koolsavage koolsavage komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Bylo to naprosto zdrcující. Protože to bylo reálné. Chvílemi velmi obtížné číst.

28.01.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ten konec mě dojal. Bylo docela jasné, o čem kniha bude, ale taky byla o něčem úplně jiném. O chování společnosti, o tom, jak žít s něčím, co nedokážete ovlivnit, jak na druhou stranu žít vedle někoho, o kom víte, že se zachoval minimálně nevhodně a taky o tom, jak dopadají na lidi a děti prožitá traumata. Na málo stránkách toho bylo hodně a bylo to poutavé, i když těžké čtení.

15.01.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha, co atmosférou chytne a nepustí.

15.02.2019 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Téhle knize opravdu sluší dvě časové dějové linie. Rovněž střídání vyprávěčů je zde dobře využito. Poutavě popsaný vhled do duše některých účastníků ostře sledovaného procesu malé Belly. Líbí se mi, že autorka pomalu rozpletá příběh a nechává nás na vážkách.

20.03.2022 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Reálná dystopie. Bohužel.

05.10.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Po Písečném muži hodnotím jako zklamání - nedokážu se ubránit srovnání. Kniha měla hodně zajímavý námět, ale chvílemi byla dost nudná, a třeba za to mohly ty někdy až neuvěřitelné dějové zvraty, dialogy, nelogické postavy a vůbec... Tohle bylo prostě ve všech ohledech přehnané.

12.03.2017 3 z 5

Přehrada Přehrada Paulina Świst

První kniha z nové série, a není to moc velká změna, což ale vůbec nevadí, opět se pohybujeme v právnickém a policejním světě, ženská hrdinka je silná a hubatá, převažuje opět krimi příběh nad romantikou - zde podle mě našla autorka skvělý balanc, aby se její knihy daly brát vážně. Svižné, zábavné, těším se na další díl.

20.08.2023 4 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Hory, skály ohromnější ještě
než jest hlouposť mezi národy,
vedle cesty propasť bezedná jak
držka armády.

09.07.2021 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Opět klasická jízda v keplerovském stylu! Bylo to napínavé, místy nechutné, docela brutální a někdy překombinované. A já jsem si to (zase) užila!

17.03.2021 4 z 5

Hlavní mužská postava je naprostý loser, křupan a nevychovanec. Ženská postava je povrchní kráva. Je to stereotypní a přehnané. Ale abych nebyla jen negativní, líbí se mi změny vypravěčů.

22.10.2020 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

V některých ohledech nedomyšlené a nelogické, ale zabavné to bylo hodně. Kniha se četla skoro sama, nicméně spíše než detektivkou bych to nazvala thrillerem.

16.02.2020 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Styl knihy je charakterizován krátkými kapitolami a změnami vypravěčů. Tempo vyprávění je poměrně svižné a celý příběh napínavý.

06.11.2019 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Komorní prostředí, ale velké věci. A chvilkami až autobiografické náznaky. ..."Protože já obvykle vím, jak je to dál - a proč bych se za to měl krucifix omlouvat?"

02.04.2018 5 z 5

Absurdně vtipné.

22.05.2015 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Ze začátku mi Owen Meany nebyl sympatický. Běh příběhu to ale změnil. Byl to velmi krásný a dojemný příběh. A taky určitě nabídl mnoho otázek k zamyšlení.

07.01.2012 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Asi chápu, co tím autorka chtěla říct. Někdy překvapivě používá skvělý jazyk, náznaky a metafory. Jindy je to laciné a nesmyslné. Líbila se mi jedna věta, která podle mě shrnuje smysl knihy, když hlavní hrdinka přejela zajíce a to okomentuje slovy "vážná nehoda, jeden mrtvý, jeden vážně raněný"
Vlastně se mi ta změť slov a pocitů, prolínání časů, přiznání, které by nikdo neřekl nahlas, docela líbila.
Na druhou stranu si neodpustím napsat, že mi přijde, že se autorka snaží stylem psaní napodobovat P. Soukupovou, a ta je jen jedna :-)

01.09.2022 3 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Jednohubka, konec překvapil, i když jinak, než jsem čekala.

22.05.2022 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Hlavní myšlenka je děsivá a první půlka knihy působivě znepokojivá. Od druhé půlky kniha nabírá akčnější tempo, které se maximalizuje ve finále. Já osobně ale konec knihy považuju za trochu moc akční a místy nepravděpodobný. Celkově ale napínavá, dobře napsaná kniha.

04.01.2021 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Četlo se to dobře. Zápletka byla docela zajímavá, dokonce i napínavá, ale v dnešní záplavě thrillerů pro ženy, nic extra.

01.06.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Průměrný thriller pro ženy, pěkně to odsejpalo, ovšem Cass ta byla na facku... Zápletka lehce odhadnutelná.

21.03.2020 3 z 5