelú dvojicu a výborne sa dopĺňajú. Páči sa mi, že sú jeden pre druhého rovnocennými partnermi. Callie si nenechá od nikoho skákať po hlave a rozkazovať a vie sa postarať sama o seba, Des vie byť krutý vládca i mega romantik, pri ktorom mám celý čas v očiach srdiečka. Ku Callie je ochranársky, nikto jej nesmie skriviť ani vlások na hlave či sa na ňu škaredo pozrieť. Splnil by jej všetko, čo jej na očiach vidí, pri týchto scénach som jednoducho nedokázala z tváre striasť prihlúply úsmev. Je pravda, že miestami to medzi nimi bolo dosť sladké, ale nevadilo mi to. Ich vzájomná chémia je tiež úžasná, pripravte sa aj na pikantné scény (niektorí hovoria, že ich tu bolo zbytočne moc, mne to tak neprišlo, podľa mňa autorka obe zložky pekne vyvážila).

Ďalšou vecou, za ktorú u mňa príbeh získal bonusové body, je humor. Callie a Des sa neustále podpichujú a doberajú, čo som si veľmi užívala. V tomto smere musím vyzdvihnúť aj Temper, táto neriadená strela s podrezaným jazykom a bláznivými hláškami ma neraz pobavila. Jej priateľstvo s Callie sa mi veľmi páčilo, vždy sa mohli spoľahnúť jedna na druhú.

Konečne sme dostali odpovede na všetky otázky. Bola som dosť zvedavá, ako sa všetko vyrieši, keďže celá situácia v Desovom svete bolo dosť zamotaná a komplikovaná. Aj to bolo jedným z dôvodov, prečo som sa nedokázala od knihy odtrhnúť a otáčala som jednu stránku za druhou. Už začiatok bol poriadne akčný a autorka mi neraz spôsobila infarktové stavy (najmä v druhej polovici, keď mi vybehla aj nejaká tá slza). Des a Callie si nemohli ani na chvíľu vydýchnuť, ich nepriatelia im neustále strpčovali život.

Pokiaľ máte kombináciu fantasy a romantiky, v tom prípade si rozhodne nesmiete nechať túto trilógii ujsť. Odporúčam vám ju všetkými desiatimi. Naozaj dúfam, že sa u nás dočkáme aj ďalších kníh od tejto autorky.

11.09.2023 5 z 5

Projekt šéf Projekt šéf Vi Keeland

Projekt šéf je príjemná romantická oddychovka a ako som už u Vi zvyknutá, čítala sa mi ľahko a rýchlo, stránky mi samy ubiehali pod prstami. Autorka je už pre mňa určitou zárukou, že dostanem dobrý príbeh, pri ktorom si oddýchnem. Má aj lepšie knihy? Rozhodne, ale páčilo sa mi, že táto novinka nebola až taká pikantná, skôr jemnejšia (ale nebojte sa, nechýbali aj nejaké pikantné scény).

Evie bola šikovná mladá žena, ktorá si prechádzala náročným obdobím. V deň svojej svadby zistila, že jej snúbenec ju už niekoľko mesiacov podvádza s jej najlepšou kamarátkou. Aby toho nebolo málo, o tomto svadobnom debakli si hovorila celá spoločnosť. V detstve ju sklamal otec, teraz zasa jej láska, preto sa nemožno čudovať, že mala problém dôverovať mužom. Udalosti jej detstva ju priviedli aj k výberu povolania - terapeutke. Bolo vidieť, že práca ju baví a rada pomáha ľuďom. Aj jej nápad s výstavbou a prenajímaním domčekov na strome v sebe niesol peknú myšlienku. Obľúbila som si aj jej sestru, bolo cítiť, že sa majú veľmi rady a vždy sú tu jedna pre druhú.

Aj Merricka dosť ovplyvnili udalosti spred pár rokov, po ktorých sa uzavrel a takmer nikoho si nepripustil bližšie k telu. Pod maskou tvrdého biznismena sa skrýval citlivý muž, ktorý sa stále nevyrovnal s veľkou bolesťou. V príbehu sa nachádzalo aj niekoľko kapitol z minulosti, v ktorých sme sa dozvedeli, čím všetkým si prešiel.

Nesmiem zabudnúť spomenúť ani jeho babičku Kitty, ktorá mi tiež prirástla k srdcu. Ukázala nám, že vek je len číslo a že na niektoré veci nikdy nie je neskoro. Mala v sebe nesmiernu energiu, ktorou by zahanbila aj niektorých teenagerov. Nemala problém povedať, čo mala na srdci a neraz ma svojími hláškami dobre pobavila.

Chémia medzi Merrickom a Evie od začiatku fungovala, tam sa nedá nič vytknúť. Páčilo sa mi, že autorka im dopriala čas na spoznávanie a zbližovanie.

Určitú výhradu by som však mala k záverečným kapitolám. Zdalo sa mi, že sa zrazu všetko dialo nejak moc rýchlo. V týchto momentoch ma trochu naštval Merrick, ktorý sa bez jediného vysvetlenia stiahol, Evie si to nezaslúžila. Mohol sa k tomu všetkému postaviť ako chlap a aspoň jej povedať pravdu. Na tomto mohla autorka viac popracovať.

09.09.2023 4 z 5

Bláznivá jízda Bláznivá jízda Christina Myers

Bláznivá jízda je príbeh o zlomených srdciach, životných zmenách, druhých šanciach, láske, rodine, priateľstve, cestovaní, dobrodružstvách a skúšaní nových vecí, ktorý vás pobaví i rozosmutní.

Pred pár mesiacmi pristihla Ruthie svojho priateľa pri nevere a odvtedy sa umára v smútku a bolesti. Nedokáže sa pohnúť ďalej a svoje problémy rieši alkoholom. Musím sa priznať, že mi nejaký čas trvalo, kým sa mi podarilo nájsť si k nej cestu. Hnevalo ma jej správanie i to, ako sa správala k ľuďom, ktorí sa jej snažili pomôcť. Našťastie, postupne sa trochu pozbierala, prehodnotila niektoré veci a bola mi viac sympatickejšia. Človek občas potrebuje spadnúť "na hubu", aby videl, čo má rovno pod nosom.

Kay si ma, naopak, získala hneď. Chcela by som byť taká samostatná, energická a plná života, keď budem v jej veku. Mnohí by sme sa od nej mohli učiť, ako si užívať život. Neraz ma svojimi bláznivými nápadmi a hláškami rozosmiala. Samozrejme, v jej živote nebolo všetko len ružové, aj ona mala svojich démonov. Páčilo sa mi na nej, že sa nenechala odradiť výhovorkami Ruthie, snažila sa ju vytiahnuť z jej ulity, do ktorej sa v posledných mesiacoch utiahla, primäla ju prestať sa utápať v sebaľútosti a tešiť sa z vecí, ktoré nám život prináša.

Keďže dievčatá cestovali z jedného konca Kanady na druhý, navštívili sme s nimi mnoho pekných a zaujímavých miest. Počas ich cesty toho zažili naozaj veľa, najmä pri plnení zoznamu, ktorý si zostavila Kay, som sa dobre bavila.

Samozrejme, že nechýba ani romantika. Síce nebola až tak výrazná, no našla si obe ženy. Škoda, že sme tu nemali epilóg, rada by som vedela, ako sa obom darilo aj po nejakom časovom odstupe.

09.09.2023 4 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Táto kniha ma vrátila do čias môjho dospievania, keď som podobné knihy čítala ako na bežiacom páse. Rty s příchutí vína bola taká romantická jednohubka, ktorú som zhltla za pár hodín. Autor sem zaradil aj niekoľko závažných tém ako rodinné problémy, generačné rozdiely, homofóbia, sexuálne obťažovanie, dospievanie a podobne. Kľudne mohla byť kniha o niekoľko strán dlhšia, aby niektoré veci dostali viac priestoru (potrebovala by som odpovede na pár otázok).

Elena ma celkom prekvapila. Zo začiatku mi pripadala ako taká typická puberťáčka, ktorá na všetko frfle, ale postupne sa ukázalo, že je to rozumné dievča, ktoré sa nebojí povedať svoj názor a zastať sa tých, ktorí to potrebujú. Jej otec, no najmä brat, mi poriadne dvíhali tlak, pri každej ich blbej poznámke sa mi vo vrecku otváral nožík.

Nikolas pôsobil tajomne, držal si odstup a nehovoril o svojom súkromí. Elene sa však postupne darilo búrať hradby, ktoré si okolo seba vystaval, a tak sme dostali možnosť dozvedieť sa viac z jeho minulosti. V poslednej dobe sa to naňho valilo zo všetkých strán a mne ho bolo veľmi ľúto. Bol to dobrý chalan, ktorý potreboval niekoho, o koho by sa v týchto ťažkých časoch mohol oprieť.

Z knihy sršala letná atmosféra - obdobie prázdnin, brigáda, letná láska, prostredie vinohradov, ktoré mali svoje osobité čaro. Síce jeseň už pomaly klope na dvere, ale príbeh mi do tohto obdobia sadol.

09.09.2023

Pod šepkajúcimi dverami Pod šepkajúcimi dverami TJ Klune (p)

Dom na azúrovom pobreží bol krásny príbeh, preto som si nemohla nechať ujsť ani autorovu ďalšiu knihu a ani tentokrát som nebola sklamaná. Priznávam, že Dom sa mi páčil o maličký kúsoček viac, ale aj Pod šepkajúcimi dverami som si maximálne užila a miestami mi vybehla aj nejaká tá slza (najmä v záverečných kapitolách). V príbehu sa rieši smrť, čo je dosť citlivá téma, ale autor ju podal veľmi pekne. Príbeh ma dokázal zároveň rozosmiať, zahriať pri srdci i pekne emočne vyžmýkať. Našla som tu veľa krásnych myšlienok.

Wallace bol úspešný, no chladný, arogantný, nepríjemný a sebecký právnik, ktorý nemal problém ísť aj cez mŕtvoly. Až keď zomrel a dostal sa do Cháronovho prievozu si uvedomil, aký bol jeho život... nešťastný a neuspokojivý. Páčilo sa mi, že sme mali možnosť sledovať jeho postupnú premenu. Vďaka obyvateľom netradičnej čajovne získal iný pohľad na život, začal prehodnocovať niektoré veci, vážiť si maličkosti, užívať si "život", naučil sa starať sa o druhých, dávať najavo svoju lásku a podobne. Nakoniec sa z neho stal láskavý a starostlivý muž, ktorý by pre svojich blízkych urobil prvé i posledné.

Z Huga od začiatku vyžaroval pokoj a pozitívna energia, nebolo ťažké si ho obľúbiť. Mal veľkú trpezlivosť a nenechal sa len tak niečím vykoľajiť. Nikdy neodmietol podať pomocnú ruku. Zároveň ho však v jeho vnútri trápili mnohé problémy, až by som ho najradšej objala a uistila ho, že neurobil nič zlé. Páčil sa mi jeho vzťah so starým otcom, ich vzájomné doberanie aj neustála podpora.

Získali si ma aj ostatní obyvatelia čajovne. Mei bola taká menšia neriadená strela s podrezaným jazykom, občas ju bolo treba krotiť, aby neurobila nejakú hlúposť, no mala srdce na správnom mieste. Nelson bol tiež skvelý, bola s ním veľká sranda, neraz ma vedel rozosmiať. Samozrejme, nesmiem zabudnúť ani na jedného rozkošného psíka, bez ktorého by to nebolo ono. V čajovni vládla priateľská atmosféra, mala také zvláštne čaro, až som ju mala chuť tiež navštíviť, dať si čaj a nejaký dobrý koláčik.

Romantická linka bola jemná, rozkošná a trochu smutnokrásna. Wallace a Hugo sa pomaličky, nenápadne oťukávali a vzájomne po sebe pokukovali a ja som sa nad nimi musela len prihlúplo usmievať.

Čo viac dodať, za seba vám môžem Dom na azúrovom pobreží i Pod šepkajúcimi dverami len a len odporučiť a dúfam, že sa dočkáme prekladu i autorových ďalších kníh.

09.09.2023 5 z 5