Kopta Kopta komentáře u knih

Simpsonovi: Simpsoráma Simpsonovi: Simpsoráma Bill Morrison

Občas pobaví, občas zcela bez charakteru. Takový zvláštní směsice, která je něco mezi.

24.10.2023 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kdysi jako maturitní četba, dnes jako absolutní kult. Skvěle čitelné a silné. K tomu v podání pana Dvořáka už člověk jen čeká, kdy to bude jako v Zaklínači.

20.10.2023 5 z 5

Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna Dechberoucí Zázrak: Kompletní první sezóna Petr Macek

Musím říct, že jsem se dlouho takto u čtení komiksu necítil. To, že by to mohlo být dobré jsem nepochyboval. Ale až takto, ne. Něco, co má příběh (dobrý navíc, i když v nuancích nedořešený), spád, dynamiku a neuvěřitelně dobré odkazy. Navíc jsem zažil i husí kůži, co se mi dlouho u komiksu nebo literatury celkově nestalo. V maličkostech hapruje, ale jinak absolutní pecka. Povinná četba mezi komiksy.

18.10.2023 5 z 5

Pražský upír a další povídky Pražský upír a další povídky Mike Mignola

Stále se dá těžit z principu Hellboyovství, ale už to prostě není žádná pecka. Hlavní hodnota v pražském prostředí.

16.10.2023 3 z 5

Rick a Morty - Třetí svazek Rick a Morty - Třetí svazek Tom Fowler

V něčem strašně generické. Pořád to samé dokola s podobným příběhem, nudnými pasážemi a Jerrym, který je automaticky za kokota. Jako oukej, ale přestalo bavit komiks zpátky.

16.10.2023 3 z 5

Pustá země Pustá země Thomas Stearns Eliot

Nečekané krátké, ale alespoň oslovující básně. V malém dokázali zachytit a potěšit.

16.10.2023

Rick a Morty – Druhý svazek Rick a Morty – Druhý svazek Zac Gorman

Oproti prvnímu dílu rozhodně zlepšení. Sice taky občas dialogově v rámci pointy kostrbaté, ale příběh uvnitř stojí za to. Na druhou stranu mi přijde, že nejedna situace by byla lepší jako seriálová podoba.

12.10.2023 4 z 5

Hellboy v Mexiku Hellboy v Mexiku Mike Mignola

Něco je totální zbytečnost, ale celek spojený s Mexikem jako takovým je tak silný a atmosférický, že by měl být námětem na film. Skvělý kus.

12.10.2023 4 z 5

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

Dost divný a pomalý rozjezd. Pak docela čtivé, ale strašně nijaké.

12.10.2023 3 z 5

Frankenstein v podzemí Frankenstein v podzemí Mike Mignola

Klasika, která v něčem nemrzí, ale je faktem, že Mignola to občas příšerně overthinkuje a dává tam zápletky zamotané jak projev Pitomia na deset hodin v PS. Naštěstí v tomto případě jsme se dokázali vymotat, i když všeljak.

11.10.2023 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Audio ČRo: Atmosférický kumšt, který si hraje s mezilidskými vztahy a posouvá tím literární jazyk to jiných a specifických končin. Příjemný zážitek, který nebyl vyloženě degradován retrospektivními psážemi.

08.10.2023 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Audio: První seznámení s autorem. Myslím, že v celku dobrý zážitek, ale v dnešní době mi přijde, že bych si to nepřečetl. Audiokniha to dost zachránila. Konec byl v něčem strašně zdlouhavý a patetický. Skoro na výprask v hodnocení. Zážitkem v celku však docela dobré. Dokážu si představit další díl.

05.10.2023 4 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Zlatý hřeb nezklamal. Jasně, už je to jenom dojezdovka něčeho, co má zřetelně nalinkovaný průběh, ale provedení bylo super. Sice už občas trochu překombinované a podobně, ale nakonec bylo vidět, že autor ví, co dělá a má svůj svět v malíčku. Tohle se Hillovi opravdu povedlo. I na dojemné finále, které pohnulo více než by se dalo čekat.

02.10.2023 5 z 5

Empusion Empusion Olga Tokarczuk

Čekání je u konce. Ze začátku jsem byl rád v drajvu, který nová kniha nabízela. Četlo se to na Tokarczuk nečekaně svižně a konkrétně. Pak se stala opět Tokarczuk. Knihu jsem dočetl, protože nějaké pasáže byly líbezné, ale tato kniha jen potvrzuje, že její styl nikdy nebude úplně mým. A pokud ano, musí jít o menší věci jako Pluh před kosti mrtvých. Trochu mi to připomíná Rudiše, jenže jeho si vždy přečtu rád. Možná protože délka a formát odpovídá Pluhu. O to víc se bojím Winterbergra. A o to víc se jinak těším na audioknihu, která tuto kniha zážitkově posune někam jinam. Věřím, že k lepšímu.

01.10.2023 3 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Určitý návrat na začátek. I když jde o retrospektivní dílo, tak perfektně dovysvětluje zbytek onoho světa a dává zde nový smysl a řád. A navíc velice záživnou a zajímavou formou. Velké finále čeká.

01.10.2023 5 z 5

Rick a Morty – První svazek Rick a Morty – První svazek Zac Gorman

Zajímavý necharakterní příspěvek, který trochu hapruje v rámci charakterů i překladů. Příběhy jsou za vlasy přitažené a takové nijaké. Až na pár zajímavých momentů, je toto docela střelba vedle.

01.10.2023 2 z 5

Republika Republika David Zábranský

Audio ČRo: Po mnoha více intelektuálních věcech je zde něco, co se s tím nějak nebabrá a jde rovnou na dřeň. V něčem až nečekaně přímě až jednoduše. V něčem triviální, ale o to víc uvolňující a jasné. I když to, že se jedná o parafráze na realitu, která navíc nepředává nijak extra velké poselství tomu celému ubírá.

26.09.2023 3 z 5

Nebožtíci na bále: Malá humoreska Nebožtíci na bále: Malá humoreska Ladislav Fuks

Audio ČRo: Nečekaně svižná humoreska, která neustále něco předává ve vtipné formě a záživně. Preiss tomu dodává nový rozměr s pomocí skvělé postavy komisaře z Bolzánky.

24.09.2023 4 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Audio ČRo: Román vepsán do mraků

17.09.2023 4 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Audio Čro: Těžká záležitost, která se díky audiu dokázala moji osobě přiblížit a v celku jsem za to rád. Občas silné momenty a silné poselství. Významná práce.

16.09.2023 4 z 5