kris.docekalova kris.docekalova komentáře u knih

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Příběh byl čtivý a otevíral docela zajímavý koncept. Když je člověk ztracený, ozve se mu jeho vlastní život, který se mu snaží pomoct se dostat z toho nespokojení a neštěstí. Líbilo se mi, jak autorka popisovala vztah těchto dvou, až na konci mě zarazila poslední scéna. Nepřišlo mi to jako vhodný vzhledem k okolnostem, myslím si, že to měla víc promyslet. Jinak se mi ale příběh líbil a určitě bych doporučila.

27.03.2023 4 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Tahle knížka mi nemohla přijít do života v lepší čas. Je úžasná jak designem, tak obsahem. Knížka má nádherný jednoduchý zpracování. Líbí se mi styl jakým Kačí píše; upřímně, vtipně a kreativně samozřejmě. Vzhledem k tomu, že jsem ve stejnym věku jako když knížku psala, tak se s myšlenkama hodně ztotožňuju. Ke knížce se budu vracet asi často, když mi bude smutno nebo se budu cejtit trošku ztracená. Kačí mě inspiruje v mnoha ohledech.

08.02.2023 5 z 5

Moje všechno Moje všechno Katie Marsh

Knížka se mi moc líbila. Nebyla to úplně typická romantika, mělo to trochu jiný příběh. Hezky ukazuje těžkosti rozhodování v dospělosti, že ne všechno je černobílý a jasný (i když pro okolí třeba ano). Je pravda, že to bylo možná zbytečně moc natažený, ale při čtení to vůbec nevadilo.

07.01.2023 5 z 5

Můj první polibek Můj první polibek * antologie

Knížka mě moc nenadchla. Upřímně jsem čekala něco úplně jinýho. Možná celkově pro mě neni antologie, ale bylo takový zvláštní se muset 20x za knihu začít, tím, že na každou povídku se musíte naladit.
Různorodost povídek byla zajímavá, nicméně těch, které mě opravdu nadchly bylo pomálu.
Hezký koncept pro neproražené autory, ale námět pro mě osobně moc neuspokojil.

17.10.2022 2 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Celou knihu jsem zhltla jedním dechem.
Nejdřív na začátku jsem si myslela, že se mi kniha nebude líbit, že je spíš pro mladší. Nakonec se ukázalo, že to není až tak pravda a kniha se mi moc líbila. Dlouho jsem žádné sci-fi nečetla, vždycky zapomenu, že se mi to líbí. Příběh měl spoustu zvratů a nečekaných událostí, které téměř vždycky překvapily.
Co pro mě byl trochu problém byl počet postav zapletených do příběhu. Hlavních postav bylo více než 12, plus minimálně polovina z nich měla dva rodiče, kteří byli do příběhu zakomponovaní taky a bylo docela důležité pamatovat si kdo je kdo. Možná to bylo tím, že postavy nebyly úplně dobře propracované a tudíž zapamatovatelné.
Musím říct, že něco mi tam chybělo, ale nedokážu úplně určit co přesně to bylo. To ale neubíralo na tom, jak moc jsem si knihu užila.
Na konci jsem taky zjistila, že má kniha pokračování, naštěstí teď už je i ten druhý díl napsaný a můžu si ho přečíst hned.

23.09.2022 5 z 5

Holka na suchu Holka na suchu Laura Silverman

Knížka je jednoduchá, určitě spíš pro mladší čtenáře. Náctiletá surfařka musí opustit svůj domov a kamarády na celé léto, aby jela pomoct rodině do jiného státu. Ze začátku je to pro ni těžké a špatně to nese, ale později si oblíbí (nejen) nový sport.
Knížka je celkem předvídatelná, určitě neurazí, ale nepřišla mi ničím úplně speciální. Ale pro mladší teenagery se to hodí, myslím si, že se jim to i může dost líbit.

30.08.2022 3 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Tohle byla naprosto fantastická kniha. Strašně se mi zalíbil styl psaní autorky (budu si od ní muset přečíst i další knížky), píše trefně, zbytečně neprotahuje, ale zároveň dokáže čtenáře krásně vtáhnout do děje a napínat. Příběh je z doktorského prostředí (autorka je sama lékařkou), které je pro člověka přirozeně přitažlivé a zajímavé. Napínavost a překvapení knížce rozhodně nechybělo.

30.08.2022 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

Až teď, jak píšu komentář jsem zjistila, že kniha byla už druhým dílem v sérii, který jsem četla jako jediný. Nicméně tím, že mi to ani nedošlo, nebo tak nepřipadalo během čtení, tak je v pohodě to přečíst i tak. Teď zpětně si říkám, že jsem byla trochu občas zmatená na začátku, protože mi asi chyběly souvislosti, ale jak říkám, na porozumění příběhu to nic nezměnilo. Nicméně kniha mě naprosto nadchla. V minulosti jsem už několikrát četla sérii Rudá královna a přišlo mi to hodně podobné. A tím, že Rudou královnu miluju, tak jsem byla nadšená i z týhle knihy. Příběh zobrazuje dystopickou tamní společnost, která soudí a rozhoduje, kdo žije "správně" a kdo "špatně". V knize bylo hodně momentů, kdy se mi ježily chloupky na rukou, jak moc to bylo intenzivní a silný. Doporučuju všema deseti.

04.08.2022 5 z 5

Malá vítězství Malá vítězství Anne Lamott

Když jsem si přečetla obálku, docela mě to zaujalo. Čekala jsem teda úplně něco jiného, takže mě styl psaní autorky trochu překvapil, ale vlastně to bylo něco zajímavého, něco s čím jsem se ještě nesetkala. Knihu provází hodně spirituálna a výrazné názory autorky, což mi ani jedno moc nevadilo. Kniha má předat jakýsi styl myšlení, nebo spíš myšlenku být vděční za to co máme a můžeme, ale zase nenechat si srát na hlavu.
Zajímavý čtení, který vám nechá nahlídnout do hlavy někomu trochu jinak smýšlejícímu.

25.06.2022 3 z 5

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

Tohle je taková jednoduchá oddechovka. Čtyři kamarádky, každá jinou profesi, život, problémy, ale společný mají to, že řeší romantické vztahy, trochu neúspěšně. Dohazujou si teda svoje bývalé partnery a to sebou přináší samozřejmě různé zápletky. Je to docela vtipný, ne že by nepředvídatelný, ale zvědavost vás nutí knihu co nejdříc dočíst, abyste věděli, kdo jestli a s kým skončí.

25.06.2022 4 z 5

Víc než další den Víc než další den Joan Didion

Příběh autorky silný, bohužel styl psaní mě nezaujal a vlastně jsem se hodně nutila knihu dočíst. Téma knihy je něco velmi důležitého a tak trochu taboo a myslím si, že člověku smysl té knihy opravdu dojde až po dočtení posledního slova na poslední stránce. Možná při čtení knihy podruhé by věci dávaly víc smysl, k tomu se ale určitě nedonutím.

16.05.2022 2 z 5

(Re)design rodiny pro 21. století (Re)design rodiny pro 21. století Vratislav Hlásek

Skvělá knížka, která podle mě pomůže jak rodičům, tak i dětem / dospívajícím. Já ji četla jako 19, ještě bezdětná mladá holka a přišlo mi to hodně zajímavý. Pochopila jsem proč jsem jaká jsem, proč třeba mamka reagovala tak jak reagovala když jsem byla maldší. Možná pro 'zkušeného' rodiče, nebo člověka, co už má hodně o tématu načteno nic novýho, ale třeba pro takový mladý lidi jako jsem já nebo mladý rodiče, kteří se připravujou na založení rodiny podle mě super.
Určitě se k ní jednou vrátim, až budou děti v plánu.

06.03.2022 5 z 5

Záblesk Záblesk Agnete Friis

No, úplně nevím, co bych ke knize řekla. Tohle nikdy nedělám, ale k téhle knize jsem rozečetla ještě druhou (která následně vystrčila tuhle a vrátila jsem se k Záblesku až po dočtení té druhé). Vůbec mě to nechytlo a musela jsem se dostat až k cca 90. stránce (což už je teda třetina knihy - ne úplně ideál), kde jsem dostala motivaci knihu dočíst. (Jinak more pravidlo je, že kniha musí zaujmout kolem 30. stránky.) Pak se to konečně trochu rozjelo, ale celkově bylo hrozně nepřehledný kdo je kdo, jak spolu postavy souvisí a kde a v jaké době se pohybujete.
Konec byl nakonec hodně překvapivý i když vlastně docela neuspokojivý. Knížku bych asi spíš nedoporučila, fakt po dlouhý době nic moc kniha, ale za napínavej a konečně docela chytlavej konec přidávám hvězdičku.

26.01.2022 3 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Tento příběh zobrazuje realitu dnešního světa. Všichni se soustředíme na to, jak vypadáme a co si o nás myslím ostatní. Právě dvě hlavní postavy bojují s těmito kontroverzními zvyky. Příběh nese silnou myšlenku a pointu, ale zase je to psáno spíše pro mladší teens. Pravda, že patří do kategorie young adult, ale i tak do vás proniknou určité situace pro zamyšlení.

19.04.2021 3 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Kniha se zabývá poměrně nelehkým tématem. Autorka se snažila ho zasadit do ne tak těžkého prostředí, ale zároveň předat tzv. message. Objevilo se tam několik hodně nečekaných zvratů, ale přesto mě knížka úplně tak nebavila. Přestože je to téma až pro spíš dospívající věkovou kategorii, kniha mi přišla napsaná jako něco, co jsem četla když mi bylo 11. Možná mi prostě nevyhovuje styl psaní autorů, ale zkrátka mi to nepřišlo zábavné pro mladé dospělé. Příběh byl docela zajímavý, číst se to dalo úplně v pohodě, ale za poslední dobu jsem četla mnohem zajímavějších a čtivějších knížek.

02.04.2021 2 z 5

Zpívá, zpívá, každý pták Zpívá, zpívá, každý pták Evie Wyld

Toto pro mě bylo opravdu netypické čtení. Příběh jako takový neměl (alespoň podle mě, nebo jsem nepostřehla) konkrétní zápletku rozuzlení atp., jak v knížkách většinou bývá. To mě ale od čtení vůbec neodradilo. Střídá se několik časových rovin, ve kterých se člověk musí dobře zorientovat, aby příběh chápal a udržel pozornost. Někdy to pro mě bylo docela náročné, postupem jsem si zvykla a chytala se rychleji.
Přišlo mi, že některé části neměli s těmi ostatními nic moc společného, možná to pouze poukazovalo na charakter postav. Konec a pointa příběhu byli také trochu nejasné, ale možná kdybych si knížku přečetla znova, dávalo by mi to větší smysl od začátku a nakonec bych se k pointě dopracovala.

21.03.2021 3 z 5

Všechny hvězdy na nebi Všechny hvězdy na nebi Kit Frick

Kniha mě hodně bavila. Celou dobu jsem čekala na to, až autorka konečně odhalí o co celou dobu jde, i když to bylo trošku předvídatelné, ale to vůbec nevadí. Líbilo se mi, jak byl příběh psaný ve dvou časových linií. Konec byl ale hodně nečekaný, úplně mě překvapil. Celkově knihu určitě doporučuji, přečetla jsem velmi rychle, jak byla napínavá.

21.11.2020 5 z 5