Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Na Jiráska nedám dopustit. Staré pověsti české jsou nádherný pohled do historie. Kniha má co nabídnout mnoha generacím. Pověsti jsem milovala od dětství a ráda si je přečtu i jako dospělák.

30.11.2020 5 z 5

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Výborná detektivka ze staré Číny. Jako velká milovnice dynastie Tang, pro mně soudce Ti a jeho příběhy byly jako zjevení. Čtivé, napínavé a laskavé vyprávění geniálního detektiva dob dávno minulých. Pan Gulik výborně vykresluje postavy, každodenní život lidí a zvyklosti staré Číny. Když čtu jeho knihy mám pocit, že jsem součástí jeho příběhů. Ihned si člověk udělá představu o lidech,životě a prostředí jako celku.

30.11.2020 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Úžasná kniha, na kterou velice ráda vzpomínám. Milovala jsem podlého kocoura a litovala kluky, kterým pořádně dával kocour zabrat. Opravdu milé čtení pro děti. A jako seriál pecka.

29.01.2023 5 z 5

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Velmi krásné pohádky našeho dětství. Byla radost na ně koukat a každý večer se těšit, až zase uvidíme další skvělý příběh, co zase hloupý Trautenberk vymyslí, aby zavařil pánu hor Krakonošovi. Úžasný počin, který mně fascinoval už jen tím, že to není klasický kreslený či loutkový Večerníček, ale hraný opravdovými herci. Skvělé herecké výkony našich výborných a nezapomenutelných pánů herců té doby a samozřejmě skvělé interiéry a suprová užalovaná Krakonošova donašečka Sojka. Nádhera.

28.01.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

I přes pozitivní ohlasy mně kniha nijak neoslovila. Není to můj šálek.

26.02.2022 1 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Krásná kniha, která potěší všechny nostalgiky a snílky. Příběh, který nás přenese v čase a vykouzlí úsměv na tváři. Milé zavzpomínání na doby dávno minulé.

22.01.2022 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Parádní detektivka z pera slavné Agathy, milé vzpomínání mladé paní, které vyústí v potrestání vraha dávného zločinu.

22.01.2022 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Krásné, čtivé a zároveň velmi sugestivní a pěkně vykreslené prostředí vazební věznice. Přátelství a intriky na místě, kde si každý musí hledět svého a bojovat za sebe. Ale jsme lidé, máme srdce a i city a není nám lhostejný kolikrát osud těch druhých, se kterými sdílíme celu.

17.01.2022 5 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Klasika. Knihy mého dětství. Netřeba představovat, kdo zná, jistě ví, co před více než 40 lety tyto knihy pro menší čtenáře znamenaly.

17.01.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Velice nadčasový pan autor. Čapek spoustu věcí předpověděl ve svých dílech dopředu. Kniha není pro každého, ale já mám oba pány Čapky velice ráda a tato kniha mi nesměla uniknout.

31.01.2021 5 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Přečteno několikrát a vždycky jsem se pěkně vnořila do děje, ačkoliv povídky znám skoro nazpaměť. Mám ráda Doylovy příběhy a nikdy se mi neomrzely.

30.01.2021 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Nezapomenutelná klasika každého prvňáčka z 80-tých let. Hodně velká nostalgie, při které mi vždycky ukápne slza a sevře hrdlo.

28.01.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Moje úplně první setkání s upíry v dobách školní docházky. A od té doby mně tyto záhrobní bytosti provázejí do dospěláckých let a staly se i posedlostí. Od té doby jsem velkou milovnicí hororů, zombií, upírů a dalších "roztomilých" nemrtvých a podivných mátoh.........

26.01.2021 5 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Strašná doba a neuvěřitelně hnusné zacházení s lidmi, kteří se prostě režimu nelíbili. Lidská krutost nezná mezí a oběti si opravdu zažily své a mně prostě hlava nikdy toto násilí a krutost nebrala, vždycky jsem si říkala Proč? Proč jim ti lidé tak vadili? A k čemu ta mašinérie a smyšlené likvidace lidí, kteří se "provinili" jen tím, že byly kněží nebo měli jen odlišný názor na tehdejší režim.

17.01.2021 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Hodně napínavá detektivka se zajímavým koncem. Ale ostatně jako vždy v detektivkách paní Christie. Dobré zboží se chválí samo, tak ani takto kniha nepotřebuje dalších slov. Je prostě bezvadná jako všechny ostatní.

12.01.2021 5 z 5

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

Krásná klasika, která nepotřebuje komentáře.

11.01.2021 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Klasika všech klasik.

11.01.2021 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Moje první a zároveň poslední kniha tohoto druhu. Nikdy jsem nevěděla nic o praktikách manželství v islámu a tady se mi dostalo tvrdé lekce. Pěkně a pravdivě popsaná kniha američanky, co si vzala muslima . A dál to známe. Kniha se čte velice pěkně, čtenář s hlavní postavou prožívá všechno. Děj se tak pěkně popsaný a máme pocit, že jsme na místě hlavní hrdinky. Nechtěla bych to zažít. Jsem ráda, že se holky dostaly do bezpečí rodné Ameriky. Budiž tato kniha výstrahou pro ostatní dívky a ženy,které touží po podobném typu muže. Ale lidé jsou nepoučitelní a vše je pořád dokola. No nic. Knihu doporučuji. Je hodně autentická, smutná, nejhorší je pak ta bezmoc, kdy člověk má pocit myši zavřené v sudu, nikde žádné východisko.

10.01.2021 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Tajuplná detektivka, kterou je Poirot nucen vyřešit na své plavbě po Nilu. Opět vynikající příběh, skvělé postavy, exotické prostření, intriky, lži a nečekaný konec. Perfektní čtení. Jedna z nejlepších.

08.12.2020 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Záhadná, tajemná a výtečná detektivka. Poirot coby čilý důchodce opět zasahuje. A znovu jde do pátrání s vervou, aby rozuzlil další zamotaný případ.

08.12.2020 5 z 5