kristy.books kristy.books komentáře u knih

Icebreaker: Keď sa ľady lámu Icebreaker: Keď sa ľady lámu Hannah Grace

Krasokorčuliarka a hokejista? To je kombinácia, ktorú som si nemohla nechať ujsť! Okolo tejto knihy bol v knižnom svete veľký boom, takže som bola zvedavá, či je naozaj taká dobrá, ako o nej väčšina čitateľov hovorila... a bola! Takéto príbehy ja jednoducho môžem, takže sa mi autorka trafila do vkusu. Samozrejme, že okrem romantiky, športu a humoru nezabudla do príbehu pridať i nejaké závažnejšie témy a dávku emócií.

Priznám sa, že Anastasia ma miestami celkom štvala, najmä v prvej polovici knihy (nepáčilo sa mi predovšetkým jej správanie voči Nathanovi, niekedy naňho bola podľa mňa až moc zlá, čo si nezaslúžil). Postupne som si ju však obľúbila. Keď som zistila, čím všetkým si v minulosti prešla, dokázala som jej lepšie porozumieť. Som rada, že prostredníctvom nej sme mali možnosť nahliadnuť do zákulisia krasokorčuľovania. Tento šport naozaj nie je jednoduchý, človek sa pri ňom veľa nadrie, musí rešpektovať rôzne zákazy a príkazy, no výsledok stojí za to. Z jej partnera som nemala od začiatku dobrý pocit, čo sa mi neskôr aj potvrdilo. Vždy, keď sa objavil na scéne, otváral sa mi nožík vo vrecku. Tento človek ma nesmierne rozčuľoval a celý čas som čakala, kto ho konečne pošle tam, kam patrí.

Nathan bol absolútne zlatíčko, jeho som si obľúbila hneď, veď to inak ani nešlo. Na knižných hokejistov s hlavou a srdcom na správnom mieste mám proste slabosť. Bol to skvelý kapitán a pre svoj team by urobil prvé i posledné. Síce bol večne vysmiaty a šíril okolo seba dobrú náladu, no i jeho trápili určité problémy, predovšetkým v oblasti rodinných vzťahov.

Získali si ma aj jeho spoluhráči. Síce sa väčšinu času správali ako malé deti a nenechali si ujsť žiadnu príležitosť, aby jeden druhého podpichli (neraz som sa na ich vzájomnom doberaní dobre pobavila), no keď išlo do tuhého, stáli pri sebe. Trochu mi je ľúto, že tu nebolo viac hokeja, bol skôr v úzadí.

Romantickú linku som si užívala, predovšetkým to, ako sa Nathan postupne dostával Anastasii pod kožu. Páčilo sa mi na ňom, za sa nenechal odradiť, aj keď to s ňou vôbec nemal jednoduché. Presne niekoho takéhoto starostlivého a milujúceho vo svojom živote potrebovala.

Icebreaker teda nesklamal a už teraz sa teším na druhý diel tejto série.

19.11.2023 5 z 5

Tak blízko Tak blízko Sylvia Day

Táto autorka nie je u nás neznáma, v češtine vyšlo už jej viacero kníh, no ja som doposiaľ žiadnu nečítala, takže som na túto novinku bola dosť zvedavá. Poviem vám, bola to poriadna jazda! Autorka sa so mnou pekne pohrala a miestami som si už nebola ani istá, ako sa vlastne volám. Od začiatku sa príbeh niesol v takej tajomnej a temnej atmosfére a keď už som si myslela, že tomu všetkému prichádzam na kĺb, autorka ma hneď vyviedla z omylu a všetko ešte viac zamotala. Občas som mala pocit, že mi z tých všetkých tajomstiev a zvratov praskne hlava.

Rodina, s ktorou sa tú stretávame, nebola obyčajnou rodinou. Bola plná intríg, manipulácie, klamstiev, zatajovania, závisti, nenávisti, bolesti, ale v určitom zmysle aj lásky.

Lily, manželka, ktorá ,,vstala z mŕtvych", vo mne vyvolávala množstvo otázok. Kde bola posledných 6 rokov? Naozaj si niektoré veci nepamätá, či to všetko len predstiera? Aké sú jej zámery? A hlavne - je Lily naozaj Lily? K jej záhadnosti ešte prispieval fakt, že kapitoly z jej pohľadu boli písané takým štýlom, akoby sa prihovárala svojmu manželovi, čo je celkom netradičné.

Jej vzťah s Kaneom bol tiež celkom záhadný. To, že medzi nimi bola silná príťažlivosť a iskrenie, sa nedá poprieť. Rovnako verím tomu, že jeden druhého ľúbili. No opäť sa udiali určité veci, ktoré ma prinútili pochybovať o ich skutočných zámeroch.

Amy bývalá kedysi úspešnou ženou, ktorá vybudovala vlastnú firmu a tešila sa z úspechu. Keď sa však dostala do rodiny, začalo to s ňou ísť dolu vodou. Stratila kontrolu nad firmou, so svokrou si neustále idú po krku, s manželom to tiež nie je ideálne, holduje alkoholu je nešťastne zamilovaná do svojho švagra a až chorobne sa chce podobať svojej švagrinej. Pri zvrate (ohľadom tejto postavy) v poslednej štvrtine som zostala stáť s otvorenými ústami. Veľmi som zvedavá, ako sa to celé v ďalšej časti vysvetlí.

Aliyah, matka a svokra, bola poriadna sviňa a manipulátorka. Pre svoj úspech bola ochotná ísť aj cez mŕtvoly či obetovať vlastné deti. Pekne mi dvíhala tlak.

Nesmiem zabudnúť ani na Witteho, Kaneovho komorníka... hoci, neviem, či to je to správne pomenovanie, pretože toho robil oveľa viac. Bol Kaneovou pravou rukou a dokázal vybaviť aj nemožné. Svojho pána si obľúbil a bol ochotný brániť ho zubami-nechtami. Myslím, že táto postava ešte zamieša kartami.

Koniec je síce viac-menej uzavretý, ale ja mám aj tak asi milión otázok, na ktoré potrebujem dostať odpovede. Dúfam, že druhý diel mi všetko objasní. Snáď sa ho dočkáme čo najskôr.

19.11.2023 4 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Športové romance sú moja slabosť. Tých z prostredia formule F1 som zatiaľ veľa nečítala, preto som si túto knihu nemohla nechať ujsť... a nebola som sklamaná. Formulista bol rozkošný a vtipný romantický príbeh, ktorého čítanie som si od začiatku do konca užívala. Čítal sa mi ľahko, ani som si neuvedomovala, ako rýchlo mi stránky ubiehajú pod prstami. Samozrejme, že autorka do príbehu nezabudla zakomponovať ani nejaké závažnejšie témy, napríklad vyrovnávanie sa so stratou blízkeho, autizmus a podobne.

Vanessa bola taká ,, veľká voda", ale v dobrom slova zmysle. Rada si vymýšľala vlastné slová, neznášala nadávky, občas nemala žiadny filter, nenechala si skákať po hlave a šírila okolo seba dobrú náladu. Nebola to žiadna krehká kvetinka, vedela sa o seba postarať a dať všetkých naokolo do pozoru. Zbožňovala romantické príbehy, neustále musela mať po ruke knihu alebo čítačku, čím si ma hneď získala. Trochu mi je ľúto, že sme ju nemali možnosť vidieť viac ,,v akcii", keďže to bola elitná bodyguardka.

Anthony mal celkom výbušnú povahu, občas to s ním bolo ťažké, dokázal všetkých a všetko naokolo seba ignorovať a potreboval svoju chvíľu samoty a kľudu. Na prvý pohľad možno vyzeral ako hulvát, no za jeho správaním sa toho skrývalo viac, čo sme sa dozvedali postupne. Som veľmi rada, že prostredníctvom neho sme mohli nahliadnuť do zákulisia F1. Musím pochváliť autorku, mala to všetko veľmi dobre naštudované, aspoň na mňa jej opisy tohto prostredia pôsobili autenticky.

Obľúbila som si aj vedľajšie postavy, predovšetkým rodiny hlavných hrdinov. Každý z nich do príbehu niečo vniesol a bez nich by to jednoducho nebolo. Autorka do príbehu šikovné zakomponovala aj postavy z jej prvej knihy.

Romantická linka sa vyvíjala pomalšie, čo som si užívala plnými dúškami. Pri tomto neustálom doberaní medzi Formulistom a Elfkou som sa usmievala ako slniečko na hnoji. Títo dvaja ma fakt neskutočne bavili. Bavilo ma sledovať, ako sa Vanessa postupne dostávala Anthonymu čoraz viac pod kožu. Presne tento typ romantiky mám rada.

14.11.2023 5 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

Nedávno vyšiel už štvrtý diel série Vested Interest: ABC Corp. a za seba môžem povedať, že Čas pro Avu sa mi zatiaľ z celej série páčil najviac. Nebolo to zbytočne presladené (no dobre, možno až na epilóg), páčila sa mi zápletka, jednoducho som si príbeh Avy a Huntera užila.

Ava si ma získala už v predchádzajúcich častiach. Nenechala si skákať po hlave, povedala si svoj názor, bola neustále plná energie... proste si ju nešlo neobľúbiť. Pracovala v obore, kde si často musela poradiť s arogantnými chlapmi, ktorí ju neustále podceňovali, no ona ich vedela zrovnať do laty a vybudovať si rešpekt. Avšak, aj táto žena bojovala vo svojom vnútri s nejakými problémami, ktoré však pred svojimi blízkymi tajila. Porozumenie našla v človeku, od ktorého by to nečakala.

Hunter bol samotár. Nemal zrovna šťastné detstvo, v živote postrádal lásku, preto sa rozhodol neviazať sa, nezostávať príliš dlho na rovnakom mieste a hlavne, nikoho si nepustiť príliš blízko k telu. Výnimku tvoril len jeho štvornohý kamarát. Tento rozkošný psík zohral v príbehu dôležitú úlohu, vedel si rýchlo každého omotať okolo prstu. Bol to riadny beťár, no bez neho by to nebolo ono.

Ava a Hunter sa výborne dopĺňali. Ona našla partnera, ktorý ju nepodceňoval, práve naopak, plne ju podporoval a ukazoval jej, že je skvelá taká, aká je a nepotrebuje sa meniť (o čo sa snažili jej predchádzajúci partneri). Jemu zasa konečne niekto ukázal, že sa nemusí báť lásky a môže dôverovať ostatným a dovoliť im, aby mu pomohli a starali sa oňho.

13.11.2023 4 z 5

Kdokoliv Kdokoliv Sarah Sprinz

Prvý diel série Akademie Dunbridge bol úplne skvelý, takže dvojku som si nemohla nechať ujsť. Priznám sa, že jednotka sa mi páčila o niečo viac, ale aj Kdokoliv bol príjemný a dosť emotívny romantický príbeh v štýle od priateľstva k láske.

Tori som si obľúbila už v minulej časti, bolo to fajn dievča, ktoré okolo seba šírilo pozitívnu energiu. Musím však povedať, že v prvej polovici tohto príbehu som si k nej nejak nevedela nájsť cestu. Nepáčilo sa mi, čo s ňou robil Valentin a najradšej by som na ňu zakričala: ,,To naozaj nevidíš, ako s tebou manipuluje? Prečo si nestojíš za svojím názorom? Dovolíš mu, aby si robil srandu z toho, čo máš rada? Vzdáš sa toho, čo chceš, len kvôli jeho hlúpym rečiam? Uprednostníš ho pred vlastnými kamarátmi?" Pri týchto scénach som zatínala od hnevu päste, no zároveň mi z toho všetkého bolo smutno. Áno, autorka niečo naznačila z Valentinovho rodinného zázemia a tak trochu som rozumela, prečo je taký, aký je, no to ho však neospravedlňovalo. V druhej polovici sa to zlepšilo a Tori mi prirástla k srdcu, dokonca som sa dokázala na celú situáciu pozrieť aj z iného uhla pohľadu a lepšie pochopiť jej predchádzajúce správanie.

Sinclair bol zlatíčko, jeho som si zamilovala hneď. Bol to dobrosrdečný, inteligentný a pracovitý chalan, skvelý syn a ešte lepší kamarát. Veľmi sa mi páčil jeho vzťah s rodičmi i s najlepším kamarátom Henrym (ich priateľstvo bolo skvelé už v prvej časti, vždy sa mohli jeden na druhého spoľahnúť).

Opäť sa nám tu ukázalo, aká je komunikácia (nielen) vo vzťahoch dôležitá. Tori a Sinclair boli do seba už niekoľko rokov tajne zaľúbení, ale samozrejme, nikdy o tom tomu druhému nepovedali, pretože sa báli, že by tak zničili ich dlhoročné priateľstvo, ktoré bolo pre oboch veľmi dôležité. Z tohto dôvodu medzi nimi došlo k mnohým nedorozumeniam, ktoré ich dosť ranili. Niektoré momenty boli naozaj emotívne, až sa mi tlačili slzy do očí. Keď už po x-krát urobili nejakú hlúposť namiesto toho, aby si povedali pravdu, mala som chuť si od frustrácie trhať vlasy, padnúť na kolená a začať ich prosiť, nech už sa konečne o všetkom otvorene porozprávajú. Avšak, keď k tomuto momentu konečne došlo, vynahradilo mi to všetko "trápenie" a úprimne som sa s nimi tešila. Po to všetkom si zaslúžili byť šťastní.

Autorka príbeh nemohla ukončiť v horšom momente. Na konci epilógu "vypustila bombu", takže som na ďalší diel už teraz veľmi zvedavá a dúfam, že sa ho dočkáme čo najskôr.

12.11.2023 4 z 5

Kolega z pekla Kolega z pekla Ivica Ďuricová

Kolega z pekla je už štvrtým dielom série Edícia Z(et). Za seba môžem povedať, že Kolega sa mi z celej série páčil úplne najviac, dokonca to pre mňa bola najlepšia kniha, ktorú autorka doposiaľ napísala a jedna z top slovenských kníh, ktoré som tento rok čítala. Bol to jednoducho skvelý príbeh, zhltla som ho v podstate na jedno posedenie a môžem vám ho len a len odporučiť.

Na Milici sa mi páčilo hneď niekoľko vecí. Prvou z nich bolo jej zamestnanie v IT sfére, bola to veľká odborníčka a "dobrá" hackerka, ktorá svoje zručnosti využívala na odhaľovanie zločincov a pomoc tým, ktorí to potrebovali. Vďaka jej povolaniu autorka upozornila na jeden z aktuálnych problémov - nástrahy internetu, ochrana osobných údajov, umelá inteligencia a podobne. Bolo cítiť, že autorka si tieto veci poriadne naštudovala, aspoň na mňa to pôsobilo autenticky.

Páčila sa mi aj jej svojská povaha, hoci mala problém s vyjadrovaním emócií a občas sa správala trochu neobratne, bolo to niečo, čím sa odlišovala od ostatných dievčat. Mala podrezaný jazyk a nenechala so sebou zametať. Čím viac sme ju spoznávali, tým viac nám odhaľovala aj svoju druhú, ľudskejšiu stránku, čo nám pomáhalo pochopiť, prečo je taká aká je. V živote si prešla mnohými náročnými obdobiami, no našťastie, mala dve najlepšie kamarátky, na ktoré sa vždy mohla spoľahnúť a ktoré tvorili jej rodinu.

Leon bol absolútne zlatíčko a ja som si ho hneď zamilovala. Kde nájdem takéhoto chlapa? Pridávam si ho do zoznamu svojich obľúbených knižných frajerov. Model a influencer s hlavou a srdcom na správnom mieste, jazykom, ktorý sa mu ani na chvíľu nezastavil a nesmiernym pozitívnym vyžarovaním. Jeho si ani nešlo neobľúbiť.

Romantická linka v sebe kombinovala hneď niekoľko vecí, ktoré mám rada - romantiku v štýle od nepriateľstva k láske, grumpy & sunshine, kde tým slniečkom bol muž a menší vekový rozdiel v rovnakom duchu, takže toto mi naozaj sadlo. Nesmierne som si užívala, ako sa Leon postupne dostával Mile pod kožu. Nenechal sa odbiť, mal s ňou veľkú trpezlivosť a ja som sa pri čítaní ich spoločných chvíľ len prihlúplo usmievala.

Samozrejme, aj tentokrát v príbehu zohralo dôležitú úlohu cestovanie a spoznávanie nových miest, tentokrát konkrétne Viedne a Záhrebu.

10.11.2023 5 z 5

Americký experiment Americký experiment Elena Armas

Španielsky ľúbostný podvod bol skvelý, takže som si nemohla nechať ujsť ani autorkinu ďalšiu knihu. Americký experiment bol opäť príjemný romantický príbeh, ktorého čítanie som sa užila, no musím sa priznať, že autorkina prvotina sa mi predsa len páčila o malý kúsoček viac (hlavne kvôli tomu, že tróp ,,od nenávisti k láske" mám proste radšej ako ,,od priateľstva k láske").

Rosie bola priateľská a dobrosrdečná mladá žena, ktorá však mala trochu pošramotené sebavedomie, najmä čo sa týkalo vzťahov. Jej bývalí priatelia sa k nej nesprávali tak, ako by si zaslúžila, takže sa tomu nemožno čudovať. Občas by som si želala, aby si vedela dupnúť a viac sa za seba postaviť. Páčilo sa mi jej priateľstvo s Linou, vždy sa mohli spoľahnúť jedna na druhú.

Lucas bol úplne zlatíčko, od prvej chvíle si ma získal a ja som si ho absolútne zamilovala. Starostlivý, vtipný, šarmantný, večne dobre naladený, so srdcom i hlavou na správnom mieste... jeho si jednoducho nešlo neobľúbiť. A keď ešte začal hovoriť po španielsky... Pod jeho veselou maskou sa však skrývala citlivá duša, ktorá pred svojimi blízkymi zdieľala dôležitú vec o svojom živote. Neraz mi ho bolo ľúto a túžila som mu nejak pomôcť, hoci to nebolo možné. Bol to výborný kuchár, neustále varil nejaké špeciality, až mi tiekli slinky. Získal si ma aj jeho psík Taco, bez neho by to proste nebolo ono.

Rosie a Lucas tvorili pekný pár. Ich vzťah sa vyvíjal pomaly, hoci ich vzájomné sympatie boli citeľné od začiatku. Lucas sa o Rosie pekne staral, snažil sa jej pomôcť s prekonaním autorského bloku a vymyslel pre ňu niekoľko skvelých rande. Samozrejme, aj Rosie sa mu snažila pomôcť s jeho trápením a oplácala mu jeho láskavosť a starostlivosť. Pri týchto scénach som sa musela usmievať ako slniečko na hnoji.

Obe autorkine knihy rozhodne stoja za prečítanie, milovníčky romantických príbehov si v nich prídu na svoje. Dúfam, že sa dočkáme prekladu aj jej ďalšej knihy.

06.11.2023 4 z 5

Iveta Iveta Michala Ries

Keď Miška oznámila, že jej nová kniha bude práve táto, bola som jednak celkom prekvapená (absolútne som to nečakala), no zároveň i trochu sklamaná (dúfala som v iný príbeh, nejakú typickú "riesovku"). Seriál Iveta som videla, no nebola som z neho taká nadšená ako iní, ani mi neprišiel vtipný. Priznám sa, že keby túto knihu nenapísala práve Miška, nesiahla by som po nej, ale keďže jej príbehy zbožňujem, nemohla som si nechať ujsť ani Ivetu.

Snažila som sa do knihy pustiť s ,,čistým štítom" a na chvíľu zabudnúť, čo som videla v telke, no môj mozog so mnou odmietol spolupracovať a neustále mi počas čítania seriál pripomínal, takže som sa porovnávaniu nevyhla (a bude ho celkom dosť aj v mojej recenzii). Čím sa líši kniha od seriálu? Hlavná dejová linka je v podstate rovnaká, navyše sa mi zdali predovšetkým niektoré scény z pohľadu Števa a Diany.

Knižná Iveta mi sadla oveľa viac než tá seriálová (vlastne to môžem povedať o väčšine postáv). V telke mi nebola moc sympatická, teraz, keď sme mali možnosť "nazrieť jej do hlavy", som jej dokázala lepšie porozumieť a dokonca som si ju obľúbila. Iveta bola svojská, nemala žiadny filter, povedala všetko, čo mala na jazyku a neraz vyviedla nejakú koninu, no mala srdce na správnom mieste. Veľmi sa mi páčil jej vzťah s Adriánom, bola to zaujímavá dvojica, na prvý pohľad by nemohli byť viac odlišní, no dopre sa dopĺňali a na ich neustálom podpichovaní som sa neraz nasmiala, niektoré hlášky fakt stáli za to.

Seriálový Števo mi prišiel ako taký ťuťko, ten typ človeka ,,kde ma postavíš, tam zostanem". Jednoducho chalan, čo takmer nič nedokáže sám urobiť. V knihe však bol úplné zlatíčko a ja som si ho úplne zamilovala, asi to bola aj moja najobľúbenejšia postava. Bol to dobrosrdečný, citlivý a láskavý chalan, na ktorého sa jeho blízki mohli vždy spoľahnúť. Páčil sa mi jeho vzťah so zamestnankyňami ich rodinného striptízového klubu, pekne sa o ne staral a ony o neho tiež.

Diana bola pre mňa postavou, z ktorej som mala zmiešané postavy. Boli chvíle, kedy mi jej bolo celkom ľúto a hovorila som si, že vôbec nie je zlá, ale o chvíľu niečo trepla alebo urobila, čím sa mi trochu sprotivila. Toto sa striedali ako na bežiacom páse a na doteraz neviem, čo si mám o nej vlastne myslieť.

Najväčšie plus knihy je za mňa romantická linka. V seriáli som medzi Ivetou a Števom necítila absolútne žiadnu príťažlivosť a chémiu. Kamarátstvo? Áno! Láska? Ani trochu! V knihe však bola romantika spracovaná veľmi dobre a ja som medzi nimi konečne niečo cítila a verila som im, že sa majú radi. Títo dvaja okolo seba krúžili poriadne dlho, neraz som pri nich mala na tvári prihlúply úsmev.

Priznávam, že začiatok knihy mi prišiel taký ,,nemastný-neslaný", ale keď sa príbeh viac rozbehol, už sa mi do neho podarilo viac začítať a začala som si ho užívať. Po dočítaní môžem povedať, že som s ním bola spokojnejšia, ako som na začiatku dúfala. Pre mňa bola kniha oveľa lepšia než seriál.

06.11.2023 4 z 5

Vianoce na Madeire Vianoce na Madeire Beatrix Zaťková

Vianočné príbehy zbožňujem, takže som si nemohla nechať ujsť ani túto slovenskú vianočnú novinku odohrávajúcu sa na Madeire. Bolo to moje prvé stretnutie s autorkou a nedopadlo vôbec zle. Vianoce na Madeire v sebe ukrýva príbehy troch kamarátok, z ktorých každá rieši nejaké vlastné problémy, predovšetkým tie v oblasti lásky a vzťahov. Nechýbala tu romantika, humor, blížiace sa sviatky ani emotívne momenty.

Zuzana bola úspešná dekoratérka, ktorej sa objednávky hrnuli zo všetkých strán. Bolo cítiť, že ju jej práca napĺňa a teší ju, keď svojími výtvormi môže ostatným urobiť radosť. Mala naozaj cit pre detail a každé jej dielo muselo byť tip top. Vyžarovala zo seba dobro, niet divu, že si ju hneď mnohí obľúbili.

Ines bola taká menšia neriadená strela, pri ktorej som nikdy nevedela, s čím príde. Rozhodne sa s ňou človek ani chvíľu nenudil. Bola to veľká romantička, na svet sa dívala ružovými okuliarmi, čo ju neraz priviedlo do problémov. Vo vzťahoch sa jej moc nedarilo, nemala šťastnú ruku pri výbere mužov a ja som jej veľmi držala palce, aby konečne našla toho pravého.

Sofia si nedávno prešla náročným obdobím, jej život sa zo dňa na deň obrátil hore nohami. Z tohto dôvodu sa rozhodla odísť na Madeiru, aby zmenila prostredie, trochu si oddýchla od všetkých problémov a tak nejak začala odznova. Bola to priateľská mladá žena, ktorá nikdy neodmietla podať pomocnú ruku.

Musím pochváliť popis prostredia, s tým sa autorka veľmi pekne vyhrala. Ukázala nám rôzne zaujímavé miesta, porozprávala niečo z miestnej kultúry a histórie, zoznámila nás s viacerými inšpiratívnymi ľuďmi a ešte k tomu sme ochutnali aj rozličné miestne špeciality. Neraz som mala pocit, akoby som sa tiež ocitla na Madeire. Keď k tomu ešte prirátame predvianočnú atmosféru (predovšetkým príprava betlehemu)... malo to svoje čaro.

05.11.2023 4 z 5

Balada o láske až za hrob Balada o láske až za hrob Stephanie Garber

Pokračovanie príbehu Bolo raz jedno zlomené srdce v podstate začína tam, kde skončila jednotka. Za seba môžem povedať, že Balada o láske až za hrob mi sadla viac, aj čítanie ma viac bavilo. V príbehu sa neustále niečo dialo, takže som sa ani chvíľu nenudila.

Z Evangeline mám zmiešané pocity. Na jednej strane mi jej je ľúto, neustále ju niekto využíva a klame, nemá vo svojom živote človeka, ktorému by mohla stopercentne veriť a je odkázaná viac-menej sama na seba. Je to dobré dievča a po tom všetkom, čím si prešla, by si zaslúžila konečne aspoň kúsok šťastia. Niekedy mi však pripadá dosť naivná a mám nad jej správaním chuť prevracať očami.

Jacks si ma získal. Miestami je to pekný hajzlík a neraz ma poriadne naštval, no má v sebe niečo, vďaka čomu si ho človek proste nedokáže neobľúbiť. Pod maskou arogantného a nebezpečného Princa sŕdc sa toho skrýva oveľa viac, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Som rada, že v tejto časti sme sa o ňom dozvedeli viac, no aj napriek tomu je okolo neho ešte veľa nevypovedaného a ja dúfam, že v ďalšej časti sa konečne dozvieme celú pravdu.

Romantickú linku som si užívala, medzi Evangeline a Jacksom to iskrilo, vzájomnú príťažlivosť nemohol poprieť ani jeden z nich. Keď si vezmeme všetky prekážky, čo im stoja v ceste, dodáva to ich vzťahu ešte viac na "príťažlivosti". Oproti prvej časti dostala romantika viac priestoru, čo ma potešilo.

Samozrejme, že príbeh opäť musel skončiť v tom najhoršom možnom momente. Čakanie na pokračovanie bude náročné.

05.11.2023 4 z 5

Diablo Diablo Michaela Brnková

Dcéra mafiánskeho bossa a syn vodcu motorkárskeho gangu? Sem s tým! Už keď nás autorka na konci Odvety navnadila na túto dvojicu, veľmi som dúfala, že dostanú svoj vlastný príbeh a, našťastie, moje prosby boli vyslyšané. Myslela som si, že Nera tak skoro nikto neprekoná, ale Diablo mu šliape na päty... vlastne by som povedala, že ho dobehol. Autorka ma ani tentokrát nesklamala a dopriala nám ďalší skvelý príbeh, ktorý som zhltla ako malinu.

Vivian síce vyrastala v mafiánskej rodine, no k tomuto svetu si veľmi nepričuchla, pretože otec ju strážil ako oko v hlave a chránil i predtým najmenším nebezpečenstvom. Hoci ju rodina dosť rozmaznávala, nebola to žiadna namyslená princezná, ktorá by s každým problémom hneď utekala za oteckom. Bola to inteligentná a priateľská mladá žena, ktorá sa vedela o seba postarať. Postupne rozťahovala krídla a čím viac slobody mala, tým viac si verila a prehodnocovala veci vo svojom živote.

Diablo, ,,zlý chlapec", ktorý si vás omotá okolo prsta. Čakala som takého poriadneho hajzla, ale prekvapil ma. Pod maskou arogantného a nebezpečného drsniaka sa toho skrývalo oveľa viac. Nehovorím, že to bolo neviniatko, to vôbec nie, mal toho na rováši veľa, ale zároveň nám ukazoval i svoju druhú, citlivejšiu stránku, takže si ho nešlo neobľúbiť. Boli tu momenty, kedy by som mu strelila jednu výchovnú i kedy by som ho najradšej objala.

Chémia medzi nimi dvoma bola skvelá, od začiatku bolo cítiť ich vzájomné iskrenie. Veľmi som si užívala, ako sa Vivian dostávala Diablovi pod kožu, menila jeho pohľad na niektoré veci v jeho živote, dozvedala sa o jeho minulosti i to, ako jej on pomáhal dostať sa zo sveta večných zákazov a príkazov a podporoval ju vo veciach, ktoré naozaj chcela. Samozrejme, nemôžem zabudnúť ani na ich dvoch domácich miláčikov, bez ktorých by to proste nebolo ono.

Samozrejme, nemohla chýbať ani menšia dávka napätia. Trochu mi je ľúto, že sme nemohli viac nakuknúť do zákulisia motorkárskeho gangu, no pri konci som z neho dostala aspoň kúsok. Autorka nás tu tak trochu ponaťahovala a spôsobila menší infarkt.

Ani v tejto časti nechýbali menšie náznaky o tom, o kom by mohla byť ďalšia kniha, tak dúfam, že autorka nám ju aj skutočne dopraje.

05.11.2023 5 z 5

Želám si Vianoce každý deň Želám si Vianoce každý deň Milly Johnson

Želám si Vianoce každý deň bol veľmi príjemný vianočný príbeh plný emócií, ktorý vás pobaví i rozplače. Okrem toho, že sa odohrával počas vianočných sviatkov, ktoré majú samy o sebe svoje čaro, mu určitý magický nádych dodávalo aj prostredie menšieho opusteného hostinca, ktorý rozhodne nebol obyčajný.

V príbehu sa stretávame s tromi dvojicami - manželským párom, manželmi tesne pred rozvodom a asistentkou a jej šéfom, do ktorého je už niekoľko rokov tajne zaľúbená. Všetci mali na Vianoce vlastné plány, ktoré im však zhatilo zlé počasie, vďaka ktorému boli nútení osláviť sviatky spoločne v hostinci, ktorý našli po ceste.

Charlie a Robin tvorili pár už vyše 30 rokov a bolo z nich cítiť, ako veľmi sa ľúbia. Bol medzi nimi naozaj veľký vekový rozdiel (cez 20 rokov) a veľa ľudí ich vzťahu neverilo či ho odcudzovalo, no napriek všetkým problémom spolu prežili krásny život. Charlie bol elegán, ktorý si rád doprial dobré jedlo, sladkosti, pohár kvalitného alkoholu a vyžarovala z neho nesmierna pozitívna energia a životné múdro, že si ho jednoducho nešlo neobľúbiť. Robin nebol až taký uvoľnený a spontánny, ale bolo vidieť, že chcel pre svojho manžela len to najlepšie, aj keď sa občas zdalo, že mu všetko zakazuje.

Bridge a Luke už spolu niekoľko rokov nežili, no ich rozvod sa stále tiahol, pretože si neustále robili naschvály a každé ich stretnutie dopadlo katastrofou. Niekedy sa správali horšie ako malé deti. Boli príkladom toho, že niekedy láska na vzťah jednoducho nestačí. Tých pár dní, ktoré boli nútení stráviť pod jednou strechou im pomohlo prehodnotiť niektoré veci, zaspomínať na staré časy a konečne celú situáciu nejak vyriešiť. Bridge mi zo začiatku nebola veľmi sympatická, no postupne som si k nej našla cestu. Luke bol pohoďák, neustále mal po ruke nejakú vtipnú hlášku (teda aspoň podľa neho) a svojim šarmom si rýchlo dokázal získať sympatie ostatných.

Mary bola šikovná a dobrosrdečná mladá žena, ktorá nikdy neodmietla podať pomocnú ruku a dokázala vybaviť i nemožné. Jej šéf Jack ju však nikdy nedokázal poriadne oceniť. Počas týchto troch dní prešiel najväčšou premenou. Workoholik, ktorý žil svojou prácou, si uvedomil, že občas nie je zlé vypnúť, užívať si život... a nájsť si miesto aj na lásku.

Myslíte si, že v opustenom hostinci sa nedá nič robiť? Tak to sa veľmi mýlite! Naša šestka tu toho počas pár dní zažila veľmi veľa a dokonca oslávila Vianoce vo veľkom štýle. Veď si knihu sami prečítajte a uvidíte!

05.11.2023 5 z 5

Epocha Epocha Jewel E. Ann

Transcendence skončila v tom najhoršom možnom momente, preto som sa pokračovania už nemohla dočkať. Epocha bola jedna veľká emočná bomba, ktorá ma emočne úplne vyžmýkala, nezaobišlo sa to ani bez sĺz.

Pri ,,ľúbostnom trojuholníku", ktorý sa nám tu v jednotke vyformoval, mi bolo jasné, že minimálne pre jedného z našej trojice to nedopadne ,,dobre". Obľúbila som si Griffina i Natea a priznám sa, že miestami som sa nevedela rozhodnúť, koho chcem, aby si Swayze nakoniec vybrala. Celá situácia bola poriadne komplikovaná a zamotaná, takže sa nemožno čudovať, že moje emócie dostali poriadne zabrať.

Griffin bol v prvej časti skvelý frajer a ja som si ho absolútne zamilovala. Musím sa však priznať, že teraz ma miestami hneval, najmä v prvej polovici. Rozumiem, že toto všetko bolo aj preňho náročné a že Swayze ľúbil a snažil sa ju chrániť, no mala som pocit, že jej ešte viac nakladá, než by bol pre ňu oporou a pochopením, ktoré tak veľmi potrebovala. Našťastie, neskôr si to u mňa vyžehlil a pripomenul mi, prečo som ho mala tak rada.

Nate bol tiež muž, ktorý miloval celým srdcom. Aj jeho celá situácia dosť zmohla, a keď k tomu ešte prirátame to, čo sa mu v minulosti stalo... i preňho mi pukalo srdce. Obdivujem ho za to, čo urobil v druhej polovici príbehu, sama neviem, ako by som sa k tomu všetkému postavila. Som rada, že sa mu postupne podarilo nájsť cestu k jeho dcérke a stal sa z neho milujúci otec, ktorý by pre svoje dieťa urobil prvé i posledné.

Veľmi sa mi páčila zápletka ohľadom Daisy, ktorá príbehu dodala úplne iný nádych a urobila ho svojím spôsobom výnimočným. Bola som nesmierne zvedavá, ako autorka všetko vyrieši, čo ma nútilo otáčať jednu stránku za druhou. Bohužiaľ, keď prišlo ,, veľké finále ", zostala som trochu sklamaná. Mám pocit, akoby niektoré veci ani neboli vyriešené, proste mi tu niečo chýbalo, aby sa pre mňa vec s Daisy uzatvorila.

Celý čas to bolo pre mňa na plný počet bodov, ale toto mi trochu skazilo celkový dojem, takže som nakoniec nejaký ten bod musela strhnúť. Bola to moja najväčšia výhrada k príbehu, inak som si čítanie užila a môžem vám Transcendence aj Epochu odporučiť. Som zvedavá, čo si pre nás autorka prichystala v poslednej časti.

26.10.2023 4 z 5

Skryté bouře Skryté bouře Tami Fischer

Skryté bouře sú už v poradí tretím dielom série Fletcherova univerzita a za seba môžem povedať, že príbeh Lenny a Creeda sa mi doposiaľ páčil najviac.

Lenny si zažila náročné detstvo a dospievanie, ktoré sa na nej dosť podpísali. Je samotárska, uzavretá, výbušná, celkom papuľnatá, drží si odstup, len málokoho si pustí k telu a svoje súkromie si stráži ako oko v hlave. Páčilo sa mi, že prostredníctvom nej sme mali možnosť nahliadnuť do práce v striptízovom klube. Táto zápletka s dvojitým životom ma dosť bavila a celkovo osviežila celý dej.

Ani Creed nebol žiadne neviniatko, v minulosti sa zaplietol do vecí, ktoré úplne neboli s kostolným poriadkom, ale táto časť jeho života už bola uzavretá a on sa snažil žiť lepšie. Bol to sympaťák a skvelý kamarát, nebolo ťažké si ho obľúbiť. Škoda, že sme sa viac nedozvedeli o jeho rodine, určité veci tu autorka naznačila, no mám pocit, že táto téma zostala nedoriešená.

Romantická linka sa niesla v štýle "od priateľstva k láske". Všetci v okolí vedeli, že Lenny a Creed sú do seba už roky tajne zaľúbení, len oni dvaja akoby mali klapky na očiach a odmietali si to priznať. Niekedy som z nich už bola frustrovaná a mala som chuť zakričať, nech už sa konečne o všetkom otvorene porozprávajú a nedomýšľajú si veci, ktoré nie sú pravda. Opäť sa ukázalo, ako je vo vzťahoch dôležitá komunikácia. Niektoré scény boli dosť emotívne, až sa mi drali slzy do očí. Držala som im palce, po tom všetkom, čím si preskákali, si konečne zaslúžili byť šťastní a milovaní.

Na konci bolo trochu naznačené, komu sa bude venovať ďalšia časť a ja sa na príbeh týchto dvoch už veľmi teším.

25.10.2023 5 z 5

Jeho hra Jeho hra R. L. Mathewson

Máme tu už piaty diel série Žhavá pokušení. Pokiaľ ste už niektorú časť čítali, tak viete, čo od tejto novinky očakávať, pretože doposiaľ sa všetky príbehy niesli v dosť podobnom duchu. Tieto knihy treba čítať s určitým nadhľadom, sú to také bláznivé oddychovky, pri ktorých na chvíľu vypnete a zasmejete sa. Je mi jasné, že nesadnú každému čitateľovi. Ja sa nachádzam niekde medzi, nemôžem povedať, že by som z nich bola nadšená, ale ako také nenáročné čítanie na pobavenie sú fajn.

Všetci chlapi Bradfordovci sú také neriadené strely, najmä keď ide o jedlo, pri ňom nepozná brat brata a sú zaň ochotní urobiť čokoľvek... a tým myslím naozaj čokoľvek. Miestami sa nestíham čudovať, akú katastrofu dokážu za pár minút vytvoriť. Niektoré situácie boli vtipné, iné sa mi zdali už trochu prehnané, autorka nemusela až tak tlačiť na pílu, menej je niekedy viac. Danny sa mi však zdal v porovnaní s jeho bratmi a bratrancami trochu umiernenejší, teda v rámci možností. Tiež to bolo pekné "kvítko", najmä zo začiatku ma svojím správaním poriadne vytáčal, keby som mala takéhoto suseda, asi sa zbláznim.

S Jodi tiež nebola nuda, najmä vtedy, keď užila nejaké lieky. Potom bola na niekoľko hodín úplne mimo a prichádzala s jedným šialeným nápadom za druhým a človek mal fakt problém ju ustrážiť. S mužmi nemala dobré skúsenosti, čo sa celkom odrazilo na jej sebavedomí. Ten posledný jej po sebe zanechal len problémy, takže sa jej nečudujem, že vo vzťahovej oblasti bola opatrná.

Romantická linka sa opäť niesla v štýle susedov, ktorí sa nemali v láske, a tak si navzájom robili rôzne naschvály. Avšak, oceňujem, že tentokrát nebolo ich správanie až také detinské (ako pri niektorých postavách z predchádzajúcich častí).

25.10.2023

Na Vianoce budem doma Na Vianoce budem doma Silvia Demovičová Jezerská

Zbožňujem vianočné príbehy, každý rok sa sa ne veľmi teším a som neskutočne rada, že postupne pribúdajú takéto príbehy aj od našich slovenských autorov. Samozrejme, že som si nemohla nechať ujsť ani túto novinku, zaujala ma nielen rozkošou obálkou, ale aj anotáciou. Púšťala som sa do nej s veľkými očakávaniami a som veľmi rada, že som nezostala sklamaná.

Nie je to taký úplne typický vianočný príbeh (aspoň pre mňa), kde by sa všetko točilo len okolo týchto sviatkov. V popredí boli iné veci, ktoré však vianočná atmosféra veľmi dobre dopĺňala a dodávala celému príbehu také osobité čaro. Sympatické postavy, zasnežená krajina, blížiace sa sviatočné dni, vtipné momenty, neočakávané dobrodružstvá, emócie a romantika... čo viac si priať?

Lea bola sympatické a dobrosrdečné mladé dievča, ktoré dosť poznačilo jedno nedávne nešťastie, s ktorým sa ešte úplne nevyrovnala. Bol to ten typ postavy, z ktorého vyžaruje pozitívna energia a nie je ťažké si ju obľúbiť. Mala celkom podrezaný jazyk, osobitý zmysel pre humor a sarkazmus v krvi, čo sa mi na nej páčilo (rovnako ako jej láska k Vianociam). Oceňujem aj jej blízky vzťah s rodičmi, predovšetkým s otcom, na ich spoločnom doberaní som sa dobre bavila.

Filip bol hokejista, za to mal u mňa hneď plusový bod, na knižných športovcoch mám jednoducho slabosť. Bol to však aj skvelý chalan so srdcom a hlavou na správnom mieste. Keď sme sa dozvedeli, čím všetkým si už vo svojom živote prešiel, pukalo mi preňho srdce. V niektorých momentoch by som ho najradšej vzala do náručia a uistila ho, že na ňom niekomu záleží a že si zaslúži lásku a šťastie.

Samotný príbeh sa síce odohrával len v priebehu niekoľkých dní, ale autorka si pre našu dvojicu toho prichystala tak veľa, že sa mi nezdalo, že ich vzťah sa vyvíja rýchlo, práve naopak, mala som pocit, akoby za poznali už nejaký ten piatok. Aj keď boli odlišní, pekne sa dopĺňali, bola cítiť ich vzájomná chémia a ja som sa celý čas len usmievala ako slniečko na hnoji.

Je pravda, že na konci sa mi zdalo, že niektoré veci sa nejak ľahko vyriešili a pôsobili až moc idylicky, ale to je len taký detail a pri takýchto príbehoch sa to dá čakať.

Čo viac dodať, ja som spokojná a knihu vám môžem odporučiť, rovnako ako aj autorkine predošlé príbehy.

25.10.2023 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Zas tak moc souzeni si nejsme je druhým dielom série Cane Brothers. Priznám sa, že zo začiatku som mala z knihy trochu zmiešané pocity, no keď sa príbeh viac rozbehol, začala som si ho užívať, dokonca môžem povedať, že sa mi páčil o niečo viac ako Zas tak moc ho nežeru.

Kelsey mi v jednotke sadla lepšie než jej sestra, no teraz ma miestami trochu hnevala. Nehovorím, že bola zlá, bola to šikovná a dobrosrdečná mladá žena plná energie, ale... Vadilo mi najmä jej správanie k JP-mu v niektorých situáciách, jednoducho naňho mala vo svojej hlave zaškatuľkovaný určitý názor, čo ju ako keby zaslepovalo, a tak ho občas chtiac-nechtiac dosť ranila. Keby ho viac počúvala a dala mu priestor jej niektoré veci vysvetliť, zistila by, že pravda je iná, než ako si myslela. Viem, že sa v mužoch už párkrát sklamala, čo naštrbilo jej sebavedomie a JP jej často brnkal na nervy, ale niekedy by nezaškodilo, keby nebola taká tvrdohlavá a počúvala, čo jej kto chce povedať. Ale áno, v druhej polovici som si k nej už celkom dokázala nájsť cestu.

JP mal povesť takého "frajírka", čo nič neberie vážne, zo všetkého si robí srandu a len strieda jednu ženu za druhou. Je pravda, že najskôr by som ho za toto jeho správanie najradšej prefackala, ale čím viac sme ho spoznávali, tým viac si ma získaval. Rozhodne mi sadol viac než Kelsey. Pod maskou pohoďáka sa totiž skrýval citlivý muž, ktorého trápilo viacero vecí, napríklad nešťastná láska. Niekedy by som ho najradšej objala a uistila ho, že všetko bude dobré. V niektorých scénach mi preňho doslova pukalo srdce, až mi vybehla aj nejaká tá slza. Veľmi som si priala, aby už konečne našiel svoje šťastie, v osobnom i pracovnom živote.

Kelsey a JP sa v prvých kapitolách správali ako malé deti, niekedy ma to ich doberanie bavilo, inokedy som prevracala očami (fakt to miestami preháňali). Potom ich vzťah nadobudol taký "vážnejší" charakter a romantická linka ma už bavila viac. Pri týchto dvoch ste sa v jednej chvíli smiali a v druhej už s vami lomcovali najrôznejšie emócie. Bolo to medzi nimi ako na horskej dráhe, ale na druhej strane som rada, že autorka to s nimi neunáhlila a dopriala im potrebný čas. Objavili sa aj nejaké bizarné situácie, kedy som nevedela, či sa mám smiať, alebo chytať za hlavu. JP bol taký exot, ale k nemu sa mi to proste hodilo.

Samozrejme, že tu nesmeli chýbať ani postavy z predchádzajúcej časti. Veľmi sa mi páčili súrodenecké vzťahy medzi Kelsey a Lottie a JP a jeho bratmi. Vždy sa jeden na druhého mohli spoľahnúť, pomáhali si a kryli si chrbát. Teším sa na príbeh posledné brata.

15.10.2023 4 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Priznám sa, že od tejto knihy som mala trochu iné očakávania. Čakala som takú príjemnú romantiku v štýle Romantických útekov, čo sa mi naplnilo tak 50 na 50. Horké vafle a ledové koupele bol celkom emotívny príbeh o nových začiatkoch, druhých šanciach, hľadaní seba samého, skúšaní nových vecí, sebaláske, odpustení a podobne.

Helena si práve prechádzala náročným obdobím. Po 30 rokoch manželstva zistila, že ju manžel podvádza a jej doterajší život sa zo dňa na deň rozpadol ako domček z karát. Aby si vyčistila hlavu a rozmyslela si, čo chce ďalej robiť, rozhodla sa na nejaký čas odísť na chatu svojej kolegyne. Miestami mi jej bolo dosť ľúto, nikto si nezaslúži takýto podraz od svojho milovaného, inokedy som jej správaniu nedokázala úplne porozumieť. Moje sympatie k nej sa budovali postupne, ale na konci som ju už mala rada a hlavne som bola pyšná na všetok pokrok, ktorý za tých pár mesiacov dosiahla.

Helena zbožňovala pečenie a varenie, preto nám tu každú chvíľu vyvárala nejaké dobroty, až sa mi zbiehali slinky. Som rada, za nám autorka predstavila i nejaké miestne špeciality (aj keď na ich názvoch som si išla jazyk dolámať).

Na príbehu sa mi veľmi páčil popis švédskeho vidieka, v ktorom sa dej odohrával. Táto malebná príroda dodávala celému príbehu veľmi príjemnú atmosféru a pekne ho dopĺňala. Nesmiem zabudnúť ani na niektoré vedľajšie postavy ako Heleninu staršiu kolegyňu či jej novú kamarátku Louise, ktoré sa tiež podpísali na vytváraní príjemnej priateľskej nálady.

To by som nebola ja, keby som nespomenula, že mi tu chýbala romantika. Nemuselo ísť o nejakú veľkú lovestory, úplne by mi stačila taká jemná romantická linka niekde v úzadí. Toto bolo pre mňa najväčšie mínus celého príbehu.

Hoci som zo začiatku mala trochu zmiešané pocity, nakoniec som sa dočkala feel good príbehu, aký som chcela. Autorka napísala ešte jeden príbeh, ktorý voľne nadväzuje na Horké vafle, tak dúfam, že sa dočkáme i jeho prekladu.

14.10.2023 4 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Sophie Lark som registrovala na zahraničných bookstagramoch, no až doteraz som od nej nič nečítala. Keď už u nás konečne vyšla nejaká jej kniha, nemohla som si ju nechať ujsť. Naše prvé stretnutie nedopadlo vôbec zle, práve naopak. Až na pár vecí som bola spokojná.

Priznám sa, že Aida mi zo začiatku neskutočne liezla na nervy. Vadilo mi hlavne to, že vôbec nerozmýšľala nad dôsledkami svojich činov a neraz narobila viac škody než úžitku. Potom to už bolo o niečo lepšie. Páčilo sa mi na nej, že si nenechala skákať po hlave a nebála sa povedať svoj názor. Avšak, aj tu treba poznať určité hranice a vedieť, kedy je lepšie radšej hodiť spiatočku. Nebola vôbec hlúpa, mala prehľad, neraz ukázala svoju odvahu a určite by sa vedela dobre zapojiť do "rodinného biznisu", len by sa najskôr potrebovala naučiť ovládať svoju výbušnú povahu. Obľúbila som si jej bratov a teším sa, až sa s nimi opäť stretnem v ďalších častiach.

Callum, najstarší syn a dedič, na ktorého rodičia kládli vysoké požiadavky. Aby si získal rešpekt ľudí vo svojom okolí, neprejavoval navonok žiadne emócie. Je pravda, že ani jeho som si nedokázala hneď obľúbiť, tiež to chcelo čas, ale bol mi viac sympatický než Aida.

Enemies to lovers? Dohodnuté manželstvo? Romantika, ktorá sa vyvíja pomerne pomaly? Toto všetko zbožňujem, takže romantická linka mi sadla. Prvé stretnutie Aidy a Calluma nedopadlo dobre, preto si išli po krku a neustále si robili nejaké naschvály. Bavilo ma sledovať, ako sa postupne zbližovali a hľadali si jeden k druhému cestu.

Čo sa týka mafiánskeho prostredia, pre mňa to úplne nebola mafia, respektíve, už som čítala aj príbehy, kde som mafiu cítila viac (aj keď tu nechýbali nejaké tie "akčné" scény, prestrelky, násilie a podobne).

14.10.2023 4 z 5

Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Gabriella Santos de Lima

Z prvého dielu série Nad oblaky som mala trochu zmiešané pocity, preto som bola zvedavá, aká bude dvojka. Po dočítaní môžem povedať, že moje pocity sú podobné ako pri jednotke.

Hlavným kameňom úrazu je autorkin štýl. Je taký zvláštny, miestami až taký filozofujúci (veľa vnútorných myšlienok, opakovanie tých istých slov niekoľkokrát za sebou a podobne), ani neviem nájsť vhodné slovo, akým by som ho opísala. Naozaj dlho mi trvalo, kým som si naň zvykla a dokázala sa do príbehu začítať. Samotný príbeh bol dosť emotívny, rozoberali sa tu témy ako smrť blízkeho, vyrovnávanie sa so stratou, nešťastná láska...

Delilah dosť zasiahla smrť jej najlepšieho kamaráta, s ktorou sa ani po niekoľkých rokoch stále nevyrovnala, najmä kvôli tomu, že v tom čase boli na nože a zostalo medzi nimi veľa nedoriešeného. Odvtedy je dosť uzavretá a žiadneho muža si nemieni priblížiť k telu. Navonok sa síce tvárila ako bezstarostná mladá žena, ktorá si rada užíva život, no vo vnútri bojovala s mnohými démonmi. Nebolo to zlé dievča, len potrebovala niekoho, kto by jej pomohol s jej problémami.

Jonah, talentovaný hudobník, ktorému sa práve rozbiehal sen o speváckej kariére, si tiež prechádzal náročným obdobím. Zranil ho človek, ktorého mal veľmi rád. Bol to fajn chalan, preto mi miestami bolo ľúto, ako sa k nemu Delilah správala, nezaslúžil si to. Páčilo sa mi na ňom, že okolo ľudí videl farby, bolo to také nezvyčajné a robilo ho to zaujímavým.

Romantická linka bola taká horkosladká. Medzi Delilah a Jonahom preskočila iskra už pri prvom stretnutí, mali toho celkom dosť spoločného, nemali problém nájsť spoločnú reč, no obaja mali dosť vlastných problémov, ktoré si potrebovali najskôr vyriešiť, inak by ich vzťah nemal žiadnu šancu.

14.10.2023